Keresés

Részletes keresés

evicaka Creative Commons License 2023.11.28 0 0 2729

Köszi, akkor arrafelé keresgélek tovább.

Előzmény: Mr Reacher (2728)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.11.28 0 0 2728

Az, amit te keresel az nem ebook olvasó. Vannak hangoskönyvek, azokat bármilyen audio formátumot kezelő eszköz lejátsza.

Előzmény: evicaka (2727)
evicaka Creative Commons License 2023.11.28 0 0 2727

Sziasztok! Olyan ebook olvasót tudnátok nekem ajánlani ami magyarul olvas fel? Apukámnak keresek karácsonyra, a látása már sajnos romlik.

Pocketbook touch hd3 elméletileg tudja, de találtam ellenvéleményt. 

Huszas Creative Commons License 2023.11.21 0 0 2726

Köszönöm, meg is oldódott a problémám!

Előzmény: Mr Reacher (2725)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.11.20 -1 2 2725

Használd a calibre ebook-szervező programot. A pécéden legyen könyvtár, az olvasón csak az legyen, amit olvasni akarsz. A calibre-vel konvertálhatsz is. Azzal küldd rá az olvasódra a könyveket is.

Előzmény: Huszas (2724)
Huszas Creative Commons License 2023.11.20 -1 0 2724

Sziasztok!
Ma kaptam egy Kindle Amazon 11.  generácíós olvasót, de valamiért nem sikerül rá a letöltött könyveimet (Ncore) feltöltenem, a régivel nincs ilyen gondom.
Köszönök minden segítséget!

Vid1986 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 2723

Sikerült, köszi! 

Előzmény: Thibi (2722)
Thibi Creative Commons License 2021.03.20 0 0 2722

Nem ismerem ezt a típust,de illene működnie hogy Usb kábellel összekötöd a számítógéppel és átmásolod az epub  formátumú könyvet

https://help.kobo.com/hc/en-us/articles/360024775093-Add-non-protected-PDF-and-ePub-files-to-your-Kobo-eReader-using-your-computer

Előzmény: Vid1986 (2720)
Mr Reacher Creative Commons License 2021.03.20 -1 2 2721

Itt varezben nem fox segítséget kapni. 

Előzmény: Vid1986 (2720)
Vid1986 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 2720

Szasztok! Segítséget szeretnék kérni, mivel vettem egy Kobo Clara Hd olvasót, letöltöttem laptopra a desktop appot is, de nem tudom a saját könyveimet olvasni rajta. Folyton csak a shoppingot erőltetik, magyar nyelvű könyv persze alig akad a repertoárban, ha nem találok megoldást a problémára, sajnos vissza kell küldjem.

Tud valaki megoldást rá, hogy hogyan tudnám rajta az ncore-ról lehúzott könyveket olvasni? 

weirdo Creative Commons License 2020.12.27 0 0 2719

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget: Szerintem ide linkelt valaki, talán Prof topiktárs egy excelt a könyvkiadás költségeiről. Hiába keresem nem találom. Nem tudja valaki gyorsan előkapni?

Livcsi30 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 2718

Szia! 

 

Köszi a gyors infòt, igazad volt, a wifi kikapcsolàsàval megoldòdott a probléma. Bàr remélem ha egyszer majd visszakapcsolom nem fog megint eltűnni minden. 

Előzmény: Degeczi (2717)
Degeczi Creative Commons License 2020.11.08 0 0 2717

Nem nálad a hiba, az Amazon hülyesége, h amikor wifire (és így az Amazonhoz) csatlakozik az olvasód, megpróbálja tőlük frissíteni a borítókat - ami saját rátöltésű könyveknél persze nem sikerül, ezért tesz azokhoz egy üres borítót.

A Calibre újabb változatai javítják ezt, ill. ha tudod nélkülözni a wifire kapcsolódást, az is megoldja.

Előzmény: Livcsi30 (2716)
Livcsi30 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 2716

Sziasztok!

