Keresés

Részletes keresés

lili.k2 Creative Commons License 2018.09.08 0 0 24391

Sziasztok!

 

Tud valaki esetleg birman cicás fórumot, közösséget? Neten egyelőre nem találtam.

 

köszönöm

Mátyás1978 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 24390

4 hónapos.

Előzmény: CBNora (24389)
CBNora Creative Commons License 2018.09.02 0 0 24389

Szép!

Mennyi idős?

Előzmény: Mátyás1978 (24387)
Mátyás1978 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 24388

Köszönöm, így már jó lett. ;)

Előzmény: CBNora (24386)
Mátyás1978 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 24387

Sziasztok!

 

Belépnék én is a topikba egy Maine Coon fiúcskával, Simbával. :) Ma érkezett meg hozzánk, Kupi és Kinti mellé (3 éves 6 kilós kandúr, 9 éves 4 kilós kandúr)

 

Üdv

Mátyás

 

CBNora Creative Commons License 2018.09.02 0 0 24386

Be is kell a képet illeszteni.

Előzmény: Mátyás1978 (24385)
Mátyás1978 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 24385

A fénykép miért nem jelent meg? 

Előzmény: Mátyás1978 (24384)
Mátyás1978 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 24384

Sziasztok!

 

Belépnék én is a topikba egy Maine Coon fiúcskával, Simbával. :) Ma érkezett meg hozzánk, Kupi és Kinti mellé (3 éves 6 kilós kandúr, 9 éves 4 kilós kandúr)

 

Üdv

Mátyás

dombinori Creative Commons License 2018.08.11 0 0 24383

Teljesen mindegy, mekkora lesz. A lényeg, hogy egészséges legyen. Megkaptad hozzá a vírus- és genetikai tesztek negatív eredményét igazoló doksikat is? Törzskönyvet?

Előzmény: Maine coon27 (24382)
Maine coon27 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 24382

Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy 4 hónapos maine coon kandúr súlya hogy alakul nálatok. Cicám 3,5 hónapos és 2200 gramm. Aggódom, hogy pici lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.27 0 0 24381

Koszonom,már minden rendben.!

Előzmény: evebeve01 (24378)
evebeve01 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 24380

Köszi majd próbálkozom a másikon.

Előzmény: CBNora (24379)
CBNora Creative Commons License 2018.06.22 0 0 24379

A Firefox 60-as verziójával vannak gondok.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=30&na_step=30&t=9039091&na_order=

Nekem valami ősi változat van, az jól működik, meg azt hiszem, más böngészők is.

Előzmény: evebeve01 (24376)
evebeve01 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 24378

A hasmenése javult? Nálunk is mint az égető tűz , és mindennek körülötte kel forognia mert ha nem gonoszkodik pl: bútor kaparás vagy tévé ,de imádni valók is egyben a jellemük teljesen más mint egy sima házi cicáé.

Hogy tudtál képet feltölteni megint próbáltam de nem tölti be.De ha vissza lapozol van egy régi kép a 24059 hozászolásban.

Előzmény: Törölt nick (24377)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24377

Koszi.

1 eves koraban vettem...szerintem nem tudtak,h mire vallalkoznak,s inkabb eladtak szegėnyt.

 

Rossz,mint a veszedelem.😁

Előzmény: evebeve01 (24376)
evebeve01 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24376

Sajnos nem jön össze. valamiért nem tölti fel.

Előzmény: Törölt nick (24374)
evebeve01 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24375

Nagyon szép cica kitől van?

Ő meg az én cicám szintén ivartalanított kandúr.

Előzmény: Törölt nick (24374)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.21 0 1 24374

Előzmény: Törölt nick (24373)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24373

Szia,koszi.

Tejet nem,csak vizet kap.

En.is vmi ilyesmire gondoltam.

 

Előzmény: evebeve01 (24372)
evebeve01 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24372

Szia!

Lehet, hogy valamit kint benyalt.

Ha továbbra is megy a hasa szerintem vidd orvoshoz.

Tejet szoktál neki adni? Mert azt nem bírják és attól is szokott hasmenés lenni.

Majd írj,hogy mi van vele. Esetleg képet tudsz küldeni a cicáról?

 

Előzmény: Törölt nick (24371)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.21 0 0 24371

Sziasztok.

 

Adott egy ivartalanitott maine coon cica.

Lakàsban tartott,csak felugyelet mellett van neha az udvaron.

RC tapot eszik..idaig nem volt soha,semmi baj,orat lehetett volna a szekletehez igazitani,de tegnap ota szegenek  tegnap tobbszor is ment a hasa.

Ugyanugy jarszik,eszik,latszolag semmi baja. 

 

Tanacs,otlet?

 

Köszi.

Jaffa5 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 24370

A faroknak a szőre elég rosszul nő vissza sajnos,  de ha nincs más megoldás, tényleg csak a nyírás maradt.

Faroktő?

Ivaros kandúr?

