Keresés

Részletes keresés

indulási oldal Creative Commons License 2024.04.05 -2 2 3731

"Szedett-vedett társulat a Szigligetiben: bukásra ítélt darab kacagtat a szolnoki teátrumban A Függöny fel! az évad utolsóként bemutatott és műsorra tűzött produkciója a Szolnoki Szigligeti Színházban.

A teátrum ezzel teljesítette a véleménynyilvánításra felkért közönsége műfaji kívánságát, és ezzel a Frayn-bohózattal ereszti le függönyét a szezon végén.

 

Egy bizonyos! A Tisza parti teátrumban e darab sikeréért mindenki keményen megdolgozik.

Bizonyára nincsen egyforma előadás, noha ez esetben másodperc-töredékeken és millimétereken múlik, hogy a kulisszák mögötti, fordított játékban pontos időzítéssel érkezzenek, távozzanak, szóljanak, vagy hallgassanak el a játékosok, csak úgy, mint a második felvonás „helyreigazított”, záró részében.2

Szoljon.hu

Zarándi Creative Commons License 2024.04.03 -1 2 3730

Kis-Broadway Theater

Előzmény: Mutual Friend (3729)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.03.31 -1 2 3729

Mi változott az emult 10 év alatt?

Előzmény: Zarándi (3728)
Zarándi Creative Commons License 2024.03.31 -2 2 3728

Úgy látom nálad megakadt a tű.

Előzmény: Mutual Friend (3727)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.03.30 -2 1 3727

Nem lehet hogy csak egyszerüen szar?

Előzmény: Zarándi (3726)
Zarándi Creative Commons License 2024.03.30 -2 1 3726

Nem tudom, hogy mi a bajuk a színházzal, pedig többen is mondják bérletük van.

Előzmény: Törölt nick (3725)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.29 -1 2 3725

Olvastam, hogy az Szolnok kisebbség nem támogatta a színház működését közgyűlésen. Javaslom ne is menjek oda, maradjanak távol.

tibra Creative Commons License 2024.03.01 -1 2 3724

És amúgy egy politizáló darabbal nyert a színház, mit most láttunk szerdán.

Bátor, kreatív, áthallásos munka, dramaturgia, a kitűnő Mucsi Zoltánnal, Harpagon úrral.

 

Előzmény: nagyvárosi anzix (3683)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.02.03 -2 1 3723

Jól láttam az agórára is felpofátlankodott a SZSZ egy milinóval.

Igen oda ahol a rendes színészeket felvonultató előadások reklámja szokot lenni.

Mutual Friend Creative Commons License 2023.12.04 -4 1 3722

Nekem csak egy szignifikáns bajom volt a szinházzal hogy évek óta ugyanazzal a 10-15 emberrel akartak mindent megoldani.

Valahogy a prominens szinésztársadalom kiszeretett a szolnoki teátrumból.

Előzmény: csíkos-háTTú (3719)
Mutual Friend Creative Commons License 2023.12.04 -5 2 3721

Balázs Péter másod harmad negyed hegedüs volt világ életében.

 

Pályája vége felé kezdett el kompenzálni politikával. Nyilván annyi önkritikája lehetett vagy a főnökei nem bizták a véletlenre hogy Bor Zoltánt is idehozta anno magával.

Zoltán már jó pár éve elhagyta a sűlyedő hajót. Volt szeme hozzá ...

Előzmény: kannibál Kovács (3718)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2023.12.04 -2 3 3720

Ahha...

Kodályt nem ismerhettem, de Ferót meg igen.

Utóbbiról nem igazán hittem, hogy ide jut...

 

A Kossuth díjnak egyébként voltak olyan korszakai, amikor a díj eszmei értéke erős eróziónak indult. Most is ez van... Sajnos.

Előzmény: Mutual Friend (3713)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2023.12.04 -2 3 3719

Régebben erősebben kötődtem Szolnokhoz, már csak az egyik munkám miatt is a médiában. 

Van szerencsém személyesen ismerni ebből kifolyólag Balázs Pétert.

Számomra - hangsúlyozom számomra!!! - egy szimpatikus ember. 

 

- Sokan azt hiszik, hogy amit ő csinált a színészi pályán, az csak szimpla ripacskodás. Messze nem így van, és akik ezt állítják, azok nincsenek tisztában azzal, hogy az un. "könnyű műfaj" a kultúra legnehezebb része! Ő ebben egyáltalán nem volt rossz!

Tessék csak emlékezni - ha van köztünk olyan öreg, mint én - nem csak a kabarék, a Nagy Ho-ho-horgász volt ám ő, vagy az ő hangja, hanem a Vígszínházban a Képzelt riport egyik fontos szereplője is! Az most mindegy, hogy a darabot kik rendelték meg, maga a produkció időtálló! (Lehet, hogy nem egészen így gondolták a megrendelők anno, de nem baj!)

