Keresés

Részletes keresés

fisherhu Creative Commons License 2008.01.25 0 0 57
A hivatalos dokumentáció szerint fújkálni kell, semmilyen kontakt megoldás nem használható.
A fújkálás meg néha nem sikerül :D
Előzmény: Törölt nick (56)
fisherhu Creative Commons License 2008.01.24 0 0 55
Nem - csak - a szervizesek, sőt, ők aztán pláne nem. Nekik megvan a javításokat tartalmazó kézikönyv, amiben a gyártó leírja, hogy milyen hibát hogyan kell javítani ahhoz, hogy a javítás tényleg szakszerű és garanciára jogosító legyen. Ettől nem térhetnek el.
Sokkal olcsóbb egy egységet egyben cserélni (mondjuk 3 óra), mint szétszedni, kiszedni hibás alkatrészt, összerakni, újramérni, kalibrálni (4 nap).
Előzmény: Törölt nick (54)
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.24 0 0 53
Ja igen. Miert is lett nem garancialis a javitas? Mert a gepre 'idegen alkatresz' kerult. Mit ertenek idegen alkatresz alatt? Pl. az objektivet. Cserelheto objektives gepek eseteben ha a gepben a hibat egy objektiv okozza (jelen esetben egy hibas Miranda gyartmanyu K bajonettes 2x-ezo) akkor az nem garancialis javitast eredmenyez. Vicces nem?
Ja igen :D beprobalkoztak azzal is, hogy azert 72e forint a javitas mert teljes zarszerkezetet kell cserelni. Egy blendebehuzo kar miatt.... hiheto...
Előzmény: .timber>>code (52)
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.24 0 0 52
Oktober 4-e ota van ott a Pentax K10D-m. Hogy mennyit haladtunk elore? A Garancialis javitasbol eloszor nem garancialis lett 2 het alatt, aztan 1 het mulva mar azt is tudtuk, hogy kb. 40e forint lesz a javitas. Ujabb 1 het mulva mar 72e forint. Probaltam megtudni, hogy mi kerul ennyibe a javitason de a telefonalgatasok sikeretelenul zarultak, sot a szervizvezeto fel is hivott egyszer, hogy elmondja mennyire bunko vagyok, hogy b@szogatom oket, persze a valaszom nem kimondottan erdekelte mert 3x is siman belevagott abba amit mondani akartam... mikor en is felkaptam a vizet a stilusa miatt akkor meg ramcsapta a telefont. Aztan kb. egy honapja kozoltem veluk, hogy a javitast ilyen aron nem kerem es azota is telefonalgatok, hogy vajon mehetek-e a gepemert. Ami naluk van oktober 4-e ota es a hiba? Az nincs kijavitva. Pedig nem nagy cucc. Csak a blendebehuzo karral van valami gond. Hogy mi? Azt nem tudom mert nem mondjak el.
Az igazat megvallva legszivesebben a kovetkezo utcai zavargasok leple alatt egy molotovot bekuldenek az irodajukba, remelve, hogy az az unottkepu, bunko ven p*csa is ott van.

Tudjatok mar az sem erdekel ha egy masik szervizben megcsinaljak ugyanennyiert (amit ketlek mert ott kb 30e forintos arat mondtak... igaz lattatlanban)... sot az se erdekel, hogy elvesztem a garanciat (mert ugye ha nem naluk szervizelteted akkor ugrik a gari), hisz eddig se sokra mentem a garanciaval. Az egyetlen ok, hogy nem izgatom magam miattuk mar egy jo ideje, hogy hirtelen felindulasbol vettem meg egy K10D-t, amit most boldogan hasznalok.

