Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.10 0 0 3404

Hello ! Azt szeretnem meg kerdezni ,hogy ez mit takar ....ma voltam uh-n es egyeltalan nem emlitettek ,hogy ikreket varok vagy hasonlot sem...mar mikot ki mentem a dokitol akkor olvastam a papirt amit laptam.....egy embrio lathato de ikerterhesseg...?!

Pintér Dóra0829 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 3403

Sziasztok.Ma voltam hüvely uh-n.Az eredményeim:Uterus:58×31mm,nyálkahártya 10,4mm,fundus közrlbr  2,7×1,3mmes echofelritkulás.Douglasvan 12,6mm-es folyadék.Azt mondták 1 hét múlva ismét uh és vérvétel.Szerintetek mit jelent?Baba esetleg?Köszönöm elöre is.

B. Zsani Creative Commons License 2018.06.14 0 0 3402

Sziasztok!

Most 22 hetesen voltam ultrahangon és pár dologgal kapcsolatban aggodalmaim vannak. 

Minimális gyomortelődés, kp. Húgyhólyagtelődés. 

Nem tudom, hogy ez most jót vagy rosszat jelent?

A másik aggodalmam, hogy akkor az átlagosnál kevesebb volt a magzatvíz. 

 

Köszönöm előre is a válaszokat, kicsit aggaszt ez a bizonytalanság🤔🙁

Ritta81 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 3401

Sziasztok! Köszönöm  ha valaki tud valamilyen információval szolgálni .33 hetes uh-on az orvos nem látott gyomortelődést, egy héttel későbbre hívott vissza kontrollra. Persze megijedtem és másnap elmentem magán úton uh-ra, ahol az orvos azt irta a papíromra, hogy minimális gyomortelődés  ami gyorsan ürül. Azt mondta, szülés után derül ki, hogy mi a helyzet. 12, 20 és 26 hetesen jó gyortelődést láttunk. Eléggé kétségbe vagyok esve, minden más rendben van. Hólyag, vese, szív  magzatvíz stb. Köszönöm az infókat előre is! 

Poweer Creative Commons License 2018.02.24 0 0 3400

Sziasztok!  Azt Szeretném kérdezni hogy baj lehet-e vagy esetleg terhesség. 13 napot késett.  De terhességi tüneteim voltak. Aztán megjött viszont érdekes alvadt vér darabos vér viszont most is van szédülés émelygés.  Elmentem nőgyógyászhoz és ezt írta : 

A nyakcsatornából kevés menses-szerű vérzés. 

Vv. Norm. portio, norma. nagy, tömör tapintatú uterus, afv. mobil is szabad környezet. Douglas nincs ledomboritva.  Előre is köszönöm! 

Meszildi36 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 3399

Üdvözlöm!

19 hetes terhességnél mit jelent a HC/AC és a FL/HC arány? Ennél a kettőnél csillagos az értékem. 

Segítségét megköszönve, Ildikó

hedera07 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 3398

Sziasztok!

Ha van még itt valaki, aki tud segíteni megköszönöm. 

Úgy néz ki, hogy 7 hetes terhes vagyok, de az orvos az uh-n nem látta az embriót, mert azt mondja valami csomó eltakarja, icipici pulzálást láttunk, de arra meg azt mondta, hogy nem szívcső pulzálás.. (meg olyat is mondott, hogy nincs leválva a petezsák faláról.) 1 hetet kaptunk Babóval, utána műszeres befejezést javasol. Amúgy petezsák 19 mm, nem szabályos (merthogy nem szabályos kör alakú), és a CRL 6mm, ami meg is felel egy kb. 7 hetes terhességnek elvileg.. 
Mi a véleményetek? 

chevykidlizard Creative Commons License 2017.03.21 0 0 3397

Sziasztok!

Nagyon érdekelne, hogy mit jelentenek a következő kifejezések, rövidítések a nőgyógyászati leletemről. Menses késés és rákszűrés miatt mentem nőgyógyászhoz, és elég szűkszavú volt a doki, szóval nyugtalan vagyok a leírt, esetleg elhallgatott rövidítések miatt.Mellesleg gyereket már nem szeretnénk (tesztet végeztem nappal is és reggeli 1-t is, és mindkettő negatív lett egymás követő nap, és 34 napja nem jött meg (03.20-áig), bár ma (03.21) sem , mikor ezt írom! 41 éves vagyok, 2 lány gyerekkel és a férjemmel élek együtt !  :D Hozzátenném már egy ideje nem pontos a mensesem.A tipikus terhességi tüneteket nem tapasztalok, se barnuló és érzékeny mell, se hányinger, undor, aluszékonyság, stb.

