Keresés

Részletes keresés

troglodita Creative Commons License 2019.09.20 0 0 13467

https://hu.wikipedia.org/wiki/Me%C4%91ugorje

"[...] Ferenc pápa döntése nyomán az egyházmegyék és plébániák hivatalosan is szervezhetnek ide zarándoklatokat. Ez nem jelenti az itt történt események elismerését – azokat az Egyháznak tovább kell vizsgálnia –, de figyelembe veszi az ide látogatók által tapasztalt bőséges kegyelem gyümölcseit."

Előzmény: Godolloi HEV (13465)
keszekusza76 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 13466

Köszönöm a segítséget mindenkinek:)

Előzmény: Godolloi HEV (13465)
Godolloi HEV Creative Commons License 2019.09.20 0 0 13465
Előzmény: keszekusza76 (13462)
gmarc Creative Commons License 2019.09.20 0 0 13464

Gyanítom, hogy Međugorjébe mentek.

Előzmény: rutthin (13463)
rutthin Creative Commons License 2019.09.20 0 0 13463

Budapest-Capljina különvonat volt! A szerelvénye meg Mostarban tárolt. Hogy milyen csoportnak volt, azt nem tudom.

Előzmény: keszekusza76 (13462)
keszekusza76 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 13462

A hét elején volt a Bp Keletiből különvonat Magyarbóly kilépővel,esetleg valami info van róla valakinek.Köszi.

Ma éjszaka jön vissza,Pélmonostorban van már a gépje:)

paca664 Creative Commons License 2019.09.18 0 1 13460

A lent írtak mellett az éjszakai vonaton mindig van egy Goša autószállító is, de egyébként "dunakeszis" IC kocsi minden távolsági az Athén-Szaloniki vonalon. (Nem mind dunakeszi gyártás, de értjük miről van szó.) Más személykocsi már nincs fordában, de még üzemképesnek tűnik néhány 20-76-os.
Szaloniki-Alexandrupoli között a nem-átlós vonatpár bautzeni motorvonat, ez néha átforog egészen tovább Ormenióig (néhány éve újra idáig járnak). Néha MAN motorkocsi megy, néha busz, néha a három felváltva.
MAN-ek járnak még Edeszába és Vóloszba, de ha jól emlékszem akkor Athénban az Ano Liosia - Főpályaudvar közötti helyi viszonylaton is. Lamiába GTW megy, ez Athénból forog be asszem 3520-ként, a fővonal egyetlen igazi személyvonatával. GTW-k járnak a méternyomtávú hálózat megmaradt pár kilométerén Patra körül is. Desiro Athén és Szaloniki elővárosaiban van. Kiato - Patra között busz megy, lassan 10 éve.

Előzmény: frieslander (13455)
paca664 Creative Commons License 2019.09.18 0 1 13459

Decauville a gyári tábla szerint. A fogasléces pályán az aggregát önmagában sovány mutatvány volna... Abban van a fogaskerék, ami a kor technikai színvonalának megfelelően külön gépes kocsiban (mozdonyban) fért csak el. Ld. még a Ganz fogast.

Előzmény: frieslander (13457)
paca664 Creative Commons License 2019.09.18 0 1 13458

A Diakofto - Kalavrita fogas régi vonata, a Stadlerek előttről. 2009-ben még volt belőle üzemképes, de akkor már Stadlerek is jártak. A közbenső kocsi a gépes.

Előzmény: siófoki35 (13456)
frieslander Creative Commons License 2019.09.18 0 0 13457

A származását nem tudom, de a legendák szerint lettek volna motorkocsik is ehhez a szetthez, amiket nem szállítottak le, így két VP közé van bedugva az aggregátor....

Előzmény: siófoki35 (13456)
siófoki35 Creative Commons License 2019.09.18 0 0 13456

Ez izgi hogy micsoda.

https://www.flickr.com/photos/snklsd/5985675662/in/album-72157625026442663/

A szerelvény meg nem valami osztrák/német kisvasútról származik ami hegyomlás után megszűnt?

Előzmény: frieslander (13455)
frieslander Creative Commons License 2019.09.18 0 0 13455

üdv, 

a görög vasútnál mi létezik még üzemben az alábbi galériából? Van egyáltalán forgalom a dunakeszis IC kocsis vonatokon, és Stadler/Desiro elővárosin kívül? https://www.flickr.com/photos/snklsd/albums/72157625026442663

krikori Creative Commons License 2019.09.04 0 0 13455

Üdvözletem!

