Keresés

Részletes keresés

Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 589
köszönöm kedves Imelda,
kb. 3 éve csinálom, amikor eszembe jut és van időm (van hogy hónapokig el is felejtem, nem nyulok hozzá ), nem tudom mennyi kisvirágot használtam fel, de több száz, és egy virágocska kb. fél óra...
kerek alakú párnát akartam, de lányom négyzet alakut kért, azért is maradt itt még nálam...mostmár kell párnát találnom, és kész is, ha összevarrom...

egyet már csináltam neki, azok fél tenyerű nagyságó virágok, az gyorsabban ment...ez annak a párja, kaptam olcsón ezt a nagyon szép nagyon vékony gyapjú fonalat

keresek képet

nem találom...majd legközelebb
Előzmény: grimel (586)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 588

Köszönöm, végre sikerült:)

 

Feltettem a képtáramba egy horgolós újságot, ha esetleg valaki még nem ismerné:)

http://kep.tar.hu/monisz1

 

Jó éjt

Esthi Creative Commons License 2006.07.07 0 0 587
Csak most néztem, hogy nem olvastam eleget vissza. Keresgélés közben rentgeteg csodás figurát találtam, amit így lehet horgolni, és megérte a fáradozást. Azt hiszem bele is kezdek valami szép figurába. Persze ma már nem, majd holnap.:)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 586

Jolimama, okvetlenül számolj be háziasszonyunknak arról hogy mennyire pörög a fórum, szerintem nagyon fog örülni neki:))

Oona, azok a kis virágok a párnán.. fantasztikus... tudod kb hogy hány darab kell egy párnához? Az ötleted díjat érdemel:)

Móni nagyon szép a terítőd, ugyehogy végül sikerült *beszúrnod*:))))

Margitmama profi!!:))

Esthi ez az a kezdőkör amit már megtaláltunk,kössz neked is a fáradságot :) csak a további a gond.. mintha mindenki tudná horgolni, és nem is kell leírás hozzá...de azt hiszem a tegnapi kép alapján meg tudjuk most már mi is csinálni:)

A legjobbakat!

Imelda

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 585
Hát ez nem semmi, ehhez aztán kell türelem. Nekem ennyi nincs, én már rég abbahagytam volna.
Előzmény: Oona (579)
Esthi Creative Commons License 2006.07.07 0 0 584

amigurumiÉn ezt találtam amigurumira, ez egy cica fejének leírása, ha van rá igény

cica ennek a cicának a fejét kezdi így

feja folytatást meg már így mutatja be.

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 583
Á most már látom, pedig majdnem kiszúrta a szemem:) Köszi
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 582
Margitmama munkái versenyen voltak?

nagyon szépek!
Előzmény: Jolimama (575)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 581
sajnos megfestette a szép gyapjú!!! fehér fonalat = a horgolótű maga...mert nem találtam a másik tűt
Előzmény: Oona (577)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 580
Móni, feltöltöm a képet...
és aztán ott a link: "beszúrás",

Te is igy tudod ...
Előzmény: MóniSz (576)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 579
nem a legélesebb, de ezek az icipici virágok amiket horgolok, és már majdnem kész diszpárnának, lányomnak...
mint pl. a hortenzia, az is pici kis virágokból áll össze, ez mind az én fejemben született meg, mint ötlet, sokat kertészkedek, a kertből jönnek a motivációk a fejembe




Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 578
Móni, mikor feltöltöd a képet, ott megjelenik egy link, hogy beszurni, arra klikkeljél...
Előzmény: MóniSz (576)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 577
Sziasztok, Üdv Mindenkinek


gyönyörűek!

én előszedtem maradék fonalat probálni ezt a japán babát...ahogy elkezdtem, máris láttam a maci orrát benne :-)
ez egyébként remek szerintem maradékfonalak felhasználására, és nálunk most van
4 picike a családban, mind 7 éves alatt...lesz majd kiknek csinálnom kisjátékokat, az én lányom már felnött....

szóval, képek


itt, probáltam visszahaladni, mint balkezes, hogy egyforma maradjon a szemek, és ne fordítsam az anyagot magát, így a kezem fordítottam, balról jobbra...az irány



2 napja elkezdtem játszani is, kis új szülött van a családban, és neki gondoltam, hogy virágokból horgolok kis takarót, de!...hogy probálkoztam ezzel a narancsszinű fonallal, sajnos megfestette a szép gyapjú!!! fehér fonalat

Előzmény: Jolimama (575)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 576

wow Margitmama ezek csudiszépek:). Remélem egyszer majd én is profi leszek.

