Keresés

Részletes keresés

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 568

Sziasztok

 

Nemrég találtam rátok,ez az első fórum, amin ennyit foglalkoznak a horgolással:) Nagyon tetszik. Végre tudok segítséget kérni. Kb fél éve horgolok(általában csipketerítőt), és nem tudom mitől, de hullámosak lesznek a terítőim, mintha kinyújtanám ez lehetséges?Vagy mitől?:( Itt a legutóbbi művem, látszik rajta, hogy valami gikszeres, + a széléről lespóroltam a pikókat, az sem igazán akar menni:(

 

Móni

H.Piroska Creative Commons License 2006.07.07 0 0 567
grimel egyetértek, én is így csinálnám:)
Előzmény: grimel (566)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 566

Szia eicu:)

Én egyszer csináltam ilyen X-es mintával valamit, és azt a következőképpen kellett:

Mikor az X-hez érsz, kezdesz egy normális kétráhajtásos pálcát. Mikor a pálca első részét lehorgoltad, akkor tekersz rá mégegyet a tűre, és ezt már az alsó sor következő szemábe öltöd. Ezután befejezed, és így kialakul egy *kétlábas* kétráhajtásos pálca. Most jön a két láncszem, és hogy meglegyen a befejezése is az X-nek, egy egyráhajtásos pálcát öltesz a kétlábú pálca elágazásába. Így kapod meg az X bal felső részét. Remélem érted...

Sok sikert!

Imelda

Előzmény: eicu (564)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 565
Szia! Megtaláltam a mintát a fürge ujjakon. Este fogok ráérni, hogy kipróbáljam. Még most is úgy gondolom, hogy keresztezett pálca. Hirtelen ezt a keresztezett mintát találtam, ezt több pálcás, de talán megérted. Próbálgasd, én is ezt fogom tenni.
Előzmény: eicu (564)
eicu Creative Commons License 2006.07.07 0 0 564

 

Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 563
Margitkám! Küldjed, továbbítom.
Előzmény: margitmama (560)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 562
Szia! Az X-nél úgy gondolom, hogy keresztezni kell két pálcát, de ha látnánk a képet, jobban tudnánk segíteni. Ha nem tudod feltenni, küldd el emailben.
Előzmény: eicu (558)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 561
Sziasztok, engem sem hagy nyugodni a dolog. Én ezt alkottam. Valóban körbe kötik, de van olyan rész, ahol egyenesen kell dolgozni. Megnéztem az oldalt /amigurumi/, de a kezdésről a módszerről nem találtam, csak leírást.
Lehet, hogy fogok tudni pontos infót kapni, mert a lányomnak van egy japán tanárnő tanítványa, meg fogjuk kérdezni, hogy ismeri-e? Majd jelzem az eredményt. Én nem horgoltam közte láncszemet.
Hamarosan megy a tuniszi, és Margitmama is küld, azt is elküldöm.
Előzmény: Oona (544)
margitmama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 560
JOLIKÁM! LÁTOM HOGY NAGY ÉRDEKLŐDÉS VAN A TUNISZI MINTA IRÁNT. NEKEM MEG VAN AZ ISKOLÁJA CSAK BE KELL SKENELNEM ÉS ELKÜLDÖM NEKED LEGALÁBB 10 OLDAL AZ ELSŐ SZEMTŐL VÉGIG PUSZ MARGITMAMA.
Előzmény: Jolimama (545)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 559

Hát azt úgy csináltam, hogy: áthúzod a szemen a fonalat, és mindjárt a tűn levő szemen is egyszerre, majd ez után egy lánsszemet horgolsz. Akkor a következő szemen megint át a fonalat, ugyanakkor a tán lévőn is, majd láncszem, és így tovább.

:))

Előzmény: Oona (549)
eicu Creative Commons License 2006.07.07 0 0 558

Üdv. Mindenkinek!

 

Tegnap találtam a furgeujjak honlapon egy futó mintát ami nem magyarul van írva.

Nem tudom a mintában mit jelent egy bizonyos jel.

Próbálkoztam, de nem tudtam megfejteni, gondoltom  biztosan tud valaki segíteni.

