Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.01 0 0 523
Előzmény: rhava (522)
rhava Creative Commons License 2011.03.01 0 0 522

Köszönőm a válaszokat. Elnézést hogy zavartam.

Akkor jól sejtettem hogy csak a szomszéd jóindulatán múlik a dolog mert más lehetőség nincs, igaz ők azt se tudják miaz a jóindulat, de mindegy.

 

Esetleg azt megkérdezhetem hogy milyen esetben kell palánkot vagy vmi magasítót építeni a szomszéd kerítséshez, mert ha jóltudom szükséges egyes esetekben?

 

Mégegyszer köszönöm és további szép napot.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.01 0 0 521

Szóval azt szeretném kérdezni hogy mint méhészek nemtudnátok e valamilyen tanácsot adni egy súlyosan allergiás egyénnek vagyis nekem hogy a nem közvetlen hanem a tőlünk második háznál tartott méheket elkellessen költöztetni.==

 

Ha szabályosan tartják a méheket nem kell elköltöztetni, ha szabálytalanul, akkor a település jegyzője bírságot szab ki és ezzel kötelezi a szabályok betartására.

 A méhtartás szabályai:

 

http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=71

 

Aki súlyosan allergiás a méhcsípésre ( méhrepülés időszakában) mindig célszerű ellenszert magánál tartani mert bárhol érheti méhcsípés.

 

http://www.webbeteg.hu/cikkek/gyermekgyogyaszat/192/kiuteses-gyermekkori-betegsegek

 

Tisztelettel egy méhész.

Előzmény: rhava (517)
rhava Creative Commons License 2011.03.01 0 0 520

10házzal arrébb nincs még illetve kevés, nálunk rengeteg. Nagyon sok kaptár van gondolom méh is sok van de azt nemtudom hogy hány család. Anaphilaxiás reakciónál nem kellemetlenséggel kell számolni hanem halállal és az injekció amit 18ezer Ft ért kell megvásároljak nem elegendő így is ugyis intenzív csak kicsit több idő van rá.

 

Ami a méhek nem bántanak dolgot illeti nem értek egyet elég ha sapkanélkül megyek ki és rögtön célbaveszik a hajamat. Amúgy megnézném azokat akik tarták itt a méheket hogy ha ők lennének allergiásak vagy a gyerekeik akkor hogy viselnék.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.01 0 0 519

Minden mézet elvesz tőlük, azután megpróbálja a hiányt cukorsziruppal pótolni.==

 

Ez bem szerepelt a tisztelt valdasági méhésztárs hozzászólésában. Szerintem a cukornak helye van a méhészetben. Elsősorban serkentésben, élelempótlásban de semmiképpen élelem helyettesítésben! Szerintem így értette.

Előzmény: imkerei (516)
imkerei Creative Commons License 2011.03.01 0 0 518

Attól, hogy két telekkel odébb méhészet van nem feltétlenül kell több méhnek lennie, az udvarban. Nekem a telek végében van a méhészetem, de a ház körül nincs több méh, mint bármelyik udvarban.

A méhek csak azért mennek oda, mert valamelyik virágot felkeresik, nektár vagy virágpor reményében.

A méhek nagy körzetben keresnek maguknak táplálékot. Akár 11km sugarú körben is repülnek, ha megfelelő tápanyagforrást találnak.

A méhméreg allergia kellemetlen betegség, de a méheket nem lehet korlátozni. Sajnos ehhez a betegséghez hozzá tartozik, hogy a betegnek állandóan kell magánál hordoznia ellenanyagot. Ki porozná be a növényeinket, he nem lennének méhek és méhészetek?

Az én jó tanácsom az, hogy nem szabad bántani a méheket, mert maguktól még nem csíptek meg senkit. Csak akkor csípnek, ha veszélyben érzik magukat vagy a kaptárt!

Előzmény: rhava (517)
rhava Creative Commons License 2011.03.01 0 0 517

Üdvözlök mindenkit!

Tudom h nem illik és elnézést kérek érte de eléggé tanácstalan vagyok.

Szóval azt szeretném kérdezni hogy mint méhészek nemtudnátok e valamilyen tanácsot adni egy súlyosan allergiás egyénnek vagyis nekem hogy a nem közvetlen hanem a tőlünk második háznál tartott méheket elkellessen költöztetni.

Az az igazság hogy nemérdekelne hogy hemzsegnek a méhek az udvarunkon meg a kertünkben ha nem halhatnék meg akár egynek a csípésétől is. Ráadásul nem is a szomszéd bácsi tartja a méheket már évek óta hanem az unokái akik más településen laknak és így nemérdekli mivan itt.

