Keresés

Részletes keresés

Karigabi Creative Commons License 2020.01.08 0 1 4063

Köszönöm szépen a linkeket és tanácsokat, elkezdem a kutatómunkát :)

Ha majd vettem valamit és kipróbáltam, majd megosztom itt a tapasztalataimat, hátha másoknak is segítség lesz :)

Előzmény: Boarhunter (4062)
Boarhunter Creative Commons License 2020.01.07 0 1 4062

Én körülnéznék ilyen helyeken is. Aztán ha valami megtetszik, lehet alternartív beszerzési forrásokat keresni.

https://bollerbolt.hu/termekkategoriak/konyhai-kesek

Előzmény: Karigabi (4055)
H_G Creative Commons License 2020.01.07 0 1 4061

A CS Premium, ami belefér ebbe az árba és nem rossz egyáltalán.

Hepci Creative Commons License 2020.01.07 0 0 4060

Hát, ebben az árkategóriában nem tudok tanácsot adni (bár én is árulok kést).

A megjelölt összegből (20000) szerintem nehéz/lehetetlen tartós használatra alkalmas anyagú 4 kést összehozni, ha 3 nagyobbacska van közöttük...

joy Creative Commons License 2020.01.07 0 0 4059

https://www.google.com/search?q=zwilling+k%C3%A9s&oq=zwilling+&aqs=chrome.3.69i57j35i39l2j0l5.12106j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Csak 1 példa!
Tudom, rémisztőek az árak, a NET-en is beleszaladhat a vásárló hamisított áruba, ezért érdemes komolyabb beruházás előtt utána nézni márkaboltokban, és nagy külHUNi láncoknál!
Sokkéves gyakorlat: Egy konyhába elég 3 jó kés évtizedekig:
1 szeletelő, 1 széles pengés ívelt élű aprító, és 1 "santoku", esetleg egy kis hámozó kés, fenőacél, + egy fa késtartó, ...és fenőkő.
Tudom, rettenetesek az árak. Ha ma kellene vennem, 1 tartó és egy aprítóval kezdeném, és utána 1-enként venném a többit -végül is így gyűlt össze...

Ha a Tecsó saját márkás bevált, miért nem bízol inkább abban, mint a különböző okostojások (mi2:) süketelésében?
:o)))

+jegyzés: Nem szoktunk disznót vágni...

joy Creative Commons License 2020.01.07 0 0 4058

Szted milyen tradícióval bír a J.O. "márka"?
:o))))))))))))))

Előzmény: Hepci (4054)
joy Creative Commons License 2020.01.07 0 0 4057

Urbán legend, jól jövedelmez a bóvlipiacnak.

Előzmény: arnyekxxx (4051)
joy Creative Commons License 2020.01.07 0 0 4056

Utána kell nézni a hátországnak, ki-mi van mögötte?
Egy az eladó, de a portéka is lényeges!

A minősigi tanúsítvány azt mutatja, a leírtaknak megfelel-e a termék.
Az sehun nincs föltüntetve, hogy minden kés damaszkuszi acélból, vagy Katana technológiával készült-e.
Sajna a bizalom, és az ismert tradíció lényeges, az internetes ár nagyon sokat elárul.
Ha összeveted a NET-akciós késárakat, rávezet:
Nem valószínű, hogy 1 készlet 8 résszel -ára 6 000 Huf, tudja azt, amit egy 2 részes 22 000-30 000 Huf-os.
/Ajándék lónak ne nézd a fogát...:o)
Ahogyan írtad, ott a különbség: Olcsó, naponta többször fenni, drágább, ritkábban kell.
De minden kés rendszeres ápolást igényel, nem tárolható ömlesztve egy fiókban...

+jegyzés: rég Márkás termékben még nem csalódtam, akkor sem, ha gyártó ként Kína volt föltüntetve, de én is kaptam már "piaci adidass-t!
/A Coop-ba nem járok, mióta beleszaladtam egy adag "brindzába", amiről otthun derült ki: pimpós túrókeverék volt, birkához annyi köze, hogy én voltam, amikor megvettem./

Előzmény: Karigabi (4049)
Karigabi Creative Commons License 2020.01.07 0 0 4055

Mit ajánlotok amit érdemes venni?

Ahogy írtam már korábban, otthoni használatra szánom, szóval nem akarok több 10-20 ezreket kiadni egyetlen késért (viszont kb 20 000 Ft-ot már nyugodt szívvel kifizetek egy 3-4 darabos készletért ha tényleg időtálló).

Előzmény: Hepci (4054)
Hepci Creative Commons License 2020.01.06 0 0 4054

Rég elmúltak azok az idők, amikor pontgyűjtő akciókban elfogadható minőségű termékeket lehetett vásárolni. Tizenöt éve volt ilyen, valamikor pl. elfogadható Zwilling széria (Four Star) ment pontgyűjtésre, ekkorákat talán az eredetinek megjelölt árakkal se hazudtak, mint mostanában bármivel.