Jövő héten utazok Kolozsvárra és érdeklődöm a tapasztalt uraktól, hogy a 366-os Hargita mennyire pontosan szokott indulni Kolozsvárról Budapestre. Köszönöm.

gmarc Creative Commons License 2019.08.12 0 0 13454

A bolgar villanygep leakadasa utan vmi egykori USA-i mozdonyt kapott a szerb vasut reszerol, amit eddig meg nem is lattam egykori JZ-s teruleten sehol sem (nem Kennedy, nem is Spanka, hanem vmi mas).

Azok ugyanolyan Kennedyk, mint a többi, csak kaptak valamikor egy főjavítást, aminek során kissé átépítették a kasztnit. Talán két ilyen gép van jelenleg a Szerbeknél (https://www.flickr.com/photos/132056464@N05/34609403566)

Vagy a 666-ost láttad, az is lehet, egykori Tito-mozdony.

(https://www.flickr.com/photos/derquinho/26530462815)

A Nis - Dimitrovgrad szakaszon Kennedy (klasszikus zold) es vmi ujabb, sarga, Kennedy utanzatok is voltak (azok tan vmi maganvasuti mozdonyok???) tehervonatok ellen.

Azok magánvasúti gépek, csehszlovák eredetűek, szerintem a Kombinovani prevoz vasúttársaságét láttad.

(http://www.kprevoz.co.rs/site_hu/gallery_hu.html)

Előzmény: SuedBahn (13452)
SuedBahn Creative Commons License 2019.08.11 0 2 13453

Meg annyit, hogy ha valaki szeretne Dimitrovgrad -ban finomat korrekt aron es nem utolso sorban RALATASSAL A VASUTRA (ertsd: kozvetlenul mellette !) enni, akkor javaslom neki a Panorama Restaurant -ot (kb. a belvaros/belfalu felenel van, direct a vasut mellett, egy elso emeleti teraszon pl.)!

Nehany ki- es belepo teher elhaladt ugyanazon bolgar villanygepekkel oda vissza abban a 3 - 4 oraban, amig ott voltunk! :-)

Volt olyan teher is, amit egy gep huzott egy meg tolt, csak azt nem ertem miert, mert Dragoman -ig nekem nem remlik durva emelkedo ill. lejto sem ...

SuedBahn Creative Commons License 2019.08.11 0 2 13452

Nemreg jartam Nis es Dimitrovgrad (meg Szerbia, tehat nem a bolgar) szakaszon, vonattal.

Meglepve lattam, hogy felujitasnak es villamositasnak meg nyoma sincs, pedig vhol ugy hallottam/olvastam nehany eve, hogy meg az EU is beszall a rendbetetelbe es villamositasba, stb...

Maga Dimitrovgrad hatarallomas ujra van szabva (igaz a WC nem (!!!) uzemel benne (az allomasi dolgozok egybhangzo velemenye alapjan) es az etterem resz sem (hanem egy oreg neni kis boltocskat uzemeltet benne)).

A WC-s eset nekem kisse fura (ilyet MEG NEM lattam!), a Restaurant -os megfelel a magyar allomasi restik bezarasanak ...

Dragoman - Kalotina Zapad felol be van villamositva mar, az igaz.

Tudja vki netan, hogy ez mikor tortent? Ebbe szallt be az EU talan?

Na es mikor lesz egesz Nis-ig rendbe teve es villamositva a vonal?

Teherek is voltak, torok kontenervonat, atlagos bolgar tehervagonok, tartalyszerelvenyek, stb...

A palya allapota megis roszabb, mint a MAV-nal a 41-es vagy a 150-es, leginkabb a kanyonos reszben, ami viszont tovabbra is gyonyoru! A meglevo nyomvonalon a kanyonos reszben tisztes palyasebesseg es vasutvonal nagyjabol elkepzelhetetlen szamomra, meg egy esetleges felujitas utan is, annyira kanyargos, stb. ...

Az un. Balkan nevu vonaton egy elegge szakadt szerb vagon es egy ugyancsak leharcolt bolgar vagon volt csak, ellenben kb. feles - ketharmados toltottseggel utasokkal (Dimitrovgradba belepeskor Dragoman felol).