 

Remélem valaki hozzàértö nézi még néha a fòrumot. Van egy problémàn a könyvfeltöltésekkel kapcsolatban. Van egy elsö generàciôs Kindle Paperwhite-om. Gözöm nincs melyik évben vettem, ezezr éves. Az utòbbi fél évben ha töltök rà könyveket,  a borìtòt nem mutatja, csak a könyv cîmet. Pròbàltam màr AZW3, MOBI EPUB-ba is konvertàlni, sehogy nem jelenik meg a borìtò.  Vagyis az van, hogy àtküldöm a könyveket, akkor minden tip-top, és rà 5 màsodpercre eltünnek a borìtòk, és marad csak a cìm. Ez mitöl lehet, és hogy tudom megoldani?  

 

Köszi elöre is ha tudtok segìteni

 

Livia

Degeczi Creative Commons License 2020.05.16 0 0 2715

Egyrészt az 5 év sem mond semmit, mert 2015-ben a Paperwhite 3 jelent meg, és már annak is 300 ppi-s kijelzője volt, másrészt az alapkijelentésed, h "idegenkedve nézem a 6 collosokon azt a három szót, ami egy sor" egy általános kijelentés volt, nem szorítkozott egyetlen típusra - de akkora hülyeség, h nem lehetett szó nélkül hagyni.

Előzmény: ötfelezős (2714)
ötfelezős Creative Commons License 2020.05.16 0 0 2714

"Ez is fals így!

A Pocketbook 740-ban éppúgy 300 ppi-s kijelző van, ebből adódóan a fölbontása (1404x1872) is ugyanúgy 1.3x-os a Kindle Paperwhite-ok 1080x1440-es értékéhez képest, mint ahogy a kijelzők fizikai mérete aránylik egymáshoz. Tehát semmivel nagyobb betűméretre nincs szükség ugyanahhoz az olvasási élményhez."

Istenem, miért veszed el a drága időmet értelmetlenségek ellen harcolás kényszerével... Hát odaírtam, hogy az 5 éve birtokolt Paperwhite-ról beszélek... Az meg 758x1024-es felbontású...

Előzmény: Degeczi (2706)
GPF Creative Commons License 2020.04.11 0 0 2713

Valamit elbénázhattam, most már működik.

Köszi a segítséget!

 

Előzmény: Degeczi (2712)
Degeczi Creative Commons License 2020.04.11 0 0 2712

Sima AZW=MOBI, ami egy nagyon buta formátum, abban nem lehet ilyet. Már a lehetőséget sem engedi a Calibre: amikor rányomsz a Hyphenate gombra, megnézi,h az adott könyvnek van-e olyan formátuma, amiben ez lehetséges, és csak azt kínálja föl elválasztások beszúrására. Ezért említettem, h AZW3 vagy EPUB amiben ezt lehet. Olyankor kijelölöd azt a formátumot, elindítod, majd miután készen van az elválasztással, a Calibre saját nézegetőjében is látod, h átméretezve az ablakot, használ-e elválasztásokat.

Előzmény: GPF (2710)
Kövezett Creative Commons License 2020.04.11 0 0 2711

Csak EPUB és AZW3 jöhet szóba. Az utóbbit kezeli a PW1.

Előzmény: GPF (2710)
GPF Creative Commons License 2020.04.11 0 0 2710

Ennek az első generációs PaperWhite-on is működnie kellene? Egyelőre nem látom, hogy menne.

Azt meg tudom nézni, hogy az AZW-ben sikeres volt-e az elválasztás?

 

Előzmény: Degeczi (2708)
GPF Creative Commons License 2020.04.11 0 0 2709

Szuper, köszi! Ez nagy segítség!

Előzmény: Degeczi (2708)
Degeczi Creative Commons License 2020.04.10 0 0 2708

Persze. Helyből letölthető a bővítők között a "Hyphenate" plugin, amit utána AZW3 (vagy EPUB) formátumú könyvekre lehet ráengedni, csak megfelelő magyar szótárat kell telepíteni (hiszen a magyar elválasztás mindenképpen szótár-alapú kell legyen, automatizálni teljesen jól nem lehet).

