Köszönöm az információkat, és jó hogy feltetted a gondnok feladatairól szóló infót, de akaratlanul is felmerül a kérdés, hogy akkor mi a K.K. feladata?
Azért ne nagyon szakitsd meg magad :-)))
Az előzőekben írtad a mosógépest, aki kozmetikálja magát. Abba hagyta a tevékenységét? Hurrá :-))
Erről annyi infóm van, hogy rosszul lett leszigetelve az egyik belső udvari víznyelő, és az ott beszivárgó víz a beton résein keresztül pont az autótok felé talált utat. Volt kint egy ember aki felmérte, a beruházó megvette a szükséges anyagot, Anikóék vállalták, hogy kijavítják, ehhez száraz idő kell és némi szabadidő. A munka annyi, hogy ki kell szedni a köveket és a gödröt valami műgyantához hasonló szmötyivel vastagon ki kell kenni, mert a gyári szigetelő magasság fölött folyik át a víz, tehát magasabbra kell húzni a szigetelő réteget. Vagy megoldjuk magunk, vagy Anikóék szívességből, vagy elviseljük. Kell hozzá némi elszántság és 3-4 száraz meleg nap.
Egyébként a kivitelező valóban elérhetetlen, de ez tényleg nem a KK felelőssége.
Hát persze, azért ismerjük a hátteret is (erre vonatkozott a pfujjj)... Kíváncsi leszek a konkrét számokra naggggyon! Kiderülne, hogy talán még drágább is lenne az új... Ha meg nem, akkor legalább megtudjuk ezt is.
Bár azért vigyázz, sztem nem rosszindulatból tették azt a KK-i ellenőrzést, sőt, igazából az ilyesmik nem is baj, hogy vannak, nem baj, ha néha bárakárki bemehet ellenőrizni.
Meg akiről beszélsz, ő tuti nem bántja Anikóékat szándékosan, mert alapjában véve egy nagyon aranyos és jószándékú valaki, és első követ rá, ha nem élt volna bárki a kedvezménnyel, ha adott lett volna (amúgy már mesélte régebben). És őt is zavarja, hogy itt-ott hiányosságok vannak a kivitelezésben, más kérdés, hogy ezt (bármelyik) KK meg tudná-e oldani. Szerintem.
Amire a legkíváncsibb lennék: a garázsban a beázással mit lehet kezdeni? Jó, azt hallottam, hogy kivitelezőt nem lehet elérni. De akkor maradjon úgy, és kész? Ez érdekes, függetlenül attól, hogy most ki a KK. Most még nem olyan nagy a probléma, de lehetséges, hogy x év után nem tudjuk használni a beállót, amit nem kis pénzért vettünk. Egyelőre "csak" esős időben vízben áll az autónk és néha lágyan hullik rá a vakolat. Házbiztosítás nem fedezi? Saját biztosítást beállóra nem is hiszem, h köthetünk, hiszen nem tulajdon, csak használati jogunk van rá. Másrészt a lefolyóprobléma a ház gondja, nem csak azé akinek az autója ázik, vagy rosszul gondolom?
Teljesen igazatok van, csak az a gond, hogy maga a rendkívüli közgyűlés azért volt tartva, mert Asztalos Úr személyes hadjáratot indított Anikók ellen. Ennek fontos része a KK megbuktatása, mert az új, akit véletlenül épp ő talált, vagy nem fog olyan gondnokot alkalmazni, aki a házban lakik, vagy ha véletlenül mégis, akkor meg nem Anikó lesz az. A cél érdekében minden fegyvert hajlandó bevetni. Nálam konkrétan ezért szakadt el a cérna. Egyébként nem kaptam arra választ, hogy amikor a KK havi 70e Ft-ért látja el a feladatát, ami az átlagár alulról közelítve, akkor hogy an lehet azt 100e Ft-tal olcsóbban megoldani. Fizet havi 30-at?
