Keresés

Részletes keresés

vpontk Creative Commons License 2011.03.29 0 0 23

Júliusban járok erre, kb. 7-8 napom lesz körülnézni. Van valakinek friss infója a környékről, esetleg szállást tud-e valaki ajánlani Jakartában és Jogyban?

Magyar nyelvű útikönyvet tud valaki mondani? Vagy marad az LP?

előre is köszönöm

kábelbúvár Creative Commons License 2006.10.30 0 0 22
Előzmény: kábelbúvár (21)
kábelbúvár Creative Commons License 2006.10.26 0 0 21

Indonéziában turisták alatt leszakadt egy gyaloghíd, ahol öt ember életét vesztette.


Öten életüket vesztették, kéttucatnyian megsérültek szerdán Indonéziában Jáva szigetén, miután leszakadt egy gyaloghíd a festői tájon bámészkodó turisták alatt - közölte a helyi rendőrség.

 

A kirándulók az acélhíd alatti sziklás folyóba zuhantak - mondta el az indonéz fővárostól, Jakartától 300 kilométernyire keletre, a Gunung Slamet vulkán oldalában fekvő, a trópusi országon belül hűvös éghajlatáról ismert Baturaden település rendőrfőnöke. Egyelőre nem lehet tudni, volt-e külföldi, s ha igen, milyen nemzetiségű a balesetben odaveszett turisták között.

hirkereso.hu

 

:((

recsa99 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 20
esetleg vmi magyar nyelvűt nem tudnátok ajánlani?
Előzmény: scholli (19)
scholli Creative Commons License 2006.05.30 0 0 19
Előzmény: recsa99 (18)
recsa99 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 18

a segítségeteket szeretném kérni kedves utazók!

Azt a feleadatot kaptam biológiából hogy a Danum Valley Természetvédelmi Területről gyűjtsek anyagot és erről egy 5-10 perces előadást tartsak.

Ha tudnátok ebben segíteni bármilyen információval erről a területről akkor nagyon hálás lennék.

előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Előzmény: scholli (11)
scholli Creative Commons License 2006.05.29 0 0 17

Sajnálatos, hogy ilyen hírt kell közölni a fórumban :(

http://index.hu/politika/bulvar/java0529k/

scholli Creative Commons License 2006.02.24 0 0 16

Felhozom, hátha észreveszi valaki ezt a "remek" topicot :)

scholli Creative Commons License 2006.02.07 0 0 15

Kellicottia!

Jakartából mentetek Ujung Kulonba? Mennyi idő volt az út oda? És Gondolom busszal mentetek. Hány napot voltatok ott és mit néztetek meg? Onnan hogyan mentetek Jogjába? Mármint azt már írtad, hogy vonattal, de gondolom nem mentetek vissza Jakartába. Elmentetek Bogorba és onnan vonat?

Előzmény: Kellicottia (14)
Kellicottia Creative Commons License 2006.02.03 0 0 14
Hú! Jók a képek! Asszem még én is leszek ott egyszer!
scholli Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13

Na még 2 :)

 

 

Előzmény: scholli (12)
scholli Creative Commons License 2006.01.31 0 0 12

Berakok egy kepet a Bromorol (neten talatam), hogy lassatok mirol is almodozom:

 

scholli Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11

RUD - hát valszeg jövő év eleje lesz, erre az évre már van egy költséges projekt betervezve ;-) Képek jöhetnek!

 

Kellicottia - Tudom, hogy az idő kevés, csak jó lenne ha mindkettőnk igényeit ki tudnánk elégíteni. Borneóról én is azt olvastam, hogy kicsit nehéz a közlekedés, illetve baromira írtják az őserdőt.

Sandakanban az a jó, hogy van közvetlen repülőjárat KL-ből, és onnan könnyen elérhető Sepilok és Turtle island is. Sepilokkal mondjuk annyi probléma van, hogy eléggé turistás, de itt tuti látsz orángutánt. Nyilván jobb lenne, ha kevesbé turistás helyen az őserdőben figyelhetné meg a majmokat az ember, de ahhoz lehet, hogy több napot is ott kell tölteni, illetve nehéz (költséges és sok idő) odajutni. Amiről sok jót hallottam az a Danum Valley.

Turtle island-on lehet ott töltenénk egy éjszakát, hogy megfigyelhessük a teknőcöket, ahogy éjszaka lerakják a tojásaikat.