Csak egy kis adalek a tortenethez. 3x voltam bent naluk es mind a 3 alkalommal volt egy vevo aki azert reklamalt mert a javitas tobbe kerult volna mint egy vadonat uj gep. 2x Canon fenykepezorol volt szo (egyszer valamelyik IXUS masszor meg valamelyik A... szoval nem DSLR), 1x meg fenymasolorol. Az egyik ilyen alkalommal meg annak az igen vicces jelenetnek is kozonsege lehettem amikor az irodavezeto (akivel szerintem kesobb olyan jo haversagban lettunk :D) az ugyfelek elott szidta le a ven tyukot, hogy mar megint keptelen volt megnezni a keszulek arat mielott arajanlatot adna... Szoval ugy latszik ez mindennapos naluk.
FPerez Creative Commons License 2008.01.23 0 0 50
Mesélj... :)
Előzmény: Törölt nick (49)
fisherhu Creative Commons License 2008.01.13 0 0 47
Minden relatív :D
Előzmény: norbi31 (46)
norbi31 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 46
a szőke a gyengém... :) (remélem fiatal!)
Előzmény: fisherhu (45)
fisherhu Creative Commons License 2008.01.12 0 0 45
Ha a szőke nénit fogod ki akkor szerintem ingyen megnézik :)
Előzmény: norbi31 (44)
norbi31 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 44

háááát, gondoltam erre találták ki a fórumot és eme topik erről szólna...

majd írok nekik e-mailt.

amúgy csak hozzávetőlegesen érdekelt volna, mivel nincs Canonom csak szeretnék venni... na mindegy.

köszi a segítséget!

Előzmény: nord (43)
nord Creative Commons License 2008.01.11 0 0 43
Miért nem hívod fel őket? ;)
Előzmény: norbi31 (42)
norbi31 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 42
senki?
Előzmény: norbi31 (41)
norbi31 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 41

amúgy mennyiért nézik meg az expószámot?

erről adanak valami igazolást?

 

laja30 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 40

Nekem nem sok dolgom volt a Kamera Kft-vel, de az pozitív tapasztalattal zárult... karácsony előtt bevittem hozzájuk a majdnem 3 éves, igen használt, szürkeimportos 350D-met, mielőtt eladtam volna. Azt kértem, hogy kívül-belül pucolják meg egy kicsit (szöszös volt a kereső pl.) A srác nagyon rendes volt, ingyen megcsinálta (pedig még azt se lehet mondani, hogy csak fél percbe telt volna - kb. 10 percig dolgozott rajta), és megnézte nekem az expószámot is.

 

FEDman Creative Commons License 2008.01.09 0 0 39
Hello KTTech!

Érdeklődnék hogy sikerült a Sigma 50-150/2,8 AF beállítása?
Kalibrálás előtt mi volt a tapasztalat hol mit rontott?
Kalibrálás sikeres volt, most már pontosan fókuszál?
Mennyi ideig tart egy ilyen kalibrálás? Gondolom a vázat is le kell adni az obival együtt. :/

Előre is köszi!
Előzmény: KTTech (34)
Joyride06 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 37

Nem akarok senkit bosszantani, de pl. autóvásárlásnál evidens dolog, hogy megnézi az ember, hogy milyen szervizt kap majd ha a kocsija arra szorul. Ha negatívba fordulnak az eladási statisztikák, majd a Kanyon is kapcsol. De, hogy ilyen gondokat és problémákat vegyek egy nyomorult fényképezőgéppel/objektívvel? Inkább kihagyom...

 

A barna csajt meg dugja meg valaki, akiben van elegendő szocális érzék a többi Kanyonos iránt! (Vagy sorsoljatok.) Másnaptól rózsaszín lesz a világ a szervizben!

:-))))

 

Kicsit komolyabban: Botrányos, amiket itt olvastam! Minden együttérzésem a tiétek.

nord Creative Commons License 2007.12.01 0 0 35
Aki Tamron obit vesz annak nem ártana tudni, hogy nem javítható Mo-n

Már ne haragudj, de miért kéne tudni? Amikor veszek valamit és a jótállási jegyen szerepel magyar szerviz, akkor honnan tudjam, hogy ő csak postást játszik?? Nem csak a józan paraszti és, de még az értelmező kéziszótár is erőteljes különbséget tesz a posta és a szerviz fogalma közt.



