Keresés

Részletes keresés

Fischi12 Creative Commons License 2020.08.12 0 0 441

Sziasztok!

Decco 83 profilú műanyag ablakkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye?

Válaszokat előre is közönöm!

Medley_ Creative Commons License 2018.07.13 0 0 439

A segítségeteket szeretném kérni. Teljes nyílászáró cserét szeretnénk. Ismer valaki megbízható céget?

vaeva Creative Commons License 2018.05.16 0 0 438

Kedves Freemanowe!

Én is az AAblakkal tervezem a cserét, mi volt a tapasztalatod velük?

Köszönöm!

vaeva

Előzmény: freemanowe (434)
ujpestfio Creative Commons License 2018.04.20 0 0 437

Sziasztok 

Panelba cserélek műanyag ablakot a márka Rehau valaki cserélt maár vélemények előre is köszi 

tadam1986 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 436

Sziasztok!

Új házhoz (30as fal, 15 cm szigetelés, betonfödémen 25 cm kőzetgyapot) nyílászáró választás utolsó fordulójában vagyunk, 2 jelöltünk van: Kömmerling 76MD (3 rétegű, 6 vagy 7 légkamrás?) GU vasalattal,Jola) és Roplasto 7001 (3 rétegű, 7 légkamrás, Siegenia vasalattal, 7(!)év garancia), a Roplastot jobbnak találjuk, de 10-15%-al drágább. hozzáértőbb fórumozók szerint ér annyival többet?

Köszi!

freemanowe Creative Commons License 2017.07.28 0 0 434

Kedves Fórumozók,

Ablakcsere előtt állunk. Az ajánlatokat két "döntősre" szűkítettük:
- 1. cég: Predex; tok/keret: 5 kamrás Hevestherm Optima 76; vasalatok: Maco
- 2. cég: AAblak; tok/keret: 6 kamrás Gelean S8000IQ; vasalatok: Roto NT
Az üvegezés, kiegészítők mindkét ajánlatban hasonlóak. Az ár is nagyságrendileg hasonló.
Mindenféle tapasztalatot a cégekkel ill. a kínált termékeikkel kapcsolatban szívesen fogadok.

A válaszokat előre is köszönöm!

Free...

Avanora001 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 433

Egy figyelmeztetést szeretnék megosztani: NE SZERZŐDJÖN SENKI A PRIME ABLAK Kft.-vel.  Nem végeznek alapos munkát és az adminisztráció egyszerűen kritikán aluli!! A saját hibájukból keletkezett kárt nem javítják, ráadásul nem hívják vissza az embert és hazudoznak!! A folyamatos ígérgetésen kívül mást nem csinálnak, aki még teheti kerülje el őket.

Bald101 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 432

Sziasztok

ismeri valaki a céget? Megbízhatóak?

http://nyilaszaro-centrum.net/index.html

Advent0213 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 431

A 6 légkamrás 80mm-el kombinálva szintén lehet gyanús vagy az már okés?

Előzmény: nicko (427)
Bátor88 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 430

Kedves fórumozók!

Ablakcsere leszen nálunk, ezzel gondolom nem mondtam újat nektek.

Ablkplst Kft-ről van vélemény?

Beépítésre kerülne: Aluplast 6 kamrás 80 mm-es profillal, Siegenia vasalattal. 4-16-4 Argon LowE Float üvegezéssel, Aereco EMM 716 szellőzők, redőny, rovarháló, párkány, könyöklő.

Ez a  kombó minőséginek számít vagy keressek más megoldást mert ez így "gagyi"?

Előre is köszönöm az infókat.

nicko Creative Commons License 2016.05.27 0 0 429

szerintem maradj a 8x mm esetén a 6 légkamránál.

vagy olvasd el ezt:http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139733745&t=9093139

Előzmény: Ribiszke6598 (428)
Ribiszke6598 Creative Commons License 2016.05.27 0 0 428

Szia!

Akkor Rehau Synego 7 légkamra 80mm-es profil

vagy Veka 82 7 légkamrával felejtős?

Előzmény: nicko (427)
nicko Creative Commons License 2016.05.25 0 0 427

arra ügyelj, hogy minnél több légkamrával hirdetik, annál vastagabbnak kell lennie a szerkezetnek, különben elvan vékonyítva a fala a kamrák között!

Mire gondolok?

tokvastagság 70mm ez jó az 5 légkamráshoz

tokvastagság 86mm ez jó a 6 légkamráshoz.

ha a tok vtg. 70-74mm és 6 légkamrásnak hirdetik az felejtős.

Előzmény: BGaby07 (426)
BGaby07 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 426

Köszönöm szépen a hozzászólást :-) A Kömmerling ráadásul az olcsóbb is :)

Előzmény: Mrija (425)
Mrija Creative Commons License 2016.05.24 0 0 425

Hali!

