Keresés

Részletes keresés

langesz32 Creative Commons License 2013.10.06 0 0 30

Sziasztok!

Közeleg a Halloween, így ne habozz! Van egy Jason Voorhees (Péntek 13) hokimaszkom eladó eredeti bontatlan csomagolásban, akit komolyan érdekel, az írjon nekem a langesz kukac citromail pont hu email címre!

Várom a leveleket!

langesz32 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 29

Sziasztok!

Van egy Jason Voorhees (Péntek 13) hokimaszkom eladó eredeti bontatlan csomagolásban, akit komolyan érdekel, az írjon nekem a langesz kukac citromail pont hu email címre! 

Várom a leveleket!

jcvd_hun Creative Commons License 2012.03.28 0 0 28

A hirdetés még mindig aktuális! Várom az érdeklődők leveleit! ;)

Előzmény: jcvd_hun (25)
krisss mask Creative Commons License 2012.02.28 0 0 27

ha valaki esetleg tud segíteni, az irjon a kgkrisss23@gmail.com e mail címre, vagy ide is irhatja :)

Előzmény: krisss mask (26)
krisss mask Creative Commons License 2012.02.28 0 0 26

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni? Hogyan tudom megcsinálni a jolly joker velencei maszknak a fejdísz részét? Kérlek segítsetek. Nagyon fontos!!
kösszi mindenkinek. :) 

jcvd_hun Creative Commons License 2012.02.13 0 0 25

Sziasztok!

Van egy új, minőségi Freddy kesztyűm eladó, a Rémálom az Elm utcában című filmsorozatból.

A Rémálom az Elm utcában kultfilmek főgonoszának, Freddy Krueger-nek a kesztyűjét nem kell senkinek bemutatnom. Most eladó a valódi filmhű másolat, igazi minőségi, igényes NECA gyártmány!

A lent látható kép szemléltető kép csupán, a nálam kapható termék teljesen bontatlan!

Nagyon kérem, hogy csak komoly érdeklődők írjanak!

Érdeklődni a jcvd.team kukac gmail.com címen lehet.

Wayland Creative Commons License 2008.03.26 0 0 24
Sziasztok, azért érdeklődöm hátha valaki tudna segíteni nekem...Régóta keresek itthon olyan helyet ahol kapni lehet vagy elkészítik a híres Halloween című filmben viselt maszkot.Gyűjtöm őket, de ezt valahogy itthon még nem találtam meg ha valaki tud segíteni vagy ötletet adni hol nézzek körül nagyon hálás lennék!Előre is kösz!
ildu Creative Commons License 2008.01.25 0 0 22

Köszi,de Sirocco álarcai azok,amik szépek,ezek csak hamar-hamar készültek farsagi jótékonysági vásárra.

Te is aztán sok mindennel foglalkozol,sok topikban látlak!

Előzmény: mit_is_ir (21)
mit_is_ir Creative Commons License 2008.01.24 0 0 21
Nagyon szépek lettek. Gratulálok!
Előzmény: ildu (20)
ildu Creative Commons License 2008.01.13 0 0 20
Vásároltam kreatív boltban maszk-gipszkiöntőt és magam öntöttem tavaly,és akrillal festettem és némelyiket dekupázzsal,üvegkontúrral díszítettem.
Előzmény: Farore (-)
hannaangelika Creative Commons License 2008.01.12 0 0 19

Sziasztok!

Vállalná nekem valaki ? ...és ha igen, menniyért?... két papírmasé tojás elkészítését nagy méretben ? (Olyan 50 cm magas)

Jelmezes babafotóval foglalkozom, itthon vagyok gyeden, pici babával és a húsvéti jelmezhez, fotókhoz kellene ez. Sajnos nincs sok pénzem rá. De bartellben(cserében) is benne vagyok: ingyenfotózás cserébe Kb. 120 kép CD lemezen.

Köszönöm.Üdv!