Megpróbálom a minta egy részét beilleszteni.  A mintából azt a rész nem tudom, ami úgy néz ki mint egy X . Gondolom valamilyen ráhajtásos pálcák lehetnek.

 

grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 557

Heló:)

Kedvet az kaptam, annyi bizonyos:) AZ éjjel átböngésztem szinte az összes amigurumi oldalt amit a google-ban találta, meg persze közben a linkeken sok más érdekes dologra is ráakad az ember (az internet szépsége...:))

De minta az nincs... mintha meg lenne beszélve és nem rakja fel senki:)) Találtam pár linket ami valamilyen amigurumi technikát mutat, de ez inkább a kezdése a munkáknak:

amigurumi-1

 

amigurumi-2

 

amigurumi-3

 

Moste tele vagyok ötletekkel, időm meg persze nincs, ma is sárgabarackbefőzés vár rám:) Na majd a télen nekiülünk ezeknek a kis állatkáknak.

Üdv és a legjobbakat!

Imelda

Előzmény: Oona (551)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 556
ez is nagyon ötletes



Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 555
ez meg gyönyörű foltvarrás, foltmunka (quilt)



nagyon tetszik, minimális,
de szépségében maximális...(szvsz)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 554
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 553
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 552
újra, ez a rész

a keresőben, csak ennyi van erről magyarul...semmi szinte
<a href="http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607" target="_blank">http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607</a>

és 3,304 fotók vannak erről a Flickr-ben, hátha kedvet kapsz :-)
http://www.flickr.com/search/?q=amigurumi&w=al
valamelyik kis figurára
Előzmény: Oona (551)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 551
bizony!, nagyon jól néz ki :-)
gratulálok!

a keresőben, csak ennyi van erről magyarul...semmi szinte
<a href="http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607" target="_blank">http://pannacotta.blogter.hu/?post_id=51607</a>

és 3,304 fotók vannak erről a Flickr-ben, hátha kedvet kapsz :-)<a href="http://www.flickr.com/search/?q=amigurumi&w=all" target="_blank">http://www.flickr.com/search/?q=amigurumi&w=all</a>
valamelyik kis figurára


itt is remek ötletek vannak, van egy orosz hölgy pl. aki gyönyörű temari-kat
csinál


http://www.flickr.com/groups/fabrictextile_art/pool/

én ezt szeretném megcsinálni kisunokahugomnak

ez az a bizonyos amigurumi...

ennek a hölgynek szép munkái vannak

http://www.etsy.com/shop.php?user_id=9639
Előzmény: grimel (548)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 550
Kedves Jolimama,

megkaptam, nagyon kedves töled és nagyon köszönöm!

--------------------------

én sem hallottam erröl a horgolásról, de már láttam
egyik nap feltöltöttem a flick-re a képeim, kézimunkáim is, és akkor vettem észre, hogy komoly kis csoportok vannak ott, mint Ti itt vagytok, és ott láttam ezt un. "amigurumi" akármit...
japán nyelvből származik
"Ami" = kötni, "Nui" = varrni, "gurumi" = beburkolni, "Kagi" = horgolás, "Bari"= tû, "ami-bari" = kotőtűk, "kagi-bari" = horgolótű

és az én fantáziám is elinditotta, de magamtól nem jöttem rá, igaz ott is megkérdezhettem volna, de kerestem magyarul (mert más nyelven nem értem a leirásokat...magyarul sem nagyon), és a kereső rögtön idevezetett engem , azt hiszem jó helyre :-)

ha már ezt leirtam, akkor annyit hadd említsek még, hogy ismeritek az Etsy-t?
olayn mint az ebay, csakis kézimunka házilag készített
http://www.etsy.com/

egyre többen újra kézimunkáznak, én magam is nagyon szeretek kézimunkázni, nyugtat engem...szabad időmben hallgatok hangoskönyet s közben kézimunkázok, ami egyik kedvenc időtöltésem...
meg maga a kreativitás oldala is jó nekem, ezt is nemrég csináltam, kéziszövéssel
Előzmény: Jolimama (545)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 549
szia Imelda,

azt hiszem eltaláltad, és milyen okos vagy, hogy körbe megy ezért a színén van...eszembe sem jutott

hogy csináltad?
*egy szemet csak olyan ráköltéssel áthúztam, majd egy láncszemet, *= ?

köszi :-)
Előzmény: grimel (547)
grimel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 548

Szia Oona:)

Az előző én saját próbálkozásomat továbbhorgoltam azzal a mintával amit te  beraktál. Azt hiszem elég jól néz ki:)

 

nemtudommilyenminta1

Most mág végképp jóéjt, úgy érzem rövid lesz az éjszaka:)))

Üdv!

