Keresés

Részletes keresés

tillA Creative Commons License 2019.11.07 0 0 5798
RazorX911 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 5797

A listában szereplő filmek közül, melyekhez létezhet esetleg még, kalóz hangalámondás?? Az 1978-as BSG-hez készülhetett vajon? A másik 2 BSG filmhez készült akkoriban, szerencsére. (Mission Galactica - The Cylon Attack 1979 és az Conquest of the Earth 1980) A Moontrap, az meg van narrisan, meg az előbb felsorolt 2 BSG film, az Életerő-vel együtt is ugyanígy hangalámondással, kazin/digizve.

Előzmény: qdz (5607)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.10.12 0 1 5796

Elindult a csillagok fele egy legendas urhajos (nem sok maradt mar beloluk); Alekszej Leonov nemcsak az elso ember volt, aki szabadon lebegett az urben, de kesobb onkent vallalkozott arra, hogy elsokent - es egyedul!!! - a Holdra leszalljon. Ha a raketa fokonstruktor zseni, Szegej Koroljev tovabb elt volna, akkor igy is tortent volna.

 

Talan nem mindneki tudja, hogy az elso elolenyek, amelyek a Holdat megkerulve epsegben (megha megviselve is) is visszatertek a Foldre, szovjet teknosbekak (es mas allatkak) voltak. Ha akkor embert raknak a Szojuzba a szovjetek, akkor megeloztek volna az amerikaikat ebben is. (A NASA viszont nem kukoricazott: a jozan eszt felreteve - vagyis automatikus ill. allatokkal vegzett repuleseket pelda nelkul atugorva - bezsuppoltak harom urhajost az Apollo-8-ba, es uccu neki...)

 

Leonov amugy kivalo festo (nem meglepo modon, urkutatas temajaban) - es legfokeppen emberseges ember - volt.

 

Ajanlanam a Leonov urrepuleserol, ursetajarol nemreg keszult kivalo orosz filmet.

 

Eolomea14 Creative Commons License 2019.09.25 0 1 5795

Igy van. Engem sohasem zavart az Orionos Kaszinoban - vagy az Ikaria XB1 fedelzeten - tancolas, mivel ezeket teljesen odaillonek tartom.

 

Az egyik kedvenc mondasomat idezhetnem: idetlennek tunnek a tancolok azoknak, akik nem halljak a zenet. (Csak itt inkabb kepzetes hallasrol van szo: megerezni azt a - mai kortol eltero - hangulatot vagy atmoszferat, amiben ezek a fantasztikus/utopikus filmek jatszodnak.)

Előzmény: b.veronik (5794)
b.veronik Creative Commons License 2019.09.25 0 0 5794

Szerintem, ha pl. a 19. századi táncokat hasonlitjuk a mi korunkéhoz, sokkal "égbekiáltóbb" a különbség. Mi legfeljebb mosolygunk, de elképzelhetőnek tartjuk (talán, mert a mi korunkban találták ki ;-), s fogalmunk sincs mi lesz  ezer év mülva), hogy igy táncoljanak bizonyos korban, de 200 éve a hölgyek mélyen megbotránkozva elájultak volna, ha egy tvisztet vagy diszkó táncot látnak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Eolomea14 (5793)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.09.24 0 0 5793

Hasonloan "futurisztikus" tancot lathatunk van a nehany evvek korabban kezult Ikarie XB1 csehszlovak SF filmben (ami Stanislaw Lem A Magellan felho regenyebol keszult - legalabbis reszben).

Előzmény: roszner (5789)
roszner Creative Commons License 2019.09.21 0 1 5789
b.veronik Creative Commons License 2019.08.31 0 1 5791

Köszönöm! :-)  Miután Douglas Adams könyvein is "átrágtam" magam, elég volt a nulla előismeret bombahoppából. S tetszett a zene is! Valaha Lem mester Kiberiádájával kezdtem, s azóta is nagy kedvencem Robodri, aki a visszacsaholás elvén működik. :-D (merthogy nagy kutyabarát is vagyok)

Előzmény: bombahoppa (5790)
bombahoppa Creative Commons License 2019.08.30 0 0 5790
:)