A 15 napos határidőt viszont a magyar jog nem írja elő, a törekedés nem egyezik meg a kötelezővel

Aha. A linkelt esetben és az én esetemben sem törekedtek... teljesen nyilvánvaló, hogy hozzá sem nyúltak az objektívhez. (Amikor két hét után felhívtam őket, azt mondták, hogy "maholnap" meglesz, menjek be. Amikor két nappal később megint telefonáltam, már nem azt mondták, hogy kész van / kész lesz, hanem azt, hogy alkatrész kell hozzá. Jah, természetesen az raktáron nincs... Ugye ez is azt mutatja, hogy mennyire törekedtek a javításra? :))

Sem az én, sem a fogyasztóvédelmis linken nem alkatrészhiányról, meg alkatrészrendelési határidőkről volt szó. Egyszerűen lusták mint a bűn, és mivel az országban nincs még egy szerviz, ezért aztán vastagon kihasználják a monopolhelyzetüket és szarnak a jogi szabályokra. Szerinted nekem miért cserélték ki mégis az obimat, ha annyira törvényesen dolgoznak?
Sajnos a kuncsaftok nagy része úgyse áll a sarkára...


Jah, még egy utolsó kérdés: szerinted az ügyfelek vannak a szervizért vagy a szerviz az ügyfelekért? ;)
Előzmény: KTTech (34)
KTTech Creative Commons License 2007.12.01 0 0 34
Eddig 4 obim volt náluk, mindhármat 30 napon belül (volt amit 8 nap alatt) megjavították, gondom nem volt velük.
(Sigma 18-125: szalagkábel szakadás, Sigma 18-50/2.8 AF kalibrálás, Canon 17-55/2.8 IS USM AF kalibrálás, Sigma 50-150/2.8EX AF kalibrálás).

Más:

Aki Tamron obit vesz annak nem ártana tudni, hogy nem javítható Mo-n, csak a hibát tudják leellenőrizni, és kiküldeni a külföldi központi szervizébe (a gyártó nem engedélyezi a javítást). De pl. AF hiba esetén még ott is csak vázzal együtt tudják beállítani...

A 15 napos határidőt viszont a magyar jog nem írja elő, a törekedés nem egyezik meg a kötelezővel, ahogy a lehetőleg sem. Alkatrészhiány esetén nincs előírva semmilyen határidő. Nálunk is van olyan (szervizben dolgozom), hogy Japánból megrendeléstől számított 4-5 hónapra jön meg az alkatrész (és minden alkatrészt nem éri meg raktáron tartani...). Viszont a gyártóknál vannak policy-k, amik alapján el lehet járni, de azt nem mondják, hogy márpedig ha nincs kész x napon belül ki kell cserélni (sőt ez szokott az utolsó lenni...)
nord Creative Commons License 2007.12.01 0 0 33
Monopolhelyzetben a továbbélő cicializsmus


Így van...


Ez a helyzet nem egyedi, velem is ugyanezt próbálták meg eljátszani egy Sigmával.

Nem lehet ezt a mocsok céget valahogy partvonalra kívül helyezni??
(Dílerek hozzászólásai nem érdekelnek, ügyfél-szerviz relációról van szó.)
AsheA Creative Commons License 2006.08.21 0 0 32

6. hete várok a gépemre... Mikor felhívtam őket, h letelt a vállalt egy hónap (persze az apórbetűben benne van, h alkatrészhiány miatt lehet hosszabb a javítási idő...) akkor épp csak nem röhögtek körbe... Grrrr... :-(

 

A.

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 31

Imádják nem felvenni a telefont. Visszahívást ígértek, de ba....lga módon egy darabig el is hittem nekik, hogy majd hívni fognak. Napokig tárcsáztam őket, a végén már egy automatát állítottam rá. Végül berágtam, és már láttam lelki szemeim előtt, ahogy a felszámolt cég által bevett gépemet az ecserin árulják fillérekért. Igen feldúltan mentem be hozzájuk, a kirakat megerősítette a gyanűmat, hogy a céget felszámolták. Mocsok, elképesztő mocsok a kirakatban, egy rég kitett EOS objektív sapka nélkül, rajta vastagon ült az építési törmelék és a rovarhulla-réteg.

