Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 17

Sziasztok!

 

Bocsánat hogy berontok ide egy ilyen kérdéssel, de nem találtam "időkapcsoló" fórumot.

Vettem a baumaxban egy kültéri mechanikus időkapcsolót és itthon amikor kibontottam, láttam, hogy nincs benne semmilyen bővebb  használati utasítás.

 

A dobozon ez olvasható:

 

 

 

HASZNÁLATI UTASÍTÁS

 

1. A kapcsolási idő beállítása: tolja el az oldalsó tolókapcsolót a ( itt van egy óra ) állásba és minden 15 perces bekapcsolási időhöz nyomjon le egy kapcsolólovast.

 

2.Forgassa el a programozó kereket jobbra,a nyíl irányába, amíg a háromszög alakú jelzés a jelenlegi időpontra mutat.

 

3.Tolókapcsoló: I= tartós üzem;

                         (óra szimbólum)= a program aktiválva van.

 

 

 

 

Mi  az a kapcsolólovas?

Tudja valaki hogyan működik ez az időkapcsoló? 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.05 0 0 16
egyszerű Lidlben
Napsugár4 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 15
j
ronya1 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 14
kicsit felhozom a témát..................
nekem kültérre kellene egy ilyesmi kapcsolós megoldás
olyasmi mint az autók vezérlése
olyan 15 méterről kellene kapcsolgatni egy max 150es izzót
látott valaki ilyen holmit??
köszi!
Bogoj Creative Commons License 2006.02.08 0 0 13

szia

 

én annak idején az Obiban vettem érintős villanykapcsolót, amivel egyrészt lehetett szabályozni a fényerőt, másrészt a kapcsolót lehetett irányítani a tv és a videó távirányítójával is. ha jól emlékszem, kb 5e ft volt.

liberálmensevik Creative Commons License 2006.01.13 0 0 12
Nézd meg itt is :

http://www.lomex.hu/

Címünk: 1134 Budapest, Lehel u. 17.
Nyitvatartás: naponta 9:00 - 17:00
szombat, vasárnap zárva.
Előzmény: gagaus (10)
gagaus Creative Commons License 2005.12.23 0 0 11
hogy mire kellene??
hát pl:

220-240V/50Hz 2x9W

a lámpa adatai, vagyis ez van rajta...

jol hangzik ez a slavebox-os dolog, de mi van akkor ha ugye ojan 4 csatornásat veszek, akkor azt megcsinálhatom hogy négy különbözö dologra kötöm rá, s akkor a távval tudom müködtetni, azt a négy dolgot! jolgondolom??

köszi az infokat!!
Előzmény: cs_geza (9)
gagaus Creative Commons License 2005.12.23 0 0 10
válaszolok saját magamnak!! :D
szal , van a médiamárktban ijen dolog, s kb5eHUF ba kerul!!

ez azért megnyugtato, deazért még ha tud valaki ennél olcsobbat, akár ijen itthoni összeszereléseset, akkor azt szivesen fogadnám!!
cs_geza Creative Commons License 2005.12.22 0 0 9
Most igy nem t'om kibirja-e a slaveboxban levő relé azt a teljesítményt és feszültséget ami neked kell, de ha igen, akkor a slave box egy érpárját kell bekötni a kapcsolandó eszközzel (eszközbe) sorosan, vagy a kapcsolandó eszköz kapcsolójával párhuzamosan. Ha nem bírja ki, akkor egy combibb relével (mikroelektronikai boltokban néhány száz ft-ért van 220at kapcsoló relé) kell megerősíteni a cuccot (ezesetben lehet h érdemes venni egy receivert és egy dekódert, és a köretet - pár tranzisztor, dióda, ellenállás, relé - összerakni egy próbapanelre, azt dobozolni stb. Ehhez picit több türelem és munka kell, meg talán picit több tapasztalat. (a cucc működésének nagy részét én is egy otthon beépített slave box vizsgálatával sajátítottam el. ;) )
Előzmény: gagaus (8)
gagaus Creative Commons License 2005.12.22 0 0 8
" Ha kicsit jobban hozzá mersz babrálni a delejhez " <-- hát nemvagyok egy ampervadász, de egy ijen nagyon felhasználói szinten még elmegy ( pl.:konektoraljzat csere, vagy kapcsolo csere )
eléggé amatör vok ijenekben, ezért légyszi nevess rám követ ha megkérdem h:
ezekszerint ha jol értettelek, meg jol olvasok a gardengate.hu-t akkor a MASTER ROUNDdal vezérelném a SLAVE BOXot, amit rákell kötnöm a ... odaa .... hovais?

