Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2011.12.20 0 0 289

Nem tudom, olvastátok-e, hogy a Rawshooter alkotógárdája Irudis néven most videosokat segítő programokat készít.

canon5d Creative Commons License 2009.03.03 0 0 288
Sziasztok hétvégén elszállt a gépem, és a Raww Shooter premium programom is. Nem voltam elég körültekintő és nem mentettem le, ezért, ha valaki tudna segíteni, hogy honnan lehetne letölteni, vagy valahonnan megszerezni, nagyon megköszönném. Pár hónapja használtam, nagyon megszerettem már, ezért is jó volna továbbra is ezzel dolgozni, a segítségeteket előre is köszönöm.

Levente.hu Creative Commons License 2009.02.12 0 0 287
A CE problémámra nem tud valaki valamit?

Köszi Carvi, a fehéregyensúly dolgokat eddig is tudtam, mondjuk azt illik is figyelembe vennie a programnak(ha nagyon el van tolva akkor idő míg az ember valami eredetihez közelit belő).
Előzmény: Levente.hu (285)
Carvi Creative Commons License 2009.01.31 0 0 286
Ismereteim és tapasztalataim szerint a Color Temperature és a Tint a gép fehéregyensúlyából származik, egyebet nem vesz figyelembe.
Előzmény: Levente.hu (282)
Levente.hu Creative Commons License 2009.01.31 0 0 285
Kipróbáltam a CE-t.
Uninstall - konvertálás - visszatelepít - konvertálás. Az eredmény ugyanaz, tehát feltételezem hogy nem működik. Az elején ugyebár jön egy ablak, hogy vagy adjam meg a regisztrációs kódot, vagy vegyem meg. Vagy nyomok egy OK-ét akkor elindul az RSP, de a CE nem működik, ahogy a fenti teszt-ben is írtam...
Levente.hu Creative Commons License 2009.01.31 0 0 284
Mail ment.
Előzmény: papugaja (283)
papugaja Creative Commons License 2009.01.31 0 0 283
RSP 1.0.3 telepítőre lenne szükségem. Plíz. Kösz.
Levente.hu Creative Commons License 2009.01.31 0 0 282
Persze, a DPP is elég jól cakkosít. A DPP szerintem csak 0-ás élesítéssel jó, akkor viszont szerintem szép képet ad.

Az RSP amúgy mennyire veszi figyelembe a gép beállításait? (élesítés, Picture Style, ilyenek...) A beállított értékekkel dolgozik, csak nem lehet hozzájuk nyúlni, vagy a teljesen alap képet nézi?
Előzmény: Carvi (281)
Carvi Creative Commons License 2009.01.30 0 0 281
"Ha a Detail extraction-t felhúzom akkor megjelennek a részletek, de akkor meg a természetes szemcsézettség helyett megjelennek ilyen ronda erős "pálcika/szöszalakú" "hibák" a képen."

A detail extraction felhúzva tényleg nem az igazi - ha egy kicsit lejjebb húzod, zajos képen kicsit segíthet - bár ez a Canonnál nem egy jelentős problémakör. Én általában a sharpness-t is békén hagyom. Viszont a Batch Convert fülön ki van nálam pipálva az "Apply sharpening". A végeredmények így nem olyan nagyon rosszak :)
pl: http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?album=206&pos=6

A Fill Light olyan, mint egy "vakuszimulátor". Kicsit (fel)deríti a sötétebb tónusokat.


" Ha egy kis élesítés is van, akkor az apró részleteket már cakkosan jeleníti meg. (Leginkább fák ágainál lehet a legjobban látni.)"

Ezért is kell ritkán tologatni :) Érdekes: cakkosodást én meg inkább a DPP-nél tapasztalok.
Előzmény: Levente.hu (280)
Levente.hu Creative Commons License 2009.01.28 0 0 280
Próbálgattam az RSP-t.

Hát van mit szokni rajta, összességében tetszik, mert gyors, és sokféle állítási lehetőség van(DPP-hez képest).

A Color Engine eredményét azonban nem látom. Feltelepítettem, és így is ugyanazok a Camera Profilok vannak, a színprofiloknál is ugyanazok a választási lehetőségek. Színekben sem látom a különbséget. (Valaki sejti hogy mit nem csinálhattam jól?)

Másik dolog ami szokatlan, az az élesítés. A DPP-ben szinte sose használtam, mert nem hozott szép eredményt, viszont 0-ás értéken olyan filmszerűek voltak a képek.
Az RSP-ben meg ugyebár van Sharpness, meg Detail extraction.
Eleinte gondoltam itt is 0-án hagyok mindent, de úgy meg nagyon bemosottak voltak a részletek. Ha a Detail extraction-t felhúzom akkor megjelennek a részletek, de akkor meg a természetes szemcsézettség helyett megjelennek ilyen ronda erős "pálcika/szöszalakú" "hibák" a képen.

A Fill Light funkció értelmét se sikerült egészen megértenem. No meg a Tint is elég ismeretlen így elsőre nekem.

Összehasonlításként konvertáltam DPP-vel, RSP-vel, és megnéztem gép JPG-jét is.
Hát valahogy nagyon az az érzésem hogy a fényképezőgép dolgozik a legszebben. Ott pl. inkább rá lehet tenni az élesítési értékeket, mert ott valahogy szépen megcsinálja.
A RAW-ból való konvertálásnál valahogy az AntiAliasing-al(élsimítással) van a baj. Ha egy kis élesítés is van, akkor az apró részleteket már cakkosan jeleníti meg. (Leginkább fák ágainál lehet a legjobban látni.)
Levente.hu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 279
Nem jött meg.

cefretunkany @ gmail pont com

Ha nagyon nem megy, akkor megadom a másikat is (az a személyes leveleknek van, ez meg a fórumokra).
Előzmény: - bukter - (277)
- bukter - Creative Commons License 2009.01.18 0 0 278
Most nézem, majd két éve szórakoztam ezzel a CE-vel.

