Keresés

Részletes keresés

ejöje Creative Commons License 2005.11.24 0 0 52

ki kell, hogy ábrandítsalak: nem! sajnos... 10 ezer felett kell 1 db és ha az önkormányzat úgy gondolja, akkor nem kell újabb.

szóval ez nem így van. Ráadásul ugye 2 van dk-n, ami nem azt jelenti, hogy 2 másik még nem férne el, de semmiféle kötelezettsége nincs.

Az, amit te írtal, az azért van, mert 10000 fő felett lehet város, akkor, ha van bölcsödéje, stb. tehát ez a várossá válásnak feltétele, ezért is szerepel a gyermekvédelmi törvényben is.

szoval én azt latom, hogy ennek alapján nem lehet sarokba szorítani őket.

De

mivanha azt mondjuk, hogy nekünk igényünk van ra? és kész. az igényeinket nem szabhatják határok közé, és ha mi szülők úgy érezzük, akkor ez valószínű úgy is van. hm?

Előzmény: piglet (51)
piglet Creative Commons License 2005.11.24 0 0 51

Na én is olvasgattam:

 

A Gyermekvédelmi törvény (1997. évi XXXI. tv 94. § (3)) pontja

Az a települési önkormányzat, fõvárosban a kerületi önkormányzat, amelynek területén

a) tízezernél több állandó lakos él bölcsõdét,

b) húszezernél több állandó lakos él, az a) pontban meghatározottak mellett[,] gyermekek átmeneti otthonát,

c) harmincezernél több állandó lakos él, az a) és b) pontokban meghatározottak mellett családok átmeneti otthonát,

d) negyvenezernél több állandó lakos él, az a)-c) pontokban meghatározottak mellett gyermekjóléti központot [40. § [(3)] (4) bek.]

köteles mûködtetni.

 

Ebből következően ha 10000 felett kell bölcsi, akkor 10 ezrenként kéne egy bölcsi, nem? Tehát 30-nál már három. És azért megnézném én, hogy hol van Keszin gyermekek ill családok átmeneti otthona, mert én ezekről még csak nem is hallottam.

Előzmény: ejöje (34)
piglet Creative Commons License 2005.11.22 0 0 50

Itt a mailcímem:

lekref kukac freemail pont hu

Előzmény: kittti (49)
kittti Creative Commons License 2005.11.22 0 0 49
Én KK-ra gondoltam.Nem tudsz róla valamit?
Előzmény: piglet (38)
ejöje Creative Commons License 2005.11.22 0 0 48

a népességnyilvántartóból nem lehet adatokat kikérni, tudod személyiségi jogok. de en ma osszeirom az elképzeléseimet, hogy hogyan lehet erre embereket toborozni.

 

Ha aszt számoljuk, hogy Dk lakossága 37 ezer fő, akkor olyan 3000 ezer aláírással mi vagyunk a királyok, 300-350 pedig jelentős mennyiség, mi több reprezentatív. gondolj bele, hogy a közvéleménykutatásokat 0,01 százaléktól, már nagyon jól reprezentáltnak tekintik. Egy ekkor a településen, ha közvéleménykutatást tartanak, akkor a statisztikai számítások miatt olyan 500 fő körül húznák meg a határt, mert az alatt nem nem vállalja el egyik cég sem... szoval szerintem a 300-350 abszolut nem lehetetlen, sőt!!!

 

Épp ezért olyan választ kell elérni (választások), ami nem vész el, vagy ki tudja még az is lehet, hogy a másik oldal megigérni? :-D

Előzmény: pataporc (47)
pataporc Creative Commons License 2005.11.22 0 0 47

Szia apisz! Elo is akartalak kotorni a masik topikbol, mert emlekeztem, hogy ti ott laktok, de beeloztel. :)

Miert "meleg" az onkormanyzat?

En tuntetni is hajlando vagyok meg ehsegsztrajkolni, mert mar kezdek nagyon morcos lenni (a bolcsi is isten aldasa volt, hogy sikerult). Van ujsagiro ismerosom is, akit lehet moccantani (o godi, de Nok Lapjas erdekeltsege is van, az meg jo forum lehet).

Korulneztem az ovikeresos topikban es felhaboritonak tartom a mostani allapotokat. Egyszeruen rohejes, hogy ilyen politika mellett akarnak tobb gyerek vallalasara buzditani. Kulonben erdemes lenne ezt a vonalat is megkaparni, az egyedulanyas topik mutatja, hogy kis kitartassal lehet eredmenyeket elerni (ez pedig altalanos problema, nem lokalis, ahogy latom). Talan a sok elegedetlenkedo hajlando lenne osszefogni, ha valaki vegre megmutatna, hogy mi folyik itt. En kicsit tulvallalos vagyok, meg nem ertek hozza, de ha valaki vinne elottem a zaszlot, akkor szivesen talpalnek utana. :)

Es mi lesz, ha a valasztasokon fordul a kocka? Elvesznek az igeretek? Mire erdemes jatszani?

