Keresés

Részletes keresés

pikdáma Creative Commons License 2005.11.27 0 0 120
Ha őszinték vagyunk, valóban elismerhetjük, hogy az Orbán-Nastase megállapodásnak ami a mo-i munkavállalást illeti semmi jelentősége nem volt. Mint ahogy a megváltásként beharangozott statusztörvény egész erre vonatkozó részének sem.

Egy nagy humbukknak bizonyult mind a ht. magyarok bejövetele, mind a románok beözönlése ezen törvény következtében.

Úgyhogy Kovácsnak legalább annyira volt igaza a románok tekintetében, mint Orbánnak a magyarok vonatkozásában.

Az egész ügy úgy ahogy volt, egy nagy semmi!
Viszont erről a semmiről jó sokáig el lehet vitatkozni! :-)




Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 119
De már rég feledésbe merült volna ez a félresikerült mondat, ha újra és újra elő nem hűzkodjátok.

Járai tette amikor szintén csak valami távoli veszélyre hivatkozva felemelte a jegybanki alapkamatot, pont ilyen alaptalan volt, igaz?
És nem csak érzelmi válságot okozott, Igaz?
Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 118
Okozott, mégpedig súlyos károkat okozott.

Ekkor kezdődött a megosztási folyamat azok között, akik ezt a szelet felkapták és nekirontottak azoknak, akik hirtelen a döbbenettől szólni sem tudtak ekkora aljas demagógia és ordas hazugság láttán.

Aztán, amikor végérvényessé vált, hogy néhány ember élt a 23 millióból a lehetőséggel, akkor annyit mondtak rá, hogy tévedtünk.

Ezzel el van intézve a részükről.
Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 117
De okozott ez valamiféle kárt az országnak, azért tartjátok olyan fontosnak??
Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 116
TELJESEN REÁLIS volt annak az állítása, hogy Orbán elnök úr mindent megtett azért, hogy kiváló és nemzetegyesítő kedvezményét MINDEN ROMÁN MUNKAVÁLLALÓ élvezhesse.

Teljesen reális az az állítás is, hogy minden magyar munkavállaló csukrászdát nyithat Bécsben.

Annyi román munkavállaló élvezte a kedvezménytörvény nyújtotta lehetőségeket, mint ahány magyar munkavállaló élt a bécsi cukrászdanyitás lehetőságével.

Ha realitásról beszélsz, akkor maradj a realitás talaján, mert azt állítani, hogy az összes román munkavállaló elhagyja Romániát a magyar kedvezmények miatt pontosan ugyanakkora baromság, mint azt állítani, hogy Bécsben a magyarok 3 millió cukrászdát fognak nyitni.

Egyebekben pedig Orbán Viktor akkori miniszterelnök úr a Nastas- megállapodás aláírásának előestéjén az összes párt elnökét megkérdezte a megállapodás aláírásáról, akik azt elfogadván egy pohárpezsgővel való koccintással pecsételték meg egyetértésüket.

Majd másnap reggel Kovács László megnyitotta az Mszp kampányát a 23 millió román vendégmunkás hazánkba özönlő tömegeinek rémképével.

Akkor éppen karácsonyra készülődtünk.
Előzmény: Állományjavító (113)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.27 0 0 115
És az én kérdésem válasz nélkül marad?
Előzmény: BaSand (114)
BaSand Creative Commons License 2005.11.26 0 0 114
Ismét melléduma.
go to 110
Előzmény: Állományjavító (113)
Állományjavító Creative Commons License 2005.11.26 0 0 113

Nem bántalak, nem minősítelek, te minősítetted magadat gyengeeelméjűnek, s én ezt nem vitattam.

 

Nem melléduma, válaszoltam.

 

Válaszoltam. TELJESEN REÁLIS volt annak az állítása, hogy Orbán elnök úr mindent megtett azért, hogy kiváló és nemzetegyesítő kedvezményét MINDEN ROMÁN MUNKAVÁLLALÓ élvezhesse.

 

Egyébként, mint mondtam, az a fajta, mint mondod, nehéz felfogású érv, hogy négy éve aí TI körötökben is elhangzottak populista mondatok, amire nézve nyilván lehet példákat találni, semmit nem von le abból az aktuális állításból, hogy Orbán elnök úr koherens populista alapvetést fogalmaz meg.

 

Minden dolognak a súlyáról lehet beszélni, de az elég nyilvánvalónak látszik, hogy egy négy évvel ezelőtti, mint kimutattam, egyébként lényegét és politikai tartalmát tekintve megalapozott kijelentés, de mondjuk, hogy nem volt megalapozott, senkise szent, Kovács László a legkevésbé, nem lehet érvényes tromf semmire. És ez az érvelés nem jó senkinek, ez egy Deutsch Tamás színvonalú demagogizálásra alkalmas, meg az oviban.

