Keresés

Részletes keresés

latihan Creative Commons License 2020.02.01 0 1 90

Blondel massza recept

 1 kg csont enyv + 2-3 deci víz másnapig ázik megduzzad. másnap vízfürdőben kell felmelegíteni

10  deka kolofonium (fenyőgyanta) lábosban felolvasztani + 2 -3 deci olajat hozzáadni (nem lenolaj)

 

a felmelegített sűrű enyvhez lassan hozzá kell önteni a gyanta olaj keveréket közben folyamatosan keverni kell .

ezután jön a neheze - az így elkészült masszához krétaport, vagy 000 mészkőport keverünk kb 2-3 kg 

 

VIGYÁZAT NAGYON  MELEG A MASSZA!!!!!!!!!

egy idő után ki kell venni az edényből és mint a tésztát kell bedolgozni a port az anyagba, 

 

az elkészült anyagnak kihűléskor enyhén rugalmas állapota van, 1-2 napi száradás után megkeményedik.

 

a mintákról szilikon gumival lehet negatívot venni vagy gyurmával amit kis időre a fagyasztóba kell tenni mielőtt belenyomjuk a masszát.

 

a receptet mindenk a saját tapasztalata szerin finomíthatja :)))))

 

 

Rea92 Creative Commons License 2017.11.11 0 0 89

Udvozlom! En palyakezdo epuletszobrasz vagyok , jelenleg epulet restauralassal foglalkozom

 Egy blondel keretet szeretnek rendbe hozni. Hianyos es elegge serult. A technika erdekelne es hogy az anyagokat hol lehet beszerezni .

Koszonettel: Rea 

Előzmény: Sz. Bella Restaurátor (84)
B-csabi Creative Commons License 2015.08.21 0 0 88

Dipankrin tablettát oldj fel és spriccelővel locsolgasd..feloldja az enyvet

Előzmény: potibor (79)
Mardu89 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 87
Mardu89 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 86

Üdvözlet!
Kovács Mihály vagyok, asztalos és restaurátor. Az alábbi webcímen érhet el: 
http://kovacsrestaurator.hu/

florg Creative Commons License 2015.06.27 0 0 85

Sziasztok!

 

Hátha jár erre valaki, aki tud segíteni.

 

Bebarnult ebonitot szeretnék visszafeketíteni (vagy legalább visszasötétíteni valamennyire), tud valaki erre valami módszert?

 

Sz. Bella Restaurátor Creative Commons License 2014.06.20 0 0 84

Sziasztok!

 

Amennyiben bármilyen kérdésetek merül fel restaurálással illetve konzerválással kapcsolatban, keressetek bátran! :)

Szobrász-restaurátor vagyok, de a műtárgyvédelem szinte minden területén otthon vagyok.

 

ricker.hu Creative Commons License 2014.03.11 0 0 83

 

Legfiatalabb ügyfelünk beugrott a tavaszi átvizsgálásra.

Nem mi restauráltuk,de a gyermek mosolya miatt is megéri csinálni!

 


www.ricker.hu

papuka Creative Commons License 2013.12.12 0 0 82

Dobj fel egy fényképet, hogy lássuk miről van szó. Lehet, hogy tényleg felesleges vesződni vele, mert ha inflációs pénzek, akkor abból sok jó állapotú maradt fenn, és könnyű hozzájutni.

Előzmény: lateralimarginalis (78)
papuka Creative Commons License 2013.12.12 0 0 81

Enyvet nedvességgel lehet oldani, pl. gőzöléssel, vagy nyírkos helyen tartod, de ez rongál mindent (ereszték is szétjön, de a furnér lemez is felpúposodik vagy feljön). Úgy hogy a forró gőzt javaslom a kívánt helyre fújni.

Előzmény: potibor (79)
ricker.hu Creative Commons License 2013.11.24 0 0 80

Szép estét!

Szakmai segítséget kérnék.

Mivel frissitenétek fel műanyag besárgult irányjelzőt veterán autón úgy, hogy a külső feliratok megmaradjanak. Nem szeretném elpolírozni őket,mert teljes restaurálás lesz a kocsin és kellenek rá. Köszönöm. János

potibor Creative Commons License 2013.11.12 0 0 79

Tiszteletem!