És szerintük és a polgármesterünk szerint is az a megoldás h ne menjek ki a házból csak korán reggel és estefelé. Nagyon kedves tőlük.

 

Szóval nekem semmi bajom a méhészkedéssel és a méhészekkel, csak ez így nem állapot. Azért jutott eszembe írni mert március elseje van de már most is jópár zümmögött az udvaron.

 

Ha esetleg valakinek lenne valamilyen ötlete és megosztaná velem az rhava@citromail.hu ra elküldheti, és nagyon szépen megköszönném.

 

 

Hálám jeléül tölthetek le torrentről méhészettel kapcsolatos ujságokat vagy könyveket azthiszem láttam fent jópárat.

imkerei Creative Commons License 2011.03.01 0 0 516

Nem értek egyet ezzel a hozzászólással!

A méhészkedéshez szerintem nem kell cukor! Ugyanolyan káros a méhek számára, mint az emberek számára.

Sok méhész panaszkodik, hogy betegek a méhei (nosema s.t.b.). Szerintem azért betegednek meg a méhek, mert üres tápanyagoktól mentes étrenden tarja őket a méhész. Minden mézet elvesz tőlük, azután megpróbálja a hiányt cukorsziruppal pótolni.

"Mi" magunk tesszük beteggé a méheinket azzal, hogy az értékes tápanyagokat elvesszük tőlük és üres szénhidrátokkal próbáljuk meg pótolni!

Nem csak a megtermelhető hasznot kellene a méhésznek nézni, hanem a méheire is tekeintettel kellene lennie!

Ez az én véleményem!

Előzmény: moholivirág (515)
moholivirág Creative Commons License 2011.03.01 0 0 515

Tiszteletem Gábor olvasom hogy gondba vagy az atkairtássa én ajánlanék neked egy széleskörben használt módszert az atkák irtására:A szer neve oxálsav,de csak ősszel kell használni október mikor nincs fiasítás.Ami a lényeg olcsó és egyszerű a használata améhekre nem ártalmas mert cukorszirupba keverjük a méhekre fecskendezzük és ők elfogyasszák.A következő évben az utolsó pörgetés után kapnak 3-4 füstölést és nincsgond az atkákkal.Ha az atka el van szaporodva akkor az anyaméheket ajánlatos minden évben cserélni és erősen serkentő etetést alkalmazni a méheknek.Ezmellett minden méhcsaládnál május-júniusban fiasításmegszakítást alkalmazni,ez egy külön téma.Én Vajdasági méhész vagyok.Anyit elárulok hogy a jó méhészkedéshez három dolog kell:cuko,cukor,cukor.

Előzmény: Gábor264 (489)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 514

Szia János! Nagyon szivesen. Akkor még csak annyit mondanék NB 24.-eseket csinálj

Az anyarács fix legyen benne,és higénikus aljal csináld.Pontosan úgy mint a rakodóknál.

Persze lehetnek több darabbol is a taposók.Őrősinél pontos rajzot is találsz.Üdv

Cirkusz

Előzmény: HA8-094 (513)
HA8-094 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 513

Nagyon szépen köszönöm

A tanácsot, igy fogok cselekedni mert magam csinálom a kaptárakat.

Még egyszer köszönöm. János

Előzmény: Cirkusz01 (512)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 512

Szia! A kijáró nyilás nagysága kaptár gyártótol függ.Ezeken a kaptárakon rendszerint

közép tályon vannak . A méretük15mmx150mm. A kaptár két vége felé vannak elhelyezve.

Ajánlom hogy legyen alul is olyan aminek az alja szinel a kaptár fenékkel.Én a 20mm.-es

magas kilyárót szeretem. Igaz hogy nem szokásos,de nálam a fekvökön alul 15cm.es

nyílások voltak 4cm.-es szünetekkel.Szükség szerint nyitottam,vagy zártam őket.

A kilyáró nyilásba illeszkedő lécdarabbal .Üdv Cirkusz.

Előzmény: HA8-094 (509)
nyulica Creative Commons License 2011.02.28 0 0 511

A kijárónyílást érdemes változtatható méretűre készíteni. Tehát hordástalan időben szűkíteni, főhordásban bővíteni. A sem mindegy, hogy alsó vagy középső elhelyezése van-e. Mindazonáltal a teljes méretre számolhatsz léputcánkét 1-1,5 négyzetcentimétert.

Előzmény: HA8-094 (509)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.27 0 0 510

A méhek születnek önkéntelen,élnek 
örömtelen,dolgoznak szüntelen,
meghalnak jutalmazatlanul,és el-
vegyülnek a föld porával nyomtalanul.

