Keresés

Részletes keresés

tcaoe Creative Commons License 2022.08.08 0 0 84561

Igen, a gumiharang pont arra való, hogy lezárja.

Előzmény: tux (84560)
tux Creative Commons License 2022.08.08 0 0 84560

 

Ezt a kardán szellőzős dolgot továbbra sem értem. Létezik, hogy a fotón látható nyíláson nem tud szellőzni? Ha fent van a gumiharang, lezárja a kardáncsuklót?

dvorcsakl Creative Commons License 2022.08.08 0 0 84559

Jó.

Még állítgatom. Tegnap egy idő után elegem lett belőle, mert akkora volt a szélzaj. Ha bebújtam a plexi mögé, elhalkult, ha egyenesen ültem, zúgott. Aztán rájöttem, hogy kinyitottam a sisak tetején a szellőzőt. :-)

Szóval: kanyargós úton, ahogy ki-ki hajolgatok oldalra, érzem, hogy mennyit fog a szelen, meg a zajon a plexi. A nyitott sisakos utazás is megy, bár azt a darázsos incidens óta nem erőltetem. Szerintem a bukó vibrálása is kisebb. Amit még tesztelni kell, az a párásodás, illetve az, hogy kap e több levegőt az alsó szellőző a sisakon. Most a plexi teteje alacsonyabban van, mint a Puig plexi teteje, és a kiegészítő teteje is, viszont meredekebb.

 

Szóval tetszik egyelőre. Majd meglátjuk hosszabb távon.

Előzmény: hamvasat (84556)
drungvari Creative Commons License 2022.08.08 0 0 84558

Lemész Nagyszebenbe, onnan lehet menni. Oda pedig vagy Székelyhíd-Bánffyhunyad-1R út-Gyulafehérváron keresztül vagy Nagyvárad - E79- 75-ös úton keresztül érdemes menni. És függ attól milyen motorral, hány fővel

Előzmény: Yager001 (84551)
hamvasat Creative Commons License 2022.08.08 0 0 84557

Zöldi!

 

Úgyúgy :-) Mostanában nemigen jutok ki Kakucsra, hétvégétől èn vigyázok a fiúkra szeptemberig. De szeptember még jó lehet egy kis körözésre.

Előzmény: zöld_I (84555)
hamvasat Creative Commons License 2022.08.08 0 0 84556

Meséljél az MRA plexiről :-)

Előzmény: dvorcsakl (84554)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.07 0 0 84555

A pálya azért is jó, mert úgyis újra megtapasztalod, nincs értelme utcán izmozni, olyan erőket, amiket pályán

tapasztalsz, azoknak utcán a közelébe nem érsz. Múltkor kivittem a sárgát. Pár melegítő kör után minden egyes kanyarban húztam a lábtartót, koppra feltekert futóművel. Most még arra felakasztottunk 3 dobozt meg kettőnket, olyan szép dinamikusan- folyatósan mentem, de egyszer sem ért le még a csizmám sem. Majd az euroringen....nyamika. Gyere már, keddhez egy hétre! Oda jó a gésád is.

 

Előzmény: hamvasat (84553)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.08.07 0 1 84554

490 km.

70+ átlag.

4,7L fogyasztás.

Volt egy lezárás, így lett egy kis kerülő, amiből 7 km nagyon gyatra út volt. Volt jó pár kanyar ma, de az út lehetett volna jobb is. Váltakozott: nagyon jó, kevésbé jó.

hamvasat Creative Commons License 2022.08.07 0 0 84553

Zöldi!

 

Asszem kell menjek tavasztól pályázni megint. Valahogy nem vagyok elégedett magammal. Küzdök a kanyarokkal folyamatosan. Eddig mindig nyakába estem mindenkinek, mostanában meg el kell engedjem a csapatokat, mert gyorsabbak, mint én. Igaz, idén kizárólag csak kétszeméllyel és sok sok csomaggal mentem, eddig meg egyedül, remélem, hogy csak amiatt és nem én öregszem rohamosan.

 

Délután pihenésképpen nézegetek faházakat Stájerországban, hátha bejön egy tuti vétel :-) Haha :-)

Előzmény: zöld_I (84550)
hamvasat Creative Commons License 2022.08.07 0 0 84552

Hali!

 

Most olvasom csak, mert úton voltunk. Köszi a tippeket. Most érkeztünk Balatongyörökre, itt pihenünk egy jót, reggel meg haza, meló.

 

Ma páratlanul jó napunk volt. A reggeli frissítő 8 fokban leereszkedtünk Hochkar-ból, majd Wildalpenen keresztül Mariazell, majd Kalte Kuchl-nél ebéd, aztán 21-es úton Sopron irányába, Sárváron át Balaton.

 

Mivel csak a párommal voltunk, nem kellett senkihez igazodni, ahol csak kedvünk volt, megálltunk nézelődni.

 

Pazar 15-17 fok volt, ebéd után kisütött a nap, de a határig 24 fokban jöttünk. Aztán onnan szépen felkúszott 30ra, de a főutakon suhantunk 130-140 körül, úgyhogy volt menetszél, ki lehetett bírni.

 

Párommal azt beszéltük, hogy vissza kéne jönni a gyerekekkel, mert az Alpok annyira szép, hogy kényelmes cuccban, kocsival csavarogva szinte egyik látnivaló éri a másikat, gyakorlatilag bárhol el lehet tölteni pár napot helyben is.