 

Amiképpen nem helyes azt, hogy valaki a másiknak elvágja a torkát, abból levezetni, hogy a testvére kiskorában elvette a pöttyöslabdáját. Ezek a marhaságok hosszabb távon eloszlanak, mindazokkal együtt, akik efféle diadalmas tromfokra építenek.

 

Én a magam jogán és megalapozottan állítom, amit állítok Orbán elnök úr "nem állunk szóba hét százalékosnál kisebb GDP-emelkedéssel", meg "tíz százalékkal levisszük a villany árát" meg "luxusprofitjával". Teljesen függetlenül a Kovács László négy évvel ezelőtti nyilatkozatától.

Előzmény: BaSand (110)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.26 0 0 112
Azonkívül, hogy tinektek beszorult valahová ez a mondat, okozott bármiféle kárt az országnak, amiért olyan rendkívüli jelentősséget tulajdonítotok neki??
Előzmény: BaSand (110)
pikdáma Creative Commons License 2005.11.26 0 0 111
Aki ezt százszor lerágott csontot ragozza napestig, az nemigen hivatkozhat arra, hogy más is ismétel.
Egyébként ÁJ gondolom a gyengébbek kedvéért súlykolja.
Van akinek az ismétlés használ.
Előzmény: BaSand (110)
BaSand Creative Commons License 2005.11.26 0 0 110
Melléduma.

Ez volt a kiindulási állításod, amikor elgurult a gyógyszered. Azóta sem találtad meg. Bodóné...

Állományjavító válasz | megnéz | könyvjelző 2005.11.26 15:26:04 (73)
Ezredszer is leírjátok, de mindhiába, mert a 23 millió román, bár számszakilag pontatlan, lényegét tekintve teljesen jogosan utalt egy eshetőségre
Előzmény: Állományjavító (109)
Állományjavító Creative Commons License 2005.11.26 0 0 109

Ld 104.

 

ANNYIRA VOLT REÁLIS, AMENNYIRE AZ ORBÁN ELNÖK ÚR ÁLTAL MEGADOTT NEMZETEGYESÍTŐ MUNKAVÁLLALÁSI KEDVEZMÉNYEK ELŐSZÖR A MAGYAROKNAK, AZTÁN AZ ÖSSZES ROMÁNNAK.

 

Pontosan annyira.

 

ORBÁN ELNÖK ÚR MINDENT MEGTETT AZÉRT, HOGY AKI ROMÁN ÁLLAMPOLGÁR AKART, AZ BEÖZÖNÖLHESSEN.

 

És ez volt az állítás. És ez TELJESEN REÁLIS.

Előzmény: BaSand (105)
pikdáma Creative Commons License 2005.11.26 0 0 108
Miért tekinted ezt riogatásnak?
És a vendégszeretet?
Előzmény: BaSand (105)
prenotalis Creative Commons License 2005.11.26 0 0 107

visszatértél a lottóötöshöz ?

:)))

Előzmény: jobblib (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.26 0 0 106
"....Bocsánat, de gyenge a felfogóképességem. Tehát, szerinted mennyire volt reális a 23 millió román beözönlésével való riogatás?..."


Kb annyira mint Járai riogatása az inflációról, aminek kapcsán gyorsan felemelte a jegybanki alapkamatot.
És az mennyivel nagyobb kárt okozott az országnak, mint ez a mondat:(((
Előzmény: BaSand (98)
BaSand Creative Commons License 2005.11.26 0 0 105
Látom, neked is gyenge a felfogóképességed, de segítek. Ismét megismétlem a kérdést, kedves Bodóné:
Tehát, szerinted mennyire volt reális a 23 millió román beözönlésével való riogatás?
Előzmény: Állományjavító (104)
Állományjavító Creative Commons License 2005.11.26 0 0 104

Orbán elnök úr MINDEN ROMÁN ÁLLAMPOLGÁR SZÁMÁRA garantálta azt a kedvezményt, amelyet határontúli véreinkkel kapcsolatban NAGY VÍVMÁNYNAK nevezett.

 

Orbán elnök úr szárnyas szavaiban bízva tehát a kivételes kedvezmény MINDEN román munkavállaló számára adott volt, ő mindent megtett azért, hogy MINDEN román munkavállaló akadálytalanul élvezhesse ezeket a jogokat.

 

Így szólt az állítás, és ez IGAZ.

 

Tudom, hogy mostanában divat felétek gyenge felfogóképességgel kérkedni, amúgy fölényesen, sikerért körbehunyorogva, én szerintem ez az ostobaság undorító önfelmagasztalása.

 

Ha ennyit megér neked egy szennyes szélhámos, Orbán elnök úr gatyájának a kimosása, tedd meg: nem vitatom állításodat gyenge felfogóképességedről.

