Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2006.01.05 0 0 41
Nem tudom mit nevezel 'init'-nek... próbáld ki mit csinál:

stty 300 cs7 </dev/ttyS0
stty -a </dev/ttyS0
stty 38400 cs8 </dev/ttyS0
stty -a </dev/ttyS0
Előzmény: locsemege (40)
locsemege Creative Commons License 2006.01.05 0 0 40
Tehát ha jól értem, arra gondolsz, hogy ez a portot is inicializálja - igaz mást is, amire most nem feltétlenül van szükség -, így az általam felvetett kívánalomnak megfelel. Az stty 38400 baud-ot mond, a setserial 115200-at. Persze lehet, hogy az stty csak akkor hajtja végre az init-et, ha használni kezdem?
Előzmény: NevemTeve (39)
NevemTeve Creative Commons License 2006.01.05 0 0 39
Miért, nem azt írtad, hogy "Mondjuk az engem is érdekelne, hogy ha pl. a ttyS0-ra írok, onnan olvasok, előtte hogyan tudom - bash script-ben - inicializálni a portot. Tehát, hogy hány bites a karakter, paritás, stop bitek száma, baudrate."?
Erre jó a stty.
Előzmény: locsemege (38)
locsemege Creative Commons License 2006.01.05 0 0 38
Ez valami soros port fölötti dolog lesz. Egy soros terminál, ha jól látom.
Előzmény: NevemTeve (36)
locsemege Creative Commons License 2006.01.05 0 0 37
Jé, tényleg! Köszi! :)
Előzmény: DMA (35)
NevemTeve Creative Commons License 2006.01.05 0 0 36
stty(1) ha jól csalódom, pl:
stty -a </dev/ttyS0
speed 9600 baud; rows 0; columns 0; line = 0;
intr = ^C; quit = ^; erase = ^?; kill = ^U; eof = ^D; eol = <undef>;
eol2 = <undef>; start = ^Q; stop = ^S; susp = ^Z; rprnt = ^R; werase = ^W;
lnext = ^V; flush = ^O; min = 1; time = 0;
-parenb -parodd cs8 hupcl -cstopb cread clocal -crtscts
-ignbrk -brkint -ignpar -parmrk -inpck -istrip -inlcr -igncr icrnl ixon -ixoff
-iuclc -ixany -imaxbel
opost -olcuc -ocrnl onlcr -onocr -onlret -ofill -ofdel nl0 cr0 tab0 bs0 vt0 ff0
isig icanon iexten echo echoe echok -echonl -noflsh -xcase -tostop -echoprt
echoctl echoke
Előzmény: locsemege (34)
DMA Creative Commons License 2006.01.05 0 0 35
Volt erre egy util, ha jól emlékszem setserial volt a neve.
Előzmény: locsemege (34)
locsemege Creative Commons License 2006.01.05 0 0 34
Szerintem közvetlenül, szkriptből akar karakteres eszközt kezelni. Mondjuk az engem is érdekelne, hogy ha pl. a ttyS0-ra írok, onnan olvasok, előtte hogyan tudom - bash script-ben - inicializálni a portot. Tehát, hogy hány bites a karakter, paritás, stop bitek száma, baudrate.
Előzmény: NevemTeve (33)
NevemTeve Creative Commons License 2006.01.05 0 0 33
A további kérdésem, hogy ugye egy karakterszvervezésü eszköznek tekinthető egy eszközfálj, amire elvileg írhatok, mondjuk lehet egy modem is. Tehát ha mondjuk ircomm0-ra teszek egy modemt és ráírom azt hogy: "AT", akkor hol kapom vissza a választ és ezt hol tekinthetem meg?
Nem teljesen értem a kérdést, de azt tudom hogy a modemek tesztelésére a minicom való.
Előzmény: Törölt nick (31)
locsemege Creative Commons License 2006.01.05 0 0 32
Ha lehet, inkább olvass utána a dolgoknak. Már ha valóban érdekel. Annak nem látom értelmét, hogy szidod az ittenieket, a linuxot. Ha jobban odafigyelsz, segítenek itt, de az embernek eléggé elmegy a kedve tőle, ha előtte értelmetlenül bosszantják. Azért egy kérdésedre még válaszolok:

Amit még szeretnék tudni: hogyan tudok egy szkriptből, párhuzamosan programokat indítani???

command&

Példa:

#!/bin/bash
for ((i=0;i<10;i++)); do echo " $i"; sleep 1; done&
for i in `seq 30`; do echo $i; sleep 0.5; done

Egyébként az utoljára háttérben indított process id-jét a $! adja vissza.
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30
A probléma az, hogy minél többen írnak ide be, annál jobban elhiszi az topik nyitó, hogy neki van igaza, ui a saját szemszögéből nézi csak a válaszok tartalmát.

