Keresés

Részletes keresés

Híd Creative Commons License 2011.08.22 0 0 25

A törlesztőn, lehet, hogy nem bukik, de a tőketartozása nőtt. Ha ki akar szállni a hitelből, nehezebb lenne, mint egy forinthitelnél, ráadásul az ingatlan értékesítését is nehezíti. Ismerősöd amúgy jó nagy barom volt, hogy az új építésűre nem vette fel a támogatott forinthitelt. Lehet, hogy havi 5-10 ezerrel több volt a törlesztő, de kiszámítható volt.

Előzmény: piréz vitéz (24)
piréz vitéz Creative Commons License 2011.08.22 0 0 24

Új lakás volt.

 

Azért vicces, hogy még soha nem ment a CHF törlesztő 160eFt fölé, azaz az ismerősöm még így is jól járt, az más kérdés, hogy a hitelt szokás szerint abból a szempontból vette föl CHF-ben, hogy így többet kaphat, és nem azért, mert "jé, így spórolok a törlesztőn"...

 

Azt láttam, hogy a nem támogatott hitel most 125eFt környékén mozog, csak szerettem volna visszamenőlegesen is bizonyítani felé, hogy nem bukott annyit. De a Te számaidat nézve egyáltalán nem bukott még a CHF hitelén. 266-os árfolyamnál lenne a törlesztője 160eFt.

Előzmény: Híd (23)
Híd Creative Commons License 2011.08.20 0 0 23

Új vagy használt lakás?

 

Újra kaphattál kb. 4 százalék kamat + 2 százalék kezelési költség mellett támogatott hitelt

 

Az átlagos piaci alapú thm meg így nézett ki, ha nem voltál jogosult az államilag támogatott hitelre (jan-dec-i adatok az MNB-ből): 11,87;       12,28;       12,48;       12,15;       12,33;       12,03;       12,31;       12,20;       12,18;       12,41;       12,42;       12,43;

 

25 évre 15 millió forintnál ez úgy fest, hogy a támogatottnak a havi törlesztője 100-105 ezer forint körül volt, a nem támogatotté 160 ezer körül lehetett. 

Előzmény: piréz vitéz (22)
piréz vitéz Creative Commons License 2011.08.20 0 0 22

CHF hitel forinttal történő összehasonlítására keresnék 2006-os forinthitel ajánlatot. Az se gond, ha nem CIB-es.

Sarokszámok: 15millió 25 évre.

 

Valakinek van ilyen elrakott ajánlata (korabeli szórólap)?

Laci6802 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 21
Sziasztok. Augusztus 18-án volt az rtl klub fél kettő című műsorában .hogy egy uniós jogszabály szerint a dávizahitel felvételekor a hitel tárgyát képező (ingatlan,jármű, stb) dolgot a bank elfogadta mint a hitel fedeztet ,akkor valahogy nem jogos hogy emeli a törlesztőrészletet. Tudom,ilyenkor azt mondja a bank hogy ezt vállalta az ügyfél. De kérdés hogy erről tájékoztatták- e az ügyfelet? Mert így a bank duplán be van biztosítva és ha nem fizet úgyis elveszi a bank és meg fizethet tovább az ügyfél. Aki tud járjon utána.
Előzmény: dora99 (20)
dora99 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 20

CSATLAKOZZATOK A PERTÁRSASÁGHOZ: WWW.HITELKAROSULTAKÉRT.HU

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 19

Valóban így történt, de a devizaközép-en számolják ami a CIB -nél megegyezik a valutaközép-el. Gondolom a Bank ajánlás alapján vállalhatta be.  Részleteket nem tudok. A törlesztési tábla szerintem létezik, érdeklődj a banki ügyfélszolgálaton.

Előzmény: piréz vitéz (18)
piréz vitéz Creative Commons License 2011.07.22 0 0 18

Kérdésem lenne: mi történt 2010 végén, hogy a lakáshitel árfolyama CIB deviza eladási árfolyamról CIB valuta középre változott?

 

Illetve miért nincs törlesztőtábla a havi törlesztésekről (tőke+kamat), mikor az pl. autólízingnél jár?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 17

Amire válaszoltál az 2009-es árfolyam volt, közel sem ilyen magas mint a mostani.

A CHF most a menekülő valuta, bődületes mennyiségű pénz lehet CHF-ben. Ezt kezelni szerintem már svájciaknak sem egyszerű.

Ehhez a rengeteg pénzhez, pedig kell fedezet is,és kamtot is kell fizetni. Ezáltal a pénzeket dolgoztatni kell, azaz hitelbe kihelyezni.

Szerintem ezzel szemben egész Európa  tehetetlen. De semmi sem tart örökké, állhatunk néha a fütyi másik oldalán is.

Előzmény: Kyrandia (15)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 16

Én 158-as árfolyamon vettem fel.