Ma meg a paraszt (ezer bocsánat az érintettektől :D) gyűjti lelkesen a pontot, ragasztgatja a matricát, végül mérhetetlen sok szar megvásárlása után hozzájut egy olyan szarhoz, ami azt a kedvezményes árat se éri meg, amiért végül megkapja. Ja, és még el is élvez szerencsétlen a valamilyen "nagy márka", pl.Zwilling vagy Dzsémi Olivér neve alatt beszerzett minősíthetetlen anyagból Sanghai-alsón készült, nagyságrendileg egydolláros piaci értékű konyhai vacakoktól. :)))

Hepci Creative Commons License 2020.01.06 0 0 4053

Hát, ez valóban elég vicces lett volna.

Előzmény: arnyekxxx (4046)
Boarhunter Creative Commons License 2020.01.06 0 0 4052

Ennyi...

Előzmény: arnyekxxx (4050)
arnyekxxx Creative Commons License 2020.01.06 0 0 4051

Ha az eredeti gyártó sok pénzt keres akkor könnyen korpásodik a haja.

Előzmény: joy (4048)
arnyekxxx Creative Commons License 2020.01.06 0 0 4050

Hogy a francba ne adna el az MM bóvlit ráadásul nemolcsón.

szerinted a pl ilike "okostelefon" az nem egy kalap szar? Meg a Hauser, Sencor, Orion háztartási gépek meg a Perfect Home kések valami húdenagy minőséget képviselnek?

Karigabi Creative Commons License 2020.01.05 0 0 4049

Igen, én is épp ezen gondolkodtam, hogy egy akkora cég mint a MM csak nem ad el bóvli terméket, ráadásul úgy hogy az alap ár 12 000 Ft körül mozog (most boltokban néztem, még több ) és az 50% csak akkor jön le ha nagyobb összegben vásároltál az MM-nél az elmúlt hetekben.

Nagy dilemmában vagyok, mert jelenleg pont ilyen Coop-ban vásárolt Blauhasmann (vagy mi) késeink vannak és bűn rosszak (ajándékba kaptuk :) ), 8 részes készlet volt 6 000 Ft. Van egy Tescos saját márkás kés is, na azzal élezés után 1-2 hétig tudunk húst is vágni :D

Előzmény: joy (4048)
joy Creative Commons License 2020.01.05 0 0 4048

Gondolod, hogy az eredeti gyártó tűrte volna a sz.r minőségű márkázott termék forgalmazását, vagy a láncok a gyatra minőségű márkatermék vádakat?
Egy ilyen bomba bedöntheti az egész bagázst!
Én is vettem Spar-os Tesco-s pontgyűjtő-akciós márkákat, és nincs velük gondom, nem is ócsárolom azokat, vannak Münchenben vett sorozatba illő kések is, különbség semmi. Mindkettő fajta ápolást igényel.
Pölö, a Rosenthal tányér pont olyan törékeny, mint a nagyanyóé volt... /Csak a partvis nem repül olyan gyorsan./

Más az "olcsó, épp csak használható" termékek árusítása, bár az utóbbi időkben megjelentek a saját márkás minőségi termékek is -jó drágán.

Előzmény: arnyekxxx (4046)
joy Creative Commons License 2020.01.05 0 0 4047

Fene tudja.
Nekem azért nem tetszik, mert ő állítja be az élszöget, pedig ahány funkció, annyi más élszög kell.
Én is a fenőkő+acél kombót használom, és szigorúan csak a deszkán, levegőben szabad a késekkel vágni!

Előzmény: Fishor (4037)
arnyekxxx Creative Commons License 2020.01.05 0 0 4046

Nem hinném, hogy a kollega által példaként említett Spar hamisított terméket árult volna igen komoly promocio kíséretében és ez az eredeti gyártó magyar képviseletének nem tűnt fel.

Előzmény: joy (4045)
joy Creative Commons License 2020.01.05 0 0 4045

Nemtom.
A nálunk taláható Zwilling; WMF; Butcher kések, és evőeszközök mind kiválóak, semmi baj a pengéjükkel, de megkövetelik a rendszeres élgondozást, megfelelő tárolást!

Nem vethetőek össze a noname kínai, és más EUrópai, dél-amerikai után gyártottakkal.
Nem kell összetéveszteni a hamisított márkázottakkal!

https://magyarnarancs.hu/belpol/hamis_markak_vedjegyuzerek-62346

Előzmény: Hepci (4034)
arnyekxxx Creative Commons License 2020.01.05 0 0 4044

a bergnerről jót én még nem olvastam ebben a topikban rosszat viszont sokat

Előzmény: Karigabi (4043)
Karigabi Creative Commons License 2020.01.04 0 0 4043

Sziasztok!

Otthoni használatra szeretnék egy késkészletet venni, és a Media-nál van most akció amivel a BERGNER BGIC 4500 50%-kal olcsóbb ( https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bergner-bgic-4500-k%C3%A9s-szett-4-r%C3%A9szes-1304108.html ). Első ránézésre nem tűnik rossz vételnek (főleg hogy 10 év garanciát adnak rá), de nem akarok fejest ugrani egy vásárlásba csak azért, mert akciós, nem 2 hétre veszi az ember a konyhakést :)

Van valakinek véleménye ezekről a késekről?

