Keresés

Részletes keresés

b.veronik Creative Commons License 2019.07.28 0 0 5771

Négy szép, szines fotó csak feldobja az oldalt, s nem "terpeszkednek vegellathatatlan sorban."

Nekem nagyon tetszik. Ami nem, az az ablak, ill. a látvány: a szomszéd ház teteje. De belátom, nem süllyesztheted a szomszédot az óceánba a látványért. :-D

Előzmény: Eolomea14 (5769)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 5770

Bosszanto, hogy nem lehet valtoztani (nem latjak az Indexesek, hogy mukodnek a forumok a nagyvilagban? vagyis lehet torolni es valtoztatni a hozzaszolasok?) - na mindegy :) legkozelebb csak egy kepet illesztek be, amire majd raklikkentessel meg lehet nezni a tobbit is.

 

A szoba amugy zsufoltnak tunik (es - szandekosan - az is), mert a funkcioja nem csak az, mint minden mas mezei helyisegnel (vagyis az etkezoben eszunk, a haloszobaban alszunk), hanem onmagaman (ugy mint nagy egeszeben, mint a butorokat/berendezest tekintve) is latnivaloval szolgal. L'art pour l'art... (es hat a kopar fal nem sok esztetikai elmenyt nyujt :)

Előzmény: Eolomea14 (5769)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 5769

Elnezest, nem tudtam, hogy mozaikkent is eleg lett volna felrakni a kepeket (es akkor ir lehetett volna nagyban latni oket). Sajnos, itt nem latom, hogy lehetne modositani a hozzaszolason - amit gyakorlatilag minden mas forumon lehet. Nem orulok, hogy ezek a kepek itt terpeszkednek vegellathatatlan sorban. :(

Előzmény: Eolomea14 (5768)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.27 0 1 5768

Na, vegre elkeszult az Utopia szoba. (Ami idokozben kezdett szetfolyni a lakas tobbi reszere is, igy most ezt Kaszinonak kereszteltuk el. Az egesz korlet neve a szereny lett Orion lakosztaly nevet kapta :) Par heten belul veglegesen kialakitasra kerul egy nyulvanyai a szoba..., hm..., lakosztalynak; majd azokrol is rakok fel kepeket.)

seci Creative Commons License 2019.07.20 0 0 5767

E helyett lett 8 milliard ehezo es "mentsuk meg a Foldet - ne egyunk marhahust!" meg #metoo.

+Totalis dekadencia.

Igen, valahogy pont igy hanyatlott es bukott el az osszes birodalom.

-seci

Előzmény: Eolomea14 (5766)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.20 0 2 5766

Most van ugyebar az elso holdraszallas 50-ik evforduloja. A 'nagy idok tanujakent' volt szerencsem egyenes adasban latni, amint Armstrong a Holdra lepett. Termeszetesen rendkivuli elmeny volt. Izgalmas, igeretes korszak volt.

 

Az amerikai kovetsegrol hozott nagy meretu szines kulonkiadas fuzetecsket meg ide is kihoztam magammal. Ebben Arthur C. Clarke merengett az eljovendo dolgokrol: hogy peldaul mikor epul fel az elso holdbazis, mikor lep az elso ember a Marsra - termeszetesen, meg abban az evszazadban. Nem volt ugyanis egyetlen epelmeju ember a kerek vilagon, aki akar a legvadabb almaban is azt kepzelte volna, hogy fel evszazad multan is csak a Fold korul ropkodunk (ez az Amerikaiak azt is csak szovjet technikaval es orosz segitseggel tehetik).

 

A tobbi ide kapcsolodo emlekem meg az, hogy volt szerencsem latni az Apollo-11 kilovoallasat, lepkedtem azon a vasracsos hidon, ahol a holdurhajosok is vegigmentek az urhajoba szallas elott, es kezet szoritottam (valamint nehany szot valtottam) Buzz Aldrinnal (aki talan megfelelobb 'Elso Ember' lehett volna).

 

 

Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.01 0 0 5765

Az 1936-ban keszult angol Things to Come pontosan errol szol, vagyis a mai vilag romjain felepitenek egy jobb, szebb vilagot. H.G. Wells irta a forgatokonyvet, es a film elkesziteseben tobb magyar is kozremukodott.

