Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2021.01.12 0 0 2970

menj be egy ufsz-re es kerjel tanyert :)

Előzmény: anti. (2969)
anti. Creative Commons License 2021.01.12 0 0 2969

DIGI TV-T AKAROK!!!

V.Gy. Creative Commons License 2019.09.25 0 0 2968

Nyilván nincs vele senkinek semmi problémája! :-)

Előzmény: fidelio-Pyrandus (2967)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.09.25 0 0 2967

Miért halt be több éve a DigiTV topik? Mergszűnt volna a DigiTV?

nicko Creative Commons License 2015.06.02 0 0 2966
nicko Creative Commons License 2014.08.29 0 0 2965
MZ/Y Creative Commons License 2014.07.10 0 0 2964

Gondolom, valami kék- vagy zöldszám lehet megadva elérhetőségnek (vagy valami 4 jegyű rövid szám), ezért adják meg a külföldről hívható "rendes" számot is. Ami mellesleg azért is jó, mert van olyan telefonos tarifacsomag, ahol a kékszám hívása pénzbe kerül, a vezetékes meg nem. Egyébként technikailag a kék- és zöldszám egy virtuális telefonszám, egy "rendes" telefonszámra mutat - a fentiek miatt az ügyfeleknek az a jó, ha utóbbi számot is közzéteszi a cég.

Előzmény: tefi (2961)
tefi Creative Commons License 2014.07.10 0 0 2963

Tehát arra kötelezik a magyarországi szolgáltatót,hogy az ügyfélszolgálata külföldről is elérhető legyen?

Vajon mi a bánatos reteknek?

Ez már a vicc kategória....

Előzmény: nicko (2962)
nicko Creative Commons License 2014.07.10 0 0 2962

mert ÁSZF-ben kötelezik őket erre..gondolom a jogalkotó éppen a horvát tengerparton nyaralt mikor eszébe jutott, hogy pixelesen jön a kép a retek klubbon és nem tudta felhívni a szolgáltatóját a hiba kapcsán. ;)

Előzmény: tefi (2961)
tefi Creative Commons License 2014.07.10 0 0 2961

Akkor miért van minden szolgáltató elérhetőségénél olyan,hogy?:

Külföldről hívható telefonszám

Láttál már olyan hülyét,akinek bedöglik vmi és kimegy külföldre,hogy bejelentse?

Persze hivatalosan azt kell nekik publikálni,hogy nem viheted külföldre  cuccot, a jogdíjak miatt!!

Előzmény: nicko (2960)
nicko Creative Commons License 2014.07.09 0 0 2960

Nem a kártya járt le esetleg amit ők élesítenek újra?

 

Ráadásul ha jól tudom illegális külföldre cipelni a cuccost

 

bárhova illegális vinni a bejelentett helytől, tehát Bp-ről a Balatoni nyaralóba pl.

Előzmény: Earles (2959)
Earles Creative Commons License 2014.07.09 0 0 2959

Üdv mindenkinek! Egy problémával fordulnék hozzátok: külföldön nézem a Digit, működött rendesen évekig de kb 1 hete viszont mindenhol azt írja hogy nem vagyok jogosult a csatorna megtekintésére... Amit laikusként tenni lehet azt már megtettem (frissítés, ilyesmi)... Tud valaki segíteni? Pár éve volt már hasonló problémám és akkor is egy fórumozó segített, mert az ügyfélszolgálat szerelőt akart küldeni. Ráadásul ha jól tudom illegális külföldre cipelni a cuccost úgyhogy nem tudom egyáltalán felhívjam-e őket. Ha valaki tud segíteni kérem privátban keressen. Köszönöm

nicko Creative Commons License 2014.06.23 0 0 2958

megvan az esély rá, hogy augusztusban jön a magyar digi hálózatára is az 1gb-os lan. vélhetően a régi csomagok ki lesznek vezetve a piacról..már csak az ár a kérdés.

románoknál 3850Ft az 1giga.

MZ/Y Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2957

Ránéztem Debrecenre, főleg lakótelep, elszórva egyebek, de szinte mind többemeletes házak, esetleg pár olyan, ami 2 lakótelepet köt össze.

A digi összesen 65 városban szolgáltat, a upc csak c-betűig jutva az abc-ben túllépi ezt.

Előzmény: nicko (2955)
Degeczi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2956

Nyilván van kivétel, ezért nem mindenholt írtam, hanem azt, h "jellemzően"

Nálunk évek óta csesznek tovább jönni a falusias külváros felé (ami Szeged része, egybenőtt a várossal): ha akarnám, sem választhatnám őket - így valóban könnyű olcsón szolgáltatni, h nem végeznek komolyabb hálózatépítést.

A T ugyanitt régóta jelen van kábellel, és az Invitel is építgeti az optikát.