HA8-094 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 509

Üdv minde méhésznek

Kérdezni szeretném a 15 nb kaptár röpnyilása mekora mien méretevan?

Köszönöm, hogy olvastátok Tisztelettel János

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 508

Szia Imkerei! Ígyvan. Pontosan erről beszéltem.Pénzt meglehetne az államtól,és az

Eutól is kérni.Igazábül nekönk méhészeknek kellene ezt kezdeményezni.Létre hozni

egykis pénzügyi alapot. ha minden méhész beszálna nem volna tul megerőltető.

Igazából a környező országok méhészeivel is lehetne egykis kooprodukció. Akkor

a kőltségek is kissebbek lennének,és esetleg nagyobb állományból lehetne kikeresni

a legjobbakat.Muszály most lépnünk mert ha a kisérletek elindulnak is és minden jól sikerül akkor is évek kellenek amíg az állományok teljesen kicserélődnek.

Vajon kitartanak addig a vegyszereink? Mert nálunk még elég jó a méh sürüség,

az emberek zőme nem is tudja elképzelni mekkora kár lessz ha tavasszal ha nem leszmi

beporozza a növényeket. Nem akkor kell megtanulni úszni amikor az embert a vizbe dobják.Nem árt rá felkészülni. Szoktam mondani. Üdv Cirkusz

 

Előzmény: imkerei (507)
imkerei Creative Commons License 2011.02.23 0 0 507

A kutatásokhoz nem csak értelmi képességekre van szükség!

Három dolog feltétlenül szükséges hozzá: Pénz, Pénz, Pénz!

Szerinted ki áldozná fel szívesen a tudomány oltárán a saját kis méhészetét? Ráadásul kicsiben nem is működik, több százezer méhcsalád vizsgálata vezethetne csak erdményre.

A nagy méhészek pedig inkább, pénzt akarnak keresni.

Csak állami támogatással lehetne megoldani. Amig "olcsó" vegyészeti módszerekkel meg lehet oldani senki nem fog rááldozni egy fillért sem.

Persze, ha országszerte problémákat okozna a megporzás hiánya és gyümölcsök, termés és méz nélkül maradnánk, mindjárt lenne pénz a kutatásokra.

Előzmény: Cirkusz01 (506)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 506

Sziasztok! Szerintem a mi méltán híres krajnaink is képes vele megbírkozni.Ide ez a 

legjobb . Azért is kellene nem nekünk , hanem az okosainknak erre is oda figyelni.

Semmilyen fajta méh itt nem képes jól termelni.

Egyre több cikk foglalkozik ezzel a témával.Az a bajom hogy a szerzők között nem olvasok

magyar neveket.Lehet ,hogy türelmetlen vagyok? Üdv Cirkusz

Előzmény: imkerei (505)
imkerei Creative Commons License 2011.02.23 0 0 505

A Nature-ben is jelennek meg időnként, olyan cikkek, amelyek szenzációhajhászok.

Azt vettem ki a cikkből, hogy a méhet biotechnológiai módszerrel hozták létre ezt viszont gyakran keverik a biotechnikával!

Az első a  természetes módszer, amely az atkáknak ellenálóbb méhcsaládok kiválogatásán és keresztezésén alapuló nemesítéses eljárás, a másik géntechnikát rejt, ami azon alapul, hogy mondjuk az Apis mellfera ligustica génállományába az atkának ellenálló Apis cerana géneket juttattak, amelyek olyan módon fejeződnek ki az új fajtában, hogy segítik annak túlélését az atkával szemben.

A cikkből számomra nem derül ki egyértelműen, hogy melyikről van szó.

Az mindenestre sokat elárul, hogy a méhészek idegenkednek tőle. Az Apis cerana-val ugyanis nem könnyű méhészkedni, mert a méhészeti technikát nem tűri. Zaklatás esetén otthagyja a fészkét a fiasíttással és továbbáll. Nem véletlenül telepítettek Apis mellifera-t a távol-keletre a méhészek. Sajnos az atka átterjedését az európai méhekre is ennek köszönhetjük.

Megporzásra mindenesetre jó lehet. Amerikában a megporzásért többet fizetnek, mint a mézért!

Előzmény: B. Imre (504)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.22 0 0 504

Az Édenkert magazinban van e3gy cikk azokról az olasz méhekről amelyek kitakarítják az atkákat.  Ime a biológiai védekezés.

 

Üdv Imre.

Előzmény: Cirkusz01 (503)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 503

Sziasztok! Mindenképpen kutatni kéne a nem gyogyszeres védekezési módokat.

