Keresés

Részletes keresés

otranto Creative Commons License 2006.01.22 0 0 704
Végtelenül könnyű és kényelmes dolog lehet ennyire leegyszerűsített szemléletmóddal élni. Csak így tovább!!
Előzmény: Geőcze Zoárd (700)
otranto Creative Commons License 2006.01.22 0 0 703
"Ez a légtér dolog azért érdekes, mert ugye 41-től hadiállapotban voltunk a szövetségesekkel. Az általános, hogy az ellenség előtt megnyitjuk a légteret, ugye? Ráadásul milyen gépek előtt? 43-ig egyszerüen nem értek el idáig, nem is volt bombázás. De ahogy az ami gépek hatósugarába kerültünk, (Szicília elfoglalása után) bizony, bombáztak. A magyar és német légvédelem/vadászok pedig megpróbálták leszedni őket. Nem igazán "nyitott légtér"

Az 1943 szeptemberi előzetes fegyverszüneti feltételek között szerepelt az, hogy:
"Magyarország fokozatosan csökenti katonai együttműködését Németországgal, különösen pedig visszavnja erőit Oroszországból, és elősegíti a szövetséges légierő átrepülését Magyarország területe fölött a németországi hadi célpontok támadására." (3. pont)

Mindezek fejében a nyugati szövetségesek vállalták, hogy nem bombázzák Mo-ot. Ahogy itt már mások is leírták , az első bombázások 44 áprilisában, a német megszállás után kezdődtek.

Sőt, 1944 januárjában Szombathelyi vizsgálatot is elrendelt, mert a Mo. felett átrepülő brit-amerikai bombázókötelékre magyar vadászok támadtak, és megtiltotta a további támadásokat a szövetséges bombázók ellen.
Előzmény: RogerWilco (686)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2006.01.21 0 0 700
Az NC-t a zsidók kiszorítása érdekében hozták. A többi rossz szerecsenmosdató duma.
Előzmény: otranto (679)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2006.01.21 0 0 699

De bizony, el lett tiporva, csak mostan, mikor éledezni látszik, tűnik úgy, mintha nem lett volna. Pedig de. És mindahányszor el lesz, ahányszor csak megpróbál újraéledni.

Előzmény: USAbarát (671)
pertrix Creative Commons License 2006.01.20 0 0 698
Tévedés:a zsávoly az len.
Előzmény: Derek (685)
barkasarja Creative Commons License 2006.01.20 0 0 697

"de szerencsére vannak még olyan emberek, mint akihez szóltál az imént, akiknek a kisujjában is több emberség van mint egyeseknek."

 

Aha, értem… “emberségből” nácizgatunk. Jó, az ő baja...

De mégis mi történne, ha címkézés helyett - mondjuk - érvelne?...

Előzmény: matej nyikolajevics (678)
Cs_ Creative Commons License 2006.01.20 0 0 696
Ja igen nekem is rémlik. Nagyon eltévedtek és "nagyon" sokáig életben maradtak és "nagyon" messzire eljutottak az utolsó túlélők. 
Előzmény: Derek (694)
Cs_ Creative Commons License 2006.01.20 0 0 695

Nem, én csak olvasom.

 

A lényeg az lett volna, hogy 1943-ban már Ny-Magyaro-n keresztül támadták Németo-t, illetve, hogy a mondern repülőkkel felszerelés kezdeti stádiumába kezdőttek a bombázások, pontos dátum itt nincs.

 

Máshonnan: Budapestet elöször 1944.április 3.-án bombázták az amerikaiak.

Előzmény: RogerWilco (692)
Derek Creative Commons License 2006.01.20 0 0 694
Valami remlik hogy ezekbol a bevetesekbol egy visszzatero gep navigacios hiba miatt eltevedt es nemreg talaltak meg valahol a sivatagban Afrika kozepen, es azonositottak be.
Előzmény: Cs_ (693)
Cs_ Creative Commons License 2006.01.20 0 0 693
Romániát É-Afrikából, Benháziból támadták 1943ban, míg nem telelpülták át Dél-Olaszo-ba. A B-24-esek hatótávja 3400km, Onnan messzebb van Magyaro, mint Dél-Románia.
Előzmény: Derek (691)
RogerWilco Creative Commons License 2006.01.20 0 0 692
Csak olvasod, vagy van kapcsolatod a szerkesztőkkel is? Ui így néz ki Firefoxban (a dátumról már nem is szólva)