Denise

Előzmény: gyuzsi (2)
sirocco Creative Commons License 2006.02.23 0 0 17
Nem az a lényeg, hol szerzed be a hozzávalót. Ez csak egy példa, hogy lehet maradék anyagokból, pl. ajándékcsomagoló szalagból, fonalból, művirágból stb. olcsón, egyszerűen díszíteni a maszkokat. Gyurma,gipsz helyett megteszi a papírmasé.
Előzmény: Farore (16)
Farore Creative Commons License 2006.02.23 0 0 16
Aham, köszi... Na Auchan az nincs nálunk (Pécs) és nem is szeretem a multikat ésa hobbi boltokat sem =) Majd igyexem vmit alkotni =)
Előzmény: sirocco (14)
sirocco Creative Commons License 2006.02.23 0 0 15
Köszönöm :-)
Előzmény: darklight (11)
sirocco Creative Commons License 2006.02.23 0 0 14
Igazából ezeknek az alapja az Auchanban kapható kb. 8 cm-es kifesthető gipsz maszk. Mindenképpen le kell őket alapozni, akár több rétegben, mert a gipsz beszívja a festéket. Akrillal és temperával ill. csillámporral vannak festve, a művirágot, tollakat és az anyagot technokollal ragasztottam (büdös de betonkeményen ragaszt). A kiegészítéseket a kreatív üzletekben kapható levegőre száradó gyurmából formáztam hozzá.
Előzmény: Farore (10)
tallina Creative Commons License 2006.02.22 0 0 13

Ezek a maszkok nagyon szépek!

Festéshez egy kis tanács: bár nem szoktam maszkot készíteni, de más papírmasé cuccokat igen. Papírmaséra a temperán kívül nagyon jó és olcsó festék a diszperziós falfesték, különféle színezőpasztákkal, vagy önmagában is haszálható színezővel. Ez vízálló, de azért 1-2 réteg vizes bázisú lakk nem árt . További jó munkát, sziasztok!

darklight Creative Commons License 2006.02.22 0 0 12
Én akrillal, temperával próbálkoztam... A te általad mondott lakk-üvegfestés-lakk módszert nem próbáltam de az a tippem, hogy müködik.. sztem próbáld ki egy kis papirdarabon, hogy megmaradnak-e egymáson a rétegek... Még az jutott eszembe, hogy a ma oly divatos decoupage technika is érdekesen hathat egy ilyen álarcon...
Előzmény: Farore (9)
darklight Creative Commons License 2006.02.22 0 0 11
Ejha! Ezek nagyon jók! :-)
Előzmény: sirocco (8)
Farore Creative Commons License 2006.02.22 0 0 10

Ezeket te csináltad??

Milyen módszerrel? Mivel festetted ki?

Előzmény: sirocco (8)
Farore Creative Commons License 2006.02.22 0 0 9

Köszi szépen =) Sokat segítettél =) Azt hiszem, ha melegebb lesz és már ki tudok menni a műhelybe dolgozni (itt a panelban nem akarok mindent összeragasztózni) nekilátok =)

Nem tudod véletlenül, hogy milyen festékkel érdemes rá festeni és, hogy mi van, ha előbb lakkozom, aztán üvegfestékkel festem ki, majd azt is lelakkozom???

Előzmény: darklight (6)
sirocco Creative Commons License 2006.02.20 0 0 8

Na azért csak megpróbálkoztam:

darklight Creative Commons License 2006.02.18 0 0 7
upsz! Szóval akkor inkább így: http://www.deviantart.com/view/20818425/
Előzmény: darklight (6)
darklight Creative Commons License 2006.02.18 0 0 6
Na akkor leírom, én mit tudok. Papirmasé cucc, de elég strapabíró lesz, és akárhogy kifestheted, akár antikolni is lehet mint a velencei maszkokat. Kell egy műanyag sablon (pl. hobby-boltokban lehet kapni), újságpapír, rajzlap, plakátragasztó, elektromos habverő... Jó sok újságot széttépsz apró darabokra és beáztatod vizbe. A legjobb ha ezután vársz egy napot, hogy jól szét tudjon ázni. Aztán nekimész a habverővel. Addig tunkolod vele a cuccot, míg jó pépes nem lesz. Ezután kiveszel belőle mindig egy maroknyit, kicsit kinyomod belőle a vizet és ezt a masszát összekevered az előre elkészített plakátragasztóval. A sablont bekened alaposan vajjal.(hogy a papirmasé majd el tudjon válni a sablontól) A kapott újságpapirpépet aztán egyenletesen rányomkodod a sablonra. Amikor az egész sablont egyenletesen bevontad, hagyod hogy kiszáradjon. Ha jó alaposan bevajaztad a sablont, a papirmaséalap könnyen le fog válni róla amikor megszáradt. Ezután a rajzlapot csíkokra tépkeded és ezeket a csikokat jó alaposan beragasztózva felviszed a papirmasémaszkra. Amikor ez is megszárad még rámahetsz smirglivel is, amivel eldolgozhatod az esetleges egyenetlenségeket. Ezután meg jöhet a móka: a festés! :-) A végén még érdemes lelakkozni, akkor bírni fogja a nedvességet is... Ezzel a módszerrel meglepően erős, ám mégis könnyű lesz az álarc... Itt van egy ilyen módon készitett maszk, igaz ez nem velencei stílusú... :-) [link1]
Előzmény: Farore (5)
Farore Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5

