Keresés

Részletes keresés

Hivadar Creative Commons License 2019.12.01 0 0 76

Könyv az sokkal jobb, mint a film változat. Inkább a könyvet olvassátok el.

mizomedve Creative Commons License 2013.02.08 0 0 75

Tudja valaki mikor jelenik meg az új film?

mizomedve Creative Commons License 2012.07.17 0 0 74

"Inkább az a gond, hogy a történet inkább hittérítés"

Még ha az is lenne, miért "gond"? Mert nem a te világnézeted képviseli?

(Megjegyzem nekem sem a kedvencem a 7 közül.)

 

Ha már "erős fenntartás". Még nagykorú felügyelete mellett sem adnám gyerekek kezébe az Úr sötét anyagai című nyílt keresztény-ellenes propaganda-kiadványt. A trilógia íróját, Pullmannt jó szolgálataiért el is halmozták díjakkal.

A belőle készült film egyébként akkora bukta lett USA-ban, hogy nem is készül belőle folytatás.

 

Előzmény: NevemTeve (73)
NevemTeve Creative Commons License 2012.07.17 0 0 73

Inkább az a gond, hogy a történet inkább hittérítés, mint bármi más. Legalábbis az utolsó kötet. Vagyis a javaslatom: olvassuk az 1-6-ot mint mesét, a hetest pedig... hát, mondjuk úgy, hogy 'erős fenntartásokkal'

Előzmény: paskat2 (69)
mizomedve Creative Commons License 2012.07.16 0 0 72

Remélem segítettem. Ha kérdésed van Narniával kapcsolatban, nyugodtan tedd fel, legjobb tudásom szerint válaszolok.

 

üdv,

mm

 

Addig is:
For Narnia and for Aslan!  :))

Előzmény: paskat2 (71)
paskat2 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 71

Én is így képzeltem/gondoltam.

 

Üdv:Tibor

Előzmény: mizomedve (70)
mizomedve Creative Commons License 2012.07.14 0 0 70

Szia paskat!

Átruccantam ide a HP topicból. :)

Mivel nem sűrűn irogatnak a Narnia topicba, valszeg nem sok esélyed van, hogy rajtam kívül mástól választ kapj. :(

Kívánom ne legyen igazam és felpezsdüljön a fórum! :)

C. S. Lewis a regényeket Lucy Barfieldnak, a keresztlányának írta. A főszereplő ezért kapta a Lucy nevet.

"LUCY BARFIELDNEK
Drága Lucy, ezt a történetet neked írtam. Amikor belefogtam, nem gondoltam arra, hogy a kislányok gyorsabban
növekednek, mint a könyvek így te már túlságosan felnőtt vagy a mesékhez. Mire ez a könyv a
kezedbe kerül még öregebb leszel. Ha majd újra annyi idős leszel hogy megint gyönyörködni akarsz a mesékben, akkor a legfelső polcról emeld le és porold le ezt a kis könyvet. Ha elolvastad, mondd el tetszett-e! Akkor tán süket is
leszek, hogy meghallgassam, túl öreg, hogy pontosan értsem a szavaidat Viszont örökre hűséges barátod maradok:
C. S. Lewis"

 

Lucy 1935-ben született, az első könyvet 1950-ben, 15 évesen kapta meg, amikor "már túlságosan felnőtt" a mesékhez. Ebből következik, hogy bőven 15 éven aluli korosztály a célcsoport.

 

Mai fiatalokat tekintve szvsz 7-12 éves korig már érthető és élvezhető. (A tinédzserek már dedósnak tartják és helyette olvasnak Harry Pottert, a felnőttek pedig Gyűrűk Urát.)

Aztán ugrunk egy korosztályt, a felnőttek a "legfelső polcról" leemelik a könyvet, újraolvassák és nosztalgiáznak. Én is ez utóbbi csoportba tartozom. :)

 

Röviden ennyi.

 

Long live Aslan!

:)

 

 

Előzmény: paskat2 (69)
paskat2 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 69

Ti melyik korosztálynak ajánlanátok a Narnia könyveket? Valahol olvastam a 14 év alatt-ot, ami igaz is de szerintem inkább 10 körül.

 

Amikor az első részben 3.-szor irta le, hogy bemásznak a szekrénybe, de okosan nem csukják be maguk után az ajtót, nehogy bezáródjon, akkor az erősen mesekönyv kategóriába soroltam a történetet.

 

Üdv:Tibor

mizomedve Creative Commons License 2012.06.15 0 0 68

Nem is évek, hanem csak hónapok. ;)

mizomedve Creative Commons License 2012.02.08 0 0 67

Nem halt ki a fórum, csak évek telnek el két hozzászólás között. :)

Előzmény: Shlylea (66)
Shlylea Creative Commons License 2011.11.04 0 0 66

És íme! Egy réges-rég kihalt fórum, melyben a hozzászólások úgy porosodnak az idő végtelen kerekén át, ahogyan Narnia pusztult el Aslan, a mindenható Oroszlán szavai nyomán...

atyoka Creative Commons License 2007.06.16 0 0 64

Sziasztok!

Eladó teljes sorozat: 7 kötet. Kifogástalan állapotúak persze. 9E pénz. Akit érdekel, itt jelezzen.

Üdv

boldi007 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 63

Sziasztok !