Ez feltételes elválasztási jeleket tesz a szavakba minden lehetséges helyre, a Kindle pedig a sorok kiírásakor felhasználja ezt, és kiteszi az elválasztást oda, ahol épp a leginkább szükséges.

Előzmény: GPF (2707)
GPF Creative Commons License 2020.04.10 0 0 2707

Jé, ilyet tud a Calibre? Hogy kell elválasztást tenni?

Előzmény: Degeczi (2706)
Degeczi Creative Commons License 2020.04.10 0 0 2706

Ez is fals így!

A Pocketbook 740-ban éppúgy 300 ppi-s kijelző van, ebből adódóan a fölbontása (1404x1872) is ugyanúgy 1.3x-os a Kindle Paperwhite-ok 1080x1440-es értékéhez képest, mint ahogy a kijelzők fizikai mérete aránylik egymáshoz. Tehát semmivel nagyobb betűméretre nincs szükség ugyanahhoz az olvasási élményhez.

 

A 6 szó már reálisabb, angol esetén átlag (szómérettől függően) 7-9, a hosszabb magyar szavak miatt magyar könyvben jellemzően 6-7 szó fér egy sorba a nekem kényelmes mérettel (viszont pont ezért is használok Calibre-t, h azzal elválasztást tegyek a magyar könyvekbe, ami szép egyenletes sorokat eredményez).

Alább a '6"-on 3 szó fér egy sorba' nagyon durva túlzásával volt problémám, arra reagáltam.

 

Előzmény: ötfelezős (2705)
ötfelezős Creative Commons License 2020.04.10 0 0 2705

Elmagyarázom.

1. A nekem hosszú távon átlag kb 10,5x18 cm-es puhafedelű könyvben egy jól tömött (tehát nem kihúzott szóközökkel) sorban van nagyjából 8-10 szó, kb 51 karakter. A nagybetű magassága 3 mm körüli. Ez számomra a jól olvasható kategória (van kisebb betűméretes is, az nem annyira okés). Gyakorlatilag ugyanezt produkálja a 8 collos olvasó is, és ott is jól olvasható. Hasonlóan jól olvashatósághoz a Kindlen lehet, hogy emelni kell a méreten, mert a felbontása a Pocketbooknak az bizony 1,8 szoros vízszintesen, és függőlegesen is. A képernyőméretek aránya vízszintesben meg 1,33.

Így tehát a Pocketbook egy sora például:

President Elliot had phoned and told Secretary Aus-

ami a fentiek szerint a Kindlen így nézne ki:

President Elliot had phoned and told

Hát, ez nekem sokkal kevésbé egy könyvsor, mint a fentebbi, főleg, mivel a fentebbi átlagos jellemzős könyveket kb 22 éve olvasok.

 

2. beépített világítás meg nem elsődlegesen a sötét helyeken kell

Nem is ezt írtam. Azt írtam, hogy szemrongáló sötét. Amikor nehezen olvasható, az a szemrongáló.

 

3. "Hülyeséget minek kell írni?"

Maximálisan egyetértek!

Előzmény: Degeczi (2704)
Degeczi Creative Commons License 2020.04.09 0 2 2704

Hülyeséget minek kell írni?

Ha akkora lóbetűket állítasz be, amivel egy (9 cm széles) 6" típuson 3 szó fér ki, akkor a 11.8 cm széles 8" kijelzőre is max 4 fér.
A beépített világítás meg nem elsődlegesen a sötét helyeken kell, hanem teljesen átlagos beltérben is sokat segít az olvashatóságon azzal, h szürkés helyetti világos, szinte fehér háttéren jobban olvashatóak a betűk.

Előzmény: ötfelezős (2703)
ötfelezős Creative Commons License 2020.04.09 -2 0 2703

Biztos mindenhez hozzá lehet szokni, én idegenkedve nézem a 6 collosokon azt a három szót, ami egy sor. Az alább említett Pocketbook 740-es ebből a szempontból tök jó. Kisebb, mint az elődje (mármint az ugyanakkora képernyőn kívüli rész markánsan kisebb), ugyanakkor szinte hihetetlenül pehelykönnyű is. 10 collosból csak tabletem van, azt nem volt jó tartani, ma már nem olvasok rajta.