Mindig, mindenkinek jól esnek az elismerő szavak. Ha nulla bombahoppa előismerettel átrágtad magad mindegyiken, akkor Te is megérdemled a gratulát!
Előzmény: b.veronik (5789)
b.veronik Creative Commons License 2019.08.30 0 0 5789

Köszöntem és üdv! ;-) Kellemesen lefárasztott. :-D

Előzmény: bombahoppa (5787)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 5788

A, a Visszhangok (Echoes) - minden idok legnagyobb zenei mestermuve (nyolc kulonbozo, hivatalos valtozatban van meg a bandatol ill. tagjaitol). Vagy 500-szor hallgattam, de 5000 utan sem tudbam megunni. Az a kitartott B-moll akkord ugy ketharmad tajon... ;) Echoes nem foldi zene - ez a szferak zeneje :)

 

Roger Waters mindig is banta, hogy nem ok szereztek a zenet a 2001-hez. Amugy Waters egyik koncertjen a filmbol vett hangreszek (HAL-9000) is voltak.

Előzmény: seci (5786)
bombahoppa Creative Commons License 2019.08.25 0 1 5787

Akinek van türelme, az olvashat a Vízöntőről és a földönkívüliek üzenetéről itt:

 

https://vote4bombahoppa.blogspot.com/2019/06/bombahoppa-univerzum.html?m=1

 

Egy fiktív csillagról itt:

 

https://vote4bombahoppa.blogspot.com/2019/06/fiat-lux.html?m=1

 

És aki még bírja, annak itt egy meghívó a Vénuszra:

 

https://vote4bombahoppa.blogspot.com/2019/08/meghivo-venuszra.html?m=1

 

Köszöntem és üdv!

seci Creative Commons License 2019.08.24 0 3 5786

Nem tudom ismeritek-e, hogy van egy Pink Floyd Odyssey mix, ahol a 2001-ben kicsereltek az eredeti audio-t Pink Floyd zenekre.

Szivesen felteszem valahova, ha meg nem lattatok.

-seci

Előzmény: Eolomea14 (5785)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.08.24 0 1 5785

Hat igen, nekem semmmi sem jo, ugy, ahogy van ;) Most pl. kedvenc bandam, a Pink Floyd szamait tervezem atformalni a magam izlesere.

 

A festok neve egyebkent: Robert McCall es Gennadij Golobokov.

Előzmény: b.veronik (5784)
b.veronik Creative Commons License 2019.08.23 0 0 5784

Érdekes ötleteid vannak, és nagyon jó, ahogy megvalósitod őket. De miért nem lehet tudni a festők nevét?

Előzmény: Eolomea14 (5782)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 5783

Csak hozzateszem, hogy az amerikia RM valojaban is egyutdolgozott szovjet festovel - megpedig a leghiresebbel, Andrej Szokolovval (akit tortenetesen Jefremov is megenekelt az Ot kep cimu novellajaban. Az iras egyebkent az Andromeda-kod, vagyis a Nagy Gyuru vilagaban jatszodik - es megjelent, megpedig roppant gyatran, egy ujabb Galaktika kiadasban.) Pl. kozosen festettek meg egy panoramat, "Beke az urben, beke a Foldon" cimmel. Szoval en semmifele szentsegtorest nem kovettem :)

Előzmény: Eolomea14 (5782)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 5782

A kepeknek kulon tortenete van. Az alapot annak az amerikai festonek a kepei szolgaltak, aki a 2001-Urodusszeia plakatjairol hiresult el + a NASA udvari festoje volt. (Volt szerencsem latni eredeti festmenyet is a Kennedy Urkozpontban.) Nevezzuk RM-nak. RM egyedulallo volt a festeszet torteneteben azzal, hogy - muveszi hitvallasa szerint - hitt az emberiseg  fenyes jovojeben.

 

Az utopikus kepei csodalatosak es hivogatoak (szamomra), de hianyoltam beloluk jonehany dolgot: a termeszetet (parkok, viragok), a szineket, es az embereket (akik csak pottyok a nagyivu kepein) es azok kenyelmet szolgalo targyakat (padok, piknik asztalok, jatszoterek). Ugy hogy ezeket en potoltam digitalisan. (Amugy leveleztem a Mester lanyaval - es jogdij orokosevel -, aki azt mondta, hogy az apja szivesen talalkozott volna velem.) Altalaban ket RM kepet kombinaltam, amit azutan feldusitottam - ha lehetett, a Mester mas fetmenyeibol vett reszekkel. Nemelyik ilyen sajat izlesemre atszabott kep vagy tiz even keresztul keszult...