Egyébként gombás és hüvelygyulladást állapított meg, mint kórtünetet, de amiért bementem arra nem adott semmilyen választ vagy eligazítást.

Ezeket írta: UM: 02.14

                   BV: has puha betap., alig nagyobb, tömött tapintású uterus, szabad környezet.

                   UH: 48x52 mm átm. uterusban kp. endometrium. Az uterusban és környezetében kóros nem látható. A                                kismedencei szervekben norm. áramlási viszonyok.

                   DG: Kolpitis

                   TH: gynoxyn supp+krém partnernek, Lactofeel supp, Candisyst tbl.4x   menoteszt jav-

                   Th: roxanelle tbl-

                   Tanácsok: Kontroll kezelés után.

 

Nagyon megköszönném a szakszerű válaszokat segítségkérő levelemre!!

Anmar Creative Commons License 2017.03.19 0 0 3396

Kicsit több, mint egy hónapja találkoztam vele a János kh. traumáján, sovány, de nagyon cuki volt szokás szerint. Nagyon sajnálom szegényt, a családját is!

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.19 0 0 3395

Lehet valamit tudni a temetéséről?

Előzmény: Dr. Bánhegyi Péter (3391)
coriella Creative Commons License 2017.03.17 0 0 3394

Őszinte részvétem! :-(

Előzmény: Dr. Bánhegyi Péter (3391)
almirena Creative Commons License 2017.03.17 0 0 3393

 Fiatal volt még! Nagyon sajnálom....

Előzmény: Dr. Bánhegyi Péter (3391)
Anna Örök :) Creative Commons License 2017.03.16 0 0 3392

:-( jaj neee.

Kherion ... Gergő, hisz nincs egy hónapja, hogy a lánykám illetve a leendő unokám ultrahang-eredményét elemezgetted nekem imélben... Meg régebben az előző unokáimét. Mindig segítettél, minden hülye kérdésemben. Mindig mindenkivel kedves és segítőkész voltál. Mindig megköszöntem, de sose tudtam eléggé ...

 

Előzmény: Dr. Bánhegyi Péter (3391)
Dr. Bánhegyi Péter Creative Commons License 2017.03.16 0 0 3391

Tisztelt Fórumtársak !

 

Szomorúan, és fájdalommal telve írom, hogy kherion kollégánk, barátunk, fórumtársunk tegnaptól nincs közöttünk.

 

Előzmény: kheiron (3390)
kheiron Creative Commons License 2017.02.08 0 2 3390

Előfordulhat, meg kell látni a következő ultrahangokon a növekedés ütemét.

Előzmény: Kata_84 (3389)
Kata_84 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 3389

Üdvözletem!

Az én problémám eléggé összetett. Szóval röviden összefoglalva, 7. lombik sikerült. Két baba megtapadt, a 6. héten mindkét babának volt szívhangja. Akkor 14 és 15 mm volt a petezsák. Időközben lett egy haematomám , illetve a 7. héten az egyik baba feladta, aki elkezdett leválni. ezért folyamatosan barnáztam. A barnázás miatt hetente néznek uh-on.

Két hete 12 mm volt az élő baba szívpulzálással, múlt héten 19 mm (akkor 8+2nek mondtak), tegnap (elvileg 9+2 korban) viszont csak 22 mm.

Vagyis az elmúlt 1 héten az ultrahang mérés szerint csak 3 mm-t nőtt, holott a szakirodalom szerint a napi 1 mm-t ilyenkor meg kellene nőnie.

A 22 mm csak 8+5-nek felel meg. Szívpulzálás elvileg volt. Arra lennék kíváncsi, hogy előfordulhat-e, hogy egy hét alatt ilyen keveset nőtt mégis egészséges a terhesség?!

kheiron Creative Commons License 2017.02.02 0 0 3388

Remélhetőleg semmi gond nem lesz.