Nekem meg az nem okoz problémát, hogy 2-4 naponta bedugom a madzagot, és rátöltök valamit, illetve az olvasottakat alkönyvtárba rakom.

Ennek a 740-esnek egy kellemetlen újítása lett, megspórolták a jack aljzatot, így nem szabad elveszteni a hozzá adott ficli 6 cm-es kábelt, ami az adat dugó - jack aljzat konverzió. Már, ha valakit érdekel a felolvasás rajta, vagy a zenehallgatás.

És hát, bár a megbízhatósága sokat javult (az első volt/van nekem, ez meg a harmadik generáció), valahogy nem hülyebiztos a szoftvere. Igaz, csak apróbb problémákkal találtam magamat szembe, egy könyvben például hihetetlenül apró volt a betű, és ugyan át lehetett állítani, de mégse. Azaz a menüben vette a parancsot, jelentette, hogy nagyobb a betű, de a képernyőn meg ugyanakkora maradt. Ezt át kellett alakítanom Wordbe, majd ott betűtípust váltani, aztán vissza epubba, és akkor vette az adást. Volt, amit egyszerűen nem lapozott - de más formátumban meg kezelte. Aztán volt olyan is, hogy elaltattam, látszólag nyugovóra tért, majd két perc múlva feléledt. Ezt még egyszer megcsinálta aznap este. :D Elalvás előtti letételnél elég meglepő élmény. :D  Az Edigital honlapon végignéztem a Pocketbook gyártmányok vásárlói visszajelzéseit, hát volt egy-két ilyen jellegű megjegyzés. Viszont olcsóbb, és egyik barátom már a Kindle-t is lefagyasztotta, szóval az sem teljesen hülyebiztos. (Ez a barátom esküszik a Kindle-re, a 6 collosra, amit 4 vagy öt éve használ éjjel-nappal, de mikor meglátta a nyolc collos képernyőt, önkéntelenül is rögtön azt mondta, kell nekem is egy ilyen. :) )  A 8 collos az nagyon okés nekem, csak abból már nemigen van választék. Hát így adta magát  kis rizikó, meg  a Pocketbook.

A világítás az valóban fontos. Sokkal több szemrongáló sötét hely van, mint szemrongáló világos. 

vonalzoo Creative Commons License 2020.03.30 0 1 2702

Ja, és a magyar nyelvű menü szerintem nem olyan fontos, font-méret, tartalom, hasonlók pár perc alatt megtanulhatók, ezért kár szűkíteni a kínálatot.

Előzmény: nico38 (2699)
vonalzoo Creative Commons License 2020.03.30 0 0 2701

Szerintem onnan közelítsd meg, mennyi pénz van rá? :) Minden plusz dolog jó és pénzbe kerül. Nekem van 3 olvasóm is, mindegyiken tudok és szeretek olvasni. SZERINTEM a legfontosabb talán nem is a méret, hanem a háttérvilágítás. Ezután következik az e-mailes könyvküldés Kindlére, mert én sok hosszabb cikket küldök át a böngészőből az olvasóra, és azt kényelmes wifin keresztül, de havi 1-2 könyvre simán lehet kábelezni vagy memóriakártyát ki-be rakni. A méret csak harmadik nálam, legalábbis regényeknél nem fontos. Ugyanakkor van egy majd 10"-os PocketBook PRO 912-sem, ami szkennelt PDF-hez (nyelvkönyv, magazin) kiváló.

 

Előzmény: nico38 (2699)
farkas-j Creative Commons License 2020.03.30 0 0 2700

A paramétereid elég hiányosak. A PocketBook-ok általában magyar nyelvűek és jók is. Azt sem írtad, milyen méretben kellene. Idős embereknek általában a nagyobb méret kell ami nagy árugrás. Nekünk speciel PocketBook 740 InkPad 3-asunk van és szeretjük. Az ára 70-80eFt körül van, de nagyon ritkán 60eFt alatt is ki lehet fogni. Természetesen még több jó márka és típus is van, de a magyar kezelőfelület elég behatároló paraméter.

Előzmény: nico38 (2699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!