Előzmény: Kyrandia (15)
Kyrandia Creative Commons License 2011.07.16 0 0 15

Te biztos nem 136-on vetted fel. :(

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 14

CHF = 235 FT . De mi lehet emögött ? Spekuláció ? A történelem legnagyobb lufija ? Én bízom benne , hogy rövidesen egy hamburger árából visszafizetem a maradék hitelemet.

Várom a véleményeteket !

Sam56 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 13
Üdv Kalahari!

>nem életbiztosítást szeretnék kötni, hanem hitelt felvenni
>és csak annyi biztonságot magam mögött tudni, hogy ha én
>esetleg kimurdelnék akkor a családnak ne legyen gondja.
Ha CIB-es vagy, akkor havi 2500-ért köthetsz egy 8 milliós bármely okú halál esetére szóló kockázati biztosítást.
Ez opcióként minden folyószámlatípusnál lehetőség.
Úgy tűnik ez neked elég.
Ha elviszed a hiteled, vagy hamarabb kifizeted, akkor bármikor lemondható.

Sam
Előzmény: Kalahari (5)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.14 0 0 12

Még most sem bántam meg a hitelt, pedig az árfolyam jól elmászott. De optimista vagyok.

 

tandhconsulting Creative Commons License 2007.08.04 0 0 11

Így igaz!

Van 0%-os kezelési költségű hitel is, jól áttekinthető, ügyfélbarát konstrukció (nem_cib)! Ezeknél a törlesztőrészlet állandó (persze ha az árfolyam ingadozást nem vesszük figyelembe)!

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 10

Nyilvánvaló, hogy két dolgot kell megfigyelni:

 

- A kezelési költség mindíg a tőketartozás arányában százalékosan általában 2-2,5

  % legyen, max. éves bontásban. Azt jelenti hogy folyamatosan csökken.

  Köztudott, hogy a "nagy" kaszálások a kezelési kötségekkel történnek. Figyeljünk

  nagyon oda, mi van a kisbetűs szövegeknél.

 

-Az előtörlesztésre vonatkozó kitétel, bármikor és akárhányszor max 30 ezer ft.  

 alkalmankénti költséggel történjen.

 

-Ha a hitelt nem így kínálják, lehetőleg felejtsük el.

Előzmény: tandhconsulting (9)
tandhconsulting Creative Commons License 2007.07.25 0 0 9

Sziasztok!

 

Mindenkit lebeszélnék a bizt. kombi hitelekről, mivel kb 15-20%-kal drágábbak, mint egy annuitásos és egy kockázati életbiztosítás együtt. Generali Cib kombi törlesztőrészlete évi 8%-kal emelkedik így, igaz az első néhány évben olcsóbb mint egy annuitásos hitel, viszont a futamidő második harmadától-felétől az ügyfél kb. a kezdeti törlesztőrészlet dupláját fizeti. Minden biztosítással kombinált hitelre igaz, hogy az első tíz évben a tőketartozás nem csökken, viszont a biztosításra vonatkozik a visszavásárlási érték. Ezért hihetetlen veszteséggel lehet csak előtörleszteni, végtörleszteni, kiváltani. Annuitásos vagy FLK kombi hitel, kockázati élet-egészségbiztosítással az ideális (hogy a rokonok ne adóságot örököljenek)!

Kalahari Creative Commons License 2007.03.17 0 0 7

Kedves Edina, igen az adókedvezmény jól hangzik, csak sajnos pártunk és ormányunk ezt számomra eltörölte. (Én bajom, minek keresek annyit!)

 

 

 

Előzmény: Eduska2 (6)
Eduska2 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 6

Kedves Kalahari!

Rendben értekezzünk itt!

 

Persze ez nyílvánvaló,hogy hitelfelvétel esetén az ember érdeklődik,illetve azt a megoldást keresi ami a legolcsóbb,viszont nem biztos,hogy az a legjobb!Megértem az aggodalmadat is,hogy ha veled bármi történik,a családod ne maradjon tele adóssággal!Az annoitásos hitel első hallásra tényleg olcsóbb,de azt mindenképpen nézd meg,hogy milyen a kamatperiódus,mert periódusonként emelik a kamatot!

Az ING-CIB konstrukciónál éves kamatperiódus van,de csak a kamatkezelési költségre vonatkozik.A tőkerészt az ING felé fizeted,és ez a futamidő végéig nem változik,vagyis állandó marad,illetve bizonyára tudod,hogy minden évben a befizetett tőkerész után 20%-os adókedvezményt tudsz igénybe venni évi max.100000 FT-ig,ezt leosztva 12 hónapra,ennyivel is kevesebb a törlesztőrészlet!

Azt tudom,hogy a CIB a Generalival is szerződött,viszont nem ismerem a generali szolgáltatását,hogy csak halálesetkor fizet,vagy,rokkantság esetén is átvállalja-e helyetted a díjfizetésT,mert az ING-nél kiegészítőként belelehet tenni,hogy rokkantság esetén is fizessen helyetted,illetve még több kiegészítő is köthető mellé!

