Megkérdezhetem, hogy melyik lakásban laksz? Csak hogy tudjam, hogy hol kell ilyenkor lenyomni az áramot...
Attól, hogy ez egy társasház, még lehet csendes családi lakás mondjuk. Egy ház a benne lakó emberektől lesz olyan amilyennek mondják. Ha azt bunkó, paraszt emberek lakják (tisztelet a kivételnek), akkor az a ház olyan lesz, mint majd ez a ház lesz, ha a többség továbbra is szarik majd a ház szabályaira.
A Társasházban
ˇ zajjal járó építési, szerelési munka végzése (pl. fúrás, vésés, kalapálás, stb.)
munkanapokon: 8 és 18 óra között,
szombaton: 9 és 12 óra között engedélyezett
vasárnap és ünnepnapokon: TILOS
ˇ zajjal járó háztartási gépek használata
munkanapokon és szombaton: 8 és 20 óra között,
vasárnap és ünnepnapon: 9 és 14 óra között engedélyezett
Az este nyolc valóban nem gáz... azoknál, akiknél nincs este 8-kor lefekvő álmos-hisztis gyerek. Amúgy asszem este 9 van a házirendben, de ez ugyebár arra vonatkozik, hogy 9-kor már befejezni kőne, hogy ne 11-kor ugráljon a centrifuga.
Elég gáz, mert a lakókat zavarja, a házirend tiltja.
Egyébként a családi ház sem megfizethetetlen, ugyanakkor javasolt azoknak, akik nem képesek betartani a közösségi élett írott szabályait, az íratlanokról nem is beszélve.
Én közvéleményt szeretnék kutatni. Nálatok milyen az idő, így fűtés nélkül? Nálunk 17 fok van és fázunk. Egyedül vagyunk a problémánkkal vagy esetleg érint még valakit?
Talán ezért kérünk meg mindenkit, hogy kapcsolja le a villanyt a garázsban, de van akinek nem sikerül. Utána meg sértődés van, ha rászólunk, mert 6-8 órán keresztül ég a világítás.
A garázsokra fordított bevételeket nem fogod látni egyik elszámoláson sem, mivel a garázsok után fizetendő összeg be van építve a garázs tulajdonosok közös költségébe, mivel ez nem a Társasház bevétele.
A havi 500,- Ft-os garázsdíjat (a házban lakó tulajdonosoktól) az elfogyasztott villanymennyiség miatt szedjük, mivel más kiadás nincs a garázsban.
A házban összesen 17 lakónak van garázsa, ami után 2007. évben havonta 8.500,- Ft, azaz 102.000,- Ft/év a bevétel.
Az Önkormányzat (ő a mindenkori közös költség felét fizeti) 2007. évben 305.958,- Ft-ot fizetett be a garázsok után.
Tehát 2007. évben összesen garázsra befizetett közös költség: 407.958,- Ft!
Ezzel szemben a 2007. évi villanyszámla: 1.094.229,- Ft volt.!
A kettő közti különbözet 686.271,- Ft, ami természetesen a házban lévő folyosók világítására, liftre, és a kazánra ment el.
Jó hogy a kérdésedet most tetted fel, mert a közgyűlésen nem biztos, hogy tudtunk volna válaszolni, ugyanis mint már említettem, erre nincs külön kimutatás!
Most, hogy megnéztem a kimutatást a 2007-es évről, és jvövő héten lakógyűlés is lesz, kicsit elbizonytalanodtam. A kimutatással kapcsolatban enyhe hiányérzetem van, nagyon kíváncsi lennék ugyanis a garázzsal kapcsolatos kiadásokra és bevételekre, ami a jelen kimutatásból nem igazán látszik. Kérdezném a felügyelő bizottság tagjait elsősorban, hogy lehetséges-e, hogy egy ilyen "mezei" lakó, mint én is, megtudjak valamit ezekről a tételekről?
Tudod, ilyen jó telek mint mellettünk nincs a belvárosban szinte. Gondolom, erre ezért van szükség, nem csak a korszerűsítés miatt. Állítólag 80%-os a beépíthetősége. Valaki nagyot kaszál rajta! Érdekes számomra, hogy az összes olyan kórház, ami bezárt "különleges" adottságokkal bír építőipar szempontjából.
EZT láttátok? Le fogják bontani a rendelőt... :S sajnálom, mert bár ronda egy épület, azért nagyon kényelmes volt átruccanni a szomszédba ha doki kellett, főleg kettő gyerekkel... no meg gyanítom, hogy el fog tűnni az a kis zöld is ami most még körbeveszi... Kíváncsi lennék, kinek kell ennyire az a telek... :(
Totál felesleges erről beszélni itt. Pár napja úgy jövök-megyek, hogy ég a villany az előtérben.
Nem hiszem, hogy valaki leszalad felkapcsolni, de összesen jó, ha 10 tulajdonos használja a garázst és nem tudja valaki mégsem lekapcsolni.
A borzasztó az, hogy amikor erről van szó, akkor neki van a legnagyobb szája, hogy mekkora a közösköltség. Javaslom, hogy ezeket az energiadíjjakat fizesse ő ki, ne pedig a másik 9 garázshasználó. Akkor gondolom nem lenne ekkora szája.
Más... Nem tudjátok, hogy kinek van ereje minden este 11 órakor tornázni??? Legalább légzőgyakorlatokat csinálna, nem pedig futást. :(
Az egy dolog, hogy egy mozdulat, de pont ő az, aki jártatja a pofáját, hogy miért olyan magas a közösségi területek villanyszámlája. Hát többek között ezért.....
Vannak a dinnyeföldön szocializálódott lakótársak, akik jártatják a pofájukat, hogy szar az elszámolás, sok a közös költség, magas a közös villanyszámla.
Ehhez képest az elszámolást mindenki rendben találja, mindenki másnak egyeznek a számok, ezek sem tudják megmondani, hogy pontosan mi a bajuk, csak szar és kész. A közgyűlés megszavazta a közös költséget. kiírva PONT.
A magas villanyszámla egyik oka, hogy naphosszat fölöslegesen ég a villany a garázs előterében. Na ki az akit sikerült ismét rajtakapni? Kiraktam erről 2 A/4-es lapot, gyufásdoboz méretű képet, ami kb 10 m-ről készült a renittensekről. Én tudtam, hogy kik azok és ők. Más számára nem derült volna ki, ha nem rohannak Anikóhoz üvöltve, hogy hogy merte kirakni a képüket. Most feljelentést tesznek.... Bedobtam egy névjegyen az adataimat a postaládájukba, így nem kell ismeretlen tettes ellen megtenni. :)