Erre gondoltam én is ,de ehhez a méhészeknek kell pénzt elő teremteni. Fehérváron

probálok majd beszélni erről  Bross Péterrel. Rosszabb esetben irok neki a honlapjára.

Az országos vezetőség minél előbb foglalkozzon vele. Addig mi meg rajt poziciót veszünk fel a méhésnél.1-2 hét aztán hajrá.Már nagyon hiányoznak a lányok. Üdv Cirkusz

Előzmény: B. Imre (502)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.21 0 0 502

Szerintem mindenkinek érdeke az atkaírtás.Luxus nemtörődni az atkákkal. Beteleléskor /aki törödik a méheivel és miértne törödne /mindenkinél kevés az atka, vagyis akkor is van csak kevés és nem láthatók, mert azok is telelőbe mentek.A videon is látható, hogy nem tetszik a méheknek de nem tudnak maguktól megszabadulni tőlük, Meg nem is az öreg méheket károsítják , hanem a fiasításban lévőket gyötrik, azok pedig nem tudnak védekezni ellenük, higyen be vannak zárva a fedett fiasításba.Szerintem meg mindegyik igyekszik levakarni magárol több kevesebb sikerrel, de amint láttuk többször vissza is kerültek a méhekre. Amelyik meg éppen szívta , gyötörte azt meg nem is láttuk, mert az a tor és potroh között  tartozkodott Egyszóval  nem lehet azokat kiválogatni amelyik tisztogat ill. leszedi magáról az atkát. Szerintem az atkát kéne sterillé tenni, hogy ne tudjon szaporodni. Ezzel is kisérleteznek , ez sem új dolog, . Gyéritsük őket, korlátozzuk minimálisra aszámukat.

Előzmény: Cirkusz01 (501)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 501

Sziasztok! Ez a videó csak egy . Biztos van belőle még.De nem ez a lényeg. Az

volna a fontos ezen tulajdonságait a méheknek erősíteni és figyelni,kutatni.A 

magyar kutatók is vannak olyan okosak, hogy ezt meg oldják.Csak meg kell őket bízni.

Mindenki olyan okos, meg hogy ő mennyire ért az atkához.Akkor miért van a méhesében még atka? Persze ha van neki egyáltalán. Nálam is van még, pedig tavasztól őszig

igyekszem gyéríteni őket.Mindíg abban az állományomban van a több amelyik épp 

utazot. A telelőben lévőkben aligvan.Én egy kis Városban lakom és itt közel egyidőben

védekezünk az atka ellen.Megbeszéljük mikor.Szóval ebből is látszik mennyen nem

veszik komolyan az atka veszélyt.Persze ha csak mondják hogy ismerik.Aztán fingjuk sincs az élet ciklusairól,és a szokásairol.Ez alapján nem nehéz ellene küzdeni.DE ha vissza fertőződnek az" okosok" miatt akkor minden hiába.Sziszi fuszi küzdelem.Az ilyen emberek

miatt van itt nálunk,és ők tesznek nekünk keresztbe is. Nem lehet őket meggyőzni sem.

Az a baj hogy sokan vannak. Szóval van itt baj rendesen. Üdv Cirkusz

Előzmény: imkerei (500)
imkerei Creative Commons License 2011.02.18 0 0 500

No akkor beszéljünk erről a videóról!

 

Nekem erről 2 dolog biztos:

1 ez egy kelő fiasításos lép

2 eléggé atkafertőzött

 

Az is biztos, hogy a méheket zavarja a rájuk kapaszkodott atka, és megpróbálják magukról eltávolítani de nem igazán sikerül.

Az igazi atkával szembeni magatartás az lenne, ha egymásról próbálnák meg eltávolítani a szájszervük segítségével és megpróbálnák elpusztítani.

Én ilyen jeleket nem láttam.

Aki egy kicsit is ért az atkához az tudhatja, hogy a méhek hátára csak azért kapaszkodik, hogy a dajkaméhek segítségével eljusson a befedés előtt álló nyitott fiasításos sejtekhez.

Az atka, ha a méhek haemolympha-ját akarja szívni, akkor ezt a potrohgyűrűk közötti vékony kutikulán keresztül teszi, nem a tor vastag kitinpáncélján keresztül!

Ezek csak potyautasok.

Az atka a kifejlett méheket szinte csak a fiasításmentes időszakban támadja, fiasításos időszakban szívesebben tanyázik a fiasításban.