Tehát, hanyagolni kell ezt a topikot.
locsemege Creative Commons License 2006.01.04 0 0 29
Persze, van olyan is, akinek ez üzlet (Novell, Red Hat) Na és?

Erről van szó! Nem tilos linux disztribúciót üzleti célra használni. Ráadásul a Red Hat sem tett keresztbe a hagyományos linuxos értékrendnek, hiszen az RHEL-ben a supportot és a tanusításokat fizetteti, de akinek van ideje és kedve egyedül átrágni magát a problémákon, annak ott a Fedora ingyen. De természetesen frissítés a Fedorához is napi szinten van.
Előzmény: RogerWilco (28)
RogerWilco Creative Commons License 2006.01.04 0 0 28
A linux-éknál fejetlenség van, és mindenki ÜZLETET akar belőle csinálni

Nagyon okos vagy és értesz is hozzá. Hol az üzlet a legnagyobb disztribben? (debian) Hol az üzlet a legrégibb még meglévő disztribben? (slack) Persze, van olyan is, akinek ez üzlet (Novell, Red Hat) Na és? A windóznak mi a hajtóereje?

ez a 200 disztribuciós megoldás ezer sebből vérzik.

Mondjál néhányat!

Sokat szenvedtem az a T68-as modemem instalálásával, a grafius kártya instalálásával, az IRDA feltelepítésével

Lehet, hogy a hiba a képernyő előtt található? (mi a francot kell egy grafikus kártyán installálni?)

Az persze eddig nem derült ki, mivel szopattad magadat, mert azt nem árultad el, melyik disztribet használnád.
Előzmény: Törölt nick (24)
TaXiN Creative Commons License 2006.01.04 0 0 27
én lényegesen nagyobb biztonságban tudom magam a windows-on

Ezt leírni éppen ezekben az időkben, amikor egy óriási, kijavítatlan biztonsági luk van a WinXP-n ?????????????
Akiben egy csöpp jóérzés van, egy hónapig nem említi egy mondatban a win-t és a biztonságot
Előzmény: Törölt nick (11)
locsemege Creative Commons License 2006.01.04 0 0 26
Ne feledd, Te olyan aspektusból írsz erről, hogy a Windows-ról jelentősen mélyebb ismereteid vannak - gondolom -, mint Linuxról. Győzd meg a gyártók egy részét, hogy a sz@rjaikról legalább pontos műszaki specifikációt, doksit adjanak, és hidd el lesz driver hozzá. Mit értesz koncepció nélküliségen? Ha már a drivereknél tartunk, a kernel modulokat tudtommal minden disztribúcióban itt találod: /lib/modules/`uname -r`
A windows-os könyvek is több ezer forintba kerülnek. Miért nem a netről tanultál?

A jre rendszeresen fagy

Mindkettőből a legutóbbi van fenn? Nekem nem fagy. Nézd meg Mozillában az about:config után java filtert megardva az alábbiakat:
java.default_java_location_others és java.default_java_location_solaris. Ne kérdezd miért, de amikor ilyen gondom volt, a helyes path megadása után sokat javult a helyzet.

Azért kérdezhetek valamit? Abban mi a koncepció, hogy Windows-on egy program installjának elindításánál fogalmam sincs arról, hogy a régi változat fog frissülni, vagy a régi mellé kerül az új? Mert az ugye tervezettségre vall, hogy az alkalmazás dönti el, hogy mi a fene történik telepítéskor. Linuxon legalább disztribúción belül pontosan tudom, mi történik egy rpm -F, rpm -U, rpm -i, rpm -e parancsnál. Egységesen, bármelyik programcsomagra!