 

Friss vagyok a fórumon, de úgy érzem itt megoldást találok a kínzó problémámra: hogyan lehet régi (körülbelül századfordulós) szerkényt széjjelszedni az illesztéseknél, hogy ne sérüljön? A különféle felületkezelésekben már van valamiféle jártasságom, de nem tudom, mivel lehetne a ragasztót (gondolom enyv) ekkora méretű bútoron meglazítani. Egyelőre nem is az a kérdés, hogy restauráljak vagy felújítsak, hanem csak hogy a faszerkezet megmeneküljön.

Van ugyanis ez az elég rossz állapotú szekrényem lent a pincében, de egy kisebb átépítés miatt ki már nem fér onna egyben - főleg nem sérülésmentesen...

 

Fejembe vettem hát, hogy megpróbálom valami módon megmenteni azért. Tényleg elég cudar állapotban van már, de egy esélyt mindenképpen megérdemel még :)

 

Minden tippet köszönettel fogadok.

 

lateralimarginalis Creative Commons License 2013.07.19 0 0 78

Én saját magam nem merem kipróbálni. Ha egy restaurátor egy korrekt összegért le tudna szedni 10 db bankjegyet úgy, hogy a lehető legtökéletesebb állapotába jönne le, megközelítve az UNC minőséget (mert UNC állapotú, teljesen hibátlan pénzeket ragasztottak föl!), akkor megérné a vesződséget.
Amúgy papírpengőkről van szó, 100 pengős is van benne (de csillagos). :)
Kicsit attől is tartok, hogy a pénzek állaga, vagy éppen a  színezete meg fog rongálódni, ami szintén nagyban csökkentené az értéküket!

Jó volna, egy restaurátortól szakvéleményt, és árajánlatot kapni...

Előzmény: B-csabi (77)
B-csabi Creative Commons License 2013.07.19 0 0 77

Ha szerencséd van akkor olyan ragasztóval ragaszották,mint akkoriban a bélyegeket a berakóba,válassz ki egy értéktelenebbet pl egy 100 pengőst és áztad vízzel elméletileg pár perc alatt le kellene jőnni neki tekintve azt is hogy nem most ragasztották bele és semmi ragasztó nem tart az örökkévalóságig

Kérdés aztán az is hogy milyen pénzek vannak benne ,megéri e a veszödséget....

Előzmény: lateralimarginalis (76)
lateralimarginalis Creative Commons License 2013.07.19 0 0 76

Szervusz!

Köszi a válaszod! Van olyan pénz, ami "magától" lejött (úgy szereztem az albumot, hogy le voltak jőve, de biztosan nem szánt szándékkal szedte le az illető, mert akkor az értékesebbeket szedi le...).  Az ilyen lejött bankjegy felülete, illetve az albumban a nyoma segíthet a ragasztó megállapításában? Te restaurátor vagy? Mennyiért szednél ki egy pénzt?

Ha is másnak van ötlete, akkor várom! Köszönöm!

Előzmény: W_B (75)
W_B Creative Commons License 2013.07.19 0 0 75

Szervusz,

 

a döntő kérdés az, hogy milyen ragasztóval lettek a bankjegyek beragasztva.

Ha csirízzel, enyvvel, gumiarábikummal, akkor segíthet a hideg - langyos vizes áztatás.

De garantálni nem lehet, és azt sem, hogy a banjegy mennyire ázik le épségben.

 

Lehet, hogy érdemes lenne a legkevésbé értékessel kipróbálni.

Előzmény: lateralimarginalis (74)
lateralimarginalis Creative Commons License 2013.07.18 0 0 74

Sziasztok!

Van egy albumom, ahová papírpénzek vannak beragasztva. Vastag fekete lapokon vannak rajta a pénzek, teljes terjedelmükkel, egyik oldalukkal felragasztva, az album 1947-ben készült.

Ha ki szeretnék szedetni belőle pár darab pénzt, az mennyire oldható meg sérülésmentesen? Nagyjából mennyibe kerülne 1 db pénz kiszedése?

Várom a kedves restaurátorok válaszát ide, vagy a polarbeer@citromail.hu e-mail címre!