 

Ujung Kulon a képekből és a beszámolódból szimpatikusnak tűnik. Mennyi idő alatt lehet oda eljutni Jakartából és mennyi időt voltatok ott? Krakatau maradványait látni se lenne kis dolog, bár valszeg mi nem tennénk a lábunkat Anak-ra.

 

Erről a Merapis túráról is mesélhetnél egy kicsit :)

 

Egyébként az airasia-val elég jó áron lehet repülni, pl. KL-Sandakan, KL-Jakarta és KL-Surabaja útvonalon, pláne ha esetleg kifogsz valami akciót.

 

A Bromo-s túrában az a fantasztikus, hogy több vulkán van egymás hegyén hátán, így mikor hajnalban felérsz az egyik csúcsra és feljön a nap, akkor több vulkáni kúp magasodik előtted, és jobb esetben a Semeru vulkánból némi füst is tör elő (a föld egyik legaktívabb vulkánja). Na az sem lehet kispályás látvány.

Előzmény: Kellicottia (8)
Kellicottia Creative Commons License 2006.01.30 0 0 10
Lehet, a Merapira szerveznek lávanéző túrát is. Már ha megfelelően biztonságos. 3200 m magas.
R-U-D Creative Commons License 2006.01.30 0 0 9

Lehet, hogy a Kellicottia által szerzett írásban szereplő hegyről/vulkánról beszélek.

A fotón legalábbis hasonlóan nézett ki...

Előzmény: R-U-D (7)
Kellicottia Creative Commons License 2006.01.30 0 0 8

Huhh, egy kis időre van szükségem.

Előljáróban:

Borneó - sok idő, sok pénz, vegyes élmények (az emberek sokkal jobb fejek Jáván, az esőerdőt kivágták, alig van már, az elérése idő és pénzigényes)

hófehér, homokos tengerpart, turista nélkül - Ujung Kulon NP tökéletes cél

Bromoért irigyellek.

nem tuodm Sepilokról milyen infód van, igazából nekem nem sokat mond a neve.

Mi a Bukit Baka  Bukit Raya NPben voltunk, Sintang mellett , és a Gunung Palung NP ben Nyugat-Borneón. Mindenhol gyors ütemben irtják az erdőt, valószínűleg sok eltűnt abból is amit láttunk. Ezek szerint repülnétek Sepilokba/ból. Az időből gondolom. Mi Jakartából 3 napig hajóztunk Pontianakba a Lawit nevű óceánjáróval.

Mennyi most a repjegy itthonról?

 

Ahogy gondolkodom, szerintem 3-4 hét elég kevés (mindig, mindenkinek ez a problémája..nekünk is), ha a Sepilok lerendezhető egy héten belül, akkor a jávai program belefér 2 és fél hétbe szerintem.

Mi Borneón egy hónap alatt a két NP-t tudtuk megnézni.

De ezek elég eldugottak, és nem nagyon jár arra   külföldi. Népszerűbb helyen minden gyorsabb és egyszerűbb lehet.

Jó kis pörgős programot állítottál össze.

 

Előzmény: scholli (6)
R-U-D Creative Commons License 2006.01.30 0 0 7

Hali,

 

utolsó utunkon összeismerkedtünk egy belga párral, akik szintén megjárták azt a Sandakan környéki turtle islandot. Azt mondták, hogy minden snorclizáskor találkoztak legalább 1 teknőssel és egyébként is gyönyörű a víz alatti világ.

 

Én sajnos többet nem tudok hozzáfűzni, mert fingom sincs erről a vidékről, de mindenképpen shortlisten van a következő utazások között.

 

Pont a hétvégén láttam egy Indonézia utazás fotóvetítést. Ők jártak valami magas hegyen is, amelyre éjfélkor kezdtek felgyalogolni és pont napfelkeltére értek fel. A fotók magukért beszéltek. A látvány hihetetlen volt. Ha gondolod szerzek erről képeket, meg megkérdem melyik hegy volt. Lefelejövet még egy füstölgő kráter mellett is elgyalogoltak.

 

Mikorra tervezitek az utat?