 

Volt azutan egy szovjet festo (nevezzuk GG-nak), aki ugyszinten paratlan volt a maga nemeben: o is az utopikus vilag hive volt, de RM szoges ellentetekent az emberekre koncentralt festmenyeiben. (Ez a hozzaallas elterjedt volt a Nyugat-Kelet viszonyaban a SF muveszet mas teruleten is - gondoljunk csak pl. a 2001 kontra Solaris filmekre; Yin es Yang.) GG volt a festeszet Ivan Jefremova: az altala abrazolt embereknek ugyanis semmi kozuk nincsen a ma emberehez: nala, Jefremovhoz hasonloan, a fejlett jovot fejlett emberek nepesitik be (akikjez kepest mi csak neandervolgyi eloemberek vagyunk.) GG amugy nemcsak paratlan kepzeloerovel rendelkezo muvesz, de csodalatos kitartasu ember is volt: 16 evesen egy baleset folytan eltort a gerince es teljesen mozgaskeptelen lett. Igy agyban fekve a szajaba vett vagy a kezere kotozott ecsetettel festett; mivel nem nagyon tudta felemelni a kezet, a kepek felso reszet a vasznat 180 fokkal megforditva festette meg.

 

Nemreg fedeztem fel a GG festmeyek internetes tarhazat - ami amugy nagyon siralmas is, mivel a festmenyek lathatolag szinte teljesen tonkrementek (joreszt a hanyag kezeles miatt). Ezeket most digitalisan restauralom (ami nagyon idoigenyes, es sokszor szinte teljes rekonstrukciot jelent.) Gondolkodom azon, hogy ki kellen egy konyvben adni a ket Mestert, hogy a jonepet szep jovobe valo hitre inspiralja. Persze ehhez hozzajarulast kellene kapnom a jogdij orokosoktol (es hat ez a vallalkozas olyan remenytelen is lehetne a mai vilagban, mint a fentebb emlitett osemberbol orvost vagy tanart faragni.) Visszaterve GG-ra, az o kepeibol atvett alakokat csempesztem be RM kepeibe, hogy a humanum is kepviselve jelen legyen.

 

Hat ennyit "roviden" a szoba kepeinek torteneterol :)

Előzmény: b.veronik (5781)
b.veronik Creative Commons License 2019.08.10 0 0 5781

A képek honnan vannak? Kiváncsian várom, milyen mintát választasz Panton mestertől a függönyre. :-)

Előzmény: Eolomea14 (5780)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.08.04 0 0 5780

Nem akar osszejonni... szoval itt a nyugati fal

Előzmény: Eolomea14 (5779)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.08.04 0 0 5779

Az atvarialt deli - es raklikkentessel: nyugati - fal.

Előzmény: Eolomea14 (5778)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.08.02 0 0 5778

Persze, teszek fel kepeket - amugy is most rendeztem at a szobat (az ablakkal szembeni fal kornyeke ugy nezett ki, mint egy viragbolt) + a csatol helyisegek is lassan teljesen be lesznek rendezve.

Előzmény: b.veronik (5777)
b.veronik Creative Commons License 2019.07.31 0 0 5777

Szuper! Örülök, hogy valamivel én is hozzájárulhatok az orion-szobához. :-)

S persze várom a fényképet!

Előzmény: Eolomea14 (5775)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 5776

Hozzateszem gyorsan, hogy nem rosszat kivanok a szomszednak, de itt a hazak fabol vannak, es elegge tobzodik a vadvilag. Sok allat koltozik a hazak falaba (a fakopacs es dongok utan egy nehany hete egy megtermett szurke mokus koltozott a hazunkba, ill. annak falaba; ez mar sok volt, igy teljesen beboritottuk a falakat hofeher muanyag panelekkel. Ez a legjobb megoldas, mert ezeknwek az allatkaknak fa az fa - fuggetlenul, hogy az az erdoben van, vagy a hazba van beepitve.

