Keresés

Részletes keresés

xobold Creative Commons License 2006.02.22 0 0 34

Halihó! Látta valaki a Kútfejeket? Vélemény kontra Üvegtigris 2.? Úgy tudom, Kapitány Iván azért csinálta meg, mert összeveszett Kováccsal, és bizonyítani akart.

nandiboi Creative Commons License 2006.02.17 0 0 33
Üdv! Csatlakozom Mr Rockhoz! Igaza van!!!
zömi Creative Commons License 2006.02.17 0 0 32

Üdv.

 

Lehet, hogy nem igaz, de már poénnak is jóóó:)))

 

Abban a jelenetben, amelyikben a trafi előtt szalad a két mamlasz rendőr, és mérik hogy melyikük szalad gyorsabban.....

 

Ezt állítólag a biztosítást végző vörösvári zsaruk adták be a rendezőnek, aki egyből belevette a filmbe...

Mr. Rock Creative Commons License 2006.02.17 0 0 31
Tudom, hogy nem leszek itt ezzel népszerű, de qrva jó volt a részeges jelenet!
És hajrá Sanyi, a fanyalgók meg kapják be, minek nézték meg a filmet!
zömi Creative Commons License 2006.02.17 0 0 30

 

Sanyi a király...:)))

andi88 Creative Commons License 2006.02.17 0 0 29

Nekem is az tetszett a lejobban!

A következő 5 percre nem is emlékszem mert még akkor is azon röhögtem!

Előzmény: zömi (28)
zömi Creative Commons License 2006.02.17 0 0 28

Üdv.

 

Az ittas vezetős részt is nagyon leszólta lejebb valaki.....

 

Hát ez a jelenet /is/ szenzációs, mégha bárkinek is fenntartásai vannak vele kapcsolatban...

Láttam egy pár ittas vezetőt, olyant is, aki teljesen "mák" volt, mint a filmbéli thalias pasi. Ennyire élethűen csak egy igazi részeg tudja eljátszani a jelenetet...:)) Na és a két bamba fakabát - ahogy ott állnak mint két szerencsétlen....

 

 

Naraku Creative Commons License 2006.02.16 0 0 27
akkor is nagyon jó a film, és tényleg Sanyi a legjobb szereplő!
nandiboi Creative Commons License 2006.02.16 0 0 26

igen, az index kritikája idevág! Inkább egy üvegtigris 5 évvel későbbi remakenek számít! De full, nekem tetszik! Imádom... :) És a Sanyi a király!

zömi Creative Commons License 2006.02.15 0 0 25

Üdv.

 

Hiába szidjátok a filmet, nincsen igazatok!!!

 

Ha másért nem, a "Király Sanyi" miatt érdemes megnézni..... Zseniális a pali... 

andi88 Creative Commons License 2006.02.12 0 0 24

Nekem az első rész nagyon tetszett.A másodikkal kapcsolatba voltak fenntartásaim,de szerintem az is jól sikerült.Nagyon jót szórakoztam rajta!

 

greg86 Creative Commons License 2006.02.11 0 0 23

A nézettségi statisztikák alapján a rendszerváltás óta ezt a filmet nézték meg a legtöbben. De ez nem az Üvegtigris 2 érdeme, hanem az első részé. Hiszen ha tetszett az első rész, megnézed a másodikat, akárki akármit mond.

 

Nekem az első tetszett, de a második nem, mert ugyanazokat a poénokat akarták ellőni, és tényleg nem tud magával mit kezdeni a rendező (Rudolf). Kiégett. Na és hogy Kokot ebbe is belerakták, az külön kiábrándító. Ő már leszerepelt Mo-n, igaz ez másik fórum téma.

 

Hiba volt így folytatni, mert ha véletlenül lesz harmadik rész, azért nem fognak az emberek pénzt kiadni, mert szarra nem költünk....

 

Szerintem ez a film nem ér meg egy mozijegyet. Egy videotéka kölcsönzést esetleg, de talán még azt sem...

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 22
nagyjából kb. én is igy gondolom:-))
Előzmény: Mr. Rock (21)
Mr. Rock Creative Commons License 2006.01.30 0 0 21
Én annak idején a Csokonai moziban (Bp., Népszínház utca) láttam a Lambada - A tiltott tánc című "romantikus vígjátékot". A nézők nem egyszerűen röhögtek, hanem időnként felállva tapsoltak (ehhez persze kellett a Csokonai mozi kissé sajátos közönsége), ettől függetlenül ez a film annyira lapos volt, hogy még az imdb-n is csak 2.6/10 pontra futotta, pedig általában a legszarabb filmeknek is mindig akad egy-két védelmezője.