Köszönöm!

alpapa Creative Commons License 2013.07.18 0 0 73

Sajnos csak a jövöhét végefelé,mert nekem analog filmes gépem van előhívom nagyítom a képet de szkennelni nem tudok.Akkor lesz itthon a lányom neki van digitális gépe meg mindenféle számítógépes kütyüje.Sajnos nem értek ezekhez a modern dolgokhoz,már az is remek teljesítmény tőlem ha be tudom kapcsolni a gépet.:D

Előzmény: Br1961 (72)
Br1961 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 72

Tudnál küldeni a képkeretről fotót?

E-mail címem:rybary007@citromail.hu

Üdv.

alpapa Creative Commons License 2013.07.18 0 0 71

Örülök hogy rá találtam erre az oldalra.Üdvözlök mindenki.A segítségeteket kérem,van egy csodás kép keretem ami ütött kopott,de csodálni való faragásokkal van ellátva amiből a négy sarkán van egy egy különlegesen bonyolult de csak egy marad éppen,kettő sérült eléggé és egy teljesen hiányzik.Én nem mertek testaurálásról,de még felújításról sem beszélni,talán a helyreállitást merem megkockáztatni.A következőben kérek segítséget,ha az éppen maradt faragványra szilikon gumit teszek és a száradás,levétel után ha gipsszel kiöntöm és csont enyvvel a hiányzó részre felragasztom ez elfogadott,alkalmazható megoldás?Előre is hálásan kösznöm ha kapok véleményt ragítséget.Bocsánat ha túl hosszú voltam,de egy szószátyár nyugdíjas vagyok.

B-csabi Creative Commons License 2013.07.07 0 0 70

Rakj képet hogy legyen ítélet :-)

Előzmény: kukca (69)
kukca Creative Commons License 2013.06.25 0 0 69
sziasztok!
van egy bauer brillant 50es évjáratú bringám,érdemes felujitani vagy adjam inkább el? félnek odavannak teljesen.
Vaníliamuffin Creative Commons License 2013.03.25 0 0 68

Értem, most már minden világos ! Köszönöm ! :) Hát igen,...nem tagadtam,elég tudatlanka vagyok a témában..Köszi mégegyszer!

Előzmény: B-csabi (67)
B-csabi Creative Commons License 2013.03.25 0 0 67

Az hogy valaki restaurátor nem zárja kia kötött munkaidőt,másrészt bármilyen bejelentett munkavégzést végez(maszek is)köteles munkavédelmi oktatáson részt venni,elméletileg még munkaegészségügyi kockázati értékelést is kellene csinálni azoknak akik veszélyes anyagogkkal dolgoznak.

 

"

 Egy restaurátor tánciskola falát is bevakolja,ha az egy kicsit már "omladozik" ? ( tesójának van tánciskolája,és ott segített,mert a fal egy picit viseltes volt egy-két helyen..)"  ha megtudja csinálni miért ne?!  

 

4 pont ez a meglátás mindig a munkáltatótól függ,régebben én is voltam homlokzatokat javítani stukko miegymást és mi is panzióban laktunk,oda kell menni ahol munka van és ha pl bpesten van 4 napos meló minek jönnénk haza 200 km re minden nap...

 

"azt meg pláne nem hinném,hogy falat is "javít" egy restaurátor...olyan segédmunkás szagú ez...szerintetek ?" egy értékesebb gipsz stukkót,vagy ablakdíszt segédmunkás nem is tudná kijavítani a sima falra meg ott vannak a kömüvesek,de ha csak egy darab van lejöve akkor azért nem hívnak külön mestert meg kell tudja csinálni. álltalánosságban mérve egy restaurátornak nem csak egy dologhoz kell értenie hanem a felújjítandó dologhoz szervesen csatlakozó dolgokhoz is.

Én 100 éves motorokoat újjítok fel ez nem csak abból áll hogy szétszedem és összerakom,hanem hengert hónolók,esztergálok,festek,szerelek,hegesztek stb...

Előzmény: Vaníliamuffin (66)
Vaníliamuffin Creative Commons License 2013.03.24 0 0 66

Sziasztok!