 

A 15 mm-nél kisebb tágulat e tekintetben jó jel, a TORCH negativitása szintén.

Előzmény: Mexi8 (3387)
Mexi8 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 3387

Köszönöm a gyors választ! A TORCH panel jó lett nincs fertőzésem és mr en sem láttak mást a tágulaton kivűl, de most minden nap új vizit és új orvos jön és mind rácsodálkozik és semmi nem történik, már úgy értve válaszokat nem kapok arra hogy mi várható a babámmal kapcsolatban.

kheiron Creative Commons License 2017.02.02 0 0 3386

Amennyire tudom, az agykamra kis fokú tágulata (15 mm alatt) fel kell hogy hívja a figyelmet további vizsgálatok végzésére, első körben egy toxoplasma-fertőzés kizárására.

 

A további lépések ennek a függvényében kell, hogy történjenek.

 

Konzultáljon a nőgyógyászával e tekintetben!

Előzmény: Mexi8 (3385)
Mexi8 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 3385

Tisztelt "fórum"!

A kérdésem az lenne,hogy az Ön tapasztalata szerint milyen kilátásai vannak a babámnak, akinek a 25 terhességi hét végén elhalt ikertestvére (4 lombik beavatkozás volt),méhlepény elégtelenség miatt és ő teljesen egészséges volt. Az élő magzatom most 26+4 hetes fiúcska, nagyon aktív baba, a tüdőérlelőt megkapta 4 napja. Azóta 3 napig figyeltek az ő keringése stabil. Clexant kapom. A baj hogy neki 4hete megtágult a kamrája hátsó szarva 12 -13mm-re azóta nem változott. Milyen kimenetelre lehet számitani ilyenkor, egészséges lehet e az agyi fejlődése és maradandó károsodása lehet e?

Más eltérést nem találtak, izoláltnak gondolják a tágulatot. Az agyállománya 7.8 mm. Várható e a tágulat méretének változása?

Victoria Vic Creative Commons License 2017.01.05 0 0 3384

Szia. 35 hetes terhes vagyok. A 30. Hetig minden rendben volt. Akkor hatar eset agykamratágulatöt mértek. Ez a 34. Hetig így is maradt. Mindkét oldalon 12-13 mm. Aztán a 34+5 napon voltam kontroll ctg-n és úton ahol 16 és 20mmt mérték de hozzáértés h a szonogràfus végig vitazott valakivel telefonon és egyáltalán nem oda figyelt.. károsnak adta ki a leletet,ami nem meg ezek alltak: a koponya alakja a szokottol eltero. A gerinc szakrális szakaszának epsege biztonsággal nem ítélhető meg,de ezen a területen egy 14 mm átmérőjű metszeti képen kérek kp echodens terime abrazolodik. A hólyag mellett jobb oldalon 15 mm tag vastag elkacs húzódik.  Kérdésem az hogy az első. Ült 3-4 hétben 3szor vizsgált meg az ország egyik legjobb genetikusa 1 héttel ezelőtt is. Létezik hogy ezek mind egy het alatt a 35. Heten alakultak ki??? Rettenetesen aggódó.  Aludni sem tudok csak zokogott.  20 mmes agykamratágulattalazt mondták h menjek haza majd egy  het mulva ujra nézik..

kheiron Creative Commons License 2015.12.10 0 0 3383

Nagyon köszönöm a visszajelzésedet!

 

Fogalmam sincs, hogy miért lett a mérés olyan, amilyen - nem voltam ott, és nem én mértem. ;-)

 

Szerintem engedd el az aggódást, lesz még bőven rá alkalmad.

 

Ha az eltelt időnek megfelelően fejlődik a magzat, csak a táblázatban egy sorral lejjebb van, akkor max. az lehet, hogy a legelső életkor-becslés nem volt hibátlan.

Előzmény: simonbobóka (3382)
simonbobóka Creative Commons License 2015.12.09 0 0 3382

Kedves Kheiron,

 

először is köszönöm a válaszod, az elmúlt napokban folyamatosan ezt mantráztam magamnak. :)

 

Ma megejtettem az ominózus kontroll uh-t:

 

6 nappal a legutóbbi mérést követően (crl:17-18 mm) ma 23 mm-t mértek. Szépen dobogott a szívecskéje, láttam kezét-lábát (vagy valami olyasmit) :) Így a babszem az előző és a legelső méréshez képest is - a nődokim szerint - jelenleg tankönyvi fejlődést mutat.