Előzmény: Cirkusz01 (498)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 499

Előzmény: Cirkusz01 (498)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 498

Szia nyulica! Ha a youtubon beírod ezt a keresőbe indulni fog:Pcele se bore protiv varoe

Látod mennyi problémát látsz amit nem lehet meg oldani .Vagyis nem egyszerű. Persze

nem a méhek kiírtása a megoldás.Mert ez lenne a számodra a leg egyszerúbb, de a 

vadon élőket hogy pusztítod el? A legjobb meg oldásokat kell keresni és ezekből nem lehet kihagyni a méheket sem.Nagyon összetett probléma és ezt így kell kezelni. 

Ugy gondolom széleskörben kell ezeket megértetni,és végre hajtani. Azt kell tudatosítani 

nem lehetettlen!!!  Csak gondold át TE hogy csinálnád? Üdv

Előzmény: nyulica (497)
nyulica Creative Commons License 2011.02.17 0 0 497

Az sem működik, amit most írtál be. Inkább próbáld meg bemásolni a linket.

 

Tudomássul kell vennünk, hogy nem irthajuk ki az atkát csak akkor, ha a méheinket is kiirtjuk.

A földön, talán már csak Új-Zéland az egyetlen hely, ahol nincs jelen.

Ki kellenne irtanunk az összes méhcsaládot a világon és atkamentes méheket hozni Új-Zélandról és újra elszaporítani őket.

Ugye te is belátod, hogy ez nem működik?

Hiába kezeled a méheket bármivel, mindig lesznek túlélő atkák. Akár egy is elegendő, hogy újra elszaporodjon.

A fias sejtbe rakott atkapetékből kikelő nőstényatkák már a sejtben párosodnak a hímekkel így megtermékenyítve bújnak ki a sejtből.

A vadon élő méhrajokat és családokat, pedig sem kiirtani sem lekezelni nem tudjuk, tehát az atkák bármikor visszakerülhetnek a kezelt kaptárakba. A méheknek a kutatás is sajátjuk, így fertőzött méhcsaládoktól bármikor újrafertőződhetnek.

Az atkák kiirtása csak álom!

 

Előzmény: Cirkusz01 (496)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 496

Üdv Mindenkinek! Itt van amit meg igértem. WWW.youtobe.com!/wats?v=Tm7ucEjisKO.

Nem baj az hogy másképp látjuk a dolgokat. Már töbször leírtam hogy nincs lehetetlen

csak tehetetlen.Tőlem még senki nem hallotta azt, hogy nem lehet valamit meg oldani.

Azt már sokkal többen,hogy nem tudom megcsinálni.Ha értitek mire gondolok. Igyekszem

mindíg a legjobb megoldásokat keresni egy-egy problémára. Az atka elleni vegyszeres

védekezést sem tartom jónak. El kell érnünk a teljes biológiai védekezést. Ami csak az atkára veszélyes. Erre kellene kutatásokat végeztetni magyar országon. Üdv Cirkusz

Előzmény: B. Imre (495)
B. Imre Creative Commons License 2011.02.17 0 0 495

Ezen hozzászólással tudok egyetérteni. Nemcsak a méheknek vannak ilyen  vérszívójuk, az állatvilágból sok példét tudnék említeni . ..az afrikai szavanna állatait, vagy atengeri éllatokat vagy pld az őzek is szenvednek a kórokozóiktól , tovább nem is mondom a példákat   egyik állat csoport sem fejlesztette ki  azokat az egyedeket akik megszabadulnak a kórókozójuktólvagy azembernek nincsenek ilyen kis ellenségei, és mi sem tudjuk kiirtani magunkból. Védekezni lehet , de kiirtani nem. Ebbe belekell törödni. Az ember már rég nem lesz mikor ezek az apró lények még vígan élik világukat. A feladatunk az, hogy találjunk olya szert, vagy módszert, ami legkevésbé árt a méheknek és a mézen keresztül nekünk embereknek.

Előzmény: imkerei (493)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 494

Szia Imkerei! Meg keresem a pontos link címét és felteszem ide.

Lejjebb már írtam, hogy a  méhekkel közösen kell védekeznünk az atka ellen.

Minden természetes mód ami az atka szaporodását hátráltatja előnyben részesítem.

Azért is volna jó ha keresnénk a kutatóink által azokat a törzseket aki agresszíven lépnek

fel ellene.Lehet hogy már nálunk is vannak ilyenek.Onnan gondolom,mert nem minden családnál egyforma a lehullás nagysága egy méhészeten belül.

A többivel meg egyeteértek. A lehető legkevesebb cukrot és mérget kapnak nálam.

A mézet és az eredeti virágport semmi nem pótolhatja.

Az atka továbbta is állítom legyőzhető, de ez nem azt jelenti hogy le is győzzük.

Hinni kell benne és megtenni ezért mindent.

 Üdv  Cirkusz

 

Előzmény: imkerei (493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!