Keresés

Részletes keresés

vizontok Creative Commons License 2023.05.23 0 0 39

Ilyen sem volt mostanában, hogy egy társaság  jogi úton próbálja behajtani kintlévőségét Szolnok városával szemben.

Az 1,8M nagyon nagy összeg, amit a város a jelenlegi helyzetben nem  tudja kifizetni.

Előzmény: nagyvárosi anzix (37)
Gyalu tata Creative Commons License 2023.05.22 0 0 38

Valahogy bűzlik az egész.

Ne legyen igazam, majd debreceni mintára létrehoz a város egy busztársaságot, vesznek hitelből jól túlárazott lerohadt buszokat pécsi mintára, vagy pályáztatnak valami fideszes céget,  megfelezve a a vonalakat és a járatszámokat.

Csak aki busszal akar utazni az farag rá.

Meg minden szolnoki, akitől így fognak lopni.

Előzmény: nagyvárosi anzix (37)
nagyvárosi anzix Creative Commons License 2023.05.22 0 0 37

https://szol24.hu/2023/05/22/nagy-bajban-van-szolnok-a-volan-18-milliardot-kovetel-peres-uton-a-varoson/

 

Nagy bajban van Szolnok, a Volán 1,8 milliárdot követel peres úton a városon

 

Közel 1,8 milliárdos Volán-adósságot görget maga előtt Szolnok. A közlekedési társaságnak elege lett a helyzetből, és peres úton próbálja érvényre juttatni a fizetési kötelezettséget.

A város fideszes vezetése a fejleményekről mélyen hallgat, helyette azt kommunikálja, hogy a város gazdasága milyen erős. Közben azonban fizetési nehézségekkel küzd.

 

A jelek szerint a Volánbusz nem hajlandó tovább „saját zsebből” finanszírozni Szolnok helyi közösségi közlekedésének fenntartását, s a szolnoki önkormányzat által, 2019 januárja és 2022 decembere között felhalmozott, mindösszesen 1,796 milliárdos elismert adósságot peres úton kívánja behajtani a szolgáltatás megrendelőjén, közölte a magyarbusz.info.

Mivel Szolnok a Volánbusz többszöri felszólítása ellenére sem rendezte a már lejárt tartozásait, ezért a társaság, hogy érvényt szerezzen követelésének, keresetlevelet nyújtott be a Szolnoki Törvényszéken.

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.18 0 0 36

Emléket állítottak az idén száz éves szolnoki helyi buszközlekedésnek

 

Egy évszázaddal ezelőtt, 1921-ben indult el a városi buszközlekedés Szolnokon.

Az első járat a vasútállomás és a megyeháza között szállította az utasokat. Pénteken a jubileum alkalmából szervezett ünnepségen leleplezték azt az elmúlt száz évnek emléket állító műalkotást, ami a Jubileum téren található Volán irányítási központ várótermében kapott helyet.

 

– Az elmúlt száz évben hihetetlen fejlődésen ment keresztül a szolnoki közösségi közlekedés – mondta ünnepi beszédében Szalay Ferenc polgármester. 

– Ez idő alatt sokféle formában működött, de én azt az időszakot emelném ki, amikor Heves és Nógrád megyével kerültünk egy kalapba.

Az akkori vezérigazgató azt mondta, nagyon nehéz lesz a másik két megyét Jász-Nagykun-Szolnok szintjére felemelni, mert hogy olyan magas szinten állt a közösségi közlekedés Szolnokon. 

Úgy gondolom, jelenleg is egy nagyon komoly szervezettségű és jelentős járműparkkal bíró rendszer a miénk

furtimel Creative Commons License 2021.12.10 0 0 35

https://www.penzcentrum.hu/utazas/20211209/meglepte-a-magyar-megyeszekhely-szinte-teljsen-ingyenes-lesz-a-tomegkozlekedes-minden-helyinek-1120086

 

Meglépte a magyar megyeszékhely: szinte teljsen ingyenes lesz a tömegközlekedés minden helyinek

 

Egerben, Heves megye megyeszékhelyén január 1-től, egy jelképes, 1000 forintos összegért a helyi lakosok egész évben használhatják a tömegközlekedést.

A bejelentést Mirkóczki Ádám saját Facebook oldalán tette meg.

 

Mint mondja, hazánk megyeszékhelyei közül először Egerben valósul meg a gyakorlatilag ingyenes helyijárat közlekedés az egri lakosok számára.

A polgármester előterjesztését a városi közgyűlés is megszavazta, úgyhogy január elsejétől egy jelképes, 1 000 forintos összegért bármelyik helyi lakos egész évben ingyen használhatja a város buszait.

Az 1 000 forintos éves bérletár egyébként a tárgyalások során a Volán kérése volt.

 A polgármester számításai szerint

  • egy egyedülálló felnőttnek 63 ezer forintnyi
  • egy egygyermekes család esetében 153 ezer forintot,
  • egy háromgyerekes család esetében 207 ezer forintot tudnak spórolni így a helyiek a bérleten.