 

Kérlek küldje el valaki a fő Betétdalt ide :

 

boldi007@freemail.hu

 

Köszönöm

NevemTeve Creative Commons License 2007.01.12 0 0 62
Talán az a dolog magyarázata, hogy nem minden kötet alapján készült film. Egyébként hét kötetből áll a sorozat, a Ruhásszekrény ezek közül a második.
Előzmény: gugus (61)
gugus Creative Commons License 2007.01.11 0 0 61
Nos azért a Narnia nem csak egy film, hanem egy könyvis. Várjunk csak!Hogy-hogy csak 1 film van, és könyvből meg sok?! Na azért ne sértő szavakat mondjatok nekem, mert csak 8 éves vagyok!!! (:
gugus Creative Commons License 2006.11.27 0 0 60
Hmm... Narnia...narnia... Mit is írjak hozzá? Á meg is van! A fehérboszorkány,
amikor Pítörrel harcolt, azért sikerült a boszit legyőzni, MeRT JöTT Ászlán,
a nagy oroszlán, és segített neki.
Nem igazán érthető dolog; de mind KÉT csapat sutty..! Eltűnt.
Pítört,Szúzant,Edmundot, és Lűszit, megkoronázták;húsz egész évet töltöttek ott...
NYUGODTAN SZÓLHATTOK HOZZÁ.

gugus Creative Commons License 2006.11.26 0 0 59
A NARNIA KRÓNIKÁI egy érdekes film, és arra jöttem rá, hogyha bárki is átmegy
a szekrényen Narniába, akkor az emberek világában, MEGÁLL az idő.
Például: Amikor Narniában már 20 éves volt Pítör, Szúzan, Edmund, és Lűszi,
akkor az embereknél, csak 6,8,10,12, évesek voltak.
ab-01 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 58
Köszi! Ha valaki rábukkan, majd szóljon!
Előzmény: NevemTeve (57)
NevemTeve Creative Commons License 2006.11.14 0 0 57
Például az IMDB-n semmiképp sem érdemes keresgélni...
ab-01 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 56

Üdv!

Mintha egy sorozat lett volna, de nem igen emlékszem már rá, csak nagyon halványan.

Nem tud róla senki? Emlékszik valaki rá? Nekem kéne...

Előzmény: elemes (49)
NevemTeve Creative Commons License 2006.11.07 0 0 55
Spoiler #7 (Olvtársak, hogy a hetedik rész mekkora bukta... persze aki apostoli hitvallásként olvassa, annak nem, de mint fantasy tragikus; kiderül hogy minden halál, szenvedés és bánat csak illúzió, mindenki boldogan él tovább a mennyei Narniában...)
Korali Creative Commons License 2006.11.05 0 0 54

Aha, láttam szép :))

van egy kedves ismerősöm, akit érdekelni fog.A szerkesztőség nem fedi fel kilétét?

ez hétpecsétes  titok? :)) vagy csak én nem látom sehol O

Előzmény: Nosean (53)
Nosean Creative Commons License 2006.11.05 0 0 53
Figyelem!
Erdélyben hosszú és kitartó munka révén létrejött a C. S. Lewis munkásságával és Narnia Krónikáival foglalkozó honlap. Nagy áttörésnek számít, mert Erdélyben magyar nyelven ilyen jellegű honlap ezen kívül nincs. Ha ideje engedi, és kedve van, látogasson el a
www.narniakronikai.ro címre és fedezzük fel együtt Narnia birodalmát.
Üdvözlettel, a szerkesztőség
sashimi Creative Commons License 2006.11.01 0 0 52
Elolvastam az elso ket kotetet.

Hihetetlen csalodas volt.

Hogy gyozik le a gonoszt a jok? Hat megvarjak, amig ujra eljon kozejuk a JO(ISTEN), s attol kezdve trivi a dolog.
bugyetzsity Creative Commons License 2006.10.29 0 0 51
a film ma este az hbo-n lesz látható
tomcooper Creative Commons License 2006.10.26 0 0 50

Sziasztok!

 

Van egy eladó példányom a 2. (1000 HUF), illetve a 7. kötetből (1500HUF), abszolút kifogástalan állapotban. (Sajnos, már csak ezek vannak meg.)

 

Akit esetleg érdekel, dobjon meg egy maillel:

 

tomcooper@freeweb.hu

 

Üdv!

elemes Creative Commons License 2006.07.14 0 0 49
készült már film a ruhásszekrényből, jó régen.
Előzmény: poor68 (41)
elemes Creative Commons License 2006.07.14 0 0 48

igen.

Előzmény: cm121 (46)
vituki Creative Commons License 2006.06.14 0 0 47
A fordító neve nem Szikszay hanem Liszkay, a többi stimt
Előzmény: cm121 (46)
cm121 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 46

állítólag sokkal jobb és jó fekete humor van benne

Hát ezt nekem eddig csak a Szikszai féle (mostani) fordítás "Az ezüst trón"-beli Borongány produkálta. Ez tetszett nagyon.

Pl. Jill leesik egy mélyedésbe, de semmi baja, mire Borongány: Ugye, eltört mindkét lábad?

Más, szintén Borongánytól:

- Ha sziklamászás közben a nyakunkat törjük, legalább nem fulladunk a vízbe.

 

Azzal, ahogy a Eustace Scrabb-ért és jill Pole-ért a tűzbe tette a kezét (öö, izé a lábát) ez a mocsári flanga engem dánielre emlékeztet.

 

Aki tudja, ne mondja el csak azt, kiderül-e "A végső csatá"-ban

1. mit követett el Coriakin, hogy a gyügyüket kell tanítania?

2. kicsoda/micsoda Aslan (Török szó, "keresztnév". Jelentése: oroszlán) a mi világunkban?

 

Ezeknek az íróknak nem feltétlen nagy a fantáziájuk. Raymond Elias Feist könyveiben (A Résháború-saga, A kígyóháború-saga, ...) nagyon sok olyan nevet , helyiséget találtam, amita a valóságból vett át. Ez különösen Hazara Khan esetében lett világos, miután az amerikaiak bevonultak Afganisztánba (hazarák).

Előzmény: Törölt nick (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!