A bolgar villanygep leakadasa utan vmi egykori USA-i mozdonyt kapott a szerb vasut reszerol, amit eddig meg nem is lattam egykori JZ-s teruleten sehol sem (nem Kennedy, nem is Spanka, hanem vmi mas).

A Nis - Dimitrovgrad szakaszon Kennedy (klasszikus zold) es vmi ujabb, sarga, Kennedy utanzatok is voltak (azok tan vmi maganvasuti mozdonyok???) tehervonatok ellen.

A Nis es Dimitrovgrad kozti szemely mindket iranyban vmi masodik generacios Putyinka (vagy a nevet nem is tudom, de orosz gyartmany, az biztos!) volt, 2016-os evjarattal, eleg jo allapotban!

Csak az a 3 ora plus 20/30 perc menetido, az kisse sok ... :-(((

Mindenesetre azert orulok, hogy a szerb vasut vegre be tudott szerezni uj szerelvenyeket!

Nis allomason megszunt az etterem/resti, pedig jo kavejuk es kajajuk volt meg anno! :-(((

Azon viszont meglepodtem megjobban, hogy nehany csovi hajlektalan buzlott 23:00 korul a varoban/kozponti csarnokban es senki sem tette ki oket (vasutor, rendor, allomasi dolgozo, stb.)!

Ha vkinek van infoja arrol, hogy a kozeljovoben varhato-e a vonal felujitasa, rendbetetele, esetleg villamositasa, stb., az kerem ossza meg infoit pl. itt!

eMPet Creative Commons License 2019.07.27 0 0 13451

Szép napot!

Augusztus 21-én Vinkovciból indulva Eszéken és Zomboron át utaznék Újvidékre.

Mind a horvát, mind a szerb menetrendi keresőben kerestem, de a szerb aug. 21-től nem ajánlja fel a délutáni 7502-es Erdut-Bogojevo-Sombor járatot. Osztrák keresőben ma is benne van.

Esetleg valami vágányzár lesz arrafelé?

Braumüller Creative Commons License 2019.07.26 0 0 13450

A Dragan Lukić-féle, az gyerek, az Indeksovoé nagyon nem...  :-) .

Előzmény: paca664 (13447)
KT4 210 Creative Commons License 2019.07.25 0 0 13449
Rendben, köszönöm!
Előzmény: paca664 (13448)
paca664 Creative Commons License 2019.07.25 0 0 13448

A nagyobbakban biztos, a kisebbekben kevésbé. Ne arra számíts mint itthon.

Előzmény: KT4 210 (13443)
paca664 Creative Commons License 2019.07.25 0 1 13447

A zene igen, de a szöveg nem igazán gyerek-kompatibilis, ez elsőre lejött. De aranyos.

Előzmény: Braumüller (13445)
Braumüller Creative Commons License 2019.07.24 0 1 13446

A rézangyalát, volt benne egy szöveg-jobbra igazítás. Kivettem, nem visszarakta? Na, itt kezdődik a Balkán...

Előzmény: Braumüller (13445)
Braumüller Creative Commons License 2019.07.24 0 0 13445

Hát hogyne, most minek bonyolítsák? Egyébként azt hiszem, gyerekeknek készült nóta, csak átírták, még Milošević idejében.

https://www.youtube.com/watch?v=BqdbeWCGPSk

IVIN VOZ

Tekst: Dragan Lukić

Iz kuće je izleteo
na ulicu Iva,
sav zadihan, zahuktao,
ko lokomotiva.

Videli ga drugovi
pa za njim i oni,
potrčali, zahuktali,
ko pravi vagoni.

Sad ulicom tako juri
ta čudna kolona,
to voz Ivin putuje
sa sedam vagona.

Itt bele se írták refrénnek.   :-O

Előzmény: troglodita (13444)
troglodita Creative Commons License 2019.07.24 0 1 13444

jé, szerbül is csihu-hú?