 

- Színigazgató. Szolnokon. Nézzünk már szembe egy kicsit a tényekkel! Egy vidéki, nem túl nagy város egy színházat tud eltartani, és ismerve Szolnok helyzetét, annak is örülni kell, hogy ez az egy egyáltalán működik! Ergo, ez nem Budapest, hogy, ha Schillert akarok nézni, akkor bemegyek a Nemzetibe, ha meg vígjátékot, akkor a Játékszínbe, vagy a Madáchba, stb, stb. Most csak sarkítok. Szolnokon ez nem megy, itt a Szigligetinek egyfajta svájci bicskának kell lennie! Azt, hogy ennek a "svájci bicskának" melyik részét nyitjuk ki többször, vagy kevesebbszer, azt nagyon nehéz ám megmondani! Pálne inne kívülről! Erre választ az ad, hogy mennyire fogynak a pénztárban a jegyek és a bérletek! Ha folyamatosan tele van a színház, akkor szerintem közelebb van ahhoz, hogy jó úton van. Ha annyira rossz, és pocsék lenne, ahogy itt sokna állítják, akkor üres, vagy legalábbis foghíjjas lenne a nézőtér. Csak ez - személyes tapasztalataim alapján - nem így van. Akkor sem volt így, amikor ő volt a direktor.

 

- Ha valaki az un. "magas kultúrára" vágyik, és nem a tömegigényekre, akkor annak ott van a Színműhely. Az is tele van ám folyamatosan. Rengeteg, vágatlan nyers felvételt láttam onnan is, és dolgoztam vele, ahogy a nagy színpad előadásairól is. Páratlan értékek születnek ott (is), és ez már akkor is működött, amikor Balázs Péter volt az igazgató.

 

- Politikai, közéleti szerepvállalása. Az nyilván már kiderült rólam, aki visszaolvas egy kicsit a szösszeneteimben, hogy nem vagyok éppen kormánypárti, és mélyen elítélem a FIDESZ tevékenységének 99%-t. Az, hogy valaki meg nem ért velem egyet, és a véleménye szembe meg az enyémmel, attól még lehet normális Ember! Nyilván voltak szerintem szerencsétlen megnyilvánulásai (FSZE ügy például), de ez az én vélymeényem, neki nyilván vannak, lennének érvei az én álláspontommal szemben. Na és? Ettől gyűlölnöm kellene? Kígót békát kiabálni rá? Pocskondiázni? Nem hiszem!

Pontosan ez a FIDESZ kotttája, amit elénk rak! Gyűlöletet kelteni, uszítani az ellen, aki nem mindenben ért velünk egyet. Én utálom az összes fideszest, a fideszes meg utálja az összes nem fideszest (kivéve, akiket ők fizetnek meg!). Divide et impera! Ezt a legkönnyebb úgy elérni, hogy uszítjuk a másikat!

 

Én ebből nem kérek, köszönöm! Ez nem az én kottám! Sajnos pont ez a mai magyarság legnyagobb tragédiája, hogy az un. ellenzék, és az ellenzék is ebből az uszító, gyűlöletet, félelmet keltő kottából játszik, amit a fidesz elé tesz. Ezt egyébként úgy hívják ám, hogy: Göbbels-i propaganda. Nem volt olyan régen, tudjuk hova vezetett... Csak avnnnak, akik elfelejtik ezt, mindkét oldalon.

Előzmény: Dermice (3710)
kannibál Kovács Creative Commons License 2023.12.04 -4 0 3718

Mivel mindketten nagyon jó színészek és én az ő televíziós szerepléseiken nőttem fel, ezért nagyon is van közös pont.

Előzmény: Mutual Friend (3717)
Mutual Friend Creative Commons License 2023.12.04 -4 0 3717

Mind a kettőnek van volt közéleté szereplése és kinek ez kinek az.

De egy napon nem lehet emblegetni a két személyt semmiben.

 

 

Előzmény: kannibál Kovács (3715)
Mutual Friend Creative Commons License 2023.12.04 -4 0 3716

Pontosan mit jelent hogy minden irást letiltassz?

 

No de mind a kettő Kossuth díjas es történetesen Te/Ti adtátok neki a díjat!

Előzmény: nagyvárosi anzix (3714)
kannibál Kovács Creative Commons License 2023.12.04 -4 1 3715

Éppen a közelmúltban néztem újra a Linda című tévésorozatot, amelyben egy fontos mellékszereplő volt.

 

Szerintem zseniális színész, akinek természetesen jó egészséget kívánok.

 

A közéleti szereplése pedig ugyanúgy másodlagos kérdés, ahogyan a szintén betegeskedő Gálvölgyi Jánosnál is az volt.

Előzmény: Dermice (3710)
nagyvárosi anzix Creative Commons License 2023.12.04 -1 2 3714

Kodály Zoltán Vilmos háromszoros Kossuth-díjas, valamint kiváló művész címmel kitüntetett magyar zeneszerző, zenetudós, zeneoktató, népzenekutató, az MTA tagja, majd 1946-tól 1949-ig elnökével párhuzamot vonni, Nagy Feróval  pszichopata gondolkodás!!!!! 

Ezért a továbbiakban minden írást letiltok!!!!

