Én közvéleményt szeretnék kutatni. Nálatok milyen az idő, így fűtés nélkül? Nálunk 17 fok van és fázunk. Egyedül vagyunk a problémánkkal vagy esetleg érint még valakit?
Talán ezért kérünk meg mindenkit, hogy kapcsolja le a villanyt a garázsban, de van akinek nem sikerül. Utána meg sértődés van, ha rászólunk, mert 6-8 órán keresztül ég a világítás.
A garázsokra fordított bevételeket nem fogod látni egyik elszámoláson sem, mivel a garázsok után fizetendő összeg be van építve a garázs tulajdonosok közös költségébe, mivel ez nem a Társasház bevétele.
A havi 500,- Ft-os garázsdíjat (a házban lakó tulajdonosoktól) az elfogyasztott villanymennyiség miatt szedjük, mivel más kiadás nincs a garázsban.
A házban összesen 17 lakónak van garázsa, ami után 2007. évben havonta 8.500,- Ft, azaz 102.000,- Ft/év a bevétel.
Az Önkormányzat (ő a mindenkori közös költség felét fizeti) 2007. évben 305.958,- Ft-ot fizetett be a garázsok után.
Tehát 2007. évben összesen garázsra befizetett közös költség: 407.958,- Ft!
Ezzel szemben a 2007. évi villanyszámla: 1.094.229,- Ft volt.!
A kettő közti különbözet 686.271,- Ft, ami természetesen a házban lévő folyosók világítására, liftre, és a kazánra ment el.
Jó hogy a kérdésedet most tetted fel, mert a közgyűlésen nem biztos, hogy tudtunk volna válaszolni, ugyanis mint már említettem, erre nincs külön kimutatás!
Most, hogy megnéztem a kimutatást a 2007-es évről, és jvövő héten lakógyűlés is lesz, kicsit elbizonytalanodtam. A kimutatással kapcsolatban enyhe hiányérzetem van, nagyon kíváncsi lennék ugyanis a garázzsal kapcsolatos kiadásokra és bevételekre, ami a jelen kimutatásból nem igazán látszik. Kérdezném a felügyelő bizottság tagjait elsősorban, hogy lehetséges-e, hogy egy ilyen "mezei" lakó, mint én is, megtudjak valamit ezekről a tételekről?
Tudod, ilyen jó telek mint mellettünk nincs a belvárosban szinte. Gondolom, erre ezért van szükség, nem csak a korszerűsítés miatt. Állítólag 80%-os a beépíthetősége. Valaki nagyot kaszál rajta! Érdekes számomra, hogy az összes olyan kórház, ami bezárt "különleges" adottságokkal bír építőipar szempontjából.
EZT láttátok? Le fogják bontani a rendelőt... :S sajnálom, mert bár ronda egy épület, azért nagyon kényelmes volt átruccanni a szomszédba ha doki kellett, főleg kettő gyerekkel... no meg gyanítom, hogy el fog tűnni az a kis zöld is ami most még körbeveszi... Kíváncsi lennék, kinek kell ennyire az a telek... :(
Totál felesleges erről beszélni itt. Pár napja úgy jövök-megyek, hogy ég a villany az előtérben.
Nem hiszem, hogy valaki leszalad felkapcsolni, de összesen jó, ha 10 tulajdonos használja a garázst és nem tudja valaki mégsem lekapcsolni.
A borzasztó az, hogy amikor erről van szó, akkor neki van a legnagyobb szája, hogy mekkora a közösköltség. Javaslom, hogy ezeket az energiadíjjakat fizesse ő ki, ne pedig a másik 9 garázshasználó. Akkor gondolom nem lenne ekkora szája.
Más... Nem tudjátok, hogy kinek van ereje minden este 11 órakor tornázni??? Legalább légzőgyakorlatokat csinálna, nem pedig futást. :(
Az egy dolog, hogy egy mozdulat, de pont ő az, aki jártatja a pofáját, hogy miért olyan magas a közösségi területek villanyszámlája. Hát többek között ezért.....