 

Amugy dolgoztattam mar azzal a ceggel, akik olcson barmely kepet vaszonra nyontatnak (a feltett fenykepeken ezek a hosszu panorama ill. a kor alaku keretekben levok.) . Talaltam is egy alkalmas vekony anyagot a mintak kozott, amire mintat fogok ranyomtatni. Ugyhogy meg egyszer koszonom az otletet :)

Előzmény: Eolomea14 (5775)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 5775

Koszi, az attetszo fuggony nagyon jo otlet. (A szomszed hazanak meg remelem mielobb gallyra megy a faboritasa, es - ugy, mint mi - hofeher muanyag panelekre csereli le, ami valamit segitene ;)

 

De visszaterve a - kisebb cecoval jaro - fuggonyre; az amugy is dukalna. Meg is valositjuk! :) Verner Panton mintas lenne a legjobb. (Panton mester amugy is kepviselve van a szobaban: az asztali lampat es a tojasszek mogotti paneleket (amiket amugy en fabrokaltam; egy eredeti ugyanis 500 dolcsi lett volna) az o formatervezesei.

Előzmény: b.veronik (5774)
b.veronik Creative Commons License 2019.07.28 0 1 5774

Esetleg egy áttetsző függöny "orionos" motivumokkal? ;-)

Vagy kidekorálni a szomszéd ház oda látszó részét... :-D

No, de ez apróság az egészhez viszonyitva. Eredeti, jó ötlet az Orion szoba és a megvalósitás sem mindennapi.

 

Előzmény: Eolomea14 (5773)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.28 0 1 5773

Kedves b.veronik es seci: koszonom a visszajelzest :)

 

Hat igen, a gyenge pontjai a szobanak nyilászárok. A szomszed haza valoban nem futurisztikus (mint ahogy a haztervezesben is megallt az ido itt vagy otven eve; ezen a magam reszerol tudtam volna javitani, ha...) Gondoltunk arra is, hogy kor alaku ablakra csereljuk a meglevot (a la Solaris), amiben opalas uveg lett volna, hogy a kornyezet ne is jojjon at (ambar balra nezve egy fakkal boritott domboldalra lehet ralatni), de nagyon krorulmenyes es draga lett volna. Ugyanez miatt ugrott a csuszo bejarati ajto is. Talan majd egyszer...

Előzmény: b.veronik (5771)
seci Creative Commons License 2019.07.28 0 1 5772

Torolni/modositani azert nem lehet, mert akkor nem igazan tudna mukodni a moderacio - ami azert valljuk be nem rossz dolog.

Szerintem sincs egyebkent semmi gond azokkal a nagy kepekkel, tok jol mutatnak, tetszik nekem is a "kégli" :) !

-seci

Előzmény: Eolomea14 (5770)
b.veronik Creative Commons License 2019.07.28 0 0 5771

Négy szép, szines fotó csak feldobja az oldalt, s nem "terpeszkednek vegellathatatlan sorban."

Nekem nagyon tetszik. Ami nem, az az ablak, ill. a látvány: a szomszéd ház teteje. De belátom, nem süllyesztheted a szomszédot az óceánba a látványért. :-D

Előzmény: Eolomea14 (5769)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 5770

Bosszanto, hogy nem lehet valtoztani (nem latjak az Indexesek, hogy mukodnek a forumok a nagyvilagban? vagyis lehet torolni es valtoztatni a hozzaszolasok?) - na mindegy :) legkozelebb csak egy kepet illesztek be, amire majd raklikkentessel meg lehet nezni a tobbit is.

 

A szoba amugy zsufoltnak tunik (es - szandekosan - az is), mert a funkcioja nem csak az, mint minden mas mezei helyisegnel (vagyis az etkezoben eszunk, a haloszobaban alszunk), hanem onmagaman (ugy mint nagy egeszeben, mint a butorokat/berendezest tekintve) is latnivaloval szolgal. L'art pour l'art... (es hat a kopar fal nem sok esztetikai elmenyt nyujt :)

Előzmény: Eolomea14 (5769)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 5769

Elnezest, nem tudtam, hogy mozaikkent is eleg lett volna felrakni a kepeket (es akkor ir lehetett volna nagyban latni oket). Sajnos, itt nem latom, hogy lehetne modositani a hozzaszolason - amit gyakorlatilag minden mas forumon lehet. Nem orulok, hogy ezek a kepek itt terpeszkednek vegellathatatlan sorban. :(

Előzmény: Eolomea14 (5768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!