 

Hasonlo az ebben az idoben Amerikaban keszult Lost Horizon (ami konyvben mint A kek hold volgye jelent meg magyarul). A filmben a vilagtol elzart [utopikus] vilagban orzik az eszmet, tudast es kulturat, hogy majd ha a nagy vilag vegleg elpusztitja magat, akkor a romokon ujra lehessen eleszteni - megpedig egy lenyegesen magasabbrendubb formaban.

 

 

Előzmény: b.veronik (5745)
Eolomea14 Creative Commons License 2019.07.01 0 1 5764

"Bár lehet, hogy nem baj, egyszerűen egy kultúra a végét járja, s a romjain épül valami más, valami új. De talán nem ide való ez a téma..."

 

Pontosan idevalo tema, szerintem. Jomagam mar inkabb csak utopiakkal foglalkozom. Ugyanis celtalan azon merengeni, hogy hogyan milyen lenne pl. egy marsutazas, amikor a Fold addigra - George Carlin [megszeliditett] szavaival elve -, egy langolo sargolyova valik. Szoval elobb ebben a vilagban kell[ene] rendet teremteni, mielott azt tervezzuk, hogy tudnank meg egy bolygot tonkrevagni.

 

Sajnos a vilagot ma olyanok iranyitjak [joreszt a hatterben], akik ugyan embernek szulettek, de mara csupan rideg fogaskerekeive valtak egy onmagat minden aron fentartani igyekvo, eszetlenul mindent elpusztito gepezetnek. Jefremov ezeket elo halottaknak nevezte a zsenialis Atheni Taisz regenyeben. Az iro ki is fejti azt az alapveto dilemat, hogy - ahogy irja - azok, akik meg tudnak szabaditani ezen elohalottaknak a hamis voltuktol, tul jok ahhoz, hogy meg is tegyek.

 

A Tomorrowland-beli Nix kormanyzo beszedjehez hasonloan egy masik mostani utopikus filmben, The Giver-ben is van egy rovid szonoklat a "rossz" fonoktol (aki igazabol egyaltalan nem rossz), ami valahogy igy hangzik: "A nep gyenge. Es amikor valasztasi lehetosege van, akkor rosszul valaszt. Minden egyes alkalommal." 

Előzmény: b.veronik (5745)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2019.06.29 0 0 5763

@seci > Azert egy 4 TV es szamtalan radiocsatornat uzemelteto, plusz filmeket/sorozatokat gyarto cegrol egy Metro-reklamujsagos cikk alapjan barminemu kovetkeztetest vegezni elegge komolytalan dolog...

 

Jimmy Savile ? pidgin channel ?

 

> Masreszt ne feledjuk mar el, hogy ez itt (Anglia) egy olyan orszag, ahol a "migrancs" nem egy olyan dolog amivel riogatjak a nagymamak a gyerekeiket/a politikusok meg a zembereket. Legalabbis nem az emberevo/mindenasszonytmegdugo(sic) szoveggel

 

Pedig lehet kellene, lasd Rotherham es szamos mas angol varos.

Előzmény: seci (5761)
seci Creative Commons License 2019.06.28 0 1 5762

Leforditom meg a BBCs cikk tenyleges tartalmat:  Ugy gondoltak, hogy ha olyan musorokat csinalnak, amik etnikai csoportokhoz szolnak (read: nem feher etnikai), akkor talan a legjobb dolog az, ha olyan riportereket  kepeznek (a hirdetes TANONCokat toborzott!) akik szarmazasi hatterukbol kifolyoan sokkal konnyebben fognak majd dolgozni az adott kozegben. [Magyar pelda: egy cigany kozossegbe olyan riportert kuldj, aki maga is cigany szarmazasu es ne a II. keruletben felnott irjoncot, aki putrit csak a TV-ben latott vagy ott sem]

-seci

Előzmény: seci (5761)
seci Creative Commons License 2019.06.28 0 0 5761

>> Arra a BBC-re gondolsz ami hivatalosan nem vesz fel fehereket?

Azert egy 4 TV es szamtalan radiocsatornat uzemelteto, plusz filmeket/sorozatokat gyarto cegrol egy Metro-reklamujsagos cikk alapjan barminemu kovetkeztetest vegezni elegge komolytalan dolog...

 

Masreszt ne feledjuk mar el, hogy ez itt (Anglia) egy olyan orszag, ahol a "migrancs" nem egy olyan dolog amivel riogatjak a nagymamak a gyerekeiket/a politikusok meg a zembereket. Legalabbis nem az emberevo/mindenasszonytmegdugo(sic) szoveggel, hanem azzal hogy munkadatelvevokeleteuropai.

