Keresés

Részletes keresés

roszner Creative Commons License 2020.01.28 0 3 5826

Orion űrhajó kvíz, szerintem mindenkinek - aki szerette ezt a sorozatot - sikerülni fog!

https://fejtsdmegmost.com/orion-urhajo-kviz/?playAgain=1580122414

atherton_ Creative Commons License 2020.01.19 0 0 5825

kafa. tetszik ahogy a művész még azt is érzékelteti ahogy a teknőc leszállótalpai kárt tesznek a talajban, a nem túl ideális súly(ill. nyomás) eloszlás miatt. :)

Előzmény: Eolomea14 (5824)
Eolomea14 Creative Commons License 2020.01.15 0 1 5824

Itt lathato minden fonotosabb ORIONos urhajo, ureszkoz reszletes es szepen kidolgozott - metszetszeruen abrazonlt - "muszaki" rajza: http://www.rz-journal.de/Film-RZs/Raumpatrouille.html

bombahoppa Creative Commons License 2019.12.30 0 0 5823
Előzmény: b.veronik (5791)
roszner Creative Commons License 2019.12.25 0 2 5822

Boldog karácsonyt és új évet viszont és mindenkinek!

Előzmény: feketekavics (5820)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 5821

Koszonom - es viszont kivanom :)

Előzmény: feketekavics (5820)
feketekavics Creative Commons License 2019.12.22 0 1 5820

Boldog Karácsonyt!

_FK

roszner Creative Commons License 2019.12.20 0 0 5819

Honnan van az infód?

És miért nem magyarul?

Előzmény: tillA (5818)
tillA Creative Commons License 2019.12.19 0 0 5818

"Montor
Additional circuitry that McLane commands in addition to sleeping energy when approaching the "supernova".
[SPECULATION:]
The term does not appear in any available dictionary or dictionary. Either it is an additional boost, but this is unlikely since "Hyperspace plus sleeper" was previously described as a "hell of energy". Another possibility would be the derivation from lat. "Mons" = mountain. Then it could be a property of the drive, which causes a repulsion of matter and is used when starting or "climbing" from planets. That makes sense because you certainly don't want to land on this planet."

roszner Creative Commons License 2019.12.19 0 0 5817

A pontos meghatározását - sajnos - nem tudom, csak sejtem, hogy valami extra gyorsító lehet.

A keresett kifejezés az Invázió című (VII.rész) is elhangzik, amikor van Dyke tábornok kérdezi a beosztottjától: Ez a hiper-űrsebesség + tartalék? Válasz: Sajnos ennél többet nem tudunk. Már a montort is ráadtam.

Előzmény: cilafon (5816)
cilafon Creative Commons License 2019.12.19 0 0 5816

Köszönet mindenkinek, elsősorban seci-nek! Megnéztem mindkét filmet, a Leigázottak bolygóját és az

Eltűnt nyolc űrhajót is. Nekem mindkettő tetszett. És a keresett filmzeném is meglett...

Más: (ha már Orion fórum...) Gyerekkorom óta nem derült fény egy kérdésemre: Mi az a montor?

Amikor az Orion próbálja utólérni a nóvát, akkor hangzik el:

McLane : Figyeljetek ide! (rajzol) Itt zuhan a szupernóva a Föld felé... Nagyjából itt állunk mi. A
legkülső vonalat jelöljük A-val, a középsőt B-vel és az égitesthez legközelebbit C-vel. Ha
elérjük az A-t, Hasso hiperűr-sebességre kapcsol. B-nél hozzáadja a tartalék-energiát is, Cnél
a vésztartalékot és a montort. Abban a pillanatban, amikor C-t ezzel a sebességgel
keresztezzük, kilövünk tizenöt antianyag-bombát az égitest pályájára, és rögtön eltávolodunk
onnan. Tíz másodperccel az antianyag és a nóva találkozása előtt begyújtjuk a bombákat...
Ha ettől se hullik atomjaira az az átkozott jószág, akkor vége a tudományomnak.

Gondolom, hogy valami plusz energia-forrás... Lehet, hogy valami egyszerű dolog? De az sem baj,

ha ez egy futurisztikus fogalom, csak kifúrja az oldalam a kíváncsiság.

Tudja valaki?

Előzmény: seci (5815)
seci Creative Commons License 2019.12.15 0 0 5815

[ www.Torrenting.com ] - In.The.Dust.Of.The.Stars.1976.DVDRip.XviD-LAP

Ha nem megy irj a kukacomra!