 

 

Előzmény: scholli (6)
scholli Creative Commons License 2006.01.30 0 0 6
Te vagy az én emberem!!! :)

A helyzet a következő. 2 éve voltunk egy Thai-Kambo-Maláj úton és azóta vágyunk vissza DK Ázsiába. Szeretnénk most visszamenni olyan 3-4 hétre. Barátosném ragaszkodik hozzá, hogy Borneón megnézzük a Sepiloki Orángután rezervátumot én meg ragaszkodom egy olyan progihoz, mai építészetileg, kultúrálisan kiemelkedő a térségben, ez lenne Borobudur. Az uccsó utunkon is tök jó volt, hogy BKK után és a tengerpartozás között beiktattuk Angkort, mert fantasztikus élmény volt. Na valami hasonlót keresek és vélek megtalálni a Borob.-Prambanan párosban.

Ja és szeretnénk valami tuti túristamentes, fehér homokos pálmafás tengerparton is eltölteni pár napot, Thaiföldön ez volt Phangan, Malájziában meg kinéztem Perhentiant, csak nem vagyok biztos benne, hogy ennyi minden belefér 3-4 hétbe.

Sokat olvastam Borneóról és elég ellentétes véleményeket olvastam, ráadásul a fő látnivalók sincsenek túl közel egymáshoz, Jáván ezek valahogy jobban koncentrálódnak.

Próbálok összeállítani valami hirtelen tervet és ha van egy kis időd, kérlek adj tanácsot, hogy Te mit tennél a helyemben és miért! Nagyon hálás lennék!

 

1.nap BP-Bécs-KL

2.nap érkezés KL-be

3.nap KL-Sandakan

4.nap Sepilok

5.nap Sandakan környéke (pl.turtle island)

6.nap Sandakan-KL-Jakarta

7.nap Jakarta-Jogyakarta

8.nap Jogja (Borobudur-Prambanan)

9.nap Jogja

10.nap Jogja

11.nap Jogja-Bromo

12.nap Bromo

13.nap Bromo-Surabaja

14.nap Surabaja-KL

15.nap KL-Perhentian

16.nap Perhentian

17.nap Perhentian

18.nap Perhentian

19.nap Perhentian

20.nap Perhentian-KL

21.nap KL-Bécs-BP

 

Még 4-5 napot szerintem hozzá tudunk csapni, csak kérdés, hogy hol érdemes és mit? Te mit tennél?

Előre is köszi a segítséget!

Előzmény: Kellicottia (5)
Kellicottia Creative Commons License 2006.01.30 0 0 5

Az első kép az Ujung Kulonban készült. Sajnos nem tudok felrakni többet, mert nincsenek beszkennelve. Yogjában Borobudur+Prambanan egy nap alatt is megnézhető, minden szállásról szerveznek utat, ami gyakorlatlag a taxit jelenti. Jó korán kell kimenni Borobudurba, nagyon jól néz ki hajnalban, ráadásul ilyenkor még nincsenek ott a helyi iskolások. Utána átvisznek Prambananba.

A városban ég érdemes szerintem 2 napot eltölteni.

A bromo biztos jobb, mi is oda mentünk volna, csak elfogyott a pénzünk, mert előtte Borneón voltunk, és a 7. hét vége felé jártunk :)

Yogjában majd mindenki batikot akar nektek eladni, gyakranolyan dumával, hogy mutatnak egy remek kiállítást...ne dőlj be

scholli Creative Commons License 2006.01.28 0 0 4

Szia!

Megtaláltam és elolvastam a cikkedet. Nagyon érdekes! Ezek szerint a Bromo vulkánhoz nem mentetek el.

Belinkelem ide a helyet, hogy másnak ne kelljen keresnie:

http://www.vilagjaromagazin.hu/2004/julius/riport.html

 

A cikkben az első kép az hol készült?

Egy hetet voltatok Jogjában? Én azt hittem, hogy 3-4 nap alatt megnézhetőek a környék nevezetességei. Gondoltam 1 nap a városra, 1 nap Borobudurra, egy meg Prambananra. Prambanant és Borobudurt hogy néztétek meg? Valami szervezett, helyben befizetett út során, vagy magatok mentetek felfedezni? A Merapit mi kihagynánk, helyette a Bromot néztem ki.

Én nem biztos, hogy fel mertem volna mászni az Anak Krakataura. Már nem egy ember halt meg a lejtőin és azóta tiltott területnek minősül.

Be tudnál esetleg rakni pár képet az Ujung Kulon N.P.-ról? Hálás lennék!

 

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Kellicottia (3)
Kellicottia Creative Commons License 2006.01.27 0 0 3

Próbálok kérdésenként válaszolni:

 

Szerinted az általam felvázolt úthoz mennyi idő kell?

