Keresés

Részletes keresés

blazsen Creative Commons License 2007.04.17 0 0 779
Szia Miki!

scanner érdekel, vagy repsávos adóvevő?
Balázs
Előzmény: Fly-Miki (775)
közönség Creative Commons License 2007.04.17 0 0 778
Szia!

Engem érdekelen, hoigy hol vetted a Cobra-750-est!

Köszi
Előzmény: Rlala1971 (727)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.14 0 0 776
"Az a gáz, hogy ennek a "vitának" itt kell kibontakoznia."

Addig nem, amíg nyilvánvaló félrevezetésről van szó, ha kicsi, ha nagy.
Előzmény: Törölt nick (769)
Fly-Miki Creative Commons License 2007.04.13 0 0 775

Keresek megvételre egy URH AM 123,25 MHz et tudó rádiót, amivel a 30 Km re lévő repteret elérném a földröl . Esetleg egy autó antennával meg tudnám toldani!

Kézi előnyben !

Cserébe van egy Stalker IX és egy Midland 100M CB rádióm.. / ha valakit érdekel!/

Az ártól függően kp. is szóba jöhet !

 

Előre is köszönöm !

 

Üdv mindenkinek. : Miki

Rlala1971 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 774
Sziasztok keresnék SWR mérőt pmr rádióhoz. Üdv lala
ua_hunter Creative Commons License 2007.04.12 0 0 773

   Sziasztok,

 

   Édesapámnak (aki kamionsofőr,legtöbbször Oroszországba szokott menni) keresek olyan CB rádiót, ami tud USB sávot.

 

   Válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 772

Eladnám UNIDEN UBC30XLT kézi szkenneremet. URH műsorsáv, repsáv, 160 Megás sáv. 200 memó. Jó hangerő, BNC-s antenna, 3 cerkaelem.

Gyári új, bontatlan dobozában. 22 eFt.

www.radiolab.hu

silvius Creative Commons License 2007.04.10 0 0 771

Eladó egy Maycom FR-100-as kézi scanner.

Bővebb informaciót itt olvashattok róla:

http://www.radioscan.co.uk/fr100.html

 

a készülék teljesen új, használva nem, csak kipróbálva volt.

Akit erdekel, tegyen arajanlatot a silvius_kukac_freemail.hu címen, vagy hívjon a 20 324 69 40-en.

CB Tornádó Laci Creative Commons License 2007.04.07 0 0 770
Okés Tomaso, így már értem az álláspontod.
Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok neked és a többi topiklakónak !!
Előzmény: Törölt nick (769)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.06 0 0 769

Szeva LAci! Egyáltalán nem lóg ki. Sőt.

 

Mindenki felnőtt ember, azt vesz amit akar, vagy amihez hozzá jut. Ha nem veszi meg tőled, megveszi mástól. Nem a személyed, és nem a cucc zavar.

 

Ami gáz - azon túl hogy nincs értelmes hirdetés az offolás miatt - az az, hogy aki ilyesmit vesz, ilyen mikroizét, ha akar utánajár a jogszabályi témának, ha akar nem, de nem ide való.

 

Az a gáz, hogy ennek a "vitának" itt kell kibontakoznia.

Pláne úgy, hogy a mai korban - átcímkézett cuccok, romlott kaják mindenütt -  nagggyon nem súlyponti, mondhatnám, hogy lesz*rom az öt nanowatt jelentőségét, mert egy hálózati trafó többet szór.

 

És meg is kérem a moderátort, hogy hasonlóan ehhez a hozzászóláshoz, töröljön ki mindent, ami nem tartalmaz árat és/vagy terméket.