 

Egyébként meg, feltételezve, de nem megengedve, ha esetleg nem volna követhető a számodra, amit eddig többször mondtam, az sem változtatna a tényen, hogy Orbán elnök úr a társadalmi és gazdasági és nemzeti  lét szinte minden területére kiterjedő, konzekvvens populista-voluntarista hhányadékot lök jó ideje, növekvő intenzitással. "Nem állunk szóba hét százalék alatt növekedéssel, "luxusprofit", nemzeti és nem pártkormány, az emberek..." és így tovább.

 

Előzmény: BaSand (98)
Nagulnov Creative Commons License 2005.11.26 0 0 103
Ezt belátták azóta ők is. Ezért adnának most - 23 milliárd kínainak lehetőséget.
Előzmény: sans_gene (100)
Nagulnov Creative Commons License 2005.11.26 0 0 102
A lengyel vízvezetékszerelők beáramlását Fr.országba - na azt is azOrbán hibás külpolitikája gerjesztette.
Előzmény: BaSand (98)
sans_gene Creative Commons License 2005.11.26 0 0 101

Hiába, ha a románok nem hajlandóak megtanulni magyarul! Így aztán nem képesek tömegesen idejönni dolgozni. (Angliába is azok mennek, akik legalább középszinten beszélik a nyelvet.) Teljesen egyértelmű, hogy a magyar ajkúak számára nyitották ezt a lehetőséget.

Előzmény: Állományjavító (86)
sans_gene Creative Commons License 2005.11.26 0 0 100
Ez nem válasz a 23 millió romános eshetőségre vs. 1 ezrelék!
Előzmény: Állományjavító (80)
bean Creative Commons License 2005.11.26 0 0 99
Á, szerintem ő figyelő rokona vagy tanítványa. Szólni kéne figyelőnek, hogy tartsa rajta a szemét, mert túlnőtt mesterén.
Előzmény: BaSand (95)
BaSand Creative Commons License 2005.11.26 0 0 98
Bocsánat, de gyenge a felfogóképességem. Tehát, szerinted mennyire volt reális a 23 millió román beözönlésével való riogatás?
Előzmény: Állományjavító (97)
Állományjavító Creative Commons License 2005.11.26 0 0 97

Én annál maradtam, az éppannyira volt reális, mint amennyire kedvezményt kaptak a magyarok a munkavállalási könnyítésekkel.

 

Szerintem egyébként kaptak, és a Nastase füttyentésére nyüszítve gazsuláló Orbán természetesen ugyanezt a kedvezményt kiterjesztette az ÖSSZES román munkavállalóra.  Így hát mindent megtett azért, hogy az addigi, csonka véreinknek adott nagyvonalú kedvezmény MINDEN ROMÁN munkavállalóra kiterjedjék.

 

Amit megtehetett az ügyért, azt megtette.

Előzmény: BaSand (95)
BaSand Creative Commons License 2005.11.26 0 0 95
Maradjunk a 23 millió román beözönlésének realitásánál. Nem vagy te véletlenül a Bodóné?
Előzmény: Állományjavító (94)
Állományjavító Creative Commons License 2005.11.26 0 0 94
Akkor hát Orbán hazudott ezúttal is a határon túliaknak, és a státusztörvény által nyújtott munkavállalási kedvezmény nem volt reális?
Előzmény: BaSand (87)
BaSand Creative Commons License 2005.11.26 0 0 91
Ez gyenge volt, Testvér!
Előzmény: Törölt nick (90)
BaSand Creative Commons License 2005.11.26 0 0 89
Nyugodtan írd le, hogy Orbán fasiszta, minek írod körül?
Előzmény: Törölt nick (88)
BaSand Creative Commons License 2005.11.26 0 0 87
Maradjunk a 23 millió román beözönlésének realitása mellett, ami ugye "eshetőség". Szerinted.
Előzmény: Állományjavító (86)
Állományjavító Creative Commons License 2005.11.26 0 0 86
Orbán a határokon átívelő nemzetegyesítés nagy vívmányának adta el a magyar nemzetiségűek munkavállalási kedvezményezését.
 
Következésképpen ez az intézkedés nyilvánvalóan kedvezmény volt és megkönnyítete az érintettek magyarországi munkavállalását.
 
Ezt a kedvezményezést kellett aztán Nastase füttyentésére kiterjesztenie valamennyi román állampolgárságú munkavállalóra.

Pont. Ezzel azt az eshetőséget, amelyet a státusztörvényben a magyaroknak kilátásba helyezett, minden román élvezhette.

Most akkor vagy nem volt ténylegesen szándéka a magyar származásúak kedvezményezése, és akkor hazudott elszakadt véreinknek, meg nekünk, vagy pedig ezt a kedvezményt minden román állampolgárra is kiterjesztette, ami viszont egyenértékű azzal hogy ezt a nagy vívmányt eshetőlegesen minden román munkavállalónak megadta.


Előzmény: BaSand (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!