Keresés

Részletes keresés

thefilmmaker Creative Commons License 2007.03.08 0 0 18
thefilmmaker Creative Commons License 2006.03.14 0 0 17

Észrevettem egy bakit:

mikor Dan hadnagyról mondja Forrest hogy a családjában mindig mindenki elesett egy csatában az elsőnél, mikor Sinise eldől rá a fűre, már a körvonalán a fű össze volt nyomódva mielőtt rádől, gondolom elpróbálták a jelenetet.

thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.30 0 0 16

Sinis egy zöld színű harisnyában csinálta végig azokat a jeleneteket.:)  Bevallom őszintén volt egy jelenet ami nekem is csak később esett le, mikor szilveszterkor kiesik a tolószékből a földre, és megfordul, a dohányzóasztal pont útban volt a lábszárának. Persze hogy az is oda volt vetítve. :O Nagyon trütykös.

Hát igen a speciális effektek alkalmazását ehhez a filmhez találták ki.

De ahhogy Forrest ping-pongozik az se gyenge. Nomeg a talu az elején.

 

 

Előzmény: Bosco (15)
Bosco Creative Commons License 2005.12.29 0 0 15
Hogy tudták ilyen jól megoldani azt,h Sinisenek nincs lába ? Nagyon durva...
thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.28 0 0 14

Na jó hát én most nem a TV-beli szerepléséről, hanem magáról a filmről beszéltem. De tényleg nem a legnagyobb élvezet tvben nézni ilyen filmet, ezt aláírom.

 

 

Csak úgy:

+  1982 Március 22-e nem szombati hanem hétfői napra esett. :))) A tartalom béli illúziót meg egyébként rá lehet hagyni a/z  íróra/rendezőre.

 

Ha nincs más...

Előzmény: Via Galvani (13)
Via Galvani Creative Commons License 2005.12.27 0 0 13
Az illúzió már csak azért sem tökéletes, mert a tévébeli film képmérete az eredetit képarányt (nemcsak a méretet) durván megcsonkítja. Mint általában (nem mindig).
Előzmény: thefilmmaker (10)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.27 0 0 12
Előzmény: Degeczi (11)
Degeczi Creative Commons License 2005.12.27 0 0 11
az általad linkelt xpress oldalon: "megjelenés dátuma: 2002. március"
ezért lehet mindenfelé nagyon olcsón megkapni
Előzmény: thefilmmaker (7)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.27 0 0 10

Ma este 20.05 m1: Forrest Gump

 

Egyébként le lehet írni véleményeket a filmről, nem muszály elmerűlnünk a részletkérdéseimben.

 

Szerintem a film egyszerűen szép. Zemeckisnek tökéletes érzéke van a filmhez (Ha Zemeckis száz évvel ezelőtt születik tájképfestő lett vola). Egyesek szerint szentimentális, de úgy vélem pont jó, legalábbis nyálasnak semmiképp nem mondanám. Amikor kezdene elfolyni, mindig megállítják. Én egy percig sem unatkoztam. Ha meg túl látványos, az sem csap át öncélúskodásba, a történethez hű marad. Ha túl hollywoodi-nak tűnik szerintem csak azért van, mert mért ne legyen érdekes amit látsz, és ha már látod, akkor miért ne lenne látványos. Szóval szerintem tökéletes az illúzió.

thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.23 0 0 9
Előzmény: GFQ (6)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.23 0 0 8

Én arra lennék kíváncsi hogy Dick másik vendége ki volt aki helyén Forrest űlt. 

(Egyébként az a pali az igazi Dick Covett volt?)

És akivel Kennedy kezet fogott és pisilnie kellett?

És Nixon kinek ajánlotta fel a válogatottnak való szálláshelyet?

És Johnson kinek adja át az érmet?

Nincs egyikben sem valami plusz poén? Szóval hogy amerikában ezek olyan híres neves felvételek volnának-e, hogy biztos mindenki látta. ??

Előzmény: GFQ (6)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.22 0 0 7

Hát igen, DVD-n csak most kerűlt ki nemrég úgy tudom, majd rárepülök. http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=1109

 

 "hiszen ő visszamaradott"

Hát igen épp erről van szó, hogy az amerikaiakat most nem átlagon felettinek mutatják, hanem átlag alattinak, tudod akik a hátrányukból kovácsolnak előnyt.