 

 

Előzmény: Ildi0000 (24368)
dombinori Creative Commons License 2018.05.10 0 0 24369

Vágd le...persze egy ideig nem néz ki jól, de pár hónap alatt vissza fog nőni.

Ha nem tudod kibontani, vagy nem vágod le, akkor egyre nagyobb csomó fog keletkezni.

Előzmény: Ildi0000 (24368)
Ildi0000 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 24368

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 1 éves kandúr maine coon cicám. Elég jól viseli a fésülést a testén, szépen karban van tartva a szőre. Na de a farkában összeállt a szőr, de nagyon durván. Egyszerűen nem tudom szétszedni. Elkezdtem fésűlni és egy csomó szőr kijött, de az összeállt rész persze nem. Megmostam, az sem használt. Most baromira el vagyok keseredve, mert a gyönyörű lompos farkát kétségbeesésemben tönkre tettem. Félek, hogy nem nő már ott ki a szőr. Kérlek segítsetek, hogy ezt a filcszerűen össszetapadt maradék szőrt, hogy tudnám helyrehozni? Köszönöm

Jaffa5 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 24367

Kedves Ivett!

 

 

 

Te kérdezted hogy etess.

Ne mond, hogy nem segítettem, megírtam, belinkeltem. Fotók is vannak az oldalon. Ennél többet nem lehet segíteni, mint hogy még azt is végigfotóztam, hogy főzöm meg a kajákat nekik.

 

 

Nem tudsz jó minőségű bolti kajával etetni, BÁRMELYIKET IS VESZED!!! Alutasakos nem is létezik jó minőségű, nézd már meg a hústartalmukat. Mindegy melyiket veszed, mind rossz minőségű lesz. Nézd meg ezt a videót, ezeknek a 70% hústartalmúak, de még így is a legtöbb állaga, szaga undorító volt. Ennyi konzerv közül, 2-3 volt amit mertem adni a macskámnak.

https://www.youtube.com/watch?v=KRJ7l5wTjPA

Tehát nem ott kezdődik a baj, hogy melyiket adod neki, hanem, hogy nem olvasod el az összetételét, és megveszed. 

Csak, hogy egyet említsek, növényi fehérje, cukor, 4% tőkehal, 4% lazac. Ez ám a "lakoma".

https://www.purina-felix.hu/macskaeledel/felix-fantastic-duo-halas-valogatas-4x100g

Aztán meg mindneki csodálkozik mitől fordul fel a macskája, lesz rákos, áll le a veséje, de senki nem gondol a sok ócska konzervre amivel eteti őt, őket.

Ezt ne vedd magadra, mindenki ezt csinálja, mert kényelmes, és nem olvasnak utána, hogy a macska ragadozó, és hús kell neki, nem pedig növényi fehérje és cukor.

 

 

A cicáimat meg nem kell reklámoznom,

- egyrészt el vannak azok nélküle is,

- másrészt meg mindenki ismeri őket itt a fórumon,

- harmadrészt minden cicagazdi imádja a macskás fotókat, főleg ha az a sajátja

- negyedrész olvass utána, a FB-on a legtöbb like-ot összegyűjtött képek azok, ahol macska van és KV-s csésze, szóval nem hiszem, hogy pont egy macskás fórumban helyén való azt mondani, ne töltögessem már fel a macskáim fotóit

 

 

Végezetül, nem feladatom, hogy segítsek bárkinek, nem kapok érte fizetést, a szabadidőmben pedig én döntöm el, mit csinálok. Ennek ellenére egy komplett honlapot csináltunk a barátnőmmel, amin minden információ fent van amit egy felelős cicagazdinak tudnia kell. Ha beírod a googleba, hogy maine coon, az első találati oldalon dobja ki a honlapunkat, szóval ha tényleg olvasgattál utána, magadtól is megtaláltad volna. Bárki aki ott is hozzám fordul privátban, mindenkinek válaszolok, hidd el, több embernek, macskának segítettem, mint te valaha is fogsz.

 

 

A mentett cicás témát pedig hagyjuk inkább, 6 csapdám van, amiket kölcsön adok, és magam is aktívan csapdázok kolóniákat, szabadidőmben (ami alig van), saját autóval, saját erőforrásból. Az elmúlt évben 60 macskát ivartalaníttattam, lábadoztattam a műtét után, majd amelyik kezes volt, gazdásítottam, szigorúan benti tartásra, és mindet személyesen vittem házhoz, hogy lássam biztosan jó helyre kerülnek-e. Szerintem ne versenyezzünk ebben. 

 

 

 

 

Előzmény: Ivetteeevagyok (24366)
Ivetteeevagyok Creative Commons License 2018.03.06 0 0 24366

Kedves Jaffa5!

Igen, megnéztem korábban a linkeket, ahogy több egyebet is az interneten. 

Sajnálom, hogy fikarcnyi segítő szándékot sem találhattam hozzászólásában, pedig erőteljesen kerestem.