-seci

Előzmény: cilafon (5812)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 5814

Szivesen. Sajnos a letoltesben nem tudok segiteni - nekem a Nemethonban kiadott DVD-n van meg a film. Magyar feliratot lehet talalni hozza (ha nem talalod meg, akkor abban tudnek segiteni).

Negy NDK-s SF film keszult + egy 3-reszes TV film sorozat ('A Skorpio oraja' ['Stunde des Skorpions']) A filmek:

A nema csillag (S. Lem Asztronautak c. regenyebol)

Eolomea/Eltunt 8 urhajo

A leigazottak bolygoja (nagyon-nagyon tavolrol I. Jefremov regenye, A Bika oraja, ihlethette a keszitoket)

Meteorvadaszok (C. Rasch muveibol: a hasonlo cimu regenybol ill. Az Asztronautik pusztulasa kisregenybol)

A leggyengebb - szerintem - A Leigazottak bolygoja. A legjobb az Eolomea es rogton utana A nema csillag. A Meteorvadaszok nem sikerult igazan, mert a rendezo megbetegedett, es mas fejezte be a filmet. De kepileg es zeneileg (es hangulatilag) az is nagon kellemes.

Itt lathato A leigazottak bolygoja elozetese: https://www.youtube.com/watch?v=aDeeyfSDmgw

RazorX911 Creative Commons License 2019.12.13 0 0 5813

A film magyar címe a, Leigázottak bolygója.

Egy filmkritika --> https://filmbook.blog.hu/2014/02/08/leigazottak_bolygoja

A korabeli plakát szerint szinkronos volt! http://bedo.hu/kepek/adat/plakat/22/0180.JPG

cilafon Creative Commons License 2019.12.12 0 0 5812

Köszönöm a tippet. Nagy valószínűséggel meg is találtad nekem...

Már csak egy forrást kell keresnem, ahol  - újra - megnézhetem, vagy letölthetem.

Ha a zenéjét meghallom, már biztos lesz a dolog.

A "8 űrhajó"-ról tudtam, de valahogy az eddig kimaradt, most szeretném azt is megnézni.

Remélem, megtalálom azt is valahol.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Előzmény: Eolomea14 (5810)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 5811

A kelet-nemet SF filmeknek - a szovjet fantasztikus filmekkel egyetemben - fenomenalis a zeneje. Jo nehanynak megvan a filmzeneje CD-n - igy a kelet-nemet (DEFA) SF filmek (kozottuk a mar emlitett Im  staub der Sterne) zenei valogatasa. Kedvenceim kapasbol az Eltunt 8 urhajo (Eolomea), Meteorvadaszok, Rogos ut vezet a csillagokhoz - de gyakorlatilag az osszes kelet-europia SF filmet is emlithetnem.

Előzmény: cilafon (5804)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 5810

Ha kelet-nemet a film, akkor az elmondasod alapjan az szerintem az 1976-os kelet-nemet/roman kooprodukcios Im staub der Sterne (ami magyarul a Csillagok poraban lenne, de anno A leigazottak bolygoja cimmel vetitettek).

https://en.wikipedia.org/wiki/In_the_Dust_of_the_Stars

Ha a tippem jo, akkor abban vagy egy emlekezetes jelenet: az egyik urhajos no az urhajo kabinjaban teljesen puceran - es elegge erotikus beutessel - "tancol" (ami az akkori kelet-europia filmekben nem igazan volt elterjedt).

Előzmény: cilafon (5807)
cilafon Creative Commons License 2019.12.11 0 0 5809

Igen, ígéretes. Ezek szerint van még mit átkutatnom.

Nagyon köszönöm.

Előzmény: seci (5808)
seci Creative Commons License 2019.12.11 0 0 5808

Ugyan nem talaltam meg neked ezt a filmet, de erre bukkantam kereses kozben: https://www.hobbyspace.com/Movies/index.html

Szerintem meglehetosen jo kis adatbazis igy elso ranezesre!

-seci

Előzmény: cilafon (5807)
cilafon Creative Commons License 2019.12.10 0 0 5807

Köszönöm a választ. De nem. A Murás Orion részt - mint az összes többit - én is jól ismerem.

Az a film amit én keresek csak egy részes (ha jól tudom), és talán szintén német, de hogy kelet- vagy nyugat-

azt már végképp nem tudnám megmondani. Csak abból gondolom, hogy a zenéjében egy nő németül énekel.