Elkeseredni nem kell. Egyik kollégám még alapvető linuxos parancsokat sem ismer, de amikor arra került a sor, C-ben - némi neten történő utánaolvasás után - megoldott nem egyszerű feladatot. Megnézte a signal-ok kezelését, a glibc-t, a felületet, amelyen keresztül illeszkedhet az operációs rendszerhez. Pozitívan állt a kérdéshez, egy megoldandó feladatot látott maga előtt, és megoldotta. Az ügyfelek elégedettek. Absztrakt gondolkodás kell a probléma megoldásához, és teljesen mindegy, milyen operációs rendszer fut azalatt, amit csinálsz. Írhatod saját OS-re, Windows-ra, Linuxra, mindegy.
Előzmény: Törölt nick (24)
Apostrophe Creative Commons License 2006.01.04 0 0 25
Nem igazan ertem mi a problema. Te ne hasznalj linuxot, es ennyi. Ugyanis nem kotelezo:)
Foleg ha nem tudsz Lrugaszkodni a win-tol.

Bar azert azt megneztem volna, hogy annak idejen, amikor megjelent a WinNT mit kezdtel volna vele...
Meg a WinNT 4-hez sem nagyon voltak driverek, nemhogy a 3.x-hez, es csak es kizarolad a harrdverlistaban szereplo eszozokkel volt hajlando mukodni. Legalabbis az elso evekben. Ha Lszurtad a ezkozmeghajto telepitest, akkor csak hosszas procedura utan lehetett akar 1 soros port meghajtot is ujratelepiteni:) Ehez kepest a linux telepitese gyerekjatek.

Ja hogy mar van WinXP nos az xp-nek ugyanazok a gyermekbetegsegei vannak, mint az nt-nek voltak. Csakhogy ehez meg hozzajottek a hozzanemerto, hanyag, es nemtorodom program irasi modszerek, a hasonlo minsogellenorzes, es javitasok elhanyagolasa.

Raadasul raszoktattak a felhasznaloikat, hogy pont ugyanilyen hanyag modon hasznaljak a programjukat.

Mellesleg, ha rendesen akarnad hasznalni a draga kis windowsodat, userkent, es nem rendszergazdakent, maris mas lenne a helyzet. Ebbe en nem megyek bele. engem nem erdekel annyira ez a tema mint teged, aki megutkozik nemi nehezseg lattan, es idejon sirni, es szapulni a linuxot, holott meg a sajat windowsodat sem tudod rendesen beallitani. Viszont en aki linuxot hasznalok, elmondhatom magamrol, hogy ugy ahogy, de be tudom allitani a windowst, ha akarom, ugy hogy userkent is lehessen hasznalni minden programot, beleertve a dvd irast is.

No majd ha annyit fogz tudni a linuxrol, mint en a windowsrol tudok, akkor, de csakis akkor johetsz, es mondhatod hogy szar.

Na csá.
Előzmény: Törölt nick (24)
locsemege Creative Commons License 2006.01.04 0 0 23
off

Tűzfal és vírusirtó nélkül.

Komolyan beszélsz? Iptables-ed nem megy? Legtöbb disztribúció használja...

on
Előzmény: kisbetu (16)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 21
Kedves Barátom!

Mindennek van ára, akár tetszik vagy sem.
A tanulásnak is.
Amennyiben úgy érzed felesleges idő, pénz pazarlással tanultal volna valamit, amit nem tudsz hasznositani, akkor ideje lenni
válaszolnod pár kérdésre:

- mi vagy ki kényszerített?
- Itteni vo't a györköc? ;-)
- drága könyvek helyett, miért nem volt jo a könyvtár vagy a net?
- muszáj "most akarok erről beszélgetni" topikot nyitni, amikor már van Öngyilkos akarok lenni. Hogy csináljam??
- aki k....nak megy, ne sírjon, hogy ...
- kit érdekel?

Lehet folytatni tovább... Elvégre ez itt a Fórum!

p.s. FreeBSD+clamav+spamassassin+chkrootkit. Akkor én most sznobabb vagyok?!
Előzmény: Törölt nick (-)
kisbetu Creative Commons License 2006.01.03 0 0 20
" spammer nem használt-e levélküldésre, stb. azt nem tudhatod."

