Keresés

Részletes keresés

Kelence Creative Commons License 2008.11.19 0 0 127
4000 Ft-ért + postaköltség van egy eladó könyvem. Pár db egyéb méhész könyvem is van eladó
Előzmény: Degec007 (126)
Degec007 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 126
Sziasztok!

szeretném megszerezni az Örösi könyvet
van valakinél egy elfekvő példány?

köszi, Degec
fapeter Creative Commons License 2008.11.01 0 0 125

Szia!

 

ment a mail ...

Előzmény: hobbykertész (124)
hobbykertész Creative Commons License 2008.10.24 0 0 124

sziasztok méhészek!

anno nagyapám kezdett méhészkedni,

apámis fojtatta több kevesebb sikerrel.

most már nincsenek méhek, eladom a telkek,de nincs szivem kidobni a megmaradt dolgokat.

szivesen elpaszolnám akár jelképes összegért is.

van pár keret, egy pergető, talán a füstölö is használható, es meg biztos előkerül ez az. ha valakit érdekel értesítsen.győrújbarát.

miki76@vipmail.hu

 

fapeter Creative Commons License 2008.09.23 0 0 123

IGEN!!

 

Mindkét könyvet öszintén tudom ajánlani, az Őrösi-féle könyvben minden olyan szájbarágósan, szépen le van írva, nagyon tanúlságos!

 

a Báró Ambrózy Béla könyve, pedig tényleg igazi antik szakirodalom.

az ott leírt technológiákat kicsit át kell értelmezni a mai kor szemléletéhez,

de rendkívűl érdekes szakkönyv.

 

 mikor én előszőr hazavittem ezt a könyvet, apám azt mondta:

 "ejj fiam.... ez a méhészet egy külön szakma..."

 :-)) persze igaza volt, de nem tántorított el :-D

 

Jó könyvei vannak még Zsidei Barnabásnak is, de Ő inkább a szakmai részre koncentrál, kevesebb a képes illusztráció.

Előzmény: szega (122)
szega Creative Commons License 2008.09.19 0 0 122
Szvsz érdemes még beszerezni Örösi Pál Zoltán: Méhek között c. könyvét is. Nem mai, de az információk jelentős része megáll. Ráadásul érdekes, olvasmányos.
Az "antik" könyvek közül Báró Ambrózy Béla: A méh c. könyvét javaslom. Az már történelem... :))
alkonyzona Creative Commons License 2008.09.16 0 0 121
Üdv, Balian of Ibelin!

Éppen a topikban jelzett könyvet kerestem a neten, mikor rátaláltam a bejegyzésedre, és elkezdtem örülni, mert már a méhészet kézikönyvét pár hónapja kutatom.
Ha esetleg még megvan, és eladnád, akkor én mindenképpen vevő lennék rá, de a másik is érdekel. Idén kezdtem el a méhészetet tanulni Esztergomban, és azt mondták nekem, hogy ez a kézikönyv nagyon alapos munka.
Ha esetleg más formátumban, vagy más megoldásban tudnád átadni, természetesen az is érdekel, hiszen az információ fontos.

Köszönettel:
alkonyzona
Előzmény: Balian of Ibelin (109)
fapeter Creative Commons License 2008.08.05 0 0 120

nem, nem éri meg.

a sok vásárló inkább veszi a kilónként 500 ft-os teszkós "mézet" minthogy méhésztől mézet venne...

fellendítve ezzel a kínai piacot, és elnyomva a magyar méhészeket.

Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 119
Nem dehogy de kérdezni azt szabad nem?
fapeter Creative Commons License 2008.08.05 0 0 118
ezzel is szeretnél foglalkozni?
Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.05 0 0 117
sziasztok megéri most méhészkedni?
fapeter Creative Commons License 2008.08.04 0 0 116

Sziasztok méhészek!

 

Hát nem valami aktív a topic, és ez sajnos a méhészet iránti érdeklödéssel is így van.

