Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2023.03.29 -16 0 4245

Én kétszer végigbogarásztam az állományomat, a normál erösségüek (4-5 fias keret) 3X8 kereten oldalt vakkerettel vannak, az erösek (6+ fias keret) 3X10-en, mind kapott a felsö fiókba két felkarcolt mézes keretet, 4 szüz keretet, egy építtetö keretet, a maradék meg fészekbe való keret, amibe már petézett az anya, de nem túl sokszor).

A télen -az éhenkórász egy-két családot kivéve- alig fogyott eleség, nem gyöztem tüskehengerrel felkarcolni a mézes kereteket.

Sztem nálunk már több, mint két hete járnak-jártak a füzre, mert a "tél" beállta elött napi 30-50-70 dekákat hordtak, csak a fostos sziváról nem hordhattak ennyit.

Ha el nem fagy, akkor április végén jön az akác, legalábbis az alapján, hogy itt szárba szökkent a repce.

Előzmény: pfffffffff (4244)
pfffffffff Creative Commons License 2023.03.29 0 0 4244

Hogy állunk? Lassan virágzik a repce. A fűz gyakorlatilag pár nap és adja. Már ha az idő hagyja.

van_Persil Creative Commons License 2023.01.08 -16 0 4243

https://telex.hu/tudomany/2023/01/08/egyesult-allamok-vakcina-meh-bakterium-betegseg

Ehhez az kellene, hogy kötelezöen mindenkinek megszámolják/összeírják a méhállományát és mindenki kötelezöen elvégezze az immunizálást minden méhanyájánál, még a peterakás megkezdése elött. ha az állam támogatná, akkor mindenki abban lenne érdekelt, hogy egyrészt a valós családszámot jelentse naprakészen, másrészt senki nem lenne abban érdekelt, hogy eltitkolja a valódi családszámot/illegálisan méhészkedjen.

van_Persil Creative Commons License 2022.09.21 -16 0 4242

Aki gondolkodik glükóz-fruktóz (izocukor) szirup használatán, túl sokat ne gondolkozzon, mert állítólag jövőre csak nagy cégek vehetnek majd, kis mennyiségben nem lehet majd venni, mivel egyrészt kevés a kukorica, másrészt a cukorhiány miatt nagyon megnőtt a kereslet az izocukorra.

van_Persil Creative Commons License 2022.07.23 -16 0 4241

Ez a baj a hunorral: két fiók már túl sok fészeknek, viszont napraforgón elöször a fészket hordják meg mézzel, lekorlátozva az anyát. Fél NB-nél egyszerüen csak alár rakok egy üres, fészeknek való keretekböl álló fiókot a napraforgó elején-közepén, amikor még nem kutatnak, és napraforgó végére megvan a telelö fészek+valamennyi telelö élelem, az anyának van elegendö helye petézni, ami roppant fontos az áttelelö állomány kialakulásához. Persze, ha valaki sok napraforgót akar pörgetni, a téli családerösség nem izgatja, az hagyja nyugodtan egy fiókon a családokat a napraforgó végéig. Viszont ilyenkor fölengedni az anyákat, hát, sok sikert hozzá. (Lefelé inkább mennek, mintsem a méz fölé.)

Előzmény: pfffffffff (4240)
pfffffffff Creative Commons License 2022.07.22 0 0 4240

Itt is elindult mínuszba. Ami nem baj, mert rengeteg a fészekben a méz, kéne némi helyet rágniuk maguknak. Valamint brutál szimatolás van már 6:30kor is. Nagyon kellene már egy 10 fokos lehülés meg egy több napos országos eső.

van_Persil Creative Commons License 2022.07.18 -16 0 4239

Nálunk napi 10-20 deka minusz van pár napja, virágporhordás mellett.

Előzmény: pfffffffff (4238)
pfffffffff Creative Commons License 2022.07.18 0 0 4238

Meg tudom úgy csinálni, h csak az ismeri fel, aki járt nálam.

3 féle virágpor van az aljon. Citromsárga, sötét sárga(ez napraforgó lehet) és sötét lila(ez meg valami vícia faj lehet, de azt nem vetik, valamelyik út mellett felejthettek el kaszálni.

Egyelőre tartja magát az egyenleg, úgyhogy csak készülök az etetésre, meg a betelelés feltételeinek a megteremtésére.

Előzmény: van_Persil (4237)
van_Persil Creative Commons License 2022.07.18 -16 0 4237

Ne tedd, nem miattam, magad miatt, nehogy valaki odatelepedjen a környékedre. Annál nagyobb méreg nincs egy méhész számára.

