Keresés

Részletes keresés

PT72 Creative Commons License 2018.03.19 0 1 14744

Sziasztok, Shutter/Bigstock editorial feltöltőknek jó hír, hogy péntektől megszűnt ez a hülyeség, hogy az ún. illustrative editorial képeknél a kulcsszavak között szerepelnie kellett az "illustrative editorial" kifejezésnek. Aki tölt fel editorial képeket (pl. én), az tudja, hogy mennyi bosszúságot okozott ez, mert a reviewerek közül páran nem mindig helyesen alkalmazták ezt a szabályt, így időnként teljesen téves elutasítások voltak emiatt. Szóval mostantól nem kell használni ezt a kifejezést.

Adotteset Creative Commons License 2018.02.25 0 0 14743

 

Sziasztok, tudja itt valamelyik grafikus hogy a dafonton ez a tipó milyen néven szerepel?

 

 

i-w Creative Commons License 2018.02.10 0 0 14740

Igen, ez kétségkívül érdekes :)))
"Az összes tartalomnak és információnak, amelyeket Ön közzétesz a Facebookon, Ön a tulajdonosa /.../
/.../ különösen az alábbiakhoz adja hozzájárulását: nem kizárólagos, átruházható, allicencbe adható, jogdíjmentes, az egész világra érvényes licencet nyújt részünkre bármely Ön által a Facebookon vagy a Facebookkal kapcsolatban közzétett, szellemi tulajdont képező tartalom felhasználásához /.../"
Viszont nincs igazán konkretizálva a licenc tartalma. Jogosult-e a FB műveket átalakítva (megvágva, átszínezve, montírozva stb.), a szerző nevét fel nem tüntetve (vagy éppen megváltoztatva) használni fel; milyen célokra használhatja (pl. jövedelemszerzés), és így tovább. Biztosra veszem, hogy nem használhatja bárhogyan és bármire. Aligha készíthet plakátot a profilképemből, rányomva egy vörös- vagy egy Dávid-csillagot, aligha árulhatná stockoldalakon a FB-ra feltett fotóimat, stb. Persze így is nyugtalanítóan tág az általa igényelt licenc, de biztos, hogy nem korlátlan.

Előzmény: szl1973 (14739)
szl1973 Creative Commons License 2018.02.10 0 0 14739

Mondjuk a Facebook pont valami ilyesmit csinál, csak sokan nem is tudnak róla. -› https://www.facebook.com/legal/terms 2. pont

Előzmény: i-w (14738)
i-w Creative Commons License 2018.02.10 0 0 14738

Nem vagyok jogász, de érzésem szerint ez nem fog menni. Úgy tudom, hogy a formailag kifogástalan szerződések is érvénytelenek, ha nem felelnek meg az érvényes jogi szabályozásnak, és amit szeretnél, az szerintem nem fér össze a szerzői joggal. Más kérdés, hogy a jogsértésnek ez a formája mindennapos, bevett gyakorlat, de attól még nem legalizálható, szerződésbe sem foglalható. Aztán lehet persze, hogy nagyot tévedek... Kérdezz erről egy szerzői jogra szakosodott jogászt.

Előzmény: Monek Tamás (14737)
Monek Tamás Creative Commons License 2018.02.10 0 0 14737

Sziasztok! Szükségem lenne egy olyan szerződésmintára ami arról szól, hogy ha az általam kezelt online felületre valaki feltölt egy általa készített fényképet, azt én felhasználhassam gyakorlatilag bármilyen célra. Tehát a fotó feltöltésével hozzájárul, beleegyezik, hogy jogosult vagyok felhasználni a fotót.

Dénes87 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 14736

Meg helyszín leírás sincs. Motoros esküvős képek készültek két szántóföld között. Ilyet bele kell írni?

Előzmény: Dénes87 (14735)
Dénes87 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 14735

Sziasztok!

 

Akarok feltenni olyan képet, amin ember szerepel. Letöltöttem és kitöltettem a papírokat (shutterstock-ra és dreamstime-ra is). De van olyan adat, amit nem akartak megadni, mint a telefonszám. Volt aki az email címét nem írta be. Így el fogják fogadni? Mennyire nézik ezt szigorúan?

kerdezo1 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 14734

Sejtem, hogy ilyesmiről van szó, csak semmi nyoma, hogy indítottak volna tranzakciót. Se pending, se mail, se semmi... Mindegy, akkor várunk.

 

 

Előzmény: PT72 (14732)
PT72 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 14733

"Aggódj", két g-vel, nyilván. Bocs.

Előzmény: PT72 (14732)
PT72 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 14732

Szerintem mindenkinél így van. A kiutalás minden hónap 15. napja körül történik, de (ha elérted a kifizetési limitet) a bevételed februárban nulláról indul. Ne agódj, 15. körül megérkezik a pénz. Erről elvileg kaptál/kapsz egy e-mail is. Én tegnap kaptam meg a magamét.

Előzmény: kerdezo1 (14731)
kerdezo1 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 14731

Hello!

 

Tapasztalt valaki olyat, hogy februárra eltűnt a teljes Shutterstock egyenlege és nulláról kezdett el számolni.

A payment history-ban nincs semmi, hogy kiutalták volna, a legutóbbi utalásom bejegyzése van ott, viszont amit azóta gyűjtöttem, most február kivételével teljesen eltűnt...

 

 

sokadik_user Creative Commons License 2018.01.29 0 1 14730

Köszönöm a választ! Tényleg nem kell új! 2017-es MR-el elfogadtak 2018-as képeket, természetesen a modell uaz.

Előzmény: tboy87 (14727)
i-w Creative Commons License 2018.01.26 0 0 14729

https://submit.shutterstock.com/payouts?language=en
Vagyis a letöltések többsége (az előfizetéses) 25 centet hoz majd, amíg meg nem kerestél 500 dollárt. Más kereseti-kifizetési kérdésekről itt olvashatsz:
https://www.shutterstock.com/contributorsupport/articles/kbat02/000006593?l=en_US&c=ContributorKB%3AManaging_Your_Earnings&fs=RelatedArticle

Előzmény: szaszagado (14728)
szaszagado Creative Commons License 2018.01.26 0 0 14728

Na sikerült elfogadniuk mindent, a személyazonosságomat, és eddig 2 képből 2-őt elfogadtak. Viszont tudom, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy épp valakinek az én képem kellene, viszont valaki tudna egy nagyon kis ízelítőt adni, hogy a shutterstockon 1 képért mennyit is kaphaton megközelítőleg? Nem találtam rá sehol konkrét választ, de így friss regisztrált mégis kb. mennyit kap .. szeretnék többet, 10-20 akár 30 képet is feltölteni majd, viszont eddig csak ez a 2 képem van fent: https://www.shutterstock.com/g/szaszagado?language=en

tboy87 Creative Commons License 2018.01.25 0 2 14727

"As you upload a model release, that file is automatically saved into your account’s “archived” area. So if you upload 25 images and only need one model release for all 25 images, all you have to do is upload one release, and then associate that release to all of the images that you have uploaded. You will also be able to reuse the same release for future submissions."

 

Tehát elvileg nem kell új.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.25 0 0 14726

Kell új, legalábbis tőlem mindig kértek újat, a releasen meg is kell adni a fotózás dátumát, de majd kijavítanak ha tévednék és van más lehetőség.

Előzmény: sokadik_user (14725)
sokadik_user Creative Commons License 2018.01.24 0 0 14725

sziasztok!

Modellszerződésről érdeklődnék. Kitöltöttünk egyet és shutter el is fogadta a képeket. Ha ezintén ezzel a modellel készítek pár fotót másnap, 1 hét múlva, 1 hónap múlva, vagy esetleg másik évben, akkor új MR-t kell írni, vagy elég a régit becsatolni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

PT72 Creative Commons License 2018.01.24 0 1 14724

Egyetértek. Angol nélkül nagyon nehéz lesz, minimum 50% a jó cím, kulcsszavak, stb. El sem fogadják a képet, ha ezek nagyon rosszak.

Előzmény: i-w (14723)
i-w Creative Commons License 2018.01.23 0 0 14723

Ingyenes. De ha nagyon gyenge vagy angolból, nem biztos, hogy érdemes belevágnod. A leírás és a kulcsszavazás a stockban legalább annyit számít, mint a kép minősége.

Előzmény: szaszagado (14722)
szaszagado Creative Commons License 2018.01.22 0 0 14722

köszönöm a választ .. viszont a csekély angol tudásom miatt tudnátok arra választ adni, hogy ez teljesen ingyenes? Tehát ha meg is adom a személyimet, minden adatot, nem fognak valamit behajtani tőlem, pénzt vagy valamit?

i-w Creative Commons License 2018.01.22 0 0 14721
Előzmény: szaszagado (14720)
szaszagado Creative Commons License 2018.01.22 0 0 14720

Sziasztok!

Egy ideje már fényképezek és én is gondolkoztam ezen a stock fozótáson. Amint olvastam, sokan a shutterstrock oldalt ajánlottátok. Na most a regisztráció hogy történik? Mert rendes leírást nem találtam sehol. A regisztráció ingyenes? Láttam, hogy meg kell adnom a lakcímet, telefonszámot és ilyeneket. Ha meg lenne ez, akkor feltöltenék több képet, és ha abból 1-et eladok, akkor mennyi pénzt kapok érte? Saját magamnak kell megadnom, hogy mennyiért akarom eladni vagy ez fix? Csak egy diák vagyok, aki hobbi szinten szeret fotózni és szeretnék pénzt gyűjteni fotós kiegészítőkhöz. Ha valaki segítene azt megköszönném. :) 

Üdv: Gábor

PT72 Creative Commons License 2018.01.08 0 1 14719

Crypto dolgok mehetnek commercial-ba, ott nincs semmi copyright, tehát emiatt - elvileg - nem fogják elutasítani. Nem tudom mi volt az elutasítás oka, de remélem, hogy nem ez, mert akkor hibázott a reviewer (ez is előfordul természetesen). Illustrative editorial-ba is mehet minden ilyesmi. De rengeteg ilyen fotó jön egyébként, van hogy százasával tölti fel őket valaki, szóval nem tudom érdemes-e beszállni most ebbe, nagyon nagy a konkurencia. Bár erre is igaz az a nagy bölcsesség, hogy csak annak a képnek nincs eladási potenciálja, amelyik nincs feltöltve...

Előzmény: Törölt nick (14717)
Dénes87 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 14718

Szia!

 

Értem, akkor viszont úgy lehet, hogy rápróbálok, de előtte megkérdezem a párt, hogy őket zavarja-e.

 

A lényeg, hogy megvan végre az a kép is, meg persze remélhetőleg valaki meg is veszi majd.

 

Köszi!

Előzmény: PT72 (14714)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.08 0 0 14717

belegondoltam én is ebbe és valóban előfordul ilyen eset. most abba futottam bele, hogy a crypto örületbe már picit késő beszállni, de pár ilyen képet feltöltöttem, gondoltam jó editorialba, azért megnéztem ilyen képeket SS-en, hogy hogyan is mennek, ott commercialban nagyon sok fennvan, crypto logo telón vagy tableten,  valami hasonlót töltöttem, azt pedig elutasították.

Előzmény: PT72 (14715)
PT72 Creative Commons License 2018.01.08 0 1 14716

Szia, nem, nem én voltam, de örülök, hogy átment. Nem hiszem, hogy a törlésnek köze volt hozzá, de érdemes minden ilyet letörölni,  valójában nem nagyon törlődnek maguktól, és főleg nem 7 nap után, gyakran egész sokáig fent maradnak.

Előzmény: Dénes87 (14713)
PT72 Creative Commons License 2018.01.08 0 1 14715

A modell haja és füle is felismerhetővé tehet valakit, mondjuk egy egyedi fülbevalóval, stb., akkor valóban nincs release. De mondom, itt mérlegel a reviewer, hogy szerinte felismerhető-e vagy sem. Simán el tudok képzelni olyan képet, amikor egy fül és haj alapján felismerhetőnek tekint vkit a reviewer. Pláne ha van mondjuk egy kicsi anyajegy, stb.

Előzmény: Törölt nick (14711)
PT72 Creative Commons License 2018.01.08 0 1 14714

Ez nagyon határeset, a reviewer mérlegel ilyenkor, hogy szerinte felismerhetőek-e a modellek. De a Suzuki logo miatt egyébként is csak editorial lehetne, oda meg nem kell model release.

Előzmény: Dénes87 (14708)
Dénes87 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 14713

Szia!

 

Nem tudom te voltál-e, de ma átment a kép. Annyit csináltam pluszba, hogy az eddig elutasított képeket töröltem. Bár azt írja, hogy 7 nap után automatikusan törlődik, az annál régebbiek is ott voltak. Azokat ma mindent lezúztam onnan. Ennek lehet jelentősége?

Előzmény: PT72 (14703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!