(vagy a méhészek nagyrésze nem használja a fórumot)

végülis, dologidö van :-D a méhészetben

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.11 0 0 115
Érdekes a nickneved, a nicknév választásod, egy filmre asszociálok,
de ez igazán nem ide tartozik. Pardon.
Előzmény: Balian of Ibelin (113)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.11 0 0 114
Szia és köszönöm szépen a válaszodat.

A 2010 es-év, mint távlat, a falánkságomat’ ismerve :)) az egy kicsit messzinek tűnik. Komárom-Esztergom megyében, esetleg Fejér-megyében megbízható méhészt/méhészetet tudnál ajánlani? Budapestet kihagynám, nem esik útba.

Méhpempő-ügyben esetleg, kérhetek még eligazítást?
Egy részét enném, a másik részét kenném, magamra, magamra.
(Bocs.)
Gesztenyeméz, nem hangzik ám rosszul, sőt nagyon is jól hangzik.
Már úgy érzem, a mikor-hol korszakomat élem! :)
Tudod, sok info van a neten, de hála Neked, meglehet szűrni az információ áradatot, és még ehhez jön, hogy lusta is vagyok végig böngészni a google-mézest.

Sosem gondoltam,hogy a 0.9 kg/hét az olyan sok a jóból, és ezzel máris az országos átlag fölé eszem magam. Akác-hárs keverékméz. .ajaj.
Köszönöm a tippeket. :))
Előzmény: Balian of Ibelin (113)
Balian of Ibelin Creative Commons License 2008.05.11 0 0 113
szia Betű-vető

hát heti 1liter vagy ha jól gondolom inkább heti 1kg(a normál befőttesüvegbe a 0,9-esbe megy 1kg méz mert ugye sűrűbb mint a viz) az szép teljesitmény:))) az országos átlag 40deka/év:))))
az akác valóban folyósabb,jobban "öklik" mint a többi méz,ez is tény.
én várpalotai vagyok,tudnék neked ajánlani 1-2 méhészt,jómagamat azért nem mert 2001-ben eladtam a méheimet és 2hete egy befogott rajjal kezdtem újra párév kihagyás után,szóval nekem mézem idén-jövőre és még talán 2010-ben se lesz mert én most majd az állományt akarom feltornázni egy 30-40-es családszámra.

ami a virágmézeket illeti javaslom ha van rá mód egyszer kóstolj gesztenyemézet.5évente egyszer jött nekem össze hogy a Bakonyban egy helyen ahol vegyeserdő van mézelt a gesztenye és sikerült biborvörös zamatos gesztenyemézet pergetni.de az akác-hárs keverékméz se utolsó:)
Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.11 0 0 112
Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat. Igen a cukrosításra gondoltam elsődlegesen.
Az akácméz kicsit zöldes-színű, és folyósabb állagú, nem olyan sűrű, mint a virágmézek. Ennél többet nem látni/ok rajta.
Legutóbb 1700 Ft-ért vettem akácmézet, de szeretnék olcsósítani az árán.
Sajnos akácmézfüggő vagyok, a virágmézek nem jönnek be. Kóstoltam már sokféle mézet, de végül is az akác maradt a favorit. A heti egy liter, az lecsúszik. Sok?
Se a vércukor háztartásomat, se a kilóim számára nem befolyásolta kedvezőtlenül a mézelés. :)) Szóval, ha van megbízható, méhész, méhészet szívesen venném, ha esetleg tudsz ilyen címet, információt. Régen legalább az ár szelektált, köszönőviszonyban volt a az ár és a minőség, de jelenleg már semmiben sem lehet megbízni. :(

Előzmény: Balian of Ibelin (111)
Balian of Ibelin Creative Commons License 2008.05.10 0 0 111
szia Betű-vető

hát nagyon nehezet kérdeztél.hamisitáson gondolom azt érted hogy az a méz nincs cukorral,izocukorral,egyéb nem méhek által begyűjtött anyaggal keverve.
mindezeket sajnos csak laborban tudják megállapitani,hétköznapi praktikák erre nincsenek.
ha én mint méhész leadok a kereskedőnek X mázsa mézet azt laborban bevizsgáltatja és utána jutok a pénzemhez.