Néztem ám már ezt az oldalt =) Jók a maszkok =) Csak sajna én nem ilyet szerettem volna csinálni, hanem hordható-féleséget... olyasmit, amik itt vannak >>> http://www.velenceimaszkok.hu/megrendelmaszkok3.html

Nem tudom ezek miből lehetnek, de nagyon érdekelne hogy készültek. Bár van egy egyszerű leírás, de nem vagyok benne biztos, hogy az oldalon lévő megrendelhető darabok is úgy készültek...

Előzmény: darklight (3)
sirocco Creative Commons License 2006.02.02 0 0 4
Szuperjók ezek a maszkok! Ha lenne hozzá szikrányi tehetségem, szívesen csinálnék ilyesmit. De hát sajna már leköt egy sereg más hobbi...
Előzmény: darklight (3)
darklight Creative Commons License 2006.02.01 0 0 3
Én foglalkozom maszkkészítéssel. A kérdés hogy milyen célra kell, ettől függ az anyag és a technika. Én leginkább falidíszeket készítek agyagból, de ezek nem hordhatóak. Viszont papirmaséból is lehet készíteni viszonylag egyszerűen elég masszív cuccot. Ha még aktuális, akkor szólj és lekörmölöm ide az eljárást... Itt meg az oldalam címe, ezen van egy tutorial a sókerámiamaszk készítésről: www.darklight.atw.hu
gyuzsi Creative Commons License 2006.01.19 0 0 2
Égyébként több lapot nemigen tudok most találni, de a legegyszerűbb ez lehet:
Kell hozzá:
-lufi
-gyurma
-újságpapír
-tapétaragasztó

A lufit felfújod kb. akkora méretre, amekkora maszkot szeretnél, az orra helyére formázol gyurmából orrot, majd újságpapír csíkokat tapétaragasztóba mártva szépen befeded az "arc" felületet. Több réteget raksz rá az újságpapírból, majd amikor megszáradt, a lufit le tudod ereszteni, a szemet, szájat ki tudod vágni.
ha egyéb plusz puklikat, stb is rá akarsz tenni, ugyanúgy megteheted gyurmával, bibircsók esetén borsóval, stb.
Száradás után olyanra fested, amilyenre akarod.
Azért, ha világos színű maszkot szeretnél, érdemesebb sima lapból csinálni, mert úgy a betűfesték biztos nem üt át a festéken.

Rajzokat sajnos nem tudok hozzá adni, de én ilyen techikával csináltam anno olvasólámpa-búrát selyempapírból.
Előzmény: Farore (1)
Farore Creative Commons License 2006.01.19 0 0 1

Köszi, de ezt néztem már..... =( Még ez volt a legjobb magyar leírás, amivel találkoztam (angolul meg sajna annyira nem tudok)

Ennél részletesebbre gondoltam.....

Azért hálás vagyok, hogy foglalkoztál a témával =)

Előzmény: gyuzsi (0)
gyuzsi Creative Commons License 2006.01.19 0 0 0
n0, ezt nézd meg!
Farore Creative Commons License 2006.01.19 0 0 topiknyitó

Üdv!

Ha bárki tud valami honlapot ahol pontosan le van írva hogyan is kell és milyen anyagokból maszkot készíteni, festeni kérem segítsen...

Persze annak is örülnék, ha esetleg valaki,aki már gyakorlottabb ebben leírná egy kezdő számára a maszkok készítésének mikéntjét...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!