Egyébbként most CIB-ING akció van első négy hónapban csak kamatot és kezelési költséget kell fizetned,ezt így kiszámoltam,ugyanaz,mintha évi 1,49%-os kamatra lenne a hiteled!

Gondold végig,ha kérdésed van írj!

Edina

Előzmény: Kalahari (5)
Kalahari Creative Commons License 2007.03.17 0 0 5

Kedves Edina, javaslom, hogy itt értekezzünk, hogy mások is okulhassanak.

 

Tulajdonképpen nekem már van INGs biztosításom 2 is, (ja, és CIBes ügyfél is vagyok) és nem életbiztosítást szeretnék kötni, hanem hitelt felvenni és csak annyi biztonságot magam mögött tudni, hogy ha én esetleg kimurdelnék akkor a családnak ne legyen gondja. Ezt ha jól tudom akkor a CIBes Hitelfedezeti védelem is nyújtja (Generali).

 

Amin most megdöbbentem lefuttatva egy PSZÁF-es hitelkelkulátort, hogy kb 1 milla a különbség a kezelési költségnél ha egy annuitásos hitelt veszek fel ill. egy olyat amikor végig a teljes tőkére kell fizetni a kezköltséget (6 milla, 10 év). Ez nagyon sok és valszeg el is döntötte a hogy sima CIBes hitelt veszek fel hitelfedezeti védelemmel de azért ha tudsz valami nagyon pozitívat mondani a CIB-ING konstrukcióra még megfontolom.

 

köszi

Kalahari

 

 

Előzmény: Eduska2 (4)
Eduska2 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 4

Szia Kalahari!

Köszi,hogy megkerestél,és örülök,hogy ismered a termékünket,viszont azt nem tartom jónak,hogy az ING-es kolléga nem tájékoztatott megfelelően téged a konstrukciók közötti különbségekről!

Jól értelmezhető tájékoztató nincs,viszont ha gondolod szívesen tájékoztatlak emailen vagy pedig ha gondolod személyesen(az utóbbit javaslom,mert sok apró kérdés merülhet fel)!

Egyébbként nem rossz a CIB-ING-es konstrukció,csak meg kell érteni a lényegét,és mindent összevetve jobb,mint a sima jelzálog!

Ha van kérdésed írj nyugodtan,szívesen segítek!

Tel.számot is kűldhetsz emailben felhívlak és átbeszéljük,mivel nagyon meg kell gondolni,hogy 20 évig milyen kötelezettségeket vállalsz,és mire számíthatsz!Ja,és fontos lenne tudnom,hogy vásárlásról,vagy miről lenne szó,mert igazából ennek függvényében tudok segíteni!

 

A címem:kazsuedina@citromail.hu

Üdvözlettel:Edina

Előzmény: Kalahari (3)
Kalahari Creative Commons License 2007.03.17 0 0 3

Eduska2 kapóra jöttél. Éppen a CIB-ING konstrukció és a sima CIB deviza lakáshitel között vacilálok, de szerintem nem minden infót kaptam meg az INGs kollégáktól.

 

A gondom az, hogy mig a sima deviza hitelnél folyamatosan a csökkenő tőke után kell fizetni kamatot és kezköltséget, addig az életbiztositásos konstrukciónál a futamidő végéig az egész tőke után. Hogy ez mennyivel több mint a sima hitelnél fizetendő kamat és kezköltség, na ez az amit nem nagyon akarnak nekem elárúlni.

 

Van erre valamilyen tájékoztató valahol?

Előzmény: Eduska2 (2)
Eduska2 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 2

Szia Lui50!

 

Nagyon örülök,hogy ez a véleményedd a CIB-bankról,mivel én a ING-nél dolgozom,van egy közös hitelkonstrukciónk a CIBbel!Eddig is tudtam,hogy jó és korrekt,illetve sok elégedett ügyféllel találkoztam már,de nagyon jó számomra,hogy ezt te is megerősítetted!

Köszönöm:Eduska2

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 1
Az előleg kifizetését mindenképpen átutalással ajánlom az eladó részére, így a feltételezett vételár hamis volta elkerülhető.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 0
Volt BANK amelyik előre megmondta, hogy az értékbecslés  Hitelfedezeti értéke a vételár kb. 80 %-a lesz. Ittmegköszöntem a vendéglátást, és távoztam. Hiszen nálam történetesen a valódi vételár szerepelt.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 topiknyitó

Kb. 1 hónap alatt agondolatból lakás lett. Elfogadták az adásvételi szerződésben feltüntetett vételárat. Nem kellett külön értékbecslés. A vételár 60 % -ig mehet a hitel. A komplettügyintézés hitelbírálattal 1 hónap volt. Évente egyszer díjmentes előtörlesztési lehetőség. Mindenkinek aki rendelkezik a szükséges jövedelem igazolásokkal ajánlom, kezes ebben az esetben nem kell.

A hitel CHF-es Bankok átlag körüli kamatával.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!