Előzmény: CB Tornádó Laci (768)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2007.04.06 0 0 768
Bocs Tomaso, többet nem teszem ide a mikronanolof@szt.
Azért is bocs, hogy téged nem érdekel.
Ha véresre kaparom magam sem értem viszont, hogy a "rádiós adok veszek" topikból miért lóg ki? Rádió(adó) is, meg eladó is.
Előzmény: Törölt nick (757)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2007.04.06 0 0 767
ÁÁÁÁÁÁ nagyon tetszik, ez a hét dumája! "Használata körültekintést igényel"
:))))))
Előzmény: Törölt nick (764)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.05 0 0 766
:)))))))))))) Esetleg próbáld hétvégén! Ő már csak ilyen:((((((((((((((
Előzmény: Skodri84 (765)
Skodri84 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 765
Használja a lóf@szt, sosem megy, amikor odatekerek! :) Eddig egyszer hallottam :)
Előzmény: Törölt nick (764)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.05 0 0 764

"A piacgazdaságban a kínálatot a kereslet határozza meg. Mindenki olyat árul, amire igény van. Ha hazugság, ha nem. Még a Konrád is. Meg a Voxline is. Meg mindenki."

 

Meg én is amikor eladtam azt a 60W!! -os CCIR adót amit csináltam. Ismerös/haver megvette oszt azóta is használja, - pedig rá volt írva: használata körültekintést igényel - :)

Üdvm:

Petyaművek
Lassujármü Creative Commons License 2007.04.05 0 0 763

OFF

Na, akkor itt a második (az első a magyar fejlesztés volt), amit láttam/hallottam róla. Ha már az Auchan is árulja, akkor tényleg biztosan elavult a véleményem, nem akartam a topikot szétb@rmolni.

ON

 

A TS-120S rádióról van valakinek tapasztalata? Teljesen hobby célra (nem versenyzés, ill. szélsőséges DX-ek) alkalmas? Esetleg ha ilyet vennék valaki (XANTI?) segítene egy bevizsgálásban?

 

LJ.

 

Előzmény: Qqberci (761)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 762
Köszi, ezt már rég meg akartam kérdezni valakitől...
Előzmény: Törölt nick (760)
Qqberci Creative Commons License 2007.04.04 0 0 761
Az Auchanban is volt 3000-ért, én vettem is, 5 mW-os. Arra jó, hogy a szoba egyik sarkában lévõ géprõl a rádióig elvisz. Kb annyi, mint ha a szignálgenerátor kimenetére egy mérõzsinórt akasztanál...

Egyébként meglepõen jó minõségü, a preemphasis is a helyén van, mértem.
Előzmény: Lassujármü (746)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 760
A szinházi WM 169-176 megán megy. Igen kicsi a megengedett PWR. Néhány kijelölt, fenntartott csatorna. Újabban van 863 megán is, itt van egy kis sávrész, ami ehhez hasonló célokra van. Pl. vezetéknélküli fejhallgatók zöme itt megy. Már a normálisabbja.
Előzmény: Törölt nick (758)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 759

Ezek a kis adócskák tényleg max 2-3 méterre szólnak.

Van olyan, pl. az említett hőmérő/RDS cuccos, ami nem sugároz kifelé, mert az antennakábelbe kell beiktatni. Így nem jut ki antannára semmi. Stabilabb is, mert ezek az "MP3adók" bizony sovánkák nagyon.

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 758
A vezetéknélkül mikrofonok, amikkel általában hangosítanak, azok hol mennek? WBFM kell legyen...
Előzmény: lafal (750)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 757
A kis mikronanof*sz miatt gyönyörűen néz ki a topic, kösz mindenkinek, kár hogy k*rvára nem érdekel, és nem is ide vág.
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2007.04.04 0 0 756
Nagyon is jó helyen járok. Minél tovább csámcsogunk a témán, annál több az érdeklődő. Négyzetesen több, mint az index fórumon kákán is csomót kereső :D

Igen, erről van itt szó:


Előzmény: Dzsonszii (754)
lafal Creative Commons License 2007.04.04 0 0 755

"Használatánál vegye figyelembe az adott ország ide vonatkozó jogszabályait".

Szomorú lennék, ha vennék pl. egy gázkészüléket és nekem kellene a kereskedő helyett a hazai jogszabályok után kutakodni, különös tekintettel arra, hogy a jogszabályok többségét csak drága pénzért (Magyar Közlöny, Jogtár, stb.) lehet megszerezni. Ha egy hazai boltban veszek valamit, akkor használni szeretném. Idevág, hogy Németországban volt egy fogalom, a "Nur für export" (Csak exportar). Így aki pl. AM és nem FM modulált CB-t vett, tudhatta, hogy a belföldi hsználatát tiltják.