 

A mérést ua. a szonográfus hölgy csinálta amúgy, aki a "fals" (?) eredményt leolvasta. Kérdeztem tőle - hülyeség volt -, hogy hogyan lehetséges, hogy egy embrió 2 hétig nem mutat fejlődést, majd hirtelen újra és úgy, hogy az olyan, mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Mire azt válaszolta, hogy van, amikor annyira összehúzza magát egy embrió, hogy mérhetnek kisebb értéket nála - ezt ugye a dokim azonos mérésére érthette, mármint hogy ő mérhetett utána kisebbet a valódi méreténél. Biztos van ilyen, én értem, no de akkor, kérdezem én, ha ő mért 2 hete helyesen (18 mm), és az én dokim tévedett 7 nappal később (18 mm), akkor most nem az van, hogy mégsem 23 mm-t, hanem annyival többet, kb. 32-34 mm-t kellene mérnie?

 

Ezt persze nem kérdeztem meg, mert én nem vagyok szakember, nem vagyok se szonográfus, se radiológus és eszem ágában sem volt kioktatni őt vagy kötözködni vagy megalázni, tényleg csak az érdekelt, hogy ilyen létezik-e, mert tudtommal az első 12 hétben egyformán (és folyamatosan) fejlődik minden magzat, ezután a 12 hét után térnek el később egyénileg a méretek. Bárki tévedhet, én ezt megértem és hisztizni sem akartam, nem vagyok hp. Bármi befolyásolhatta a vizsgálatot, a hasfal, a magzat fekvése, a még akkor fennálló vérzés, az eltérő gépek stb. Lehet, hogy csak rosszul diktált vagy épp az asszisztens írt el valamit. Egyszerűen csak jó lett volna megspórolni ezt az egy hét aggódást.

 

Mindenesetre köszönöm még egyszer a válaszod.

 

Ha most jól fejlődött a baba, akkor elengedhetem, ugye, az előző eltérés - bármi is történt - miatti szorongást?

 

Üdvözlettel: simonbobóka

 

 

Előzmény: kheiron (3381)
kheiron Creative Commons License 2015.12.04 0 0 3381

Szia, szerintem első körben hallgass a nőgyógyászodra. :-)

 

Igaza van abban, hogy a mérés eredménye valamennyire függ a géptől és a vizsgálótól is, az, hogy a jövő héten együtt néznek meg téged, szerintem nagyon jó lépés. Valószínűleg fény fog derülni arra, hogy mi okozta ezt a különbséget, simán lehet, hogy valamiféle mérési hiba.

 

A magzatelhalás úgy kezdődik, hogy nincs szívhang. Ha jól látom, nálad erről szó sincs.

 

Ne aggódj. Majd ha egyszer tényleg baj lesz, akkor ráérsz majd aggódni. :-)

 

Előzmény: simonbobóka (3380)
simonbobóka Creative Commons License 2015.12.04 0 0 3380

Kedves Kheiron,

 

babát várok, a 8.-9. héten lehetek. Ez a második terhességem, az előző problémamentes volt kis vérzéssel, majd szervülő hematómával a legelején.

Ez a terhesség is vérzéssel indult (kicsit nagyobbal).

Ekkor az ügyeletes doki megvizsgált hüvelyi uh-val a Klinika ambulanciáján, s miután azt mondta, nem tudja a dolgot megítélni, leküldött egy szonográfus hölgyhöz, aki egy másik géppel először hasi fejjel semmit, majd hüvelyivel 2 mm-es élő embriót látott, meg egy közepes hematómát alatta. Ekkor hivatalosan 7 hetes terhes voltam. (?)