;-)))

Előzmény: Braumüller (13442)
KT4 210 Creative Commons License 2019.07.23 0 0 13443
Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy a bolgár vasúton az állomâsi pénztárakban lehet bankkártyával fizetni?
Braumüller Creative Commons License 2019.07.23 0 2 13442

𝐈𝐧𝐝𝐞𝐤𝐬𝐨𝐯𝐨 𝐏𝐨𝐳𝐨𝐫𝐢𝐬̌𝐭𝐞: 𝐂́𝐢𝐡𝐮-𝐜́𝐢𝐡𝐮-𝐜́𝐢𝐡𝐮-𝐡𝐮, 𝐳𝐚𝐝𝐧𝐣𝐢 𝐯𝐨𝐳 𝐳𝐚 𝐒𝐫𝐛𝐢𝐣𝐮!

"Pažnja, pažnja...Zadnji voz za Srbiju preko Gazimestana, 
Ušća, Dejtona, Rambujea i Haga, uskoro polazi sa deset 
godina zakašnjenja..."

...............................................................................

Ćihu-ćihu-ćihu-hu... vagoni se spajaju, 

Ćihu-ćihu-ćihu-hu... zadnji voz za Srbiju! 
Ćihu-ćihu-ćihu-hu... polazak najavljuju, 
Ćihu-ćihu-ćihu-hu... zadnji voz za Srbiju

Sa izbora dotrčao sav zadihan Sloba: 
"Mačo, pakuj Lenina, stiže novo doba!" 
Ona plače pusi me, hoću drugog dečka! 
Toliko sam se trudila, a puko si ko zvečka!"

Ćihu-ćihu-ćihu-hu... koferi se pakuju, 
Ćihu-ćihu-ćihu-hu... panika u bunkeru, 
Ćihu-ćihu-ćihu-hu... karte se rezervišu, 

Videli ga drugovi, pa trče i oni, 
"Uništavaj dokaze, lova da se skloni!!!" 
Prisećaju se zemalja gde nisu na spisku: 
"Je li ljudi, s kim imamo politiku blisku?!?".

Ćihu-ćihu-ćihu-hu... u Kinu ili Rusiju? 
Ćihu-ćihu-ćihu-hu... u Irak ili Libiju, 
Ćihu-ćihu-ćihu-hu... vrata se zatvaraju, 

Sedi Sloba zabrinut na vrhu prtljaga, 
"Šta bi moglo da me špaše od onog jebenog Haga?" 

Ispod torbi začuo se glasić bračnog Druga: 
"Ćubice, zašto ne izdržimo bar do drugog kruga?"

Ćihu-ćihu-ćihu-hu... procenti se menjaju, 

Ćihu-ćihu-ćihu-hu... veselje u bunkeru, 

Ćihu-ćihu-ćihu-hu... kasnimo u polasku, 

Okupili drugove Gorica i Šaja, 
"Gazda nam je zamerio da nemamo jaja? 
Do juna će šef da smisli, kako sve da sredi, 
odlažemo izbore dok on ne pobedi?"

Ćihu-ćihu-ćihu-hu... uz izbornu komisiju, 
Ćihu-ćihu-ćihu-hu... uz vojsku i policiju, 
Ćihu-ćihu-ćihu-hu... štrajkuju i uz pištaljku, 
Ćihu-ćihu-ćihu-hu... zadnji voz za SRBIJU!!!

https://www.youtube.com/watch?v=kP43nW3vYg0

keszekusza76 Creative Commons License 2019.07.21 0 1 13441

Változatos mint nálunk:)

a "legújabb" a (Sid)-Tovarnik-Novska vonalon működő biztosító berendezés:

https://www.youtube.com/watch?v=t0LlEa0i5nI

2:50-nél kezdődik a bemutatása:)

Hasonló lesz a Koprivnica-Dugo Selo vonalon is.

Előzmény: A HÉV-es :D (13440)
A HÉV-es :D Creative Commons License 2019.07.21 0 0 13440

Rendben! 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. 

Abban tudsz még segíteni hogy milyen berendezések találhatóak meg ? 

Előzmény: keszekusza76 (13439)
keszekusza76 Creative Commons License 2019.07.20 0 0 13439

2017-es átlag, 6800HRK volt nettoban:)

Azóta persze volt béremelés is:)

Körülmények meg változók, konténertől....

Előzmény: A HÉV-es :D (13438)
A HÉV-es :D Creative Commons License 2019.07.20 0 0 13438

Sziasztok! 

Érdeklődni szeretnék hogy mennyit kereshet egy Forgalmi Szolgálat tevő HZPP-nél ? 

Másik hogy milyen a körülmények ? 

Választ előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!