Szolnok is követhetné, vajon a közgyűlés hogyan állna elő ilyen témával?

Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.29 0 1 34

A Szolnoki Tv-ben hangzott el, hogy Szolnokon 44 vonalon szállítják a helyi járatok az utasokat. 2018-ban 250 Mf, 2019-ben 300 Mf kompenzációt kapott a társaság a várostól.

 

Ligeti József a Szolnoki Többség bizottsági elnöke elmondta, érdemes mérlegelni, egy többségi önkormányzati cég létrehozását, mely összefogná és irányítaná a városi tömegközlekedést.

Szükség lenne 50-60 db új buszok  beszerzése.

Végezetül elmondta, hogy nagy kérdés, ezt az elképzelést a kormány mennyiben támogatná?

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.28 -1 1 33

Ma azaz 2016.04.28-án a közgyűlésen beszámolt a VOLÁN igazgatója. Tudja valaki , hogy mi történt ez ügyben?

ddddd0408 Creative Commons License 2013.03.01 0 1 32

Február 26.-án 14óra 15 perckor Törökszentmiklósról Szolnokra utaztam és szeretnék köszönetet mondani a Volán társaságnak mert egy alkalmazotjuk,aki tiszafüredi buszsofőr, olyan lelkiismeretes volt hogy visszaadta a pénzemet amit elhagytam!Sajnos nagyon kevés ember van ilyen!Nem hogy becsületes,de a legtisztább a bussza!Mégegyszer nagyon köszönöm,hogy ilyen alkalmazottjuk van!

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.11 0 1 31

Azert az erdekes volt e hó elején azt hiszem ötöfike volt az első munkanap. 4 pénztár nyitva 1,5 óra volt a zarasig  és a biztonsági őr meg az egyik pénztáros azt kántálta az uveg mögöl hogy kettő bezár majd 5 órakkor. Nem mondták melyik csak feladványkénz kettő.

 

Soronként állt ott 40 ember.

 

Az az állami szektor. Nem érdekes a vasarlo a vevő az az erdekes hogy megfeleljünk a szabályoknak.

Előzmény: ájzéjá (30)
ájzéjá Creative Commons License 2012.11.07 0 0 30

vagy a sofőrnél :)

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.07 0 0 29

Szerintem van ott külsőtószegen is csak érdeklődni kell mondjuk a buszpályán.

Előzmény: ájzéjá (28)
ájzéjá Creative Commons License 2012.11.07 0 0 28

a kutyagyár után az első buszmegálló lesz hozzá legközelebb :)

Előzmény: Nykolee (27)
Nykolee Creative Commons License 2012.11.07 0 0 27

Segítség!!!

 

Nem régóta lakok Szolnokon. Hol kell leszálnom a buszról, ha a tószegi kerékpágyárba szeretnék menni?

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.04 0 0 25

Nagy átalakulás előtt a Volán

Regionális cégekre szabdalják a Volán-társaságokat, 24 vezérigazgató távozik, írja a Népszabadság. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.19 0 0 23

Tiborcsik, milyen a fogadtatása az új menetrendnek, a szolnoki polgárok elégedettek?

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.28 0 0 22

Ebben az évben erre még nem kerül sor. Talán jövőre?

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.27 0 0 21

Csak nehogy úgy járjunk mint az emberek Esztergomban, gyalog!

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.26 0 0 20

Mai információ.

 

"Döntés született arról is, hogy a város 62,5 millió forinttal egyenlíti ki (támogatja) a Jászkun Volán Zrt.-nek annak helyi közösségi közlekedéssel összefüggő 2011-es évi veszteségét.

 

Ugyanakkor az önkormányzat elvárja, hogy a szolgáltató társaság ezzel az összeggel csökkentse a 2012-es veszteségkiegyenlítési igényét.

 

Ez azzal is jár, illetve a képviselők meg is szavazták, hogy a Jászkun Volán a nyártól érvénybe lépő új menetrendje ismét járatgyérítést tartalmaz — a buszok 6,5 százalékos futásteljesítményének visszaszorításával —, hiszen a zrt. is csak így tudja csökkenteni a veszteségeit."


.
Előzmény: senior222 (17)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.20 0 0 19

Most akkor sűrítik a járatokat az Ipari Parkba vagy sem? Valaki tudja hogyan döntött a Volán?