Köszi!

kuzzu Creative Commons License 2020.01.04 0 0 4042

Ok, legyen,  nem vitázni akartam :)

Előzmény: Boarhunter (4041)
Boarhunter Creative Commons License 2020.01.04 0 0 4041

Köszörűlésnél nagyon fontos, hogy sorja legyen végig az élen

Hülyeség...

Előzmény: kuzzu (4040)
kuzzu Creative Commons License 2020.01.04 0 0 4040

Van ott minden ami kell :)

Egy hentes (nem a boltos, hanem aki folyamatosan dolgozik a késsel) kb 5 percenként feni a kést. 

Köszörűlésnél nagyon fontos, hogy sorja legyen végig az élen és azt a sorját le kell acélozni róla mielőtt vágni-dolgozni kezd vele az ember.  (hosszas acélozásnál a sorja jobbra-balra hajlik és végül lehullik) 

Tehát: megfelelő élszög kialakítása a hozzátartozó élszalaggal, ezzel eljutni a sorjáig, a sorját lefenni.

Ezután vinnie kell a szőrt az ember kezén.

Ha jó a kés és jó az acél, akkor egyetlen köszörüléssel 8 órán át simán lehet normában marhát csontozni vele.

Ami házikonyhán honapokat kitesz.

Előzmény: Fishor (4039)
Fishor Creative Commons License 2020.01.03 0 0 4039

Van egy Dick fenőacélom, meg egy Falkniven dc04 es élezőm. Amíg éles a kés nincs is gond. De hamar elmegy az él, illetve sosem lesz borotva éles semmi. Paradicsommal azért nincs gond egy fenőacélozás utan. Érezhetően jobbak, de néha élezni is kéne, azt meg nem tudom jól,ezért gondoltam egy ilyenre, amit elég sokan dicsértek árukeresőn. 

Előzmény: kuzzu (4038)
kuzzu Creative Commons License 2020.01.03 0 0 4038

Ez ilyen két lépcsős mini köszörű.

Ha az élszőge megfelelő (persze ugye ahány "célkés": séf, csontozó, stb. annyiféle élszög kellene),

akkor a köszörűt lehet hogy helyettesítheti.

Viszont a kialakított finom élet gyémántszemcsével nem lehet ápolgatni.

Oda sima, vagy nagyon finoman bordázott fenőacél kell, ami szinte nem is szed le anyagot, hanem a visszasímítja az élét. 

Ha ez valóban ilyen álomjó lenne, az iparban már rég használnák, de nem látsz sehol.

Egy közepes szemcsézetű vizes kő, meg az acél, ez a tuti és amúgy tanulható (nők nehezebben).

Ennyiből akár dick acélt is vehetsz, ami otthon örök élet.

Előzmény: Fishor (4037)
Fishor Creative Commons License 2020.01.03 0 0 4037

Szia! 

Erről mi a véleményed? Esetleg van valakinek tapasztalata vele? 

https://chefschoice.hu/webaruhaz/chefschoice-elektromos-keselezok/chefs-choice-312-diamond-hone-motoros-keselezo

Üdv: Fishor 

Előzmény: kuzzu (4036)
kuzzu Creative Commons License 2020.01.03 0 0 4036

Kérdés, mennyire szeretnél éles kést ?

Amúgy fenőacél a helyes eszköz, jobb fajta, a gagyik semmit sem érnek.

Séf-szakács, hentes, fenőacélt használ.

A profi de egyszerű élezés 2 lépésből áll:

1. Valami hatékony (durvább) eszközzel kialakítani az élszöget (pl. lehet vizesköszörűvel, vagy akár vizes tál felett öblögetve kaszakővel), és ezt addig folytatni míg pici sorja képzödik végig az élen.

2. Fenőacéllal lefenni a köszörű által keletkezett sorját, majd a rendszeres haszálat közben időnként, ha már nem úgy vág, "simogatni" az élét. 

Ha már  az acéllal való fenés-simogatás nem hozza vissza a kívánt élességet, akkor újra köszörülés a

a megfelelő élszőgre sorjára és újra acélon fenés, és ez megy míg el nem fogy a kés.

Előzmény: Fishor (4035)
Fishor Creative Commons License 2020.01.02 0 0 4035

Sziasztok! 

Szeretnék egy késélezőt venni. Nem tudtok olyat ajánlani, amiben nem fogok csalódni és meg tudom vele élezni a késeimet?

Nézegettem elektromos kütyüket is, talán az a legegyszerűbb, bár elég drágák. 

Üdv: Fishor 

Hepci Creative Commons License 2019.12.28 0 0 4034

Pont ez a baj, hogy a gyártató előírásainak szemlátomást megfelel.

De milyen gyártató (híres német cég) az, aminek a csálé köszörülés megfelel?

A láthatóan szar megmunkálás mögött pedig az esetek döntő többségében egyértelműen szar alapanyag található.

Mitől Zwilling a Zwilling, ha egyes kései pont olyan vacak anyagokból és pont olyan vacak minőségben vannak elkészítve Kínában, mint egy Fiskars kés, vagy bármilyen noname kínai szar?

Előzmény: joy (4033)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!