mégegyszer bocsi a tudatlanságomért, de érdekel a téma, s még gyerekcipöben járok ijentéren..
előreis köszi a válaszod, s utolag is köszi a tipped, tanácsod!! :)
Előzmény: cs_geza (5)
gagaus Creative Commons License 2005.12.22 0 0 7
ezt jó tudni, márcsak az a kérdésem ebben az esetben, hogy:
- merre találhatok én ijen barkácsboltot, mert itt ahol lakom ( szolnok ) itt még nemnagyon találtam ijent, vagy mindenféleképpen felkell menyek BPre?
- meg az hogy vajon mennyibe kerulhet kb?
Előzmény: Qqberci (4)
papaja Creative Commons License 2005.12.22 0 0 6

Még barkácsolni sem nagyon kell, mert készen lehet kapni cuccokat.

A rádiós távirányító mellett ( lehet kapni 1-2-3 aljzatot kezelő távszabályzókat a barkácsáruházakban) van még olyan falbaszerelhető infravörös csillárkapcsoló, amit

a TV távszabályozójával is kapcsolhatsz. Ennek hátránya, hogy csak 1 lehet egy szobában egyszerre.

 

Lehet rádiós X.10 modulokat is venni lásd P5 kft honlapján (www.p5.hu)

 

üdv

papaja

cs_geza Creative Commons License 2005.12.22 0 0 5

Ha kicsit jobban hozzá mersz babrálni a delejhez, lehet kapni riasztós boltokban 1-2-3-4 csatornás vevőket, amik az autó centrál-vezérlőjéhez hasonló távirányítóval müxenek. Asszem 12v kell nekik. Nézegesd a gardengate.hu-t, SLAVE BOX, és MASTER ROUND a neve. Én pl. a Fehérvári út elején egy riasztós boltban vettem. (vmi villamosmegállóval szemben van, a Skála utáni megálló kifelé, ha jól tévedek)

Qqberci Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4
Lehet kapni a barkácsboltokban rádió-távvezérelt konnektor-adaptereket, amit bedugsz a konnektorba, aztán ebbe a lámpát és a távirányítójával lehet kapcsolni. Van olyan készlet is, amiben 3-4 adapter van és olyan távirányító, ami külön-külön mûködteti õket.
Előzmény: gagaus (-)
gagaus Creative Commons License 2005.12.22 0 0 3
:D
hát igen a villogo éjjeli lámpát azt énse nagyon csipáznám!! :D

én vmi TV távirányitot gondoltam átalakitani, vagy valami hasonlot!
nemtom mennyire müködne...

deazért köszi a tippet!
Előzmény: DrShan (2)
DrShan Creative Commons License 2005.12.22 0 0 2
Ééén? egy villanykörtét nem tudok kicserélni;)
Amúgy szerintem valami rádiós megoldás lehet a legegyszerűbb. Csak arra vigyázz, hogy ne találd be egyik rádioállomást se, mert a villogó éjjelilámpa ku%ára idegesítő lehet. De többet tényleg nem tudok. Nem ez a szakmám, csak nullázgatok békésen;)
Előzmény: gagaus (1)
gagaus Creative Commons License 2005.12.21 0 0 1
:)

vagyis??
nekem az is jo, ha leirod hogy hogy kell összebarkácsolni!!
DrShan Creative Commons License 2005.12.21 0 0 0
Bluet00th;)
Előzmény: gagaus (-)
gagaus Creative Commons License 2005.12.21 0 0 topiknyitó
segítséget kérek mindenkitől, aki ért valamicskét a témához, mert szeretnék igy házilag összebarkácsolni egy-két távirányítású dolgot, pl:éjjelilámpa.
elég ha az megoldhato, hogy be-, kikapcsolhato legyen!
szoval ha tud valaki segiteni - minden megoldás érdekel, de lehetőleg ne legyen drága! :) - azt nagyon megköszönném!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!