 

 

 

Előzmény: Mutual Friend (3713)
Mutual Friend Creative Commons License 2023.12.03 -5 3 3713

 

Beszélgethetünk arról hogy a FIDESZ szerint kik azok a művészek akik szerintük Kossuth díjat érdemeltek, de valsz' nem lesz ennek jó vége ...

Előzmény: nagyvárosi anzix (3712)
nagyvárosi anzix Creative Commons License 2023.12.03 -3 3 3712

Kossuth-díjas színészről van szó!

Előzmény: Mutual Friend (3711)
Mutual Friend Creative Commons License 2023.12.02 -5 3 3711

Egy nagy senkiházi aki felismerte hogy tehetségtelensége okán csak politikai kapcsolatai felhasználásával volt lett "valaki".

 

Elszarta a saját renoméját ami nem nagyon erdekel senkit de elszart a szinházat is ugy néz ki örökre.

 

 

Előzmény: Dermice (3710)
Dermice Creative Commons License 2023.12.02 -1 2 3710

https://www.origo.hu/itthon/20231201-peldatlan-aljassaggal-tamadtak-balazs-petert-sajat-szinesz-kollegai.html

 

Példátlan aljassággal támadták Balázs Pétert saját színész kollégái

 

Először beszél súlyos betegségéről Balázs Péter, az egyik legjobb és legszeretettebb magyar színész. A Századvég Youtube-csatonájának, a Kontextusnak nyilatkozva azt is elmondta, hogyan hívta fel részegen Jordán Tamás, hogy ne legyen igazgató.

 

A BESZÉLGETÉS FŐBB RÉSZEI ITT MEGNÉZHETŐK AKÁR KÜLÖN IS:

 

00:01:33 – Súlyos betegség

00:03:19 – 50 év után abbahagyta

00:06:51 – A színházigazgató

00:10:41 – Támadások a Gyurcsány-kormány idején

00:15:28 – Jordán Tamás részegen felhívta

00.16:58 – Szándékosan a normalitás ellen mentek

00:19:19 – Az ultraliberális kultúrterror

00:21:42 – Szolnok

00:26:35 – Színészek

00:29:43 – Aljas támadások

00:38:38 – Kemoterápia

00:46:04 – Vígszínház

00:58:46 – Család és Isten

01:10:12 – Otthon

tibra Creative Commons License 2023.12.01 0 1 3709

és ez a rendkívül érdekes név-kérdés elvette a nyomozós darabról a figyelmet, ami nekem nagyon tetszett, különösen az interaktív befejezés (kíváncsi lennék a végén egy gyilkossági statisztikára)

Mutual Friend Creative Commons License 2023.11.29 -4 2 3708

Miost halottam egy remek jelzőt Eszenyi Enikőre mint a nemzet abuzátora (ala Potyondi Edina) akit nem csak az RTL hanem a szolnoki színház is rehabilitált ..

 

Szégyen gyalázat ...

Előzmény: Dermice (3707)
Dermice Creative Commons License 2023.11.28 -3 4 3707

Milyen jó, hogy nem jársz a színházba, különben senkinek sem hiányzol.

Előzmény: Mutual Friend (3706)
Mutual Friend Creative Commons License 2023.11.27 -3 1 3706

Amikor volt ide bérletem és lattam ezt az ember szinpadon nem "Csínos" hanem végtelenül "Kínos" volt ...

Előzmény: Dermice (3705)
Dermice Creative Commons License 2023.11.03 0 2 3705

A továbbiakban Mészáros Gézát keresd meg, ő biztosan tudja miért írta.

 

"Csínos Molnár László lubickol a Bereményi pénzéhes nagyapját alakító Monori szerepében. A szolnoki Eldorádó attól „hangos” a szakmában, és azért fogja a színházjáró hosszú ideig emlegetni, mert ezt a darabot Molnár viszi a hátán.

A mindvégig önérzetes, sokszor kegyetlenül egyenes jellemű Monori mentális egészsége az előadás vége felé megroppan, és a piac királyának lelki leépüléséig vezető utat feltűnő és kitűnő hitelességgel járja be a tapasztalt Jászai Mari-díjas színész. Nézői és szakmai szemmel is maradandó szerep Csínos Molnár Monorija."

 

https://www.szoljon.hu/helyi-kultura/2023/10/csaladja-onpusztito-eleterol-szol-beremenyi-geza-eldoradoja

Előzmény: Tiborcsik (3702)
Tiborcsik Creative Commons License 2023.11.03 0 2 3704

Mindössze egy tisztrességes jóhiszemű kérdésre tisztességes, jóindulatú, egyértelmű választ vártam. Még mindig nem kaptam meg.

Előzmény: vizontok (3703)
vizontok Creative Commons License 2023.11.03 0 1 3703

Látom ráfeszültél erre a témára. Nem mindegy, hogy ki milyen nevet vesz fel?

Társulat honlapján Molnár László név található.

Előzmény: Tiborcsik (3702)
Tiborcsik Creative Commons License 2023.11.03 0 1 3702

És elég lett volna mellébeszélés helyett egy tisztességes IGEN, vagy NEM.

Előzmény: Tiborcsik (3701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!