Van itt az 53 millio Angliaban elobol 45 millio feher (ebbol is 2.5 millio nem angol/skot/walesi/ir/stb) a tobbi meg az ex-Birodalombol jott bevandorlo (azaz cca 85% a feher nepesseg aránya).

 

https://www.nomisweb.co.uk/census/2011/lc2101ew aztan a bal oldalon England + Ethnic groups + Age es lass csodat.

Ja, ehhez meg tegyuk hozza azt, hogy idokozben jott Romaniabol/Bulgariabol vagy 1-2 millio.

 

 

-seci

 

Előzmény: Ko_uszNotDead (5756)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2019.06.28 0 0 5760

@b.veronik > A Pál utcai fiúk és Légy jó mindhalálig már nekem sem tetszett, valóban elavultak kissé, de hát elgondolkodtató, hogy a mai fiataloknak hirtelen minden remekmű elavult lett?

 

A Pal Utcai Fiuk eleg fius tortenet lehet, hogy talan ezert tetszett kevesbe. A Legy Jo Mindhalaligra mar alig emlekszem, ugyhogy javitsatok ki ha tevednek. Nekem ugy remlik, hogy mindket tortenet kulcsmotivuma a becsulet. Talan ezert is "avultak el"... A mi korosztalyunk tobbsege mar nem kapott vallasos nevelest, de azert a szuleink attitudjebol atvettuk az erkolcsi tartast. A mai vilag egyik legnagyobb problemaja a szelsoseges kalmar-lelkulet, aminek nem szamit sem a kornyezet, sem embertarsaink, sem a tisztesseg, csak a kovetkezo negyedevi profit.

 

aki olvas, az pedig szinte ugyanazt (is) elolvassa, amit a mi korosztályunk. De ritka, mint a fehér holló.

 

Ez visszakanyarodik ahhoz amit seci irt az oktatasrol. Az intelligencia gorbe jobb szelen levo emberek szama veges, es nem tul nagy. Lehet "oktatni" nagyobb letszamot csak nem feltetlen fog rajtuk. Meg amit roszner irt a szamtalan figyelemelvono technologiarol. Amiket egyebkent direkt addiktivre terveznek. A Skinner-box filozofiaja gyakran bele van tervezve jatekokba. Ahogy hallom a Netflix is elemzi a filmnezesi statisztikakat, hogy melyik jelenet utan allnak meg az emberek, es hogy kell ugy filmet csinalni, hogy a szekbe ragassza a nezoket fuggetlenul a tortenet pozitiv vagy negativ uzenetetol, stb.

Előzmény: b.veronik (5757)
b.veronik Creative Commons License 2019.06.27 0 1 5759

"Ma pedig már ezernyi technika van ami az olvasásnak kárára van..."

 

És van irányitott butitás, csak meg kell nézni a tankönyveket, meg amivel a média bombázza a népet.

Előzmény: roszner (5749)
b.veronik Creative Commons License 2019.06.27 0 0 5758

"mondjuk kesobb sem lettem nagy kedveloje az 1000+ oldalas muveknek)"

 

És Asimov Alapitvány összese? ;-)

Előzmény: seci (5748)
b.veronik Creative Commons License 2019.06.27 0 1 5757

Egy mostani 6. osztályostól fél évszázad sem választ el, tehát éppen az Egri csillagok az, amelyiknek még hasonló élményt kellene nyújtania, hiszen a magyar történelem egy dicső eseményét dolgozza fel. És Gárdonyi jó iró. A Pál utcai fiúk és Légy jó mindhalálig már nekem sem tetszett, valóban elavultak kissé, de hát elgondolkodtató, hogy a mai fiataloknak hirtelen minden remekmű elavult lett? Pár évtized alatt?

Lehet, hogy én konzervativ vagyok, de olvasni a hagyományos könyveket szeretem. (A szememnek sem tesz jót, ha hosszabb szöveget böngészek valami elektronikus kütyün) A lurkók viszont semmit nem olvasnak, sem hagyományos könyvben, sem máshol. És hoppá: aki olvas, az pedig szinte ugyanazt (is) elolvassa, amit a mi korosztályunk. De ritka, mint a fehér holló.

A többség, aki olvas még, a divatos fantasyt falja. Ők inkább fiatal felnőttek.