bevásárlóközpontokban gyanus lehet a túl alacsony ár.pl az általad emlitett akácméz normál ára 1000-1200Ft/kg között mozog,ezért amikor 599Ft-os akácmézet reklámoz valamelyik multi az már gyanus.gyanus mert kb ennyi a felvásárlási ár ha nagytételben adom le.

amire mint hétköznapi ember tudsz figyelni:

-a méz szine
-sűrűsége(akkor érett a méz,hogyha öntöd ki az üvegből szinte recsegő hangot ad,gyűrődik)
-ize(nem lehet savanyú,erjedt)
-nem tartalmazhat szemmel láthatóan szennyeződést


mindenképpen a közvetlen méhésztől vásárlást javaslom,mert a méz bizalmi termék,tehát boltok,bevásárlóközpontok mézvásárlás céljára nagyivben elkerülendők.

Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.10 0 0 110
Sziasztok!

Egy gyakorlati kérdés érdekelne, ebben kérnék segítséget.
Honnan tudom kívülállóként megállapítani, az- üzletben, kistermelőnél stb.- általam vásárolt mézről, hogy az hamis v. igazi? Tudom így elsőre igen naiv a kérdés, de mégis mire kell figyelni, mik az árulkodó jelek? (Az akácméz a kedvencem.)
Balian of Ibelin Creative Commons License 2008.05.10 0 0 109
szia Mathias

mindkét könyv megvan nekem.

A méhészet kézikönyve véleményem szerint 4-5ezer forintos könyv lehet a Méhanyanevelés kb 2ezer.
néha nézegetek antikvárium oldalakat a neten mert Faluba Zoltán Mit hogyan miért a méhészetben cimű könyvét keresgélem,1975-ös kiadás,az megy olyan 3ezer-4ezer forintért.

üdv Attila
Előzmény: mathias1 (108)
mathias1 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 108

Üdvözlet Tisztelt méhészek!

 

Segítséget kérnék hagyatékból eladó könyvek árával kapcsolatban:

1.Zsidei Barnabás: Méhanynevelés-dedikált, Akadémia Kiadó 1987

2.Nikovitz Antal: A méhészet kézikönyve I-II. 1983

 

Előre is köszönöm, ha valakinek van korrekt ajánlata írjon a mathias01@t-online.hu email címre!

Balian of Ibelin Creative Commons License 2008.05.02 0 0 107

hát gyakorlatilag sehogy.gondolom betartja a jogszabályban leirt védőtávolságot a szomszéd keritésétől,illetve a közút tengelyétől(gondolom én).
ezenkivűl figyelembe kell venni hogy a méhek röpkörzete 5km.tehát azon a területen belűl bárhova elrepülhetnek.

nekem évekkel ezelőtt az utca túloldalán levő szomszéddal volt bajom.panelból kertesbe szökött egyedről van szó.
a lényeg hogy az utcától a méhesem kb 30méterre volt hátul a kertben,illetve a felső kertszomszédom is méhész.
nos,az utca túloldalán lakó delikvens letámadott hogy a méheim lepiszkitják az ő halványzöld házát.
tudni kell hogy ő kivágott egy kisebb fasort a háza előtt ami addig a méheket a magasba kényszeritette.
én csak az alábbiakat közöltem vele:

-bizonyitsa be hogy az enyémek(alváz és motorszám a méheken,stb)
-a városban 5km-es zónán belűl levő bármely méhecske leszarhatja a házát
-kihez futkos a verebek,galambok,télen V alakban vonuló vadlibák esetleges piszkitása miatt.


na itt az ipse leállt,főleg aztán hogy láttam ahogy az utcán mosta a kocsiját és a szennylé folydogált az utcán én meg kissé összevontam a szemöldökömet.
Előzmény: sinterfoci (105)
t.szaffi Creative Commons License 2008.04.17 0 0 106

Origo-cikk:

 

"Céltalan méhek, üvöltő madarak - a lég- és zajszennyezés hatása az állatvilágra"

 

http://www.origo.hu/tudomany/elovilag/20080415-celtalan-mehek-uvolto-madarak-a-legszennyezes-es-zajszennyezes-hatasa.html

sinterfoci Creative Commons License 2008.04.01 0 0 105

Üdvözletem

Bocsánat hogy ide írom, de fontos kérdésem van.