Vannak a dinnyeföldön szocializálódott lakótársak, akik jártatják a pofájukat, hogy szar az elszámolás, sok a közös költség, magas a közös villanyszámla.
Ehhez képest az elszámolást mindenki rendben találja, mindenki másnak egyeznek a számok, ezek sem tudják megmondani, hogy pontosan mi a bajuk, csak szar és kész. A közgyűlés megszavazta a közös költséget. kiírva PONT.
A magas villanyszámla egyik oka, hogy naphosszat fölöslegesen ég a villany a garázs előterében. Na ki az akit sikerült ismét rajtakapni? Kiraktam erről 2 A/4-es lapot, gyufásdoboz méretű képet, ami kb 10 m-ről készült a renittensekről. Én tudtam, hogy kik azok és ők. Más számára nem derült volna ki, ha nem rohannak Anikóhoz üvöltve, hogy hogy merte kirakni a képüket. Most feljelentést tesznek.... Bedobtam egy névjegyen az adataimat a postaládájukba, így nem kell ismeretlen tettes ellen megtenni. :)
Ebben a házban soha nem lesz rend. A lakók többsége nyóckeres marad.
Az egyik lakó sír, hogy nincs takarítás, sok a rezsi, stb... A garázsnál folyamatosan ég a világítás. Mennyiből tartana a kapcsolót megnyomni??? Nem teszi, de parádézni azt tud mindenért.
Más lakóházakban a lakók összetartanak és próbálnak spórolni!
Itt nem valósul ez meg.
Hiába van pár lakó, aki megteszi, de sajna a többség nyer, aki szarik az egészre, csak okoskodik, de soha nem lakott társasházban, ahol vannak együttélési szabályok.
Menj be az áramos szobába és nyomd le a hülye biztosítékát, ha kuss lett akkor ott ment a gép. Játszd el párszor és megunja..tapasztalat, a másodikon működött.
Egyszer szavadon foglak a kulccsal kapcsolatban! Ha fel akarok menni hozzátok a szintre, hogyan érhetlek el emiatt akár este fél 11-kor (ha ez neked nem okoz gondot)? Elegem van belőlük!
Az a mosógép az ötödiken a lifből kijövet első ajtó jobbra. De én már nem szólok, mert a múltkor is kiderült, hogy ok nélkül belekötök.... Szívesen beengedlek a folyosóra, mert az zárva van. :)
Sajnos ezekkel a degeneráltakkal nem tudsz mit csinálni ...
Lassal már azon gondolkodom néha én is, hogy mi a francért tartom be ezeket a szabályokat, ha a lakótársak egynémelyike magasról szarik az egészre (tisztelet a kivételnek!).
Nálunk pl. valaki állandóan este 11 környékén mos... Sajnos nem sikerült beazonosítanom, hogy ki lehet az, de szivesen megetetném vele a szennyesét...
Mi egyébként a negyediken lakunk a liftből kijövet az első ajtó jobbra.
Ez nálunk is így van a negyediken. De egy gyereknek példálózhatsz a "A társasházi közösség együttélésének szabályai"-val, még csak nem is figyel rád :)
sziasztok! Előre is bocsi a hangoskodásért, hazajöttünk az újdonsült trónörökössel, akinek sajnos egyenlőre még nem sikerült elmagyarázni, hogy az éjszaka nemegyenlő a nappallal. :)
Mint az az okostojás aki reggel 7.30 kor kalapált. Nem kapok szikrát a sok baromtól...minden nap van egy hülye a környékemen akitől nem lehet aludni normálisan. Leírom 2. emelet sarok vagyok..szóval a szomszédság nyugodtan elgondolkozhat azon amit írtam. Persze akinek nem inge....
Ismét kedvenc témám: ma megint lecsaptam egy csótányt, ezennel a konyhában. Ötletem sincs, hogy honnan jött, többet nem láttam, de szerintem lassacskán ideje lenne írtani egyet központilag, mert én hiába írtom, ha valahol gócpont marad. Gondolom, a vizesblokkokban tudnak közlekedni. Mit szóltok?