Előzmény: seci (5747)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2019.06.27 0 0 5756

@seci > Egy nagyon fontos momentumrol ne feledkezzunk azert el: abban a sokat szidott atkosban "kotelezo" volt a kultura. A brigad szinhazba jart, olvasonaplot vezetett - es ezt latta otthon a gyerek is. Ha apa/anya olvas/szinhazba megy - akkor az egy jo dolog! De legalabbis nem olyasmi, amirol azt sem tudja a gyerek hogy eszik vagy isszak.

 

Igaz. Valami ilyesmire gondoltam amikor felhoztam, hogy a cserkeszekkel, vagy valami hasonloval meg lehetne probalkozni.

 

@seci > De ha megnezzuk az akkor keszult TV-musorokat es osszevetjuk a mostanival kinalattal hasonloan elszomorito a helyzet.

 

Egyetertek. Emlekszem anno voltak pl jo szinhazi kozvetitesek.

 

@seci > Mi itt Angliaban nagyon-nagyon jo helyzetben vagyunk, mert itt meg el a BBC es tartja a szinvonalat

 

Arra a BBC-re gondolsz ami hivatalosan nem vesz fel fehereket?

 

@seci > A Dilbert konyvek azert nem kepregenyek avagy kep-sorozatok gyujtemenyei ... erdekes olvasmanyok arrol, hogy mikent is mukodnek a nagyvallalatok belulrol nezve

 

Ismerem a Dilbertet. A Calvin&Hobbes es a Stonetoss formatuma ugyanolyan. A Dilbert a 90-es evek vegen, ketezres evek elejen volt a nepszeruseg csucsan*, azota a helyzet a nagyvallalatoknal (hasnoloan a tarsadalom tobbi teruletehez) tovabb romlott. A Dilbert alkotoja idonkent meg ir erdekes dolgokat a blogjan

 

* Google keresesi nepszeruseg, es ngram adatok is ezt mutatjak.

 

Előzmény: seci (5755)
seci Creative Commons License 2019.06.27 0 2 5755

Egy nagyon fontos momentumrol ne feledkezzunk azert el: abban a sokat szidott atkosban "kotelezo" volt a kultura.

A brigad szinhazba jart, olvasonaplot vezetett - es ezt latta otthon a gyerek is. Ha apa/anya olvas/szinhazba megy - akkor az egy jo dolog! De legalabbis nem olyasmi, amirol azt sem tudja a gyerek hogy eszik vagy isszak.

Azert ez manapsag nagyon nem igy van... Tudjatok, amikor kiontik a gyereket a furdovizzel egyutt esete.

De ha megnezzuk az akkor keszult TV-musorokat es osszevetjuk a mostanival kinalattal hasonloan elszomorito a helyzet.

Mi itt Angliaban nagyon-nagyon jo helyzetben vagyunk, mert itt meg el a BBC es tartja a szinvonalat (igaz ez 150 fontba kerul haztartasonkent evente/adok modjara behajtando - szoval nem ingyen van)

-seci

Előzmény: Ko_uszNotDead (5752)
seci Creative Commons License 2019.06.27 0 0 5754

A Dilbert konyvek azert nem kepregenyek avagy kep-sorozatok gyujtemenyei. Ha erdekel atkuldok belole egy parat, erdekes olvasmanyok arrol, hogy mikent is mukodnek a nagyvallalatok belulrol nezve es hogy mire is szamitson az, aki ilyen helyen dolgozik.

Azert koszi az ajanlasokat!

-seci

Előzmény: Ko_uszNotDead (5753)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2019.06.27 0 0 5753

@seci > Ezert van itt a Dilbert Principle (hardcover!) a monitorom mellett, hogy amikor (torolve) az agyamat, akkor beleolvasok es megnyugszom itt munka kozben!

 

Ha szereted a kepes dolgokat es nem csak a munkahelyrol szolokat, akkor feltetlenul kukkants bele a Calvin & Hobbes-ba. Hosszu kepregeny eseteben a szamuraj nyuszit (Miyamoto Usagi; usagi = nyuszi japanul) tudnam melegen ajanlani. Ha anno nezegettel Pif-et, akkor a Corto Malteset most kiadtak szep gyujtemenyes papir ;) kiadasban. Politikai temaban a Stonetoss.com-ot tudnam ajanlani, bar gyakran "benfenntes" humor, ami az aktualis usakiai politikai cirkusz kontextusa nelkul nem mindig ertheto.

