Keresés

Részletes keresés

vanchu Creative Commons License 2006.01.12 0 0 16
A VLC az említett P3-at uszkve 60%-ra terheli, hogy legyártsa (transzkódolja) a stremet, utána egy-egy session csak minimális erőforrást foglal.

Az eloszottt rendszer (amit a win csinál) arra jó, hogy a streaming szervert úgy is hostolni kell valahova, és akkor azt valamivel etetni kell, tehát az encoding és a streaming fizikailag máshol kell, hogy történjen.

-------------
Meg azelőbb lemaradt a válasz: Tudja a media encoder adását is szórni, persze.

Előzmény: djsms (14)
vanchu Creative Commons License 2006.01.12 0 0 15
mindkét program (u-broadcast, vlc) digiz is meg broadcastol is.

Az U-Broadcast igazából csak internetre jó (csak unicastot tud), a VLC meg egyrészt tud multicastot, másrészt lehet fürtözni (vagyis fog egy streamet egy másik VLC-től, és azt boadcastolja)
Előzmény: djsms (14)
djsms Creative Commons License 2006.01.12 0 0 14
no várjunk csak itt elbeszélünk egymás mellett! :)
Az általad linkelt programot még nem próbáltam, de az írásodból arra következtettem, hogy ez a program digitalizál és broadcastol is egyben, mint a media encoder. Ha ez csak broadcastol akkor és tudja a media encoder adását is szórni akkor világos, hogy jobb megoldás egy 2003 szervernél!

Nekem a vlc nem jött be, mert 4 tunerből csak 1-el volt hajlandó működni, a többivel kékhalálozott...
Előzmény: vanchu (13)
vanchu Creative Commons License 2006.01.12 0 0 13
"Nos, a master stream ezáltal már elérhető, de ezt nem célszerű egyből osztani is. A megosztásra pedig a windows 2003 server media servere a megoldás."

Ez még mintha Te írtad volna. :)

Egy ilyen alkalmazáshoz a win nyilván legális, csak árban nagyon nem mindegy, egy brand PC-hez kapod mint OEM XP, vagy veszel egy szerver licenszt.
------------------
A media encodert néztem én is annó, de valamiért nem volt frankó, már nem emlékszem miért... Pesze lehet, h csak a Pinnacle PCTV-t nem szerette.
------------------
Az U-broadcast amúgy kimondottan webkamerás cucc, pl tud FTP-vel időközönként állóképet is feltölteni. A Media Encoder ehhez is kell, sőt, a WM által legyártott profájlok szerint tud streamelni.

Meg aztán van még az übermegoldás VLC, és akkor még windows se kell, olcsó, meg minden. Egy vastagabb P3-ról 100 usert simán kibír.
Előzmény: djsms (12)
djsms Creative Commons License 2006.01.11 0 0 12
a windows media encoder ingyenes, legalábbis a legális liszenszel rendelkezők számára :) Önmagában is képes broadcastolni valamint a media player szinte minden windows integrálódott része. Ez azért lényeges, mert nem hozzáért felhasználók is könnyen el tudják érni. Ez üzleti felhasználás esetén igen fontos szempont!
Az általad linkelt programot még nem próbáltam, de ki fogom mindenképp!
Előzmény: vanchu (10)
djsms Creative Commons License 2006.01.11 0 0 11
ha jól látom ez egy olyan oldal, ahol némi időnként kerülnek fel képek, tehát nem real-time a dolog. Ez más kategória, mint a tv!
Amúgy az oldal jó, kösz a linket! :)
Előzmény: dudar (9)
vanchu Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10
Hja, engem érdekel, a téma, csak későn találtam ide. :)

Szóval a windowsos cucc nem kimondottan az "ingyen" kategória, tekintettel a szerverlicenszre.

A www.uticasoft.com ubroadcastja egész jó cucc, és gyakorlatilag az egyetlen, amit találtam ingyen. Webkamerához mindenképpen tuti lesz.


Előzmény: djsms (8)
dudar Creative Commons License 2006.01.11 0 0 9

Üdv!

 

Úgy tűnik nem sokakat érdekel rajtunk kivül ez a téma :(   Én most találtam egy nagyon jó oldalt a www.viharvadasz.hu/webkamerak.php  ,  erre teszek fel én is élő képet. A szervező srác segített beállítani a dolgokat és programokat is ő adott. Szerintem probáld meg felvenni vele a kapcsolatot, hátha tud neked is segíteni, elég profinak tünt!

Előzmény: djsms (8)
djsms Creative Commons License 2006.01.07 0 0 8
úgy látom magamnak kell a problémát megoldani ;)
Nos az említett windows media encoder kiválóan alkalmas a felvetett kérdésre. Egyszerűen konfigurálható, bár egy kissé válogatós a hardverben :( nekem a harmadik tunerkártyával működött csak normálisan.
Nos, a master stream ezáltal már elérhető, de ezt nem célszerű egyből osztani is. A megosztásra pedig a windows 2003 server media servere a megoldás. Szintén egyszerűen konfigurálható és már csak sávszélesség és nézők kellenek ;)
djsms Creative Commons License 2006.01.07 0 0 7
több helyen ajánlották a windows media encoder és win2k3 server párosítást. Beszereztem mindkettőt. A 2k3 szerver alapbeállításon van és telepítettem a windows media servicest, de az összepárosítás valahogy nem akar menni. Ebben tudna valaki segíteni?
Via Galvani Creative Commons License 2006.01.07 0 0 6
A nullázás kedves szokás, utána viszont komolyra kell fogni.
djsms Creative Commons License 2006.01.07 0 0 5
topiknyitás terén igen ;)
Előzmény: bolabek (4)
bolabek Creative Commons License 2006.01.07 0 0 4
Humortalan agyú! Én csak 0-áztam. Ujjonc vagy az index-en?
Előzmény: djsms (1)
djsms Creative Commons License 2006.01.07 0 0 3
amennyiben a témához értő ember is jelen lesz majd biztosan választ kapsz a kérdésedre, mert gyakorlatilag csak a jel forrásában tér el az igényed az enyémtől :)
Előzmény: dudar (2)
dudar Creative Commons License 2006.01.07 0 0 2

Üdv!

 

Én valóban 0 vagyok ezen a téren és pont ezért kérdezem, hogy saját webkamera képemet hogyan tudnám élőadásként feltenni a netre?

djsms Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1
Nem vagyok nulla, csak kíváncsi vagyok más véleményére is. Shoutcastot már használok, de ezen (most még) csak rádió megy.
Valójában arra lennék kíváncsi, hogy mások mit használnak, milyen tömörítéssel stb.
No meg ugyebár az ember mindig tanulhat valami újat ;)
Előzmény: bolabek (0)
bolabek Creative Commons License 2006.01.07 0 0 0
Ha 0 vagy hozzá, miért vállaltad?
Előzmény: djsms (-)
djsms Creative Commons License 2006.01.07 0 0 topiknyitó
Megkértek, hogy egy helyi tv adását tegyem elérhetővé online is az internetezőknek. Milyen (ingyenes) szoftvereket tudnátok erre a célra? Lehetőleg minél egyszerűbb legyen.
TV-hez adott egy pc tv tuner kártyával és jó nagy sávszélesség ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!