Én is sokat agyaltam ezen, végül Kömmerling lett. Sokat olvasgattam itt, és úgy vettem ki, hogy a Kömmerlinget tartják jobbnak a hozzáértők. De gondolom nincs nagy különbség. Sztem azt válaszd, amelyik jobb áron van.

Előzmény: BGaby07 (422)
BGaby07 Creative Commons License 2016.05.24 0 0 424

Szia:-)

Hát sajna túl sokat nem :-( de azért a hozzászólást köszönöm :-)

Előzmény: nicko (423)
nicko Creative Commons License 2016.05.20 0 0 423

Nekem Rehau Euro-Design 86 Plus 6 légkamrás ablak és erkélyajtó van. Maxi jól teljesít panelben lassan 2. éve. Na most jól segítettem mi? :D

Előzmény: BGaby07 (422)
BGaby07 Creative Commons License 2016.05.20 0 0 422

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Ablak csere előtt állok.....nem találok egyértelmű választ arra, hogy KÖMMERLING Német profilu 5 légkamrás német GU biztonsági vasalatos vagy a Gealan S8000 a jobb? :-(

Segítséget előre is köszönöm!

Györgyi5 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 421

Kedves fórumozók, nyílászáró, ablak csere előtt állók.

Hál' istennek vannak tisztességesen dolgozó cégek, vállalkozások is a piacon. Nálunk egy kis cég végezte az ablakok, ajtók cseréjét, ajánlom őket. Jól és pontosan dolgoztak, tanácsokat adtak. Apolló Ablak a nevük, budapestiek. Remélem megadhatom a weblapjukat: www.apolloablak.hu

Előzmény: rovinj2011 (420)
rovinj2011 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 420

Kedves crixtm!

Az SH ablak minket is csúnyán rászedett. Már mi is az ügyvédnél tartunk. Nálad volt eredménye? Hogy végződött a dolog? 

Előzmény: crixtm (414)
gabeeen Creative Commons License 2015.11.17 0 0 419

Néhány észrevétel:

"Előre megkérdeztük, hogy a két szobában tudják-e egymás után csinálni az ablakokat, mert van cicánk és nem lehet kinyitni az ablakot, amíg ott van."

A macskás dologból azért látszik hogy nem lehetsz te sem egy egyszerű eset. Redőny szerelés esetén nem lett volna egyszerűbb és értelmesebb megoldás a macskát bezárni egy olyan helységbe ahol nem kell kinyitni a szerelőknek az ablakot?

"A furkálásuk a munkafolyamat közben is és a munka végeztével is, nagy SZAR lett. Az ablakokat alig lehetett kinyitni, mert nem az ablak mellé, hanem fölé fúrták a redőny szalagot, amivel állítani lehet a redőnyt. Így nyilván akadályozza az ablak nyithatóságát. (Ezt mi orvosoltuk, amennyire lehetett)."

Az erre való megoldás az hogy toktoldóval (redőny előkészítés) kell felszerelni az ablakokat, és azon bevezetni a gurtnit így a későbbiekben megfelelően ki tudnád nyitni az ablakszárnyakat. Ez a megoldás természetes plusz költséggel jár ami egyáltalán nem egy húzós összeg.

"A felgurítható szúnyogháló, a redőny mellett helyezkedik el, a redőny tokba tekercselhető fel. Oldalt egy kefékkel kitöltött sínbe illeszkedik, bár pici nyomásra onnan simán kijön és bőven kifér az ember tenyere...."

Nem kell nyomkodni a rovarhálót azon egyszerű okból hogy nem arra tervezték hogy egy embernek ellen álljon hanem ahogy a nevében is benne van rovarok bejövetele ellen találták ki.

Amennyiben a redőny tok kívül ütközésig fel van tolva nem szabad a rovaroknak át tudni jönni rajta még nyitott redőnytok esetén sem, de mivel ezt nem láttam így nem akarok túl okos lenni hogy mi lehet a probléma.

Tanulságként ha megengeded annyit írnék még összességében hogy ablakot hosszú távra cserél az ember így érdemes rászánni az időt a megfelelő szakember megtalálására.

Már a tájékoztatásnál is sok dolog ki derülhet ha nyitott szemmel jár az ember és nem kajál minden ócska marketinges szöveget, de ettől függetlenül is érdemes meggyőződni róla pl milyen munkát végez a kiválasztott szaki.

Ezzel ellentétben a legtöbb ember Magyarországon nem szolgáltatást rendel hanem ÁRAT VÁSÁROL aminek a végén sokszor elégedetlen ahogy a te esetedben.