Van egy 2 éves hugom akit nagyon féltek hogy megcsípik a méhek.

Ugyanis a szomszédunk méhész és az udvarába tartja a kaptárait.

Arra lennék kíváncsi hogy az udvarunktól hogyan lehetne távoltartani a méheket.

Mert szinten ki se lehet menni az udvarra olyan sok van.

Előre is köszönöm.

buffhi Creative Commons License 2006.07.20 0 0 104
Amit írsz, az igaz, de az akác két hétig virágzik, a bálványfa meg három. Egy évben meg ötvenkét hét van.
A méhészet egyik legnagyobb problémája, hogy mit egyenek a méhei, ha elvirágoztak a tavaszi és a koranyári növények?
Persze etetni lehet, de nem érdemes. Miért? Elsősorban azért, mert nagyon megviseli a méheket az összetett cukor átalakítása egyszerűvé, másodszor, mert ha mézet készítenek belőle az nem is igazán méz. /Csak olyan mint a cukorból készített bor./
Vagyis valamilyen nyári méhlegelőt kell találni. Mégpedig nagy kiterjedésüt. A napraforgó jó lenne, de nem mindegyik mézel. Az erdei aljnövényzet nem elég sürű.
Facéliát ilyenkor már nem találni. Jó még a magjáért termesztett lucerna, vagy a száraz rétek egy-egy gyomnövénye. Régebben az utifű számított ilyennek...
Ha méhészetbe kezd valaki ezt is jól át kell gondolnia...
Előzmény: Mad árka (103)
Mad árka Creative Commons License 2006.07.17 0 0 103
Az a gond az aranyvesszővel főleg, hogy nemcsak úgymond a gyomokat szorítja ki, de természetvédelmileg értékes területen is fejfájást okoz. Tehát bár mondjuk nekem a kedvencem a selyemkóróméz, de ha méhészetem lesz, biztosan nem fogom ültetni, éppen az általa okozott problémák miatt. Van már elég így is. :-/ Akác, bálványfa (a jó mézelők) ugyancsak. Patthelyzet.

Az elméletek egyébként érdekelnének meg minden más is, úgyhogy örülök, ha írsz.
Előzmény: buffhi (102)
buffhi Creative Commons License 2006.07.17 0 0 102
Szép reggelt Mindenkinek!

István vagyok és hobby méhész. Egyébbként tanár. 7 éve üzöm a szakmát és elég sok elméletet is olvastam hozzá.
Ha tudok bárkinek szívesen segítek, vagy küldök információt észak-Dunántúl méhlegelőiről, vagy egyébb viszonyairól.
Elsőként egy ajánlat: agresszív mézelő növények; selyemkoró, magas aranyvessző
Mindkettő ma már gyomnak számító, erősen terjeszkedő fej. Az elhanyagolt, netán parlagfüves területeken elvetett, vagy duggatott növények pár év alatt kiszorítják a haszontalan gyomokat. Ráadásul mindkettő szép diszes és illatos növény.
Ha érdekel valakit írhatok részleteket, vagy fellelhetőséget is.
szaffipótló Creative Commons License 2006.07.16 0 0 101
Harbi Creative Commons License 2006.07.13 0 0 100
Most már igen,Százados lettem!
Harbi Creative Commons License 2006.07.13 0 0 99
Jaj,bocsi,azt hittem de nem.
Harbi Creative Commons License 2006.07.13 0 0 98
Szerintem"baromi" jó képek a dolgozókról és a leselkedő Díszes cincérről.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!