Előzmény: seci (5750)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2019.06.27 0 0 5752

@seci > No meg ki olvas manapsag papir alapu konyvet a tabletek/e-readerek koraban? Mi is "optimalizaltuk" a konyvtarunkat

 

Jogos, en is "optimalizaltam", es szepirodalmat amit ide-oda lapozgatas nelkul folyamatosan lehet olvasni inkabb elektronikus formaban fogyasztok. Matek, tortenelem, idegen-nyelv, ismeretterjeszto es hasonlo konyvek eseteben, ahol ugral az ember a tartalomban, a papir meg mindig praktikusabb. Meg regen tan kvadrat irt valami olyasmit, hogy egy regi, tobbszor ujraolvasott konyv az olyasmi mint egy barat amit erdemes eredeti papir-formatumban megtartani.

 

Az elektronikus formara valtas megmagyarazza miert kolcsonoznek kevesebb papirkonyvet az emberek. De b.veronik nem elsosorban errol panaszkodott hanem arrol, hogy nem olvasnak a gyerekek, e-book-ot se.

 

A masik problema az elektronikus konyvekkel, hogy mi van ha egy ujabb Carrinton-event tortenik? Ez egy napvihar volt 1859-ben ami szetcseszte az amerikai telegraf halozatot. Ha valami hasonlo tortenne manapsag - ami konnyen elofordulhat - akkor az internetet, cloud-ot, es a otthoni/ceges elektronika jo reszet el lehet felejteni. Es akkor ott all az ember elektronikus konyvek nelkul.

Előzmény: seci (5750)
roszner Creative Commons License 2019.06.27 0 2 5751

" ...Egri csillagok?

Eszre kellene mar venni, hogy ezek a regenyek idejetmultak"

 

Ebben biztosan tévedsz!

 

 

 

"kesobb sem lettem nagy kedveloje az 1000+ oldalas muveknek"

 

Én is azt hittem, hogy Kodolányi trilógiája véget nem érő olvasmány lesz. Aztán ahogy belemélyedtem, alig két hét alatt a végére értem. És utána sűrű egymásutánban jöttek a további művei.

 

Hidd el, ha nemcsak az első 20 oldalt olvassák el a "nehezebb" fajsúlyú művekből, rátalálnak az igazi varázsára. Olvasásnak, tartalomnak egyaránt.

 

Előzmény: seci (5747)
seci Creative Commons License 2019.06.27 0 0 5750

No meg ki olvas manapsag papir alapu konyvet a tabletek/e-readerek koraban? 

 

Mi is "optimalizaltuk" a konyvtarunkat, marmint a papirra nyomtatott reszet, e helyett felkerult a Mega-cloudunkba a Masters Of Sci-Fi 100 kotete.

Meg Rejto, meg Szabo Magda, meg Fekete Istvan, stb.

 

A MEK-en ugye mar vagy 2 evtizede megtalalhato majd az osszes klasszikus mu, a Project Gutenberg-en mindezek eredetiben is.

 

Tulajdonkeppen konyvtarba manapsag miert is jarjon az ember? Marmint ha nem "regiseg" kell neki, vagy nem kutat.

 

Tudom, tudom, illata van a konyvnek, meg olyan jol esik kinyitni es lapozgatni :) Ezert van itt a Dilbert Principle (hardcover!) a monitorom mellett, hogy amikor (torolve) az agyamat, akkor beleolvasok es megnyugszom itt munka kozben!

 

-seci

Előzmény: roszner (5749)
roszner Creative Commons License 2019.06.27 0 2 5749

Igen, volt TV. Ha elég öreg vagy nemcsak a hétfői de a pénteki adásmentes napokra is emlékezhetsz. Meg az összesen egy csatornára. Ifjúsági műsor - tanidőben - csak vasárnap délelőtt volt (esetleg szombaton is?). Matiné pedig csak a nyári szünetben lépett be, úgyhogy nem volt igazi ellenfele az olvasásnak.

A videómagnótól kezdődik a könyvtárak kiürülése. Ma pedig már ezernyi technika van ami az olvasásnak kárára van...

Előzmény: Ko_uszNotDead (5746)
seci Creative Commons License 2019.06.27 0 1 5748

Csak hogy a topiknal is (kicsit) maradjak: amikor en rendszeresen konyvtarlatogato gyerek voltam felso tagozaton, akkor a sci-fi polcrol hordtam haza a konyveket. A klasszikus szepirodalom kimaradt ott es akkor (mondjuk kesobb sem lettem nagy kedveloje az 1000+ oldalas muveknek)

-seci

Előzmény: seci (5747)
seci Creative Commons License 2019.06.27 0 0 5747

Most szerinted 2019-ben egy hatodikos szamara milyen katarzis-elmenyt nyujt az Egri csillagok? Vagy a tobbi, egyaltalan nem az adott korosztaly erzelmi beallitottsagahoz kivalasztott "remek" kotelezo olvasmany.