Persze ha nem alkalmaz gondnokot, akkor lehet spórolni, de a gondnoknak külön szerződése van a házzal, az csak egy ettől független dolog, hogy a megbízott gondnok civilben ép a KK alkalmazottja is. Lehet esetleg olcsóbban takaríttatni, meg is lesz az eredménye. Nem tudom hányan tudják, hogy pl nyári időszakban, amikor a kukákban rohad a kajamaradék és a szag az ürítés után megmarad, mert a kedves lakó nem zsákban dobja ki a szemetét, hanem közvetlenül, akkor Anikóék heti 2 alkalommal kukát mosnak.
Amikor a 2. emeleti folyosón a fali kútban emberi ürülék van, akkor azt ők takarítják. Hogyan kerül oda? Esetleg valaki szándékosan igyekszik ilyen módon is megkeseríteni az életüket?
Akinek a legnagyobb hangja volt a személyeskedés miatt, az épp az az ember, aki a kivitelező alkalmazásában állt, jelentős kedvezménnyel vásárolt lakást (több, mint amit elképzeltek), majd támadja Anikóékat, hogy az egész házban salétromosodik a bádoglemez a teraszokon és feljön a burkoló és az garanciális kérdéskör és a KK miért nem? Egyrészt más nem tapasztalt ilyet, másrészt a terasz burkolója nem a ház problémája, mert az a lakás része. Ez nem személyes támadás? De az igazi döbbenet akkor jött, amikor az illető megjelent ellenőrzést tartani a KK-nál.
Asztalosné, aki a bemutatkozásában felső fokú végzettséggel rendelkező aktív könyvelőként tetszelgett, azzal támadja a KK-t, hogy az elszámolás átláthatatlan, és a nm alapú fűtéselszámolás igazságtalan. Az elszámolást egy kereskedelmi forgalomban elérhető szoftver készíti, a fűtés elszámolás meg a hőmennyiség mérők adatai alapján készül, szó nincs nm-ről. Ezek az emberek gondolkodás nélkül vádaskodnak az első eszükbe jutó hülyeséggel.
Erre még 1 példa:
A kamerarendszer szar, mert a rendőrség nem fogadja el, mert nem zárt rendszerű. Akkor sorrendben:
A kamerarendszer technikai felépítését az Asztalosék által delegált szakember határozta meg, és bár 1 hónapon belül ígérte a kiépítést, fél évig vártunk rá, majd kiépítettük azonos technikai paraméterekkel, 50e Ft-tal olcsóbban. Tehát ha szar, akkor saját portán kellene szétnézni.
A rendőrségen eddig egy estben készült feljelentés a kamerarendszer felvételének csatolásával, amit a rendőrség átvett és nyomozást indított, erről papír van. Más dolog, hogy az elkövető nem lett meg, mert nem szerepel a bűnügyi nyilvántartásban.
Visszakérdeztem, hogy mi az a zárt rendszer, de nem tudtak rá válaszolni, minden esetre ez nem az és nekik nem kell hozzá érteni. Így van, nem kell hozzá érteni, de belepofázni sem!
Azt hiszem Mölli igazad van, nem a személyeskedésnél kellen leragadni, azt intézzék el egymás között. Talán nem is rossz a kezdeményezés ha a fizetni való költségek csökkenni fognak. De lehet hogy a mindkét félnek ez a szándéka, hiszen lett több jelölt is a közös képviseletre. Attól még hogy az indulatok elszabadultak némely embernél, még nem azt jelenti, hogy ............ mindenkinél előfordulhat ilyen.
Akkor jöttem haza, amikor a személyeskedéses részek voltak a "falugyűlésen", a garázs szellőzőjén keresztül nem, hogy kihallatszott, HANEM ZENGETT AZ UTCA.
Szerintem Pogii nem azért tette fel a kérdést, hogy ismét kezdjük el mondani, hogy ki mekkora barom, hanem, hogy kinek mi a véleménye a fennálló helyzetről, hogyan lehetne megoldani a problémákat, stb.
Légyszi, ha lehet, hangnem. Nem Asztalosné kinézete a téma amúgy sem...