Előzmény: pfffffffff (4236)
pfffffffff Creative Commons License 2022.07.18 0 0 4236

Solidágó van körülöttem, de idén virágpor lesz belőle, más nem nagyon. Ha szeretnél kicsit sírni, küldök egy képet az 5 haos tavamról...

Előzmény: van_Persil (4234)
pfffffffff Creative Commons License 2022.07.18 0 0 4235

A fészek természetesen maradt, ezen felül 2 fullos keret is bent maradt. Van ahol több is. És azóta 2 nap is volt kicsi hordás, virágpor 3 féle van a higiénikus aljon. Úgyhogy nem lesz gond, persze etetni kell majd.

Előzmény: van_Persil (4234)
van_Persil Creative Commons License 2022.07.18 -16 0 4234

Én a zömét bent hagyom a 9-10 kilónak, de nem az állatjóléti 15 € és a előírt kötelezően benthagyandó 4 kiló miatt, hanem mert amúgy is bent szoktam hagyni, sokkal jobb nekik, mintha helyette cukrot adnék, mert egyrészt többet ad tápértékben, másrészt akarva-akaratlanul sok viragpor megy pörgetéskor-keretelvételkor veszendőbe.

Eddig tudtak szolidágóról/zöldítésről gyűjteni ősszel is, de idén az aszály miatt a szolidágó is reménytelen, csak olyan nyúlós-tanya tocsogóknál, mint pl. a Hanság lehet számítani valami kis nektarhordásra róla, a zöldítés meg -ha nem tévedek- már nem kötelező, így bolondok lesznek a parasztok (nálam a paraszt=földművelő) plusz költségbe verni magukat egy ilyen katasztrófa évben.

Előzmény: pfffffffff (4233)
pfffffffff Creative Commons License 2022.07.18 0 0 4233

2023as szezon elkezdődött. Az idei fantasztikus volt. Még 2,5 q lett a napraforgóból, kicsit már megrogyott az állomány. De király év volt, sokat tanultam. És már anyát is jelölök 😁

pfffffffff Creative Commons License 2022.07.02 0 0 4232

😆

Előzmény: van_Persil (4231)
van_Persil Creative Commons License 2022.07.02 -16 0 4231

Minél szebb a kinézete a pöttynek, annál nehezebb észrevenni. Apám egyik haverja az egész potrohát befesti szegényeknek, na, azokat húsz méterröl kiszúrni a kereten.

Előzmény: pfffffffff (4230)
pfffffffff Creative Commons License 2022.07.02 0 0 4230

Sikerült megcsinálni. Roppant büszke vagyok, bár a pont kinézete azért lehetne szebb. De a következő jobb lesz😁

 

van_Persil Creative Commons License 2022.06.30 -17 0 4229

erista? ök tényleg rendesek. egyszer kipurcant a königin pörgetöm vezérlése, telefonon azt mondták, hogy van nekik, odamentem, kiderült, hogy csak 12 V-os van, de azt mondta az eladónö, hogy sebaj, van itt 220 V-os komplett gép, abból kiszedjük, azt megkapom, ök meg rendelnek helyette a königintöl az ö gépükbe.

Előzmény: pfffffffff (4228)
pfffffffff Creative Commons License 2022.06.30 0 0 4228

Megjött. Egy része hibás. Fénykép, email. Hívtak és sűrű bocsánatkérések mellett küldik az újat. 

Úgyhogy ez a cég felkerült arra a listára, ahonnan rendelni fogok akkor is, ha netán drágább. Nagyra becsülöm, ha valakinél akkor is számít a vásárló, ha vmi gond van.

Előzmény: van_Persil (4227)
van_Persil Creative Commons License 2022.06.29 -17 0 4227

Azt elfelejtettem mondani. herékkel tudsz gyakorolni, hogyan kell befogni, a racs alá terelni és befesteni. Ha a dugattyút az ujjaddal elforgatod egy picit, akkor abban a pozícióban fog maradni, ha betolva, akkor betolva, ha kiengedve, akkor kiengedve.

Előzmény: pfffffffff (4226)
pfffffffff Creative Commons License 2022.06.28 0 0 4226

Köszönöm!

Megpróbálom és remélem, h mindent jól össze fogok hozni.

Előzmény: van_Persil (4225)
van_Persil Creative Commons License 2022.06.28 -16 0 4225

A hajnali keresés (persze jó fényviszonyok mellett) nekem tényleg bejött, eddig mindig napközben kerestem az anyákat, 4-5 nekifutásra, most meg gyak. két menetben meglettek. Meg hajnalban még nem kutatnak a kutatók. Azért is tanácsos a jelölés, mert így látni lehet, ha esetleg csendesen leváltották. Van aki a frissen kikelt szüz anyákat jelöli, van, aki csak a következö év tavaszán, én akkor, ha már kikelt az elsö saját nemzedéke. Ha azt tapasztalod, hogy a méhek elkezdik harapdálni a frissen festett anyát a szaga miatt, akkor vaníliáscukros vizet kell rá permetezni, az elveszi az idegen szagot.