A rosszabbnál rosszabb minőségű konzervet nem tudom miből szűrte le... abból, hogy egy alkalommal elkeseredésemben leteszteltem azt enné-e? Valóban szörnyű gazda vagyok.

Igazán gratulálok az előítéletességéhez! :) 

Kóbor cicát magam is mentettem, nem egyet, így tudom milyen az éhes macska, kioktatásra nem szorulok, de köszönöm.

A fórumról hasznos tapasztalatokat nyújtott számomra, bár hasznosabb lenne ha a cicái reklámozása és az önfényezés helyett próbálna segítséget nyújtani a fórumozóknak. :) 

 

Köszöntem. 

 

 

Előzmény: Jaffa5 (24365)
Jaffa5 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 24365

Kedves Ivett, elolvastad esetleg az utolsó két bejegyzést?

Ott vannak benne a linkek, hogy etess.

Az, hogy egyik rosszabb minőségű konzerv helyett, melyik másikat add, hát ebben ne haragudj, nem tudok, és nem is akarok tanácsot adni.

És ne feledd, amelyik macska nem eszik, az nem éhes.

Én sok kóbor cicát mentek, úgy csapnak le a kajára, hogy félek elharapják a kanalat.

Mert ők, éhesek, és egyik sem válogat.

Ő Bodzám, napi 1x kap enni, 11 kilós, 8 éves, nincs éheztetve, és ilyen szépen eszik bármit, amit elé teszek:

https://www.youtube.com/watch?v=yo2_xFCaS58

 

 

 

Előzmény: Ivetteeevagyok (24363)
dombinori Creative Commons License 2018.02.20 0 0 24364

Igen, legyél következetes.

Adj neki húst. Ha nem eszi meg, akkor nem elég éhes. Tedd el. Később megint add neki ugyanazt. Addig, amíg meg nem eszi.

Tudja, hogy szórakozhat veled, te magad generálod ezt a helyzetet.

Előzmény: Ivetteeevagyok (24363)
Ivetteeevagyok Creative Commons License 2018.02.20 0 0 24363

Sziasztok! 

Én az etetéssel mindig nagy gondban vagyok, a cicám ugyanis nagyon szeszélyes. 

Jó lenne hússal etetni, de a csirkehúst pl. nem eszi meg főve, csak nyersen. 

Próbáltam neki minőségi tasakos, konzerves kaját is vásárolni, azokról általában csak lenyalogatja a nedvet és annyi.

Ugyanez a helyzet a kevésbé minőségi nedves tápokkal. 

Most egy hétig rákapott egy nagyon ócska, lidlis kajára, de már azt sem akarja enni. 

Száraz táp mindig van otthon, hogyha épp rohangálós napunk van is legyen előtte valami, de abból sem lehet két egymást követő alkalommal ugyanazt venni, mert nagyon hamar ráun.

Egyszerűen nem tudom eltalálni, hogy mit szeretne, hiába veszek neki bármit is, ha van kedve megeszi, ha nincs, akkor nem, lehet ez olcsó, drága, egészséges, egészségtelen, akármi. 

Közben meg ha nem eszi meg is nyávog, néha, hogy éhes és szalad, ha nyílik a hűtő ajtaja. 

 

 

 

Van valami javaslatotok erre a szitura?

 

Jaffa5 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 24362

Kislányoknál is működik, Jaffikám 7 éves, ivartalanított 6 kg-os nagylány, semmi szemetet nem eszik ő sem, és hibátlan az alakja. Nincs elhízva, pedig van előtte egész nap étel. Havonta ketten 12 kg húst esznek meg, + még Moments konzervet esznek (csak a fémodobozos jó belőle), vagy sütök nekik szálka mentes halat. Egy bolti dolgot kapnak még, cicatejet,emrt baban van taurin és szeretik lefetyelni. 

 

Vitaminnak kapnak Nu-cat-et, meg Vetri DMG-t, ha úgy érzem, van, hogy cica béres cseppet.

Szárnyast nem kapnak, mert arra allergiásak.

Orvosnál nem jártunk mióta így etetek. 

 

A fogkövesség az nálunk is gond, de szerintem az mindenhol, de 2 vée voltunk először leszedetni, azóta pici megint van, de nem büdös a szájuk.

 

Én már nem aprítom fel nekik a húst, mert megszokták, hogy azt esznek, és nem válogatják ki a köret közül,, és hátha ígí jobban rágnak.

Amekkora kockákbban veszem, akkorában főzöm nekik,és akkorában eszik.

https://huswebaruhaz.hu/marha-comb-csont-nelkul-kockazva-1kg-friss.html

 

 

 

Még mielőtt jönnének a kötöszködők, a jó minőségű száraztápnak is van 2 500 Ft kilója!

Nem drágább így etetni.

 

És nem, nincs olyan, hogy a tiéd nem eszi meg, amelyik macska nem eszik, az nem éhes.

Majd ha az lesz, megeszi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Sada45 (24360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!