Hát, az nagyon attól függ, hogy hol és mit csináltok. Szerintem úgy a 3 hét a reális (minimum)

Jakartában mit érdemes megnézni és van valami jó szállásajánlatod? A Sunda Kelapát - a régi kikötőt a vitorlásokkal ne hagyjátok ki!

Bogorban érdemes aludni, nem olyan zsúfolt, nem olyan meleg, mert a hegyek között van, és jobb a közbiztonság. Kb 20 perc vonattal. A szállás az igényektől függ. Mi minnél olcsóbban akartuk megúszni, ennek megfelelő helyeken laktunk, a Lonely Planetből válogatva.

Mivel mentetek Jogjába, mennyiért, és ott mennyi időt voltatok?

Vonattal, az árra nem emlékszem, a jövő héten meg tudom mondani, addigra előkeresem. Kb egy hetet voltunk ott, Borobudur, Prambanan, meg a Merapi oldala...

Szerintem jó hely, de nagyon "turistás"

És úgy egyébként mi az ami tetszett? Mi nem? Kb. árak?

Nagyon olcsó minden, ha már kinnt vagy, kb harmadannyiból kijössz, mint itthon. Alkudni kell mert átvernek. Jáván szerencsére sokan tudnak angolul. Jó nagy a tömeg a városokban.hmm. sok mindent tudnék írni...

De bármire kíváncsi vagyok, amit mondani tudsz Jáváról! :)))

Még nagyon a szervezési fázis elején tartok...

Krakatau is érdekel, mert vulkán mániások vagyunk a párommal. Anakrakataun tudtommal nem lehet kiszállni (veszélyes terület). Mennyibe került az út és saját szervezésben oldottátok meg (a footprint 200-400dollárt ír, ami nagyon húzosnak tűnik)? Saját szervezésben, Tamanjayából béreltünk hajót. Nem volt vészes az ára, konkrétumra nem emlékszem, majd utánanézek. Mi felmásztunk az Anak Krakataura.

A www. vilagjaromagazin.hu-n van egy Jávás cikk, ha még nem vették le. nézd meg, ha gondolod, van benne pár infó, én írtam.

Előzmény: scholli (2)
scholli Creative Commons License 2006.01.27 0 0 2

Szia!

 

Szerinted az általam felvázolt úthoz mennyi idő kell?

Jakartában mit érdemes megnézni és van valami jó szállásajánlatod?

Mivel mentetek Jogjába, mennyiért, és ott mennyi időt voltatok?

És úgy egyébként mi az ami tetszett? Mi nem? Kb. árak?

De bármire kíváncsi vagyok, amit mondani tudsz Jáváról! :)))

Még nagyon a szervezési fázis elején tartok...

Krakatau is érdekel, mert vulkán mániások vagyunk a párommal. Anakrakataun tudtommal nem lehet kiszállni (veszélyes terület). Mennyibe került az út és saját szervezésben oldottátok meg (a footprint 200-400dollárt ír, ami nagyon húzosnak tűnik)?

 

na jó, most abba is hagyom a kérdezgetést:) Írj bármiről!:)

Előzmény: Kellicottia (1)
Kellicottia Creative Commons License 2006.01.27 0 0 1
2003-ban voltunk Jáván, Jakartában, Bogorban, Yogjakartában, Ujung Kulon Nemzeti Parkban, Krakataunál, mire vagy kíváncsi? Ha tudok, szívesen segítek.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.27 0 0 0
Eddig sajnos 0 alkalommal jártam arra.
scholli Creative Commons License 2006.01.27 0 0 topiknyitó

Üdv!

 

Belátható időn belül szeretnénk eljutni eme szigetre és várom ide azon emberkéket, akik voltak már ott és elláthatnak némi hasznos információval :)

Minden érdekel a szigettel kapcsolatban.

A tervem, hogy elrepülünk KL-ből Jakartába, onnan vonat Jogjakartába. Kirándulás Prambanan-ba és Borobudurba. Aztán tovább valamivel a Bromo vulkánhoz, ott csúcstámadás, majd végállomás Surabaya. Itt repcsire szállunk és irány vissza KL. Az airasia-nal elég korrekt árú jegyeket láttam, innen az ötlet.

A tervet első felindulásomban csaptam össze, ha van valakinek javaslata, hogy mit érdemes még, vagy ebből mit nem, ne kíméljen!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!