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 18

Tudom nem vigasz, de fogunk még gyalog közlekedni, mint Esztergomban az emberek. Délelőtt egy férfi kettő táskával szitkolózva ment el mellettem, előtte ott állt a buszmegállóban. Valószínűleg nem jött a járat :(

Előzmény: senior222 (17)
senior222 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 17

Ezúton kívánok utasbarát új évet a Volán-nak! Ma kora reggel a Veseghy úton vártuk hiába a 2-es buszt.Kimaradt.A 3-as busz vezetője azt mondta : "... de jött a 3-as..." Nagyon köszönöm ezt a hozzáállást,a temetőtől gyalog mentem a kórházba dolgozni és elkéstem.Lehet jópofizni,de az is tendencia,hogy a buszok hamarabb mennek el,mint a menetrendben meghatározott időpont.Amennyiben késik egy-két percet,megértem,de miért megy el hamarabb?A ma reggeli esetben nem ment el hamarabb,mert öt óra előtt tíz perccel már a megállóban voltam.Nem magyarázkodásra van szükség,hanem pontos,fegyelmezett munkára!Na ennek vannak híján!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 16

Kaptál választ?

Előzmény: Pálinkás Tímea (15)
Pálinkás Tímea Creative Commons License 2010.10.05 0 0 15
Az "alcsiban"lakom,gyermekem a vosztoki óvodába jár.Nem nagy távolság,de mégis nehézkes eljutni,és haza jönni.Szeretnénk kérni(az itt élőkkel együtt),hogy az alcsi és a vosztok között végre induljon el buszjárat,vagy a 2-es busz térjen be, hagy ne gyalogoljon már a kisgyerek kora reggel 40 percet.Köszönjük,ha lesz eredmény!
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.30 0 0 14
Szeptember elsejei hatállyal Pozsonyi István lesz a Jászkun Volán Zrt. vezérigazgatója

BPO-105 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 13
Üdv mindenkinek!

Kérdezni szeretnék telephelyet, új rendszámot (és esetleg selejtezési dátumot) a BY 20-79, BY 49-18, BY 49-20 és BY 49-21-gyel kapcsolatban.

Ha kapok adatot, megköszönném.
luyó Creative Commons License 2007.08.01 0 0 12
"Apám, mint tudja, északi természet volt: szemlélődő, alapos, a puritánságig kifogástalan, és hajlamos a mélabúra; anyám határozatlanul egzotikus vérségű, szép, érzéki, gyermeteg asszony volt, könnyelmű és szenvedélyes, csupa impulzív léhaság."
(Th. Mann: Tonio Kröger)
w1702 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 11
Meg tudjátok mondani, hogy mért nem jön be a jkv honlapja ?
Enzo Creative Commons License 2006.12.03 0 0 10

Ezt a hozzászólást nagyjából így, ahogy van másold be a JKV-fórumára!

Először persze regisztrálni kell, de két héten belül hivatalból kivizsgálják és megválaszolják, ezzel egyidejűleg teszik közzé a panaszodat is.

Ha a pontos az idő és a járat meghatározása, vagy rendszám megvan, akkor a sofőr beazonosítható.

Volt már panaszom nekem is, azóta ugyanaz a panasz nem fordult velem elő (lekopogom), előtte többször is.

Előzmény: aisa24 (9)
aisa24 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 9
Sziasztok!
Eddig jó tapasztalataim voltak a távolsági buszokkal kapcsolatosan. December 2-án utaztam haza a 14. 05-ös busszal Egerből Kunmadarasig. (Onnan mentem tovább Karcagra.) A sofőr bunkó volt, iszonyatosan beszélt az emberekkel. Kérte a diákomat, (szavam nincs ellene, jegyváltáskor a kezemben van), ezzel nincs baj. A többi kártyám is nálam volt, személyi stb. (A levelezős diák csak a lakóhely és a főiskola között érvényes, máshová nem lehet használni.) Kétségbe vonta az igazolványom érvényességét és hozzátette, hogy annyi van, hogy lassan kártyázni lehet. (Nem zavarta az ellenőrzésben a többi.) Egyébként Eszterházy Károly Főiskolás vadonatúj érvényesített kártya volt, egy sérülés sem volt rajta. Utánam jött egy mozgássérült férfi járókerettel. Megvárta, mig szegény felküszködi magát, majd közölte, a járókeret megy a csomagtartóba. (Semmi segítség) A mozgássérült leszállt, ácsorgott, majd utána lekászálódott a sofőr is. Majd elértünk valami kisebb faluba, (nem nagyon vagyok ismerős a környéken) 3 utas jelezte, hogy leszállnának, nem állt meg, csak miután előrementek szólni, hogy mégis ott volt a megálló.... (egyébként jeleztek előtte) Szerencsére eddig udvarias, előzékeny sofőrökkel utaztam. A Volánnak úgy gondolom, nem szabadna ilyeneket alkalmazni. Én tanár vagyok, a főnökömöm az ilyen viselkedésért úgy kivágna, hogy a lábam sem érné a földet. (Pedig vannak érdekes esetek. Nekem is tudomásul kell vennem, hogy emberekkel bánok,ha nem mindig vidám a dolog, akkor is.) Egyébként szeretnék panaszt tenni. Hová lehet ilyen esetben fordulni?
Enzo Creative Commons License 2006.03.12 0 0 8
Melyik az a cég? Lehet, hogy van már olyan topic.
Előzmény: Groom01 (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!