Előzmény: Cs_ (689)
Derek Creative Commons License 2006.01.20 0 0 691
Ha jol emlekszem  romaniai olajmezoket bombaztak amerikaiak es az meg messzebb van. Bar lehet hogy az is kesobb volt ,utana kene nezni.B-24-esekkel tamadtak, es a bevetesrol eleg sok filmfelvetel is keszult es eleg sok gep odaveszett.
Előzmény: RogerWilco (690)
RogerWilco Creative Commons License 2006.01.20 0 0 690
Gondolom a briteknek 41-42-43-ban jobb dolguk is volt, mint Mo-t bombázni, amikor félúton ott volt Németország...
Előzmény: Derek (687)
Cs_ Creative Commons License 2006.01.20 0 0 689
Előzmény: Cs_ (688)
Cs_ Creative Commons License 2006.01.20 0 0 688

Szicíliai elfoglalása: 1943 agusztus, szeptemberben már az olasz csizma alsó része el lett foglalva (olasz kapituláció szept 8. vagy 9., erre most nem emlékszem pontosan) Nápolyba október 7.-én vonultak be.

 

1943 végétől az amik elkezdték feltérképezni a Magyaro-i célpontokat ( eléggé háborítatlanúl teheték ezt), mert ők is furcsálották azt a helyzetet, amit te is, hogy hadbanállunk meg nem is, de csak 1944 áprilisában indúlt meg az "amerikai szezon" Magyaro nagyarányú bombázása.

Előzmény: RogerWilco (686)
Derek Creative Commons License 2006.01.20 0 0 687

"Az általános, hogy az ellenség előtt megnyitjuk a légteret, ugye? Ráadásul milyen gépek előtt? 43-ig egyszerüen nem értek el idáig, nem is volt bombázás"

 

A Tito jaratok elott.Az angolok legi uton  tamogattak a jugo partizanokat es a magyar legvedelem nem lott ezekre a gepekre.Amugy elertek volna bennunket siman a tavolsagi nehezbombazok a brit szigetekrol is,mint a B-17-esek, B-24-esek .Lancaster-ek, Halifax-ok. De az olasz partraszallas utan sem bombaztak bennunket csak a nemet megszallas utan 44 aprilisatol ha jol emlekszem.

Előzmény: RogerWilco (686)
RogerWilco Creative Commons License 2006.01.20 0 0 686
Ez a légtér dolog azért érdekes, mert ugye 41-től hadiállapotban voltunk a szövetségesekkel. Az általános, hogy az ellenség előtt megnyitjuk a légteret, ugye? Ráadásul milyen gépek előtt? 43-ig egyszerüen nem értek el idáig, nem is volt bombázás. De ahogy az ami gépek hatósugarába kerültünk, (Szicília elfoglalása után) bizony, bombáztak. A magyar és német légvédelem/vadászok pedig megpróbálták leszedni őket. Nem igazán "nyitott légtér"
Előzmény: otranto (684)
Derek Creative Commons License 2006.01.20 0 0 685

"hanem könnyű lenvászon anyagból,un.zsávolyból készült"

 

En ugy tudom, a zsavoly az pamut es nem len.

 

 

Előzmény: pertrix (683)
otranto Creative Commons License 2006.01.20 0 0 684

"hány tízezer lengyel katona ment át Magyarországon át nyugatra??

Ez igaz. Viszont jó példa arra, hogy a németek szövetségeseként is lehetett önállóan cselekedni."

 

Igen, 39-40-ben, amikor Hitler még a csúcson volt. Ahogy jöttek a német vereségek keleten, és ahogy egyre több hadosztályra volt Hitlernek szüksége, úgy szűkült be a mozgásterünk.

Pont az önálló cselekvésre való törekvésünk (különbéke tárgyalások. hintapolitika) volt az egyik indoka Hitlernek a megszállásunkra.

"Magyarország nyitotta tartotta légterét a szövetségesek előtt (annak fejében hogy ők meg nem bombáznak minket)
Mese"

 

Nem mese, valóban így volt.

Előzmény: RogerWilco (669)
pertrix Creative Commons License 2006.01.20 0 0 683

Ebben most mi volt,ami cáfolja az én véleményemet.

A M.kir.Honvédség egyenruházata középeurópai viszonyokra lett tervezve.

Az igazi nyári ruházata a honvédségnek nem posztóból,hanem könnyű lenvászon anyagból,un.zsávolyból készült.Ilyet a legénység nem vitt ki a donhoz,csak a tisztek egy része.Télen ők sem hordták.