Pont annyit, mint nekunk adott 197x-ban. Elolvastuk, mert muszaj volt, de hogy ezek nem szerettetik meg az olvasast, az tuti. Sot, inkabb ellene hatnak.

Eszre kellene mar venni, hogy ezek a regenyek idejetmultak. Erdekelne, hogy pl a tanarok tudjak-e azt, hogy ifjusagi regenyt (mondjuk HP-t) mennyit olvasnak a gyerekek?

-seci

Előzmény: b.veronik (5745)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2019.06.27 0 0 5746

@b.veronik De talán nem ide való ez a téma...

 

 

Valoban nem szorosan Orion. De talan azert szeretjuk a klasszikus sci-fiket, mert szivesen gondolkozunk azon merre halad a vilag.

 

Nagyobb a baj, mint gondolják általában. Bár lehet, hogy nem baj, egyszerűen egy kultúra a végét járja

 

Ez benne van a levegoben mostanaban. Spengler es Toynbee ota lenyegesen romlott a helyzet.

 

Thomas Cole: savage -> pastoral -> empire -> destruction -> desolation

 

fia már kézbe sem veszi

 

A mi fiatalkorunkban is volt televizio, megsem artott meg annyira, hogy ne olvassunk.

Előzmény: b.veronik (5745)
b.veronik Creative Commons License 2019.06.26 0 1 5745

Nagyon sok mindent próbáltunk/próbáltam, de egyre rosszabb a helyzet, s ez nem csak az én véleményem. Ott tartunk, hogy már a magyar tanárok is feladták (a többség), s a kötelezőket megnézik együtt filmen az osztállyal. Pl. egy közel 20 fős 6.-ból ebben az  évben hárman olvasták el az Egri csillagokat. A családomban, rokonságban próbálkoztam Winnetouval, 20 éve még sikerült egyik unokaöcsémet rávenni. Az ő fia már kézbe sem veszi, pedig az osztálya egyik legjobb tanulója. Próbálkoztam westernnel, a spagetti változat még úgy-ahogy elmegy, a klasszikus nem. "Bedobtam" párszor az Oriont is, pár percig élcelődtek a technikán, aztán hagyták, nézzem csak. Tüskevár, Tenkes kapitánya: "Mi? Fekete-fehér? Nem nézzük." Nagyobb a baj, mint gondolják általában. Bár lehet, hogy nem baj, egyszerűen egy kultúra a végét járja, s a romjain épül valami más, valami új. De talán nem ide való ez a téma...

Az utolsó mondatodban van valami. Olvastam valahol, hogy epigonok vagyunk, ez a mai generációra fokozottan illik.

Előzmény: Ko_uszNotDead (5744)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2019.06.25 0 0 5744

@b.veronik Emlitetted, hogy nem olvasnak a gyerekek. Letezik valami konyvklub, vagy szakkor a gyerekeknek ahol be lehetne a programba tenni mondjuk Winnetout es hasonlo "klasszikus" ifjusagi regenyeket, meg akar sci-fiket is? (Feltetelezem/remelem, hogy pl az Egri Csllagok azert meg kotelezo olvasmany.) Nem "nehez" konyvekre gondolok, hanem klasszikus ifjusagi szorakoztato irodalomra.

 

Esetleg valami filmklub ahol regebbi filmeket nezhetnek? Egy regebbi western lenyegesen jobb erkolcsi peldat mutat mint a mai filmek ugy altalaban. Van esetleg valami egyuttmukodes a cserkeszekkel, hogy pl bizonyos konyvek elolvasasat dijazzak?

 

Csak probalok itt otletelni mivel lehetne nepszerusiteni az olvasast a gyerekek koreben.

 

Egy random gondolat. Eszrevettetek, hogy a vallas es olvasas hanyatlasaval a hollywoodi szuperhosok (capeshit) gyakorlatilag atveszik a mitoszi hosok szerepet a mai generacioban?

Ko_uszNotDead Creative Commons License 2019.06.20 0 0 5743

Igen, koszi!

Előzmény: roszner (5742)
roszner Creative Commons License 2019.06.19 0 1 5742

Az enyém megérkezett?

Előzmény: Ko_uszNotDead (5739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!