 

Előre is elnézést kérek,hogy ide "pofátlankodom",mert nem igazán a témához szólnék hozzá,hanem egy kicsit más jellegű kérdésem lenne,mert tájékozatlan vagyok,nincsenek restaurátor ismerőseim( kivéve egy,akiről szó lesz),és nem tiszta egy-két dolog nekem,és a segítségeteket szeretném kérni,vagyis meglátásotokat :)

Szóval van egy restaurátor ismerősöm,aki elvileg festményeket restaurál...de nem is a személye a lényeg.

1.) Létezik,hogy egy restaurátor kötött munkaidőben,napi 10 órát dolgozzon? ( 8-18-ig)
Én azt hittem,szabadúszó szakma úgymond..és nincs kötött munkaidő...

2.)A másik,hogy restaurátoroknak is van munkavédelmi oktatás (nem tudom pontosan a nevét) amin meg kell jelenniük ?..

3.) Egy restaurátor tánciskola falát is bevakolja,ha az egy kicsit már "omladozik" ? ( tesójának van tánciskolája,és ott segített,mert a fal egy picit viseltes volt egy-két helyen..)

 

4.) És ez tényleg úgy működik,hogy a főnök ( eleve úgy tudom,nincs is főnök) felhívja a restaurátort,hogy szia,van itt meg itt egy munka,jössz velünk ? Ha rövidebb a munka,akkor hotelekben bérelnek nekik szobát ( 4fő együtt), ha hosszabb a munka,akkor pedig egy apartmant bérelnek ki nekik...

 

Csak megfordult a fejemben,hogy nem restaurátor,hanem max.valami segéd..mondjuk restaurátor segéd,vagy nem tudom...mert azt meg pláne nem hinném,hogy falat is "javít" egy restaurátor...olyan segédmunkás szagú ez...szerintetek ?

 

Tudom,ciki,mégegyszer, ne haragudjatok,de örülnék ha valaki hozzá tudna szólni :)

Köszönöm !

Lajkas Creative Commons License 2013.03.09 0 0 65

Köszönöm szépen, egyenlőre a kisebb hibákat próbálom javítgatni úgy látom eredménnyel, de lehet igénybeveszem a felajánlott e-mail lehetőséget.

Előzmény: mit_is_ir (64)
mit_is_ir Creative Commons License 2013.03.09 0 0 64

Sziasztok!

Elnézést, rég jártam erre.

Magát az eredeti anyagokból való restaurálást, valóvan nem árulom el, persze azt azért nem is lenne túl egyszerű megcsinálni.

 

De én is inkább felújítok és azt szívesen megosztom veletek.

Itt van leírás, hogy is kell. Ez ez egy egyszerűbb hiba javítása.

http://skkreativ.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=155219

Ha minta hiányzik, akkor agyagból vagy gyúrmából, le kell venni egy épp részről a mintát, vékonyan kiönteni ebből a keverékből és felragasztani.

Száradás után összedolgozni. De minden keret egyedi és a felújítása is egyedi megoldásokat kiván.

Akinek kell segítség az vagy a weboldalon írjon vagy az emilcímem sk.kreativ@gmail.com.

Ha van időm szívesen segítek.

Előzmény: Lajkas (63)
Lajkas Creative Commons License 2013.02.06 0 0 63

Szép jó estét !

Engem is érdekelne egy szakszerű leírás Blondel keretek restaurálásáról és a használt anyagokról, ha nem jelent 7-pecsétes titkot. Van itthon 4-5db megörökölt keret amik a költözködések és pakolások során megsérültek, meg az idő is kikezdte őket. Ezeket szeretném rendbehozni most, hogy nyugdíjas lettem van rá időm, meg az időjárás is a benti munkáknak kedvez.

Üdv:Lajkas

 

Előzmény: mit_is_ir (59)
bonifáció Creative Commons License 2013.01.12 0 0 62

Jó napot kívánok! nagy segítséget nyújtanak a képkeret javításáról szóló infók! Szeretném kérni ,hogy összefoglalva írja le egy dúsan díszített blondel keret hiányzó sarkai pótlása menetét.Sablon készítésének lehetőségére lennék kíváncsi ,és a felhasznált anyagokra! előre is köszi!

Előzmény: mit_is_ir (56)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.23 0 0 61

Itt a tárgy.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!