A legénység a rendszeresített 39M.leg.zubbonyt,24M.táb.sapkát,35M.gyal.nadrágot,24M.bakancsot és a 24M.köppenyt használták a fronton,lényegében a tisztek is.

Ez a ruházat magyarországon és közép-európában tökéletesen megfelelő volt,más hadseregek hasonló ruházata nem volt semmivel sem jobb ennél.

A gond,mint írtam abban állt,hogy ez nem a szu.időjárási viszonyaihoz volt tervezve,ill.az elhasználódott ruházatot nem pótolták.De az nem jelenti azt,hogy a legénység "nyári" ruházatban lett volna kint télen a fronton.

A németek posztó ruházata sem volt semmivel sem jobb minőségű,a külömbség annyi,hogy ők 42-re levonták az előző télből a tanulságokat,és igyekeztek a lehetőségekhez mérten ellátni katonáikat a normál egyenruhán kívül valóban téli körülményekhez tervezett és gyártott ruházattal,több-kevesebb sikerrel.

Előzmény: PuPu (681)
otranto Creative Commons License 2006.01.20 0 0 682

"de szerencsére vannak még olyan emberek, mint akihez szóltál az imént, akiknek a kisujjában is több emberség van mint egyeseknek."

 

 

Az a baj, hogy a politikát - amiből később történelem válik - sosem emberség alapján alakítják és végzik, hanem mindig az érdekek alapján. Épp ezért lehetetlen a történelmet emberiességi szempontból megítélni.

Az, hogy mortica addams emberséges (annyira emberséges, hogy lenácizza azt akinek más a véleménye...bravó!!!) még nem zárja ki, hogy hülyeségeket beszél. Sorozatban.

 

"és ez nem politika. mielött visszaírnál, közlöm veled, hogy nem vagyok sem zsidó, sem kommunista. érted?"

 

Két észrevétel ehhez:

1. a fenti mondatoddal pont te kevered ebbe bele a politikát

 

2. pont az általad emberségesnek tartott illető nácizott le egy olvtársat itt, jobb híjján

 

Mi lenne, ha csak a történelemről vitáznánk?

Előzmény: matej nyikolajevics (678)
PuPu Creative Commons License 2006.01.20 0 0 681

"További problémát jelentett a katonák ruházata. A honvédség a rövid szárú bakancsot általánosította, ami nyáron a port, ősszel pedig a vizet engedte be. Szállítási problémák miatt télen is ezt kellet használniuk a fronton harcolóknak, mivel a téli ruházat csak későn érkezett meg és akkor sem elegendő számban. Csak hadosztályi szinten álltak rendelkezésre gépkocsik, egyébként lovak vontatta kocsikat kellett használni. Hadosztályonként 70 teher-, 55 személy- és 17 egyéb gépkocsi állt készen. A németek ezen a téren is segítséget ígértek. Amikor Weinknecht ezredes észlelte a hiányosságokat, ígéretet tett rá, hogy gépkocsikat próbál biztosítani a csapatvonatoknak. A felajánlott járműveket azonban sohasem kapta meg a 2. magyar hadsereg, mivel azok a német hadseregben is hiánycikknek számítottak. "

A Don-kanyar
szerző: Kis László

Előzmény: pertrix (675)
otranto Creative Commons License 2006.01.20 0 0 680

Igazad van, a "ha"-nak nincs sok értelme.

 

De azt gondolom, hogy az oroszok elleni háborúban Hitler nem tűrt volna el a hátában egy olyan felvonulási területnek számító szövetséges országot, amelyik nem hajlandó beszállni a háborúba (és már 42-ben vagyunk, oda a villámháború keleten), tartalékolja a hadseregét a háború utánra, és közben háborúra készül az egyik legfőbb szövetségessel, Romániával Dél-Erdélyért, ugyanakkor belpolitikájában teljesen a maga útját járja, nem írtja ki a zsidókat, nem korlátozza az ellenzékét...stb.

Ezért gondolom, hogy 42-ben már reális esélye volt a német megszállásnak a fenti okok miatt.

 

 

"Tehát Keitelnek már "volt mire" követelnie a 2 hds kiküldését, hiszen már 41 nyara óta a honvédség (ez esetben "contradiction in terms") ott harcolt, azaz csak többletigényt jelentett be (amit szintén lehetett volna NEM teljesíteni)Ezzel szemben ha 41-ben nem megyünk neki a Szu-nak, akkor 42-ben sem valószínü, hogy követeli, illetve még könnyebben elhárítható."