Előzmény: nicko (2955)
nicko Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2955

itt nem is de ph-n elég sok ONT-s irogat fórumra családi házas környezetből..

Előzmény: Degeczi (2953)
MZ/Y Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2954

Úgy tudom, Debrecenben elhagyták a lakótelepeket. Persze valószínűleg nem mentek el a város szélére.

Hozzánk, Debrecentől 15 km-re, azt tervezték, hogy mikrohullámon lövik át a netet. Drágábban, lassabban, mint a "jó helyeken", mert a költségeiket ugye ők is behajtanák. De aztán nem lett belőle semmi.

Előzmény: Degeczi (2953)
Degeczi Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2953

Az hagyján, h csak nagyvárosokban, de még ott is jellemzően csak az olcsón lefedhető lakótelepeken szolgáltat a Digi!

Külvárosok családi házaihoz már nem megy, ott nem éri meg neki...

Előzmény: MZ/Y (2952)
MZ/Y Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2952

Látod, ezért szólt neked is a 2 nappal ezelőtti: már megint ott tartasz, hogy "de csak ők adják 4000-ért".

Mikor már körbebeszéltük, hogy igen, mert csak olcsón üzemeltethető helyen szolgáltatnak, így nekik belefér ennyiért is. A upc meg főleg a matáv meg pár száz, pár ezer fős falukban is ott van, ezért drágábbak. Ha ők is 4000-ért akarják adni, akkor pl. nálunk megszűnik a net (tv-vel, telefonnal). Kurva jó lenne, alig várom, hogy minden szolgáltató csak a (nagy)városokban szolgáltasson. Ja, nem, itt lenne helyettük a mobilnet...

Előzmény: nicko (2950)
MZ/Y Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2951

Arra azért mindig kíváncsi voltam, hogy ilyen varázsgömböket hol lehet kapni? Mert kijelenteni, hogy hatványozottan drágább lenne... Egyébként, míg 2011-ben talán el nem kezdték extra adóval sújtani őket, csökkentek a upc árak. Aztán persze, hogy nőttek, ha a pékre rásóznának extra adót, Ő is drágábban adná a kenyeret.

(És most tekintsünk el a hatványozott jelentésétől.)

Előzmény: nicko (2949)
nicko Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2950

nem csak a tányéros, de a lan és kábeltv is!

eddig ment a szolgáltatóknál a pr duma a "nálunk 6789db csatornát nézhet ennyiért, majd váltottak benne annyit, hopgy 1765db digitális csatornát nézhet nálunk. Most már ott tartanak, hogy nálunk 19db HD csatorna van...nálunk van a legtöbb HD csatorna 20db ennyiért 2 hónapig azután meg a duplájáért..

nekünk már 250 megás netünk van 245678Ft-ért...(román diginek tavaly október óta 1GB-os így csak idő kérdése itt mikor lesz)nekünk van a leggyorsabb 1 gigás netünk havi 4000Ft-ért....és így tovább..

Előzmény: MZ/Y (2948)
nicko Creative Commons License 2014.06.19 0 0 2949

Amit én írtam az arra vonatkozott, hogy jó hogy van egy Digi is a piacon ami az árakat lenn tartja, nélküle már hatványozottan drágább lenne a T és UPC is, így az ő ügyfeleik is jól járnak ezzel.

Minden mást már leírtam.

Előzmény: MZ/Y (2947)
MZ/Y Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2948

Azt viszont nem vitatom, hogy a tányéros digi letörte a tányéros upc árát. Aztán jött a T is, így már vigyáznak egymásra, sőt, itt van már a földfelszíni is.

MZ/Y Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2947

Az alap felvetés az volt (bár nem Te írtad), hogy a digi jó, mert olcsó.

Te is ezen a párton vagy, úgyhogy jogosan kérdezem tőled :o), hogy ilyen áron (ország területének nagy részén nincs szolgáltatás) legyen-e olcsó a másik 2? Vagy önmagában az olcsóság még nem jelent jobb céget is?

 

És ugye azt se felejtsük el, hogy kaptak a nyakukba közműadót. A digi, mivel jóval rövidebb hálózatot üzemeltet, ebből is sokkal kevesebbet fizet, míg a másik 2 a "mindenhol" szolgáltatás miatt jóval többet. Amit nyilván be fog szedni az előfizetőktől.

Előzmény: nicko (2946)
nicko Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2946

Én dolgoztam a posta vezérben mikor még ott volt a matáv a 6-7 emeleten és onnan az infóm.

 

Vagy szerinted az lenne a jó, ha a upc, matáv beszünteti a vidéki szolgáltatást, ezzel jelentősen csökkentve a költségeit és digi-s árakon szolgáltat 

 

Én ezt írtam? Csak azt mi lenne most Digi nélkül.