 

Egy hét múlva a vérzés elmúlt, kontrollra kellett mennem, ahol ugyanaz a szonográfus hölgy, ugyanazzal a géppel, de hasi fejjel élő embriót látott ismét és 18 mm-es crl-t mért. Kicsit ledöbbentem a heti fejlődésén, meg azon, hogy hasi uh-n ilyen pici babát is ilyen pontossággal le tudott mérni (mert csökevényes önkritikával bírva is elmondhatom, enyhén szólva "erős" hasfallal rendelkezem), de nagyon örültem neki - ekkor már megfeleltem a menzesztől számított kornak (8. hét)

 

Tegnap - egy újabb hét elteltével - a magándokim fogadott, egy másik géppel, hüvelyi véggel: minden szép és jó, a hematóma szervült, szívhang van, de a crl 17-18 mm még mindig, akármilyen szögből is mérte. 

 

A dokim azt mondta, ne aggódjak, mert az első méréshez képest ez tökéletes fejlődés, nem érti a múlt heti adatot, bár azért azt hozzátenné, hogy a Klinikán a szonográfus hölgy sokkal jobban mér, mint ő, ugyanakkor a hasi uh-nál kicsit képlékenyebb a dolog... és hogy egy hét múlva ketten együtt fognak megvizsgálni a klinikai géppel...

 

Ez hogy lehet? Hogy lehet, hogy él, de nem fejlődött semmit? Így kezdődik - ne adj Isten' - egy magzatelhalás?

 

Vagy valami mérési hiba történt?

 

Mi a véleményed? 

 

Adataim: 

 

okt. 1 - utolsó menzesz első napja

 

nov. 2. - első poz. teszt

 

nov. 19. - vérzés, lelet (hüvelyi uh) - rfv-ben lévő uterusban szabályos petezsák, szikhólyag, ill. 2 mm-es élő embryo. Petezsák alatt 17x8 mm haematoma (7.hét,?)

 

nov. 25. - kontroll lelet (hasi uh) - az uterus üregében egy élő embryo látható, crl: 18 mm (8. hét), korábban ábrázolt haematoma vékony sávban ábrázolódik.

 

dec. 03. - magánrendelés (másik gép, hüvelyi) - női ökölnyi grav. rfv-ben lévő uterusban élő embryo, crl: 17-18 mm (terhességi kor: 8-9 hetes?), haematoma szervülőben.

 

Köszönöm, üdvözlettel: Bobóka

 

 

kheiron Creative Commons License 2015.11.25 0 0 3379

Hányadik héten jársz?

 

A mért értékek alapján a 18. hét környékén van a magzat.

 

Mitől aggódsz?

Előzmény: mazsika1920 (3378)
mazsika1920 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 3378

az eredményeim miat irok hogy minden rendben-e mert agaszt egy kicsit

BPD:43mm

AC:129mm

FL:27mm

A koponya a gerinc a mellkasi és hasi szervek,valamint a végtagok vizsgálata a MASZNUT érvényben lévő szakmai protokolja szerint megtörtént, mko. inhomogén plexus.

A placenta a hátsó falon tapad mélyen.

A magzatvíz a mennyisége norm. áramlás.

Doppler: az art. umbilicalisban norm. áramlás

előre is köszőnőm

kheiron Creative Commons License 2015.11.05 0 0 3377

A kevert echogenitás azt, jelenti, hogy amit látnak, az nem tiszta folyadék, és nem teljesen tömör szövet. Bár ugye nem látom, amit a téged vizsgáló lát, de simán lehet, hogy az a bizonyos bevérzés.

Előzmény: Lincsi81 (3376)
Lincsi81 Creative Commons License 2015.11.05 0 0 3376

Kedves Kheiron!

 

18 hetes kismama vagyok, 3 hete találtak egy hematómát a méhem mellső falán, illetve mélyen fekszik a méhlepény, ezért feküdnöm kell. A mai ultrahang szerint az uterus mellső fala és az amnion között egy 85* 15 mm-es kevert echojú terület van.

 

 Mit jelent az, hogy kevert echojú? 

 

Köszönöm a segítséget!

kheiron Creative Commons License 2015.11.01 0 0 3375

Szia, kétségtelenul vaskosabb, mint az "ideális átlagos" 15-16 mm, így a távolból nem nagyon tudok mit írni rá  - lehet, hogy neked mindig ilyen vastag volt, de az is lehet, hogy valami átmeneti hormonális kilengés okozza, ugyanakkor pici eséllyel valami kóros állapot is lehet a háttérben.

 

Szóval tartsd szorosan a kapcsolatot a nőgyógyászoddal.

Előzmény: Corinna7 (3374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!