Ahhoz levélszervernek kéne lenni a gépemen, nem?
Arról csak tudnék...
(Hála a matávnet-akszeleró-téonlálynnak sokszor a saját leveleim se hagyják el a gépemet!)
Előzmény: Törölt nick (19)
schgy Creative Commons License 2006.01.03 0 0 18
Ontopic-ilag, aki igazán nem akar szenvedni, annak Mac-ot kell vennie OS X-szel. Na jó drágább, de tényleg minden majdnem magától megy közemberi szinten.
Persze ez is sznobizmus, amiért fizet az ember.
schgy
Előzmény: Törölt nick (-)
schgy Creative Commons License 2006.01.03 0 0 17
A fiam (7 éves) laptopján, amit persze a testvérei is használnak (4 és 3 évesek) az a vírusvédelem, hogy "ha barbizni akarsz, akkor előtte indíts Linux-ot".
Eddig egész jól működött, annak ellenére, hogy az én gépemről Windows-ból kell ugyanezt tennie (mert a töketlen apa, vagyis én, olyan USB-wireless kütyüt vett hozzá, amit még nem sikerült elindítania linux alól, az ingyenes egyetemi betelefonálós hálózat meg ugye bűnlassú, a pc-velrendelkező diákok arányának ugrásszerű növekedése miatt).
Viszont az én gépemet én is használom, tehát hamarabb észrevesezem, ha történik valami, továbbá a saját gépével ellentétben nem tudja admin jogokkal használni a gépet (a saját gépét muszáj, néhány ősrégi játék miatt).
schgy
Előzmény: kisbetu (16)
kisbetu Creative Commons License 2006.01.03 0 0 16
"linuxra minek ilyesmi? az biztonságos enélkül is!"

Öt éve netezem Linuxszal.
Tűzfal és vírusirtó nélkül.

Szerinted hány vírusom volt ez alatt?
Előzmény: Törölt nick (12)
RogerWilco Creative Commons License 2006.01.03 0 0 15
XP-n rábízom magam a tűzfal, víruskergető, stb. szoftverek készítőire,

A default beállítások ott is elég húzósak lehetnek, ha meg bele kell piszkálnod, akkor meg mindegy, melyikbe piszkálsz. (NB. linuxon tüzfal nélkül is (!) teljesen stealth a gépem az összes online teszten. Igaz, ott nem is megy kismillió szerver alkalmazás, service, stb alapból)
Előzmény: Törölt nick (11)
NevemTeve Creative Commons License 2006.01.03 0 0 14
én még arra lennék kiváncsi, hogy miért gondolja a hozzászóló, hogy a Linux használata sznobizmus lenne
Nem generikusan, hanem az ő speciális esetében... tényleg nem árt, ha az ember ismeri a saját motívációját...
Előzmény: DonQuijote (13)
DonQuijote Creative Commons License 2006.01.03 0 0 13
Ez jogos észrevétel, én még arra lennék kiváncsi, hogy miért gondolja a hozzászóló, hogy a Linux használata sznobizmus lenne, már persze ha egyáltalán gondolt valamit, mikor ezt írta.
Előzmény: NevemTeve (8)
Apostrophe Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10
Ugy egyebkent, ha az Mber nem tud olvasni, (peldaul hardwarelist-et) ugy tenyleg eleg nehez:))
Előzmény: Törölt nick (-)
Apostrophe Creative Commons License 2006.01.03 0 0 9
Namostan akkor azt kepzeld L avatott kezekben milyen veszeles lahet a linux, ha mar 1 avatatlaneban is az!

ugyhogy vigyazzatok!
LINUX van nalam, es nem felek hasznalni!!!


:))))))
Előzmény: NevemTeve (8)
NevemTeve Creative Commons License 2006.01.03 0 0 8
Dehát a SZNOBIZMUSNAK ÁRA VAN. És bizony, ugy érzem keményen fizetek ezért.
De legalább rájöttél... például sokan vannak, akik ha külföldön járnak, kötelességszerűen a múzeumokat járják, holott igazából nem is kiváncsiak (mondjuk) a festményekre...
Előzmény: Törölt nick (-)
kisbetu Creative Commons License 2006.01.03 0 0 7
Azt, hogy "sokkal kevésbé", légy szíves fejtsd ki bővebben.
Mennyivel TÖBB kockázata van egy avatatlan felhasználó Linuxának, mintha ugyanő Windowst használna?
Előzmény: Törölt nick (4)
Apostrophe Creative Commons License 2006.01.03 0 0 6
vagy a windows
Előzmény: Apostrophe (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!