Javasolom hogy máskor jobban nézd meg kit engedsz be a lakásodba egy ilyen fontos munkára mert "olcsó húsnak híg a leve".

Előzmény: SzakineNat (417)
Privat investigation Creative Commons License 2015.11.17 -1 0 418

Tisztelt Levélíró!

Kérem, hogy a fenti panaszával kapcsolatosan vegye fel velem a kapcsolatot.

Lehetséges, hogy segíthetek. Nem Ön az egyetlen, akit hasonló kár ért. Szeretnék bővebb információt a történtekről.

E-mail címem; puponeer1@gmail.com

Köszönöm.

Előzmény: multioptipupiloptomia (416)
SzakineNat Creative Commons License 2015.10.02 0 0 417

Kedves Olvasók!

Nemrég csináltattunk műanyag ablakokat, redőnnyel és felgurgulázhatós rovarhálóval. Mondanom sem kell, hogy milyen drágán vállalnak ablakcserét, amihez a redőny és a rovarháló árak is hozzáadódnak.  

DUROPOL TRADE KFT-nél rendeltük meg.

A problémáink:

A határidő LEGUTOLSÓ napján jöttek ki először az ablakokat felszerelni. Az aránylag rendben volt, de nem mondom, hogy mester munkát végeztek.

Másnap jöttek a redőnyösök, azt együtt csinálták a rovarhálókkal.

Itt kezdődtek igazán a problémák.

Előre megkérdeztük, hogy a két szobában tudják-e egymás után csinálni az ablakokat, mert van cicánk és nem lehet kinyitni az ablakot, amíg ott van. Mondták, hogy igen először az egyik szobát, aztán a másikat csinálják. Mégis beviharzottak mindkettő szobába és kitárták az ablakokat, csak a szerencsén múlt, hogy a macska nem az ablakba menekült és ugrott ki..

Folytatom:

A furkálásuk a munkafolyamat közben is és a munka végeztével is, nagy SZAR lett. Az ablakokat alig lehetett kinyitni, mert nem az ablak mellé, hanem fölé fúrták a redőny szalagot, amivel állítani lehet a redőnyt. Így nyilván akadályozza az ablak nyithatóságát. (Ezt mi orvosoltuk, amennyire lehetett)

A másik gond a rovarhálóval és a redőnytokkal van, illetve a nagy hézagokkal amiket nem töltöttek ki.

A felgurítható szúnyogháló, a redőny mellett helyezkedik el, a redőny tokba tekercselhető fel. Oldalt egy kefékkel kitöltött sínbe illeszkedik, bár pici nyomásra onnan simán kijön és bőven kifér az ember tenyere, de ez még rendben van, hiszen hajlékonynak kell lennie és nyilván ennyi szakértelmet még a tervezésére sem szántak.. hogy éppen, apró fémcsíkokkal toldják meg a szúnyoghálót vagy a szélét egy kicsit elvarrják.. Sebaj

Az viszont nagyobb baj számunkra, hogy a redőnytok minimum 3 centis résen enged át bármit, ami nincs 3-4 centinél nagyobb élőlény. Oda ugyanis már nem terveztek se keféket, se semmit, ami a tátongó rést kitöltené. Azt gondolom, hogy a rovarháló egy térelválasztó eszköz, amely a rovaroktól kell, hogy elválassza a kint-et és a bent-et. Aki rovarhálót kér, gondolom nem félmegoldást szeretne, több tízezer forintért. Nem boldogít, hogy 30 rovar helyett, csak 15 jut be a gyerekszobába vagy a hálószobába. (Ezt is mi fogjuk orvosolni...)

Ezen kívül van még egy Magánvállalkozó Ablakosnak a telefonszáma, amit ténylegesen nem ajánlanék, mert több időpontot beszéltünk meg a felmérésre és egyszer sem sikerült ezt betartania, majd váratlanul érkezett meg. Teljesen beszámíthatatlannak tűnt, így elküldtük és nem mertünk tőle semmit megrendelni. A szórólapon csak annyi van, hogy Ablakcsere akció, ajándék redőnnyel és a telefonszám. Zoltánnak hívják, a száma: 06 70-421-3989 

Összességében, nem vagyunk elégedettek, nem kaptunk felvilágosítást arról, hogy nagy bóvli szar félmunkáért fizetünk ilyen sokat. 

Én ennyit tudtam "segíteni" ablak-redőny-rovarháló ügyben. 

Köszönöm a figyelmet!

multioptipupiloptomia Creative Commons License 2015.08.28 0 0 416

Sziasztok!

Egy aljas, csaló céget és egy rövid történetet osztanék meg veletek. Hátha valaki nem jár úgy ahogyan én.

A céget most Door-Sensor Kft-nek hívják, de korábban volt már Békás ablak, Pretz-Therm Kft és még kitudja még mi.