[link]

Most leokéztam a hibaüzenetet és úgy nézem megy, bár 300d-hez a régebbi CE is működik.
- bukter - Creative Commons License 2009.01.18 0 0 277
Hmm..elvileg kettőtöknek küldtem el. :) Remélem ezúttal sikerült.
Levente.hu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 276
Nekem nem jött mail... :-(
Előzmény: - bukter - (274)
Carvi Creative Commons License 2009.01.18 0 0 275
Valaki nekemis, nekemis, nekemis! :)
Előzmény: - bukter - (274)
- bukter - Creative Commons License 2009.01.18 0 0 274
Mentek a mail-ek.

Én is az 1.0.3 build 77-et használtam/használom, ha jól emlékszem ez a CE ment vele. Most már nincs fenn, mert rájöttem, hogy nem tetszenek a CE színei. :) RAW-t is ritkábban használok.
canon5d Creative Commons License 2009.01.18 0 0 273
Bocs. Egy kis pontosítás az előzőekhez, a” fix obi „pontosabban nem cserélhető akart lenni.

Előzmény: canon5d (272)
canon5d Creative Commons License 2009.01.18 0 0 272
Szia Carvi

 

Köszönöm a válaszodat, nagyon tetszettek a képeid, különösen az esti Budapestiek állnak legközelebb hozzám. Az előző gépemmel Olympus E 20-al, ezeket a helyszíneket körül-belül én is végig fotóztam, de közel sem ilyen szép rajzolatúak az én képeim Ez a gép még fix obis volt, ezért nem volt tőle elvárható a mindentudás. Géphiba miatt Canonra váltottam, és most szedegetem össze szép lassan az üvegeket, és ezért érdeklődtem Tőled, hogy megtudjam, hogy mi is kellene nekem. Utolsó vásárlásom Canon 100 f2,8-as macró obi volt.

 

Szia Canon 5D

Előzmény: Carvi (270)
Levente.hu Creative Commons License 2009.01.17 0 0 271
Nekem is, ha lehetne! Mailcím publikus...
Előzmény: - bukter - (264)
Carvi Creative Commons License 2009.01.17 0 0 270

Szia,
Köszönöm :)

Az objektívek (szerény kollekció):

- Tokina 12-24 F/4,

- Canon EF 100 F/2.8 macro, és most jöjjön a döbbenet...

Tokina 24-200 F/3.5-5.6

- egyszer volt Canon EF 70-300 IS F/4-5.6 nálam kölcsön (ezzel csak a RedBull Air Race-es képek második felében készültek képek)

A képek alatt lévő exifből nagyjából kikövetkeztethető, hogy ezek közül mikor melyik volt a vázon.

Üdv:

Carvi

Előzmény: canon5d (263)
Carvi Creative Commons License 2009.01.17 0 0 269
Nem tudom, ezt keressük-e, de nagyon érdekelne :) Lehetne? E-mail cím a carvi.hu alján...
Előzmény: - bukter - (264)
Carvi Creative Commons License 2009.01.17 0 0 268
Megnéztem, nekem 1.0.3 build 77 van (emlékeim szerint ez után nem sokkal már meg is szűnt). A kedves érdeklődőknek mindjárt küldöm az e-mailt :)
Előzmény: Levente.hu (266)
nord Creative Commons License 2009.01.17 0 0 267
Nekem 1.0.15 van - ha valakinek ez kell, szóljon.
Levente.hu Creative Commons License 2009.01.17 0 0 266
Nekem az kellene, ami a Carvi RSP-jével megy. :-) Nem tudom neki milyen van. (1.0.3? Asszem az támogatja az EOS 30D-t) Tegnap este keresgéltem, de semmilyen Color Engine-t nem találtam. :-(

Előzmény: - bukter - (264)
- bukter - Creative Commons License 2009.01.17 0 0 265
legújabb...
Előzmény: - bukter - (264)
- bukter - Creative Commons License 2009.01.17 0 0 264
Nekem a lejújabb CE az az 1.0.1.18. Ezt keresitek?
canon5d Creative Commons License 2009.01.17 0 0 263
Szia Carvi

 

Megnéztem a képeidet, nagyon tetszettek, és szeretném megkérdezni, hogy milyen objektívekkel fotózol általában. Köszi.

Előzmény: Carvi (258)
Majdnem Creative Commons License 2009.01.16 0 0 262
zkakuszi@t-email.hu
Előzmény: Majdnem (261)
Majdnem Creative Commons License 2009.01.16 0 0 261

megtennéd, hogy nekem is elküldöd a linket? ... meghalt a háttérvinyóm ahol tartottam és most egy kis szubnotin szeretném kipróbálni, működik-e

 

köszi

Előzmény: Carvi (259)
Levente.hu Creative Commons License 2009.01.16 0 0 260
:-)))

Komolyan... Nem sok reményt fűztem hozzá, hogy valaki reagálni fog... :-)
Megpróbálok Color Engine-t keríteni, mintha valahol láttam volna.

Előre is köszönöm a segítséget!
Előzmény: Carvi (258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!