Nepessegnyilvantarto nem johet szoba kutakodni?

A Waldorf-ovi miben mas? Sajnos nekem fizetos hely nem nagyon jatszik. :(

Előzmény: Törölt nick (45)
ejöje Creative Commons License 2005.11.21 0 0 46

nekem van valami kontaktom... attol fugg mire gondolsz?! mertezekkel én nem nagyon kezdenék ki:( vagy nemjol gondolom?te mire gondoltál?

jogaszból meg csaldilag jol állok, szoval azt is meg tudjuk oldni

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.21 0 0 45
csatlakozom. csak az itteni önkorm. nagyon meleg. előbb vmi komoly kontakt kell, utána pedig egy jó jogász. h fölöslegesen ne pörögjünk.
Előzmény: ejöje (41)
kittti Creative Commons License 2005.11.21 0 0 44
Hogy kell irni???Új vagyok és nem találok semmit.:(
Előzmény: piglet (38)
ejöje Creative Commons License 2005.11.21 0 0 43
meg hat üzletekbe be tudjuk adni, hogy rakjak ki... nekem van néhány üzlet, amit tudok helyből:)
Előzmény: piglet (39)
ejöje Creative Commons License 2005.11.21 0 0 42

én oda tudom adni a bébiszitternek, ő hétvégén 50 gyerekre szokott vigyazni, az min. 20 szülő helyben:)

játszóterek, a bölcsiben is tudok nyomulni, ismerek gyerekorvost... szoval valami ilyen körben gondolkodom. És hát ismerősökön keresztül.

 

Azt nem irja a tv. hogy hány %tól lehet népszavazást kiirni, ezt a választási bizottság elnöke dönti el, hogy hány fő kell hozá (ezt én nem értem... és ha azt mondja, hogy 100 ezer:) ). de ennek ellenére, ha nem akarunk, vagy nem lesz belöle népszavazás, akkor is figyelemfelkeltésnek jó a dolog, hátha hat rájuk!!!

de ezt el kellene dönteni, hogy népszavazást akarunk, vagy peticiót?!

Előzmény: piglet (39)
ejöje Creative Commons License 2005.11.21 0 0 41
ha megcsinaljuk ezt az alairasos mókát csatlakozol?
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.21 0 0 40

pp, mi itt lakunk, de szerintem több, mint tragikus a helyzet. főleg, ha hozzávesszük, h a mostani másfél-két évesek, akikkel anyu még otthon van, akkor kerülnek közösségbe. ilyenekkel pedig teli lett a város az elmúlt egy évben. a helyeket sorra bezárják, semmi új és jó a láthatáron.

én gödre viszem jövőre, heti egyszer minicsoportba, majd ugyanide oviba. ez göd elején van, dkeszitől 1,5 km-re, waldorf óvoda. nagyon jók, a csapatot még régről ismerem. persze ez is alapítványi és fizetős. és el kell vinni a gyerekeket ebéd után.

Előzmény: pataporc (7)
piglet Creative Commons License 2005.11.21 0 0 39

Segítek, csak ugye hogyan találjuk meg a népeket. Mondjuk én a helyi védőnyanyával nem vagyok jóba. Tehát nálam ez kizárt.

Előzmény: ejöje (36)
piglet Creative Commons License 2005.11.21 0 0 38
Írjál mailt.
Előzmény: kittti (33)
pataporc Creative Commons License 2005.11.21 0 0 37

Hehe, bulizzatok mar ki nekem egy ovit, mire odamegyunk, legyszi! :)

Szerintem mindenkepp erdemes lenne megprobalni, legfeljebb nem tortenik semmi, de ez ne az anyakon muljon legalabb.

Holnap megyek a MAV-oviba, majd kifaggatom az ottaniakat, hogy mi a velemenyuk mindezekrol.

ejöje Creative Commons License 2005.11.21 0 0 36
:) én végigcsinálom, ha arról van szó, csak, csak legyünk elegen, hogy elkezdjük:)
Előzmény: Törölt nick (35)
ejöje Creative Commons License 2005.11.21 0 0 34

Végignéztem a törvényeket és a hozzájuk kapcsolódó rendeleteket...

hat nincs jó hírem, vagy van?:)

 

Önkormányzati törvényből:

8. § (1) A települési önkormányzat feladata a helyi közszolgáltatások körében különösen: a településfejlesztés, a településrendezés, az épített és természeti környezet védelme, a lakásgazdálkodás, a vízrendezés és a csapadékvíz elvezetés, a csatornázás, a köztemető fenntartása, a helyi közutak és közterületek fenntartása, helyi tömegközlekedés, a köztisztaság és településtisztaság biztosítása; gondoskodás a helyi tűzvédelemről, közbiztonság helyi feladatairól; közreműködés a helyi energiaszolgáltatásban, a foglalkoztatás megoldásában; az óvodáról, az alapfokú nevelésről, oktatásról, az egészségügyi, a szociális ellátásról, valamint a gyermek és ifjúsági feladatokrólvaló gondoskodás; a közösségi tér biztosítása; közművelődési, tudományos, művészeti tevékenység, sport támogatása; a nemzeti és etnikai kisebbségek jogai érvényesítésének a biztosítása; az egészséges életmód közösségi feltételeinek elősegítése.

(2) Az (1) bekezdésben foglalt feladatokban a települési önkormányzat maga határozza meg - a lakosság igényei alapján, anyagi lehetőségeitől függően -, mely feladatokat, milyen mértékben és módon lát el.

 

Azaz most már csak azt kell megnézni, hogy mit vállal az önkormányzat:( szerintem semmit. A bölcsi szoc. intézmény, az ovi, ami külön is szerepel oktatási.

 

Azért lehet jó hír, mert ugye azt írja, hogy a "lakosság igényei alapján", azaz nekünk lehet igényünk:)

 

kezd tetszeni ez az aláírásgyűjtési motyó:)

Előzmény: piglet (31)
kittti Creative Commons License 2005.11.21 0 0 33
A vezetőt nem ismerem csak azt a csajt akivel együtt csinálták(lehet hogy ő volt a vezető?)Most kilépett mert valami gáz volt.Tudsz valamit róla?
Előzmény: piglet (17)
piglet Creative Commons License 2005.11.21 0 0 32
Pataporc, nekem is küldjél mailt. Mert én is leírnám:-), amit gondolok.:-DDDDDD
Előzmény: pataporc (28)
piglet Creative Commons License 2005.11.21 0 0 31

A MÁV ovi egyébként már így is félig alapítványi formában működik, és pluszban kell érte fizetni.

 

Amúgy hiába mondják az okosok, hogy maradj itthon, ha van valamiféle kötelezettség az ellátás biztosítására.

Előzmény: ejöje (30)
ejöje Creative Commons License 2005.11.21 0 0 30

mindjart elküldom a mélt, amit irtam neked!

 

 

nem lehet, ők is tudják, de nincs ra pénz, mondják ők. Azt, hogy hány gyerektől kell nyitni meg tudom nézni, es ha aláírást gyűjtünk ér valamit, amikor az okosak azt mondják, hogy maradj otton a gyerekkel 3 évig...:(

Előzmény: pataporc (28)
piglet Creative Commons License 2005.11.21 0 0 29
Hivatalosan, legjobb tudomásom szerint az önkormányzat minden x fő után köteles egy ovit/bölcsit működtetni. Meg kéne nézni, hogy mennyi az annyi:-)
Előzmény: pataporc (28)
pataporc Creative Commons License 2005.11.21 0 0 28

Kuldtem ketto darab levelet, de nem tudom, mi lett a sorsuk. Megkaptad?

 

Elgondolkodtam ezen a bolcsi-ovi kerdesen. Nem lehet ez ellen tenni valamit, hogy valahogy rairanyitsuk a figyelmet erre a helyzetre (alairasgyujtes, mittudomen)? Elvegre ez megiscsak durva, hogy az ember nem tudja bolcsibe adni a gyereket, hiaba nyomorult egyedulallo, akinek nincs mas sansza.

A MAV-ovit miert akarjak bezarni?

Előzmény: ejöje (26)
ejöje Creative Commons License 2005.11.20 0 0 27
lassu vagyok:)
Előzmény: piglet (25)
ejöje Creative Commons License 2005.11.20 0 0 26
kuld el a mailcimed az enyemre, irtam neked egy tobb oldalas dolgozatot dunakeszirol:)
Előzmény: pataporc (19)
piglet Creative Commons License 2005.11.20 0 0 25
írtam mailt:-)
Előzmény: ejöje (24)
ejöje Creative Commons License 2005.11.20 0 0 24
neked?
Előzmény: piglet (22)
ejöje Creative Commons License 2005.11.20 0 0 23
hol laktok? 1 és 2 éves
Előzmény: piglet (22)
piglet Creative Commons License 2005.11.20 0 0 22
Itt laksz tőlünk 5 percre:-) MEkkora is a csemetéd?
Előzmény: ejöje (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!