Szóval megrendeltünk náluk erkélyajtót, ablakot, és kombinált redőnyöket, illetve 3 db beltéri ajtót.

Az előleget kifizettük és a szerelés napján a maradék részt is átutaltuk. Jöttek is és majdnem mindent meg is csináltak. A maradékra ( erkélyajtóra szúnyogháló és egy ablakra fix szúnyogháló) mondták, hogy gyártás alatt van. A 3 db beltéri ajtót egy külsős céggel csináltatták. Mikor felmérték kiderült, hogy még ajtónként +12e Ft-ot rá kellene fizetnünk, amit én nem akartam és ezért kértem, hogy a már kifizetett ajtók vételárát adják vissza. Nagyon sokszor megígérték, hogy visszakapjuk a pénzt, amiről még hangfelvétel is van. Rengeteg határidő és haladékon vagyunk túl és persze nagyon sok telefonbeszélgetésen, melyben a főnök (Pretz Csaba) minősíthetetlenül beszélt és mikor megunta a beszélgetést egyszerűen lerakta a telefont. Mindig az volt a kifogás, hogy nincs ideje megcsinálni a maradékot és nincs ideje utalni. Mindenki tudja,, hogy egy utalás milyen hosszú órákat vesz el ;) Már azzal is kiegyeznénk, hogy ha elhozhatnánk a már kifizetett szúnyoghálókat, de állítólag azt még meg sem rendelték. Szóval a cégnél mindenki hazudozik össze-vissza.Már el sem tudom érni őket, mert tiltólistán vagyok. Hogy mi lesz a vége, nem tudom. Nem fogom annyiban hagyni. Marad a jogi út.

Aki jót akar, az ezt a céget (Door-Sensor Kft vagy Békás Ablak - 1039 Bp, Viziorgona utca 4) nem választja!!!!

A Door-Sensor az a Hollós K.L.u.1.sz alatt van a székhelycímük, de az iroda a Viziorgona utcában van.

Ha valakinek esetleg volt velük ügye és megosztaná az eredményt, azért hálás lennék.

cirmicila Creative Commons License 2015.03.19 0 0 415

Üdvözlet!

Én megszeretném kérdezni,hogy a Brügmann Ad Sunline ablakokat ajánljátok e?

crixtm Creative Commons License 2015.01.01 0 0 414

Sh ablak. Soha ne rendelj tőlük semmit. Ronda illesztési hézagok, és most a hidegben az is kiderült, hogy nem szigetel valami jól. Folyamatos húzás van a szobában. 

De a  garanciális ügyintézés az döbbenetesen szar. Ügyvédet kellett rájuk küldeni, hogy történjen valami. 

Előzmény: valentina0524 (410)
Szbubu Creative Commons License 2014.12.18 0 0 413

Hölgyek Urak! Tiszteletem mindenkinek.

Nem jártam még erre, de kérdeznék ha lehetséges.

1. Régebbi gyártású ( kb. 10 éves) kétrétegű müa. ablakaink vannak a házon, feltételezem hogy ezekben még 2,8 W/m2K üvegezés van. A távtartóba semmi nincs írva. A kérdésem az, hogy érdemes-e kicseréltetni az üvegezést 1,1 W/m2K értékűre?

Pontosabban arra lennék kíváncsi hogy van-e érezhető különbség hőérzetben a kettő között? A ház egyébként régi építésű téglaház, 8cm-es grafitos szigeteléssel körbe szigetelve.

2. Ha úgy döntök hogy kicserélem, milyen célszerszámmal tudnám lepattintani az üveget rögzítő szegélyléceket a pontos méret megállapításához?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

qajakos Creative Commons License 2014.12.16 0 0 412

Rögtön át is vágtak, ajánlat helyett hírlevélre iratkozást igazol vissza. Akart ilyet a fene. Na ezektől kell óvakodni.

Előzmény: Barkó Péter (408)
fda91 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 411

Kedves Fórumozók!

Szakdolgozatomhoz végzek kutatást a nyílászáró cserék kapcsán, amelyhez az Önök segítségére lenne szükségem. Ha kitöltenék a kérdőívem, az hatalmas segítség lenne számomra. Ha érintettek voltak nyílászáró cserében már, kérem szánjanak 5 percet a kérdőívemre! Az eredményeket összefoglalva megosztom Önökkel is, ezzel segítve jövőbeli vásárlásukat. Előre is köszönöm segítségüket :)

http://appi.bme.hu/survey/index.php/634656/lang-hu

valentina0524 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 410

SH ablakról van valakinek véleménye? Dolgoztatott már valaki velük? Milyenek az ablakaik? Itt találtam: http://www.shablak.hu/nyilaszaro_gyartas.php

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!