Imelda

Előzmény: Oona (539)
grimel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 547

Na tessék, most belémbújt a kisördög és nem bírok magammal... próbálgatom ezt a valmait:)))

Én minta nélkül ezt csináltam, és habár messze van ahhoz amit akartam, nekem nagyon tetszik, én még így nem horgoltam. Úgy csináltam, hogy  *egy szemet csak olyan ráköltéssel áthúztam, majd egy láncszemet, *-tól ismételve.

Ez lett az eredmény:

 

nemtudommilyenminta

 

 

 

Azt szeretném még csak megemlíteni, hogy szerintem az ezzel a módszerrel horgolt kis formák mind körbe-körbe vannak horgolva, és mondjuk Ooona amit megpróbált az meg oda-vissza volt... az sem mindegy...mert körbe-körbe haladva mindig a színét horgoljuk.

Na ennyi okoskodás mára elég volt:)

Jóéjszakát!

Imelda

grimel Creative Commons License 2006.07.06 0 0 546

Aztamindenit, de felpörögtetek ti nők :)))

A tuniszi horgolásról nekem is van lerírásom, mintám is, ha kell sivalkodjatok:)

De ez az ami-csuda totál ismeretlen, most hallom először. Minden esetre felkeltette a figyelmem, majd rákérdezek pár ismerősömre hátha valaki tudja hogyan kell csinálni. A kész munka nagyon szép, nem ártana megtanulni:)

A legjobbatakat!!

Imelda

Jolimama Creative Commons License 2006.07.06 0 0 545
Kiedves Oona! Elment a levél. A tuniszi horgolást holnap küldöm.
Megpróbáltam ezt a horgolást, de egyenlőre nem nagyon értem. Most abbahagytam, de még próbálkozom. Hátha akad valaki még aki esetleg ismeri is. Én őszintén megmondom, még nem is hallottam erről a horgolásról. De azért próbálkozom. Most már én is kiváncsi vagyok rá. Üdv. Jolimama
Írjál, hogy odaért-e a kötésleírás.
Előzmény: Oona (544)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 544
itt az összehasonlítás amit most gyártottam, egész másképp állnak a szemek

Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 543
Előzmény: Oona (542)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 542
probálnék rájönni az amigurumi féle módra, de nem hiszem, hogy közel is járnék

elöször probáltam amit irtam, hátulról a szemet, elölröl a fonalat
mikor fordítottam akkor szintén

piros vonal felett

_________________

most probáltam
hátulról a szemet, elölröl a fonalat
mikor fordítottam akkor hagyományos módon elöre huzni a szemen keresztül és hátulról venni a fonalat

ez van a piros vonal alatt
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 541
nem, nem, nem...elirtam
"mikor hátulról veszed a fonalat"
tűt szurom hátulról elöre, és a fonal elöl van azt huzom át hátra

direkt lefényképeztem, talán a kép érthetöbb mint én
Előzmény: Oona (539)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 540
amugurumi = amigurumi
Előzmény: Oona (539)
Oona Creative Commons License 2006.07.06 0 0 539
Kedves Jolimama,


most küldtem emailt, nagyon köszönöm!

még egy szívességet megtennél nekem, megnéznéd nekem közelebbről az amugurumi babák milyen módszerrel vannak horgolva, szerinted?

Most probálkozok, talán ez az?, mikor hátulról veszed a fonalat?



nem tudok rájönni, hogy szedik a szemeket ezeknel

Nagyon köszönöm!
Előzmény: Jolimama (536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!