Visszatérve az Üvegtigrisre: Az első részt többé-kevésbé szórakoztatónak (ha nem is túl eredetinek) találtam, de a második túl hosszúnak tűnt, és többször éreztem kellemetlenül magam a kínos poénok miatt, mint pl. az alább említett részeges-gatyalecsúszós, de már a film indítása is nagyon döcögősre sikerült a túlnyújtott Szilágyi Tiboros résszel.
Előzmény: Ivett23 (20)
Ivett23 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 20
Szerintem mind a két rész jó. Legalábbis a moziban mindenki rengetegett röhögött.
dzsm Creative Commons License 2006.01.28 0 0 19

Megneztem es csalodtam. "Fo musoridoben" is csak felhazas kozonseg elott vetitetek. Pozitivan alltam hozza az elso resz utan. Valahogy vegig az volt az erzesem, hogy az elsot az alkotas kedveert keszitettek es az emberek megertettek es megszerettek, de nem feltetleneul ez lehetett az elsodleges cel.

A masodiknal mar az uzlet dominalt es az volt a cel, hogy az emberek szeressek es megertsek. Es mint minden tomegfilm.... hat igen.

 

A szinvonal sullyesztesevel ujabb piacok megnyitasara nyilt lehetoseg.

De ezzel lehet, hogy sokat veszitetek.

 

// Talan jo pelda, hogy egy mellettem ulo kozepkoru holgyemeny, aki ket film alatt fogadott telefonhivasa kozott majd le esett a szekebol a nevetestol az egyik leggagyibb poennal (reszeg sofor idetlenkedese az auto korul), mikozben en azon gondolkodtam, hogy nem nezem vegig a filmet, mert ez a snitt mar tobb, mint illuzio rombolas. //

 

 

xobold Creative Commons License 2006.01.26 0 0 18

Az Üvegtigris 2-t hétfőn 5000 valahányan nézték meg Budapesten, ez azt jelenti, hogy vasárnapról hétfőre 78%-ot esett a nézettsége. Magyarul: a marketing nagyon erős volt, a rajongók megnézték az első hétvégén, aztán... Várjuk a folytatást.

Ja, és minden idők legtöbb kópiával nyitó magyar filmje. Egyébként szurkolok minden magyar filmnek, amit sokan néznek meg, de sajnos, az Üvegtigris 2 nem film.  Az 1-es az volt, bár szintén voltak hibái. Egy párhuzam: Győzike Show-t is iszonyú sokan nézték meg, mégsem ez az etalon. Szerencsére. Vagy nem?

 

Előzmény: Szakadás (14)
kookaiboy Creative Commons License 2006.01.26 0 0 17
azok a reszletek elmondtak mindent kb...
Xiang Creative Commons License 2006.01.26 0 0 16
Ha nem láttad a filmet, hogy írhatsz róla ekkora baromságokat? :DD
Előzmény: kookaiboy (15)
kookaiboy Creative Commons License 2006.01.26 0 0 15
csak reszleteket lattam az elso es a masodik reszebol is...sztem nagyon idetlen buta, hiteltelen film...igazi popcorn muvi a plázákba...
Szakadás Creative Commons License 2006.01.26 0 0 14
Nézd, ha nem hiszel nekem, higgyél a számoknak.
Az Üvegtigris 2-t az első hétvégén 120 ezren nézték meg. A Magyar Vándort 45 670-en.
Sajnos jobb párhuzamot nem találtam, és tudom, hogy a fanatikus hívőket ez nem hatja meg, de másokat talán elgondolkoztat.
Mindekettő kvázi második rész. A Valami Amerika volt az elmúlt húsz év legsikeresebb filmje, ennek megfelelő volt a várakozás a szerzőgárda következő filmjére.
(Tud valaki hiteles számokat mondani az Üvegtigris és a VA össznézettségére?)

A fentiekből következik, hogy az ingyen marketing 70 ezer plusz nézőt hozott az első hétvégén. Az pedig kb 50 millió plusz bevétel.
Előzmény: nyest (12)
xobold Creative Commons License 2006.01.25 0 0 13

Szia, Sziasztok.