 

Bent ugyan voltak emberek, de a benti kép is azt sugallta, hogy a céget már felszámolták. Senki nem sietett, hogy megkérdezze, mit óhajtok.

 

Aztán rájöttem, nyilván a fotós férjek elhanyagolt feleségei intézték, hogy így legyen. Akinek egyszer oda be kellett tennie a lábát, biztos, hogy egy életre elment a kedve a fotózástól.

 

Monopolhelyzetük miatt máshova menni nem lehetett, kétszer jártam ott. Egyszer csillagászati összegért megcsinálták jól az elromlott gépemet, másodszor ugyancsak csillagászati összegért megcsinálták rosszul a másik gépemet, és az őrületbe kergettek azzal, hogy nem lehetett telefonon elérni őket.

 

Akárhogy szervizelnek is, mint szolgáltatót azonnal betiltanám őket, ha nem lennének annyira kompatibilisek ezzel az egész elbökött országgal.

Előzmény: 300eoss (30)
300eoss Creative Commons License 2006.07.25 0 0 30
Csak nekem nem veszik fel a telefont? Máshol javítanak Canon obikat?
Ahmet Creative Commons License 2006.03.12 0 0 29
Nem írtam, de határidőre elkészültek, bár a markolatről kissé levált gumi borítás nem érkezett meg, arra még várnom kellett. Pénteken telefonáltak, hogy az is megvan, de addig is tudtam használni a gépet.
Summa: teljesen korrekt volt a dolog.
Előzmény: Ahmet (27)
pbal79 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 28

Üdvözlök mindenkit!

Vennék egy PANASONIV NV-MD 9000 vagy hasonló vállkamerát, reális áron!

Akinek van eladó, vagy tud olyat aki eladná, kérem jelezze!!

 

Email: poloskeib@mail.globonet.hu

Tel:06702716284

Ahmet Creative Commons License 2006.02.08 0 0 27
Voltam, (szőke) nő megkérdezte miben segíthet, bevette a cuccot garanciális javításra, annak ellnére, hogy nem volt nálam a számla, csak a garijegy. (Nem tudom, hogy kérhetne-e számlát, mindegy) Ma befaxoltam a számlát (azt mondta jó faxon is), és várom, hogy felhívjanak, ha kész. Bízom istenben és szárazon tartom a puskaport. Eddig pozitív, kopp-kopp-kopp!
Előzmény: Ahmet (26)
Ahmet Creative Commons License 2006.02.07 0 0 26
Ma megyek, adja isten, hogy neked legyen igazad, de bevallom, megpróbálom a szőkét becserkészni. : )
Előzmény: canon.Eos (25)
canon.Eos Creative Commons License 2006.02.01 0 0 25
MAGYARORSZÁG EGYETLEN HIVATALOS CANON MARKASZERVIZE!

A LEGAVATOTTABB KÉZZEL JELENLEG KISHAZANKBAN ŐK JAVITJÁK EZEKET A NEM IGAZAN EGYSZERU MŰKÖDÉSU DIGITGÉPEKET IS.

STILUSROL LEHET BESZÉLGETNI, TÉNYLEG OLYANOK MINT A ZOMBIK AKIK HATUL SZIPANTJAK FEL A KIUTCÁZOTT KOKÓT DE NINCS AKI JOBBAN SZERELNE NALUKGÉPET ÉS OBJEKTIVET SEM!

Skie Creative Commons License 2005.12.14 0 0 24

Egyszer-sajnos-betévedtem, mert épp ez esett útba és sietni kellett. Megbántam. amikor beléptem, kb. ketten lehettek az üzletben rajtam kívül, a vevőkkel is kb. ennyien foglalkoztak. Láttam, hogy itt gondok lesznek a kiszolgálással, ezért leültem és kb. 10-percet vártam arra, hogy egyáltalán szóba álljanak velem, egy nő volt meg egy hapsi, a többi delikvens igazából semmi komolyat nem kérdezett, a dolgozók mégis hosszú percekre eltűntek. Aztán jött csak a feketeleves. Hamar kiderült, hogy a nőnek fingja nincs a témáról, ahogy itt többen is írták, kb. annyira nézett hülyének, mint amennyire ő volt az. A stílusára most nem térnék ki, megszoktam már ezt, mindenütt, még egy jobb étteremben is ez a hangnem nálunk. A szervízükről nincs tapasztalatom, de ahol így indítanak, ott nem szívesen hagyok ott semmit.