Amúgy a filing-je is hasonló az Orionéhoz, de a cselekmény végig egy idegen bolygón játszódik, a felszínen,

ill. barlangban, bunkerben. Úgy emlékszem, a bolygó lakatlan, csak a gonosz főszereplő és egy-két ember "bukkan fel",

na meg pár űrhajó, amit egy - a muraihoz hasonló - gépezet segítségével a földre kényszerítenek.

Ezzel el is mondtam mindent, amire emlékszem.

Előzmény: roszner (5806)
roszner Creative Commons License 2019.12.10 0 0 5806

Az Orion sorozat "Az űrcsapda" részben eltérítik az irányától Ibsen teknőcét és a Murán kényszerítik landolásra.

Lehet, hogy ezt a filmet keresed?

roszner Creative Commons License 2019.12.09 0 0 5805

... az Orion volt a nagy kedvencem...magnóval felvettem - a még eredeti - szinkron hangot

egy orsós magnóval.

Amig az M3 csatorna le nem adta eredeti szinkronnal az Oriont, (szinte) minden társunk ezt a hangfelvételt vágyta megszerezni. Végülis több helyről, különböző minőségben sikerült felkutatni. Nagy kár, hogy nem jelentkeztél korábban, te lettél volna a legnépszerűbb az Orion-fórumon.

Sajnos a kérdésedben nem tudok segíteni, de engem is kíváncsivá tettél.

cilafon Creative Commons License 2019.12.08 0 0 5804

Üdvözlök mindenkit!

Egy keresés találataként kötöttem ki itt.

Egy sci-fi filmet keresek, amit a 70-es években a Magyar Televízióban mutattak be.

Sajnos nem sokat tudok róla, a címét sem, nem is láttam elejétől a végéig, de azóta is és nagyon

szeretném megtalálni.

Amire emlékszem, hogy egy olyan égitesten játszódik, ahol valami gépezettel a földre

kényszerítik a közelbe kerülő űrhajókat. És hogy jó zenéje van.

Ha valakinek van bármilyen ötlete, köszönettel venném.

Egyébként az Orion volt a nagy kedvencem, az első vetítést is láttam.

A 80-as években ismételték, akkor magnóval felvettem - a még eredeti - szinkron hangot

egy orsós magnóval. Később átjátszottam kazettára, majd számítógépre. A mai napig megvan.

Előre is köszönöm a segítséget.

Eolomea14 Creative Commons License 2019.11.29 0 2 5803

Most rendeltem meg az ORION ket DVD kiadasat:

1. az olasz DVD-t azert, mert ezen sok bonusz filmecske van. Remelem, hogy nehany olyan is, ami se' a nemet, se' a magyar DVD kiadason [amik megvannak] nem szerepel.

2. a francia DVD kiasast pedig azert, mert ezen alternativ jelenetek vannak - jobban mondva, francia szereplokkel forgatott reszek (fokent a Kroman jatszodo jelenekben).

Mas: UTOPIA szoba ("lakosztaly") ... hat, ez szep csendben atterjedt ket es fel masik szobara is. Most mar az egesz emelet az Orion ill. az utopikus/futurisztikus SF szellemeben van atalakitva, berendezve (ill. meg nincsen teljesen kesz; nehany butor meg uton van ill. osszeszerelesre var.)

b.veronik Creative Commons License 2019.11.17 0 0 5802

Hisz csendben is maradt az énekes. :-D

Előzmény: roszner (5799)
b.veronik Creative Commons License 2019.11.17 0 1 5801

:-D Nem érted? süketnémáknak mutogatja el az Orion zenéjét.

Előzmény: Eolomea14 (5800)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.11.09 0 1 5800

A karrier csucsa - enekesnek lenni egy instrumentalis szamban.

Előzmény: tillA (5798)
roszner Creative Commons License 2019.11.08 0 1 5799

Örülök, ha bárhol felbukkan az Orion, de ennyire béna megjelenéssel és hangzással inkább maradtak volna csendben.

Előzmény: tillA (5798)
tillA Creative Commons License 2019.11.07 0 0 5798
RazorX911 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 5797

A listában szereplő filmek közül, melyekhez létezhet esetleg még, kalóz hangalámondás?? Az 1978-as BSG-hez készülhetett vajon? A másik 2 BSG filmhez készült akkoriban, szerencsére. (Mission Galactica - The Cylon Attack 1979 és az Conquest of the Earth 1980) A Moontrap, az meg van narrisan, meg az előbb felsorolt 2 BSG film, az Életerő-vel együtt is ugyanígy hangalámondással, kazin/digizve.

Előzmény: qdz (5607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!