Előzmény: Törölt nick (753)
Dzsonszii Creative Commons License 2007.04.04 0 0 754
Haszon, haszon, haszon! Ugye csak ez érdekel? Mint a gyurcsányt. Azthiszem itt rossz helyen jársz.
Előzmény: CB Tornádó Laci (749)
hejo Creative Commons License 2007.04.04 0 0 752
Sziasztok!

Eladó egy ICOM IC-E90 kézirádió. Részletesebb info, leírás, képek az alábbi linken!

http://hejo.extra.hu/elado.htm


Üdv: hejo
Lassujármü Creative Commons License 2007.04.04 0 0 751

Nem, tudtommal nem az atyaúristen, de erről még nem ismerem az egyházak állásfoglalását.

A Conrad egyike a Magyarországon megjelenő elektronikával foglalkozó cégeknek. Ha először a Média Marktban, Elektrowordben, Könignél, stb. látom meg, azt idéztem volna. Itt szó sem volt istenítésről, hanem általam ismert példaként hoztam fel.

Amellett azért sem örülök neki, mert egy magyar termék 7 évvel ezelőtti forgalomba helyezését, ill. továbbfejlesztését akadályozták meg az NHH-ban. A szabályozásnak akkor kellett volna utána mennie ennek a piaci igénynek.... most már a távolkeleti cucc mindent tarol.

Megjegyzem, hogy teszt céljából három típus már megfordult a kezemben, mert barátaim véleményt kértek (magánimport), de mind nagyon gagyi minőségben sugárzott, az élvezhetetlenség határát súrolta. (Emiatt kérték a véleményt is, hogy lehet-e valamit csinálni velük, hogy szebben szóljanak).

lafal Creative Commons License 2007.04.04 0 0 750
Ezeknek a mikroadóknak a használatát Európa több országában, így pl. Németországban, Svájcban, stb. a hatóság már jó egy éve engedélyezte. Kisugárzott teljesítményük (ERP) max. 50 nW (0,05 mikrowatt), így hatósugaruk kb. 5 m. Nálunk a hatóság csak olyan alkalmazásokat engedélyez, amiket a két évenként kiadásra kerülő FNFT (Frekvenciasávok Nemzeti Felosztási Táblázata) tartalmaz. A következő FNFT kiadásáig mindenki, akit ez a mikroadó érdekel megveheti idehaza a Conradnál és más cégeknél, vagy külföldön. Szerintem ezeknél a cégeknél talán még azt semtudják, hogy milyen engedélyezési eljárások vannak Alapállásuk:  a német anyacég forgalmazza a mikroadót (ott engedélyezett), akkor mi is árulhatjuk. Azt pedig, hogy ezt a boltokban nálunk is lehet kapni, csak akkor veszi észre a hatóság, ha ezt írásban bejelented, mert különben hogy indítaná el az ellenőrzési eljárást, egy sok ezer pl.-ban megjelenő szórólap alapján ezt mégsem lehet. Az ellenőrzés eredményeként felszólítják a kereskedőt, hogy ne árusítsa a terméket, de addigra már mindenki megvette a magáét.
Előzmény: HG4I (745)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2007.04.04 0 0 749
A piacgazdaságban a kínálatot a kereslet határozza meg. Mindenki olyat árul, amire igény van. Ha hazugság, ha nem. Még a Konrád is. Meg a Voxline is. Meg mindenki.

HG4I:
Biztosan igazad van, emiatt nincsenek kétségeim.
Jelenség: Nagyonsok ember valamilyen oknál fogva folyamatos késztetést érez rá, hogy szembenálljon valamivel, kitűnjék vele. Amióta megemlítetted, hogy ez a készülék mekkora óriási bűn, ugrásszerűen megnőtt az érdeklődők száma.
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 748
Attól még nem szabályos, mert a conradnál is lehet kapni. Mi az a conrad, az atyaúristen? Ha ott valamit lehet kapni, az mitől lenne szabályos, a tö..m ki van ezzel a conrad istenítéssel, mindenki szemében ő az isten?
El kell olvasni az nhh.hu-n a piacfelügyeleti ellenőrzések határozatai között, lehet ilyen eszközről olvasni.
Előzmény: Lassujármü (746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!