 

imelda nagyon köszi a segítséget. Nálam nincs "beszúrás" legalábbis nem találom:(

Majd valamikor újra megpróbálom:)

Móni

Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 575
Margitmama küldte a munkáit, hogy bemutassa, miken dolgozott.
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 574

:))))

Móni, csak nyugi:)) mi is mikor kezdtük, összevissza pakoltuk fel a képeket. Nekem is az elején nem sikerült, azután meg volt mikor egy képet háromszor felpakoltam egymás után:))) Majd belejössz.

Mikor felrakod a képet, a *beszúrásra* is ráklikklesz? Általában az ami a kezdőknél kimarad...

Különben úgy tudom 512kb a max. képnagyság, ami olyan közepes...

Ami a terítőd hullámosságát illeti... lehet hogy a mintával van gondod és a széle bőveb mint a közepe. A kész terítőn úgy lehet javítani hogy mikor kimosod/keményíted, akkor ne nagyon huzgáld meg a vasalásnál.

Üdv!

Imelda

Előzmény: MóniSz (572)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 573
én is megkaptam, nagyon köszönöm

Jolimamának is!
Előzmény: margitmama (560)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 572
na jó ez az uccsó.bocsi
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 571
hát nem hiszem el. Mekkora képet enged feltenni?Annyira le kell kicsinyíteni, hogy a végén nem is lehet majd látni:( Bocsi, de most addig fogok próbálkozni, amíg nem sikerül
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 570

lehet, hogy az előbb rosszul csináltam. Még nem ismerem a rendszert bocsika.

Móni

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 569
Na most talán sikerül. Lebutítottam
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 568

Sziasztok

 

Nemrég találtam rátok,ez az első fórum, amin ennyit foglalkoznak a horgolással:) Nagyon tetszik. Végre tudok segítséget kérni. Kb fél éve horgolok(általában csipketerítőt), és nem tudom mitől, de hullámosak lesznek a terítőim, mintha kinyújtanám ez lehetséges?Vagy mitől?:( Itt a legutóbbi művem, látszik rajta, hogy valami gikszeres, + a széléről lespóroltam a pikókat, az sem igazán akar menni:(

 

Móni

H.Piroska Creative Commons License 2006.07.07 0 0 567
grimel egyetértek, én is így csinálnám:)
Előzmény: grimel (566)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 566

Szia eicu:)

Én egyszer csináltam ilyen X-es mintával valamit, és azt a következőképpen kellett:

Mikor az X-hez érsz, kezdesz egy normális kétráhajtásos pálcát. Mikor a pálca első részét lehorgoltad, akkor tekersz rá mégegyet a tűre, és ezt már az alsó sor következő szemábe öltöd. Ezután befejezed, és így kialakul egy *kétlábas* kétráhajtásos pálca. Most jön a két láncszem, és hogy meglegyen a befejezése is az X-nek, egy egyráhajtásos pálcát öltesz a kétlábú pálca elágazásába. Így kapod meg az X bal felső részét. Remélem érted...

Sok sikert!

Imelda

Előzmény: eicu (564)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 565
Szia! Megtaláltam a mintát a fürge ujjakon. Este fogok ráérni, hogy kipróbáljam. Még most is úgy gondolom, hogy keresztezett pálca. Hirtelen ezt a keresztezett mintát találtam, ezt több pálcás, de talán megérted. Próbálgasd, én is ezt fogom tenni.
Előzmény: eicu (564)
eicu Creative Commons License 2006.07.07 0 0 564

 

Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 563
Margitkám! Küldjed, továbbítom.
Előzmény: margitmama (560)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 562
Szia! Az X-nél úgy gondolom, hogy keresztezni kell két pálcát, de ha látnánk a képet, jobban tudnánk segíteni. Ha nem tudod feltenni, küldd el emailben.
Előzmény: eicu (558)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 561
Sziasztok, engem sem hagy nyugodni a dolog. Én ezt alkottam. Valóban körbe kötik, de van olyan rész, ahol egyenesen kell dolgozni. Megnéztem az oldalt /amigurumi/, de a kezdésről a módszerről nem találtam, csak leírást.
Lehet, hogy fogok tudni pontos infót kapni, mert a lányomnak van egy japán tanárnő tanítványa, meg fogjuk kérdezni, hogy ismeri-e? Majd jelzem az eredményt. Én nem horgoltam közte láncszemet.
Hamarosan megy a tuniszi, és Margitmama is küld, azt is elküldöm.
Előzmény: Oona (544)
margitmama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 560
JOLIKÁM! LÁTOM HOGY NAGY ÉRDEKLŐDÉS VAN A TUNISZI MINTA IRÁNT. NEKEM MEG VAN AZ ISKOLÁJA CSAK BE KELL SKENELNEM ÉS ELKÜLDÖM NEKED LEGALÁBB 10 OLDAL AZ ELSŐ SZEMTŐL VÉGIG PUSZ MARGITMAMA.
Előzmény: Jolimama (545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!