 

Tegnap a TV2-n megnéztem az Üvegtigris 1-et és ennek tükrében (mhahaha) is tartom az állításomat:

 

1. Az Üvegtigris egy szerethető, kedves film, aminek még története is van (bár a végére kicsit szétesik)

 

2. Az Üvegtigris 2. egy szánalmas... stb...

 

Sajnos, a 2-ik részből NAGYON-NAGYON hiányzik Kapitány Iván. Totálok, kameramozgás, kompozíció, rendezés... És egy vágó. Előbbiért várom a Kútfejeket.

 

Üdv:

xob

 

 

Előzmény: Vektorigo (3)
nyest Creative Commons License 2006.01.25 0 0 12
Ne haragudj, de akkor te nagyon elszigetelten élhetsz Tv-től, újságtól vagy bármilyen médiától. Úgy gondolom, hogy az első rész sikere és az ezzel járó további dolgok (pl. rajongói klub megalakulása, stb) továbbá a második rész beharangozói, reklámjai már amúgy is meglapozták a kellő érdeklődést a film iránt és a teltházas vetítéseket, így sztem (bár lehet, hogy naiv vagyok) semmi szükség nem volt arra, hogy még pluszba megrendezzék ezt a kópia lopást is. Szvsz enélkül is borítékolható volt a nagy siker, ami főként az első résznek köszönhető.  
Előzmény: wizardry8 (10)
wizardry8 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 11

Viszont ha ez az kritikus előbb látja a 2. részt akkor ugyanezt a kritikát írta volna csak felcserélve az 1. és 2. számokat.

Előzmény: xobold (0)
wizardry8 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 10

Ne haragudj, de ez hihetetlen naívitás. Reklámról nem hallottál? Én nem láttam az első részt és a másodikról sem hallottam volna ez a médiacirkusz nélkül.

Előzmény: nyest (7)
évkó Creative Commons License 2006.01.24 0 0 9
Az 1 is szar volt, minek csináltak folytatást?
sssssss Creative Commons License 2006.01.24 0 0 8
>Ha a "kinek az érdeke" ősi kérdésére válaszolunk, elég egyértelmű a válasz ...

Elég felületes érvelés (a válasz nem egyértelmű).
Előzmény: Szakadás (6)
nyest Creative Commons License 2006.01.24 0 0 7

"A film pontosan az ennek kapcsán támadó médiahiszti miatt óriási ingyen marketinget kapott."

 

Ez az a film aminek nincsen szüksége még plusz reklámra.

 

"Szerintetek e nélkül hányan nézték volna meg az első hétvégén?"

 

Sztem nagyjából ugyanennyien.

Előzmény: Szakadás (6)
Szakadás Creative Commons License 2006.01.24 0 0 6
"Az utóbbi 15 év legsikeresebb magyar premierje Rudolf Péteré: az első hétvégén százhúszezren váltottak jegyet új filmjére"
"Molnár még kiemelte, hogy az Üvegtigris 2 forgalmazó által - túlzón - százezresre becsült kalózkiadásai ellenére ért el a film a mozikban ekkora eredményt."


Ez teljesen hülyének néz mindenkit? A film pontosan az ennek kapcsán támadó médiahiszti miatt óriási ingyen marketinget kapott. Szerintetek e nélkül hányan nézték volna meg az első hétvégén? Tizedennyien?
És vajon nem direkt kreálták az egész műbalhét? Ha a "kinek az érdeke" ősi kérdésére válaszolunk, elég egyértelmű a válasz ...
nyest Creative Commons License 2006.01.24 0 0 5

Én is csalódtam egy pici (bár kicsit félve vallom be még magamnak is), mert az első résznek nagy rajongója voltam. De talán ez annak is az oka, hogy gyakorlatilag azóta várom, hogy megnézhessem a második részt, amióta elkezdték forgatni és egyre többször foglakozott vele a média. Aztán amikor beültem a moziba (rendes rajongó módjára én direkt nem néztem meg a lopott kópiát:)) igazán nem éreztem azt a nagy feelinget. Kicsit nagyobb volt a füstje, mint a lángja. De titkon számítottam is rá, hogy az elsőt nem lehet überelni. Ettől függetlenül második résznek nem volt rossz, de sok plusz az elsőhöz képest nem volt benne. Igazándiból én pont azért nem röhögtem szét az agyam rajta, mert érezhető volt, hogy a készítők minden percben poént poén hátán akartak megoldani és ettől egy kicsit erőltetetté vált az egész számomra. De még kétszer háromszor biztosan megfogom nézni, mert én leglábbis elsőre sokminden felett átszoktam siklani és talán harmadjára még jobban is fog tetszeni. Az elsővel is ugyanígy voltam.

Előzmény: Dehogyis (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!