 

Wildalpennél volt egy szarvasunk is, szerencsére nem túl közel, de kellemetlen volt, mert előzés közben kellett satuznom.

Előzmény: stenmark (84548)
Yager001 Creative Commons License 2022.08.07 0 0 84551

Debrecen irányából nincs véletlenül valakinek egy jól összerakott útvonala Transalpina Transfogaras motorozásra? Csillagtúra jelleggel kéne max 4 nap alatt... 

zöld_I Creative Commons License 2022.08.07 0 4 84550

No, mi is megjötttünk kb ugyanonnan. 

Mi kedden indultunk f2 körül, és péntek 21 körül értünk haza. Ha valaki előre elmondja, mennyi minden bele tud férni

egy ilyen rövid intervallumba, nem hiszem el. Sopronban foglaltam az első szállást (személyesen felhívtam, lefoglaltam, így nem szívja le őket sem a booking, sem a szllás.hu) , lehet még elkarikázhattunk volna 150 km-t befele, de nem szorított az idő. Nem mellesleg fele annyiba sem került, mint egy osztrák szállás. Olyanra rajzoltam az utakat, hogy legyen benne kellemes nézelődős élvezkedős mellékút, meg néha haladni is lehessen. Az A21 pálya kellemes meglepetés volt, 130 körül jókat lehet döntögetni, szép a táj is, nem egy M1.  Első megálló Melk volt, az apátságot bejártuk 3 éve, a sárga első útján, most csak betankoltunk barackszörpből, meg kicsit sétáltunk a parkjában. Aztán le a Romantikstrasséra, felmentünk az aggsteini várhoz. Páratlan a kilátás a várból, a kajájuk is jó.  Aztán mentünk még visszafele ott a Wachauban, itt vár, ott egy kastély, hullámzik az út. Aztán egy ideig főutakon, utána 3 aztán meg 4 számjegyű zergeösvényen el Cesky Krumlovba. Ott a szállásadóval nem is találkoztam, kifizettem előre, mondta mi a széfkód, benne a kulcs, have a pleasant stay. Itt az óváros meg a vár csudás, lehet tutajozni a Vltaván, érdemes egy-két napot eltölteni. 

Másnap megint kis utak, elmentünk egy lombokornaösvényt megnézni. Itt is minden automatizálva, embernél nem is tudsz jegyet venni, ki van rakva 15 hülyebiztos automata, pörög szépen minden magától.  Kikirándultuk magunkat, onnan újabb mellékúttengeren 1500 kanyar után MAriazell, szállás a Stuhlecknél. Onnan másnap Rax, utána Szombathely, aztán haza. Ja, a sárga 3 agyig rakott dobozzal egyszer sem kért 5.5 nél több benzint, a magyarból sem. Szóval én vagyok az állat ha egyedül megyek vele, ezt be kell látni :D 

 

Előzmény: hamvasat (84532)
Fury007 Creative Commons License 2022.08.07 0 0 84549

Volt ilyenem, igaz csak nagyrobogón. Jól szellőzik, de nagy tempónál remeg és komolyabb tempónál kifejezetten zavaró. 

Előzmény: dvorcsakl (84494)
stenmark Creative Commons License 2022.08.07 0 0 84548

A hegyek között marad a csöpörgős idő. Ha elvittétek magatokkal a Motorrad Guide Österreich könyvet, akkor a 11. vagy 12. túrát ajánlom, a Duna mellett, oda jobb időt ír. Wachau nagyon szép, mint a Dunakanyar, várromokkal, Jauerling egy 1000m-es hegyen sípálya, mint a Kékes, és a Melki Apátság, vagy a Maria Taferl is gyönyörű.

Előzmény: hamvasat (84532)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.07 0 0 84547

Csak rajta :)

Előzmény: Mortoff (84546)
Mortoff Creative Commons License 2022.08.07 0 0 84546

ide vele… ;)

17-én leszek, megcsörgetlek a részletek miatt. 

Előzmény: zöld_I (84544)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.07 -1 0 84545

Sajna nem jövök a mai túrára, de legközelebb összeszedem magam..

Last minute lett egy szlovéniai nyaralásunk, sajna oda se motorral megyek. Hétfőn indulás, így pakolgatok a kis családnak..

Jó túrázást nektek, remélem pont jó időtök lesz a túrár, se nem esős, se nem forró..

Előzmény: dvorcsakl (84510)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.06 0 0 84544

https://photos.app.goo.gl/LLin92T5ZJJ1AEs69

 

Van egy ilyenem. 1200/1250 Lc-re lehetne tenni az utasülés helyére, ha meglenne az ellendarbja, ami bepattan a zárba.

Ha valaki tud vele kezdeni valamit, viheti, ellenkező esetben reppen a vasba.

tux Creative Commons License 2022.08.06 0 0 84543

Hehe. De hiába lenne, nem értenék. :)

Előzmény: zöld_I (84542)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.06 -2 1 84542

Javaslom, ezt plakátold körbe:

Előzmény: tux (84537)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.06 0 3 84541

Miért kéne szégyellni bárkinek, bármit amit elért.  Én az első diákmelós fizumból sisakot vettem a csajomnak, hogy motorozhassunk együtt. Ő akkor ismert meg, amikor épp arra gyűjtöttem 2 hónapja, hogy vehessek egy új fogasszíjat az elszakadt helyet a 300-as Kawaámra :)

Katona nem voltam, kicsit sajnálom. