Monopolhelyzetben a továbbélő cicializsmus vagy pedig egy korrekten működő, piacgazdaságra érett, verenyhelyzetben is helyt álló tökös és barátságos kameraszervíz?
Akkor egy ellenpelda: Panasonic TZ3, kaveval leontve, LCD csere kell plussz megpucolni mert cukros volt a kave. Ingyen 3 het alatt megcsinaljak. Felre ne erts. Nem az a gondom, hogy garancialis vagy sem (bar siman belefert volna... ugyanis nem kerdeztek, hogy mi okozta a hibat hanem rogton kozoltek, hogy ez csak 'idegen alkatresz' okozhatta) hanem arrol, hogy 1, mi kerul 71e forintba a javitason; 2, bunkok de rohadtul.
Nem - csak - a szervizesek, sőt, ők aztán pláne nem. Nekik megvan a javításokat tartalmazó kézikönyv, amiben a gyártó leírja, hogy milyen hibát hogyan kell javítani ahhoz, hogy a javítás tényleg szakszerű és garanciára jogosító legyen. Ettől nem térhetnek el. Sokkal olcsóbb egy egységet egyben cserélni (mondjuk 3 óra), mint szétszedni, kiszedni hibás alkatrészt, összerakni, újramérni, kalibrálni (4 nap).
Ja igen. Miert is lett nem garancialis a javitas? Mert a gepre 'idegen alkatresz' kerult. Mit ertenek idegen alkatresz alatt? Pl. az objektivet. Cserelheto objektives gepek eseteben ha a gepben a hibat egy objektiv okozza (jelen esetben egy hibas Miranda gyartmanyu K bajonettes 2x-ezo) akkor az nem garancialis javitast eredmenyez. Vicces nem? Ja igen :D beprobalkoztak azzal is, hogy azert 72e forint a javitas mert teljes zarszerkezetet kell cserelni. Egy blendebehuzo kar miatt.... hiheto...
Oktober 4-e ota van ott a Pentax K10D-m. Hogy mennyit haladtunk elore? A Garancialis javitasbol eloszor nem garancialis lett 2 het alatt, aztan 1 het mulva mar azt is tudtuk, hogy kb. 40e forint lesz a javitas. Ujabb 1 het mulva mar 72e forint. Probaltam megtudni, hogy mi kerul ennyibe a javitason de a telefonalgatasok sikeretelenul zarultak, sot a szervizvezeto fel is hivott egyszer, hogy elmondja mennyire bunko vagyok, hogy b@szogatom oket, persze a valaszom nem kimondottan erdekelte mert 3x is siman belevagott abba amit mondani akartam... mikor en is felkaptam a vizet a stilusa miatt akkor meg ramcsapta a telefont. Aztan kb. egy honapja kozoltem veluk, hogy a javitast ilyen aron nem kerem es azota is telefonalgatok, hogy vajon mehetek-e a gepemert. Ami naluk van oktober 4-e ota es a hiba? Az nincs kijavitva. Pedig nem nagy cucc. Csak a blendebehuzo karral van valami gond. Hogy mi? Azt nem tudom mert nem mondjak el. Az igazat megvallva legszivesebben a kovetkezo utcai zavargasok leple alatt egy molotovot bekuldenek az irodajukba, remelve, hogy az az unottkepu, bunko ven p*csa is ott van.
Tudjatok mar az sem erdekel ha egy masik szervizben megcsinaljak ugyanennyiert (amit ketlek mert ott kb 30e forintos arat mondtak... igaz lattatlanban)... sot az se erdekel, hogy elvesztem a garanciat (mert ugye ha nem naluk szervizelteted akkor ugrik a gari), hisz eddig se sokra mentem a garanciaval. Az egyetlen ok, hogy nem izgatom magam miattuk mar egy jo ideje, hogy hirtelen felindulasbol vettem meg egy K10D-t, amit most boldogan hasznalok.
Csak egy kis adalek a tortenethez. 3x voltam bent naluk es mind a 3 alkalommal volt egy vevo aki azert reklamalt mert a javitas tobbe kerult volna mint egy vadonat uj gep. 2x Canon fenykepezorol volt szo (egyszer valamelyik IXUS masszor meg valamelyik A... szoval nem DSLR), 1x meg fenymasolorol. Az egyik ilyen alkalommal meg annak az igen vicces jelenetnek is kozonsege lehettem amikor az irodavezeto (akivel szerintem kesobb olyan jo haversagban lettunk :D) az ugyfelek elott szidta le a ven tyukot, hogy mar megint keptelen volt megnezni a keszulek arat mielott arajanlatot adna... Szoval ugy latszik ez mindennapos naluk.
Nekem nem sok dolgom volt a Kamera Kft-vel, de az pozitív tapasztalattal zárult... karácsony előtt bevittem hozzájuk a majdnem 3 éves, igen használt, szürkeimportos 350D-met, mielőtt eladtam volna. Azt kértem, hogy kívül-belül pucolják meg egy kicsit (szöszös volt a kereső pl.) A srác nagyon rendes volt, ingyen megcsinálta (pedig még azt se lehet mondani, hogy csak fél percbe telt volna - kb. 10 percig dolgozott rajta), és megnézte nekem az expószámot is.
Érdeklődnék hogy sikerült a Sigma 50-150/2,8 AF beállítása? Kalibrálás előtt mi volt a tapasztalat hol mit rontott? Kalibrálás sikeres volt, most már pontosan fókuszál? Mennyi ideig tart egy ilyen kalibrálás? Gondolom a vázat is le kell adni az obival együtt. :/
Nem akarok senkit bosszantani, de pl. autóvásárlásnál evidens dolog, hogy megnézi az ember, hogy milyen szervizt kap majd ha a kocsija arra szorul. Ha negatívba fordulnak az eladási statisztikák, majd a Kanyon is kapcsol. De, hogy ilyen gondokat és problémákat vegyek egy nyomorult fényképezőgéppel/objektívvel? Inkább kihagyom...
A barna csajt meg dugja meg valaki, akiben van elegendő szocális érzék a többi Kanyonos iránt! (Vagy sorsoljatok.) Másnaptól rózsaszín lesz a világ a szervizben!
:-))))
Kicsit komolyabban: Botrányos, amiket itt olvastam! Minden együttérzésem a tiétek.
Aki Tamron obit vesz annak nem ártana tudni, hogy nem javítható Mo-n
Már ne haragudj, de miért kéne tudni? Amikor veszek valamit és a jótállási jegyen szerepel magyar szerviz, akkor honnan tudjam, hogy ő csak postást játszik?? Nem csak a józan paraszti és, de még az értelmező kéziszótár is erőteljes különbséget tesz a posta és a szerviz fogalma közt.
A 15 napos határidőt viszont a magyar jog nem írja elő, a törekedés nem egyezik meg a kötelezővel
Aha. A linkelt esetben és az én esetemben sem törekedtek... teljesen nyilvánvaló, hogy hozzá sem nyúltak az objektívhez. (Amikor két hét után felhívtam őket, azt mondták, hogy "maholnap" meglesz, menjek be. Amikor két nappal később megint telefonáltam, már nem azt mondták, hogy kész van / kész lesz, hanem azt, hogy alkatrész kell hozzá. Jah, természetesen az raktáron nincs... Ugye ez is azt mutatja, hogy mennyire törekedtek a javításra? :))
Sem az én, sem a fogyasztóvédelmis linken nem alkatrészhiányról, meg alkatrészrendelési határidőkről volt szó. Egyszerűen lusták mint a bűn, és mivel az országban nincs még egy szerviz, ezért aztán vastagon kihasználják a monopolhelyzetüket és szarnak a jogi szabályokra. Szerinted nekem miért cserélték ki mégis az obimat, ha annyira törvényesen dolgoznak? Sajnos a kuncsaftok nagy része úgyse áll a sarkára...
Jah, még egy utolsó kérdés: szerinted az ügyfelek vannak a szervizért vagy a szerviz az ügyfelekért? ;)
Eddig 4 obim volt náluk, mindhármat 30 napon belül (volt amit 8 nap alatt) megjavították, gondom nem volt velük. (Sigma 18-125: szalagkábel szakadás, Sigma 18-50/2.8 AF kalibrálás, Canon 17-55/2.8 IS USM AF kalibrálás, Sigma 50-150/2.8EX AF kalibrálás).
Más:
Aki Tamron obit vesz annak nem ártana tudni, hogy nem javítható Mo-n, csak a hibát tudják leellenőrizni, és kiküldeni a külföldi központi szervizébe (a gyártó nem engedélyezi a javítást). De pl. AF hiba esetén még ott is csak vázzal együtt tudják beállítani...
A 15 napos határidőt viszont a magyar jog nem írja elő, a törekedés nem egyezik meg a kötelezővel, ahogy a lehetőleg sem. Alkatrészhiány esetén nincs előírva semmilyen határidő. Nálunk is van olyan (szervizben dolgozom), hogy Japánból megrendeléstől számított 4-5 hónapra jön meg az alkatrész (és minden alkatrészt nem éri meg raktáron tartani...). Viszont a gyártóknál vannak policy-k, amik alapján el lehet járni, de azt nem mondják, hogy márpedig ha nincs kész x napon belül ki kell cserélni (sőt ez szokott az utolsó lenni...)
6. hete várok a gépemre... Mikor felhívtam őket, h letelt a vállalt egy hónap (persze az apórbetűben benne van, h alkatrészhiány miatt lehet hosszabb a javítási idő...) akkor épp csak nem röhögtek körbe... Grrrr... :-(
Imádják nem felvenni a telefont. Visszahívást ígértek, de ba....lga módon egy darabig el is hittem nekik, hogy majd hívni fognak. Napokig tárcsáztam őket, a végén már egy automatát állítottam rá. Végül berágtam, és már láttam lelki szemeim előtt, ahogy a felszámolt cég által bevett gépemet az ecserin árulják fillérekért. Igen feldúltan mentem be hozzájuk, a kirakat megerősítette a gyanűmat, hogy a céget felszámolták. Mocsok, elképesztő mocsok a kirakatban, egy rég kitett EOS objektív sapka nélkül, rajta vastagon ült az építési törmelék és a rovarhulla-réteg.
Bent ugyan voltak emberek, de a benti kép is azt sugallta, hogy a céget már felszámolták. Senki nem sietett, hogy megkérdezze, mit óhajtok.
Aztán rájöttem, nyilván a fotós férjek elhanyagolt feleségei intézték, hogy így legyen. Akinek egyszer oda be kellett tennie a lábát, biztos, hogy egy életre elment a kedve a fotózástól.
Monopolhelyzetük miatt máshova menni nem lehetett, kétszer jártam ott. Egyszer csillagászati összegért megcsinálták jól az elromlott gépemet, másodszor ugyancsak csillagászati összegért megcsinálták rosszul a másik gépemet, és az őrületbe kergettek azzal, hogy nem lehetett telefonon elérni őket.
Akárhogy szervizelnek is, mint szolgáltatót azonnal betiltanám őket, ha nem lennének annyira kompatibilisek ezzel az egész elbökött országgal.
Nem írtam, de határidőre elkészültek, bár a markolatről kissé levált gumi borítás nem érkezett meg, arra még várnom kellett. Pénteken telefonáltak, hogy az is megvan, de addig is tudtam használni a gépet. Summa: teljesen korrekt volt a dolog.
Voltam, (szőke) nő megkérdezte miben segíthet, bevette a cuccot garanciális javításra, annak ellnére, hogy nem volt nálam a számla, csak a garijegy. (Nem tudom, hogy kérhetne-e számlát, mindegy) Ma befaxoltam a számlát (azt mondta jó faxon is), és várom, hogy felhívjanak, ha kész. Bízom istenben és szárazon tartom a puskaport. Eddig pozitív, kopp-kopp-kopp!
MAGYARORSZÁG EGYETLEN HIVATALOS CANON MARKASZERVIZE!
A LEGAVATOTTABB KÉZZEL JELENLEG KISHAZANKBAN ŐK JAVITJÁK EZEKET A NEM IGAZAN EGYSZERU MŰKÖDÉSU DIGITGÉPEKET IS.
STILUSROL LEHET BESZÉLGETNI, TÉNYLEG OLYANOK MINT A ZOMBIK AKIK HATUL SZIPANTJAK FEL A KIUTCÁZOTT KOKÓT DE NINCS AKI JOBBAN SZERELNE NALUKGÉPET ÉS OBJEKTIVET SEM!
Egyszer-sajnos-betévedtem, mert épp ez esett útba és sietni kellett. Megbántam. amikor beléptem, kb. ketten lehettek az üzletben rajtam kívül, a vevőkkel is kb. ennyien foglalkoztak. Láttam, hogy itt gondok lesznek a kiszolgálással, ezért leültem és kb. 10-percet vártam arra, hogy egyáltalán szóba álljanak velem, egy nő volt meg egy hapsi, a többi delikvens igazából semmi komolyat nem kérdezett, a dolgozók mégis hosszú percekre eltűntek. Aztán jött csak a feketeleves. Hamar kiderült, hogy a nőnek fingja nincs a témáról, ahogy itt többen is írták, kb. annyira nézett hülyének, mint amennyire ő volt az. A stílusára most nem térnék ki, megszoktam már ezt, mindenütt, még egy jobb étteremben is ez a hangnem nálunk. A szervízükről nincs tapasztalatom, de ahol így indítanak, ott nem szívesen hagyok ott semmit.
A Nikáékhoz hordom a cuccokat, ha baj van vmivel, ott sosem volt gond semmivel.
Szerintem jó hely, miközben vársz az ügyintézésre, kint az utcán tök jó zene szól:-) (legalább is nyáron, amikor nyitva vannak az ablakok, eddig mindig gyakorolt éppen valaki a környező házakban)