Előzmény: MZ/Y (2945)
MZ/Y Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2945

Jelenleg nincs semmilyen jobb alternatíva a digitől..

 

Már ahol van. Mert erről beszélek. A digi csak az olcsón ellátható helyeken van ott (ahogy Te is írod), míg a másik 2 máshol is. Vagy szerinted az lenne a jó, ha a upc, matáv beszünteti a vidéki szolgáltatást, ezzel jelentősen csökkentve a költségeit és digi-s árakon szolgáltat - az ország - területileg - 2/3-a meg szolgáltatás nélkül marad?

 

Ez olyan, mint ha valaki indít buszjáratot egyetlen vonalon, csak csúcsidőben, ahol mindig tömeg van, 100%-os a kihasználtság, így tudja adni a jegyet 100 ft-ért. A másik cég, aki meg indít a városszélre is, meg hajnalban/késő este is, nyilván nem jön ki ennyiből. De ettől még nem szar a második cég.

 

A matáv meg nem kapott pénzt, ott dolgoztam, mikor privatizálták, egy lepukkant szarkupac volt az egész. A DT tolta bele a pénzt számolatlanul. (Lehet, hogy adókedvezményt kapott, de az mindenkinek jár(t).)

 

Előzmény: nicko (2944)
nicko Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2944

És amit nem akartok érteni: a digi csak a sűrűn lakott területekre megy, ahol a hálózatépítés, karbantartás fajlagos költsége sokkal alacsonyabb, mint máshol. A upc, matáv meg megy falvakba is, ahol sokkal magasabb.

 

Azért azt a pici tényt ne hagyjuk ki a képletből, hogy amikor még létezett a Matáv sok millió, milliárd (nem Forintban) vissza nem téritendő pénzt kapott fejlesztésre, kiépítésre. terjedt is akkoriban az ADSL az országban.

Digi meg teljesen logikusan a panel és más lakótelepeket célozta meg, mert a drága optikát elvitte a sok beköthető user-hoz akik egy helyen voltak. 1-1 lakótelep ami területileg nem nagy, de létszámban nagyobb falvakkal vagy kisebb városokkal vetekszik. A tóbbi volt az idióta, hogy ültek a pecsenyéjükben, de mire homlokon csapták magukat késő volt.

konrét példa nálunk a kezdetektől fogva EMKTV/DIGI volt..2007-ben jött az optika és lan a Tré meg 2009-ben települt be a házba. Nem tudok egyetlen egy üzletről sem amit megkötöttek volna a kötelező hűség és az áraik miatt na meg a kötelező beltérik miatt sem.

Jelenleg nincs semmilyen jobb alternatíva a digitől..

Előzmény: MZ/Y (2942)
nicko Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2943

engem ez mint digi usert a legkevésbé is érdekel. a nem fizető cégek ellen lehet kérni fizetési felszólítást vagy ha ez nem vezet eredményre csődeljárást és a NAV a számlájukról le emeli a pénzt.

viszont ami tény ha 2007-ben nem kavarja meg az állóvizet a digi, akkor nem jelenik meg a Szőke kapitány 1.0 és 2.0 nem találki a T mindenféle akciót meg tv vásárlással egybekötött csomagokat...hanem a mai díjnak már a töbszörösét fizetné mindenki legyen az UPC-s T-s vagy más szolgáltatónál lévő user..

Előzmény: MZ/Y (2935)
MZ/Y Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2942

Akkor döntsétek el, hogy a digi évekkel ezelőtt leverte az árakat vagy még 3 hónapja sem.

Egyébként almát almával. Új előfizetéssel, hűséggel a upc is 5400-ról indul.

 

És amit nem akartok érteni: a digi csak a sűrűn lakott területekre megy, ahol a hálózatépítés, karbantartás fajlagos költsége sokkal alacsonyabb, mint máshol. A upc, matáv meg megy falvakba is, ahol sokkal magasabb. Ha több a költségük, nyilván többért adják. Amit vagy úgy oldanak meg, hogy városban olcsó, vidéken drága (de akkor megb.sszák őket), vagy a magasabb költséget egyformán terítik az összes előfizető között.

 

Úgy js mondhatom, fel lehet szopni a digit az olcsó áraikért, csak éppen az ország kis részén elérhetőek, az ország nagyobb részét simán leszarják.

Előzmény: tefi (2941)
tefi Creative Commons License 2014.06.17 0 0 2941

Milyen versenyről beszélsz?

A UPC minden évben emelte az árakat. Mielőtt közel 3 hónapja eljöttem tőlük,már 11.200 Ft.-ot fizettem 3 szolgáltatásért.

Pedig a T. összes szolgáltatása is elérhető volt nálam!!

Most a Diginél ugyanez 4.200 Ft. 2 évig, utána 6.000 Ft.!!!

Előzmény: MZ/Y (2939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!