 

A Nikáékhoz hordom a cuccokat, ha baj van vmivel, ott sosem volt gond semmivel.

fisherhu Creative Commons License 2005.12.13 0 0 23
A barna hajú néni mindig hisztizik, a szőkét kell becserkészni, azt eddig még csak normálisnak láttam (4 alkalomból 4x, a barna 3-ból 3x volt undok)
Előzmény: papugaja (21)
MM68 Creative Commons License 2005.12.13 0 0 22

Szerintem jó hely, miközben vársz az ügyintézésre, kint az utcán tök jó zene szól:-) (legalább is nyáron, amikor nyitva vannak az ablakok, eddig mindig gyakorolt éppen valaki a környező házakban)

papugaja Creative Commons License 2005.12.13 0 0 21
Camera Kft-s tapasztalataim:

1. EOS 50-esem hátsó fal zárja eltört. Előzőleg érdeklődtem e-mailen, hogy mennyibe kerül, megvárható-e. Gyorsak voltak, korrektek, hipp-hopp kicserélték. Egyfiatal srác intézte a dolgot.

2. Egy Canonet QL19 E-t vittem be hozzájuk, hogy mit tudnak rá mondani. Egy nő kezdett foglalkozni az üggyel, aki olyan hangulatot sugárzott, mintha szart reggelizett volna. Anélkül, hogy elemet tett volna a gépbe, megállapította hogy javíthatatlan. Én árultam el neki, hogy milyen elem való bele, meg hogy kvarcvezérlésű elektronyos közopnti zárja van a gépnek. Feszegette, toszogatta, rángatta a felhúzó kart, meg az optikát, a kézmozdulatai, a gesztusai undort árasztottak.

3. Az alábbi történet szöveghűségét már nem tudom garantálni, de becsszó nem színesítettem a történeten:
EF 28-105-ösömben kicsit lötyögős a belső lencsecsoport. Valszeg ugyanahoz a nőhöz kerültem vele. Nem volt szerencséje, (nekem sem), mert aznap már a kelleténél legalább eggyel több kibasz ért, és kicsit szúrós volt a hangulatom, de úgy voltam vele, hogy lárifári, meg mégegyszer biztos nem, és majd türelmes leszek. Ekkorát még soha nem tévedtem.
Előadtam a bánatomat, és miközben mutattam neki a holmit, megtekertem az élességgyűrűt.
- Na, ezt nem szabad! - így ő
- Mit?
- Amit most csinált.
- Mit csináltam?
- Át kell kapcsolni az AF kapcsolót.
- ??? ... Tudja, ez gyűrűs USM...
- Akkor is tönkre teszi vele.
- ..... (inkább nem szóltam semmit, vettem egy mély levegőt)
- Milyen állásnál csinálja?
- Hát, nagylátónál is, de inkább tele állásnál, egy méter környékén... (folytatni nem tudtam)
- Akkor most hol? Mert ez a tele állás!- mondta kioktató hangon, azzal nem túl finom mozdulattal csattanásig kitekerte a zoomot, mintha a wcajtót baszta volna ki.
Néztem rácsodálkozva pár pillanatig, aztán:
- Adja vissza.
- Mi a baj?
- Adja vissza az objektívet, viszem innen a fenébe!
- Jó, jó, nem kell kiabálni. Most mi baja van?
- Az, hogy hülyének nézik itt az embert! - és ekkor már tényleg kiabáltam: - Hogy képzeli, hogy a kuncsaftot kioktatja, így kell bánni a vevővel? - (vagy valami ilyesmik haygták el a számat)
Aztán eltettem a cuccot, és rájuk vágtam az ajtót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!