Egyébként sztem jó lett a végkifejlet. Csak kár, hogy ehhez 2 órán át kellett előtte személyeskedni. Fura, hogy olyan nehéz kulturáltan intézni bármit is, pedig a pénz kérdés az számok kérdése, nem pedig azé, hogy ki kit utál és akar kifúrni. Pfujj.
Mint ahogy lentebb említettem különösebben nem érdekel ha fizikai attrociáts ér, nekem bekötözik, begyógyul, Te pedig mész a börtönbe*. A világ oly egyszerű..:-)
*ha nagyon fáj, léteznek gennyes módszerek, hogy sokáig benn is maradj...
Ha ezt a majmot megint mosáson kapjátok gyertek le értem a 23-ba és majd én felmegyek kideríteni ki ez a kis majom. Ne aggódj szívem megtalálunk előbb utóbb, és akkor már szeretnél elköltözni majd. :)
Nem csodálom. Valamiért az Afrikából áttelepült majmok is jól érzik magukat civilizált talajon, csak alkalmazkodni nem tudnak. A másik meg az "eszemben"....
Uramisten Cuebic, úgy ragaszkodsz az éjszakai mosásodhoz, mintha az az egyéni szabadságjogaid netovábbja lenne! Ez a családi házas példád meg akkora hülyeség, h bele se megyek... Panaszkodsz a hangnemre, közben persze provokálod a népet és megemlíted h mellesleg a fél index-fórummal összevesztél már! Leírod, h az "SZMSZ-el meg ilyesmikkel semmi gond", mégis leszarod.
Írtam már 781-ben: használj timert, a gép kimos napközben, te teregetsz amikor hazaérsz.
Az SZMSZ-el meg ilyesmikkel semmi gond. A gond azzal van, amikor valaki MINDENEN hisztizik, mert azt hiszi családi házat vett a tizenvalahánymilliójáért. Úgy látom megint összegyűlt a szennyes....
"A többieknek: természetesen nem kellemes a fúrógépre hazajönni, de sajnos ez egy ekkora házzal vele jár." : erre találták ki és hozták létre a "A társasház szervezeti és működési szabályzata" című dokumentumot. Ha gondolod, szivesen kinyomtatom neked és fel is olvasom, ha problémád lenne az olvasással. Az ide illő részeket akár át is beszélhetjük, ha esetleg gondott okozna azok értelmezése...
Szerintem teljesen mindegy hogy a XII., az V. vagy a VIII. kerületben laksz. A szabály az szabály. Nem igaz? Olvasni manapság már mindenhol illik tudni.
Ugyanígy a KRESZ is mindenhol kötelező, függetlenül attól, hogy mely pontján vagy az országnak. Szerintem. De javíts ki, ha tévednék.
Szegény Cincinke. Belőled lesz az a fajta öreg, aki távcsővel nézi majd, ki jön-megy a bejáraton, és ordít majd ki reszelős hangján az ablakából: A kaput tessék becsukni!
Egyébként kérlek igyál egy hársfateát, mert a stílusod kezdi feszegetni az alpári határokat - persze lehet, hogy a Te értékvilágodban ez teljesen normális.
Tudod annyi mocskot kiabáltak rám már az Indexen az elmúlt évek alatt, hogy teljesen lepereg rólam a szöveged. Sőt, volt szerencsém néhány ilyen emberrel később személyesen is megismerkedni. Anélkül, hogy megbántanék bárkit is, a legnagyobb szájúak inkább a való életben szánni valóak voltak (jó értelemben).
Nem vagy esetleg frusztrált véletlenül? :-)
A többieknek: természetesen nem kellemes a fúrógépre hazajönni, de sajnos ez egy ekkora házzal vele jár. Valószínűleg nincs olyan optimális időpont amikor mindenkinek megfelelne. Erre mondtam: aki ezt nem viseli el -> családi ház. És ismét felhívom a figyelmet: a Mátyás tér mellett nem a Waldorf Astoriában tetszenek lakni.