 

Szerintem, ha nem megyünk neki az oroszoknak 41-ben, 42-ben akkor is követelték volna a belépésünket. Csak azzal tudom alátámasztani amit fent írtam. Persze ez csak az én véleményem. De ha belegondolsz, Jugoszláviát azért rohanta meg Hitler, mert történt egy németellenes puccs és nem németbarát kormány került hatalomra a görög front hátában. Jugoszlávia ugynaz volt Görögo. viszonylatában, mint Magyarország a SZU viszonylatában. Felvonulási terep.

 

Bulgária a keleti fronton nem vett részt, de Jugoszlávia megszállásában ha jól tudom részt vett. Persze ez sem gátolta meg az oroszokat, hogy 44-ben végiggyalogoljanak Bulgárián.

 

De mégegyszer: abban igazad van, hogy mindez csak spekuláció.

Előzmény: RogerWilco (658)
otranto Creative Commons License 2006.01.20 0 0 679

Figyelj öreg, neked jól áll ez a kocsmai stílus, különösen, ha már nincs semmi kibúvód az alól, hogy hülyeségeket beszélsz.

 

Én értem, hogy a mondandód lényege mi volt, de ettől még a tény az tény, ahogy 643-ban levezettem, te egyértelműen a zsidótörvényekhez hasonlítottad az NC-t és én pusztán arra reagáltam, hogy az nem volt kifejezetten az. (ha te ebből azt a következtetést vonod le, hogy nem látok összefüggést az NC és a későbbi zsidótörvények között, akkor egyrészt tévedsz, másrészt pedig vagy annyira korlátolt vagy, hogy nem tudod értelmezni a leírt szöveget, vagy tudatosan abba az irányba ferdíted ezt a vitát, ahol mindenki le lehet nácizni, akinek más a véleménye mint neked.) Ebből dagadt ez a gitt amit te rágsz folyamatosan az előzőhöz hasonló "érdemi" hozzászólásokkal. (ami egyébként kitűnő példája az általad előszeretettel emlegetett ködösítésnek.)

 

Amúgy azt gondolom, hogy aki ebben a topicban "Horthy-kormány"-ról beszél, és az a legfőbb érve, hogy "ezektől minden gazemberség kitelik", az ne oktasson engem a történelemről. 

 

A kocsmastílust meg otthon gyakorold.

Előzmény: morticia addams (645)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.01.20 0 0 678
hogy bubbának mi van a kisujjában és mennyi, azt te tudod. de szerencsére vannak még olyan emberek, mint akihez szóltál az imént, akiknek a kisujjában is több emberség van mint egyeseknek.  és ez nem politika. mielött visszaírnál, közlöm veled, hogy nem vagyok sem zsidó, sem kommunista. érted?
Előzmény: barkasarja (676)
barkasarja Creative Commons License 2006.01.20 0 0 677

"A csehszlovák ellenállás a hitlerbátyónak legyártott  tankok ágyúk százaibanÍ/ezreiben"

 

Ők úgy ellenálltak az üzemekben, hogy még túlórát is szívesen vállaltak... :)) 

Előzmény: Törölt nick (654)
barkasarja Creative Commons License 2006.01.20 0 0 676

Azért mert bubbának a kisujjában is több esze van a témához, mint neked a fejedben, még nem kellene náciznod. Ezzel magadat minősítetted valahol a bányászbéka alatt...

Szerintem többre mennél vele, ha megpróbálnál érvelni, vagy eldugulni, ha ez nem megy...

Előzmény: morticia addams (650)
pertrix Creative Commons License 2006.01.20 0 0 675

Szenvedtek,de nem nyári felszerelésben,hanem az akkor rendszeresített téli ruházatban,amit nem az orosz téli viszonyokra terveztek,hanem a közép-európai télre.

Nyári ruházatban 5 perc után meghaltak volna a -40 c. hidegben.

Előzmény: Szabadbatthyany Béla (674)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2006.01.20 0 0 674

Most éppen olyan hideg van a Donnál, mint 42' -ben volt.
Amikor katonáink a nyári felszerelésben szenvedtek ott.....
:-(((
RogerWilco Creative Commons License 2006.01.20 0 0 673
Kár, hogy ezt még akkor nem tudták se az amik, se a britek, se a ruszkik.
Előzmény: USAbarát (671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!