Előzmény: Degeczi (5)
GFQ Creative Commons License 2005.12.22 0 0 6
A Dick Cavett show vendégei voltak.
Előzmény: thefilmmaker (2)
Degeczi Creative Commons License 2005.12.22 0 0 5
nemtom, ilyesmire még nem gondoltam, csekélyértelmű vagyok ehhez
de nem hinném, hiszen ő visszamaradott, átlag alatti nem átlagos

mindenesetre Tom Hanks-et pont az itt hallott kiejtése miatt kezdtem kedvelni, érdemes beszerezni DVD-n, már 1-2 hamburger áráért utánad vágják
Előzmény: thefilmmaker (4)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4
Igen, szóval ő testesíti meg az amerikai átlagembert. Ő maga Amerika. Right? 
Előzmény: Degeczi (3)
Degeczi Creative Commons License 2005.12.22 0 0 3
a lényeg az, h "Forrestnek köszönhető minden", vagy legalábbis ő adta az ihletet: Elvis fura mozgásához, az Imagine szövegéhez, a :)-hoz, a ...
Előzmény: thefilmmaker (2)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.22 0 0 2
Hát nekem eredetiben még nem sikerűlt megnéznem, :( az Imagine persze ismerős, de azt tudod-é kivel beszélgetett? Ezekszerint az nem lényeg.
Előzmény: Degeczi (1)
Degeczi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 1
"Lennon megkérdezte, hogy: Még vagyonuk sincs? Még vallásuk sincs?"

mi a rossebnek nézed lecserélt hanggal azt, amit nem szabad?!

az eredeti
- "No possessions? No religion too?"
- "Hard to imagine"
- "It's easy if you try"
párbeszédről gondolom csak beugrik vmi, ehhez aligha kell amerikainak lenni... (ha meg mégse ugrana be, akkor úgyis tökmindegy)
Előzmény: thefilmmaker (-)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.12.21 0 0 0
Részemről csak annyit tudok hozzátenni, hogy 0.
thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.21 0 0 topiknyitó

Sokat gondolkoztam érdemes-e erről a filmről topicot nyitni, végűl úgy döntöttem ezt a filmet csak nézni és élvezni kell, felesleges róla beszélni.

De van itt pár dolog ami érdekel. Ugyebár a film történetesen amerikaiaknak készűlt, ezért rengeteg pontot nem érthet egy magyar v. európai. Apró dolgokra gondolok, de ezekkel az apró dolgokkal kiegészűlve lesz egy egész film.

Pl.: A Tex nekem csak most esett le nemrég, hogy Texas-t jelent :) A Cleveland Denverből meg a másik még leesett. :)

 

 

 

Pl. mi volt a poén abban amikor kezet rázott Kennedy-vel? Ki volt az valójában akinek Kennedy azt mondta: Kísérje ki valaki pisilni?

 

Valóban létezett olyan hogy BB Gump, vagy akár részben?

 

A Kuk kluksz klán sem világos, de az már történelem. Ki volt az a Nathan Bedfort Forrest?

 

"A Forrest név mindig arra emlékeztessen, mindenki csinál néha olyat...szóval olyat aminek nincs értelme." Mit jelent a Forrest név?

 

"Mama elhatározta hogy kiadja a szobákat, főleg átutazóknak, olyanok akik izé, Mobil-ből Mongomery-ből, meg ilyen helyekről jöttek." Elvis???

 

"Azt mondták az egy millió dolláros seb, de a pénzt a hadsereg kaphatta, én egy centet se láttam a millió dollárból."

Már ez is megvan: Millió dolláros (szólás) = szerencsés.

 

Ki volt az akitől John Lennon megkérdezte, hogy: Még vagyonuk sincs? Még vallásuk sincs?

 

 

 

 

 

Még van egy pár ilyen, most több nem jut eszembe, de ha valaki tud infókat amitől teljesebb lehet az élmény, és jobban megérthetjük a filmet, az legyen olyan jó és ossza meg velem(ünk).

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!