Előzmény: pfffffffff (4224)
pfffffffff Creative Commons License 2022.06.28 0 0 4224

3 tábla van kilométeren belül. 2 se vége, se hossza, meg egy 4-5 haos.

Megrendeltem a kifogót és a tollat is. Felszívom magam és megcsinálom 😁

Előzmény: van_Persil (4223)
van_Persil Creative Commons License 2022.06.27 -16 0 4223

Nálam elég messziről hordják, így egyenleg van. Mivel a helyi parasztok hirtelen kapcsoltak és kukorica helyett napraforgót vetettek, így sok a környéken a napraforgó, ráadásul eltérő fejlettségi állapotban, cserébe nem jó neki a föld meg nagy a szárazság, így kérdéses, hogy mézel-e érdemben.

Előzmény: pfffffffff (4222)
pfffffffff Creative Commons License 2022.06.27 0 0 4222

Nem volt türelmem a 25 perchez. Sajnos a németek semmilyen, valaha értettem egy kicsit, mostanra elmúlt.

Állítólag elkezdte felénk is a napraforgó, csütörtökön majd megnézem a mérleget, h mutat-e vmit.

Előzmény: van_Persil (4221)
van_Persil Creative Commons License 2022.06.27 -16 0 4221

Én úgy veszem le vele a keretröl, nyitva rárakom az anyára úgy, hogy a dugattyú teljesen ki van húzva, megvárom, hogy az anya lölsétáljon az eszköz oldalfalán, majd becsukom a rolót, pár dolgozóval együtt, azok ki tudnak mászni a roló résein.

Ha ez a csávó töketlen, akkor ehhez mit szólsz?:

https://www.youtube.com/watch?v=UFK1K2jhXXg

nem a kék ruhás, hanem az ösz, szemüveges. anyátlan család, teljesen fogalmatlan fickó, hogy hogyan kell megállapítani, hogy anyátlan-e egy család, ocsmány, vén, herés keretek. a kék inges ért hozzá, elég birkatürelme van a másikhoz.

Előzmény: pfffffffff (4219)
van_Persil Creative Commons License 2022.06.27 -16 0 4220

Mondjuk én a beengedést úgy csinálom, hogy a keretek tetejere rakom csukott állapotban, majd felhúzom a rolót, a dugattyút pedig lefelé 8a keretek felé) tolom, és figyelem, hogy a léputcába menjen le. Várni én is várok, amíg megszárad a festék. Ritkán elöfordul, hogy megfestéskor megdermed az anya, de nem kell pánikba esni, fel fog ébredni ebböl az állapotból, nekem volt két "Lázár"-om, igen szépen püetéztek utána, a lényeg, hogy dajkaméhek vegyék körül.

Előzmény: van_Persil (4218)
pfffffffff Creative Commons License 2022.06.27 0 0 4219

Azt hittem, h az eszközzel lehet kikapni az anyát is. De ez a csóka elég töketlennek tűnik...

 

Viszont nekem nincsenek pároztatóim. Vannak lecserélt anyáim, mármint a család által. Őket szeretném jelölni. Ott is ilyen simán vissza tudom engedni? Várok 5 percet és szevasz?

Előzmény: van_Persil (4218)
van_Persil Creative Commons License 2022.06.27 -16 0 4218

ha tudsz németül, akkor érted a porosz csávó beszédét is:

https://www.youtube.com/watch?v=zJzdZ2kuhVI

én az anyakereséskor nem használok füstöt és ügyelek arra, hogy elötte ne zörgessem meg a kaptárt.

Előzmény: pfffffffff (4217)
pfffffffff Creative Commons License 2022.06.27 0 0 4217

Nem igazán látom, magam előtt, h hogyan működik, de ha a kezemben lenne, gondolom átlátnám.

Hogy engeded vissza? Kicsit vársz és egyből? Vagy valamivel(cukros víz) megfújod? Vagy kalodázod, mint egy új anyát? A tollnak gondolom van szaga.

Előzmény: van_Persil (4216)
van_Persil Creative Commons License 2022.06.27 -16 0 4216

én is azt hittem, de pont a sárga az a szín, ami miatt a virágporos méhek folyton bezavarnak, föleg repcekor.

én ezt használom az anyák befogására:

https://erista.hu/anyakifogo-egykezes-7600

jelölésre meg ezt:

https://erista.hu/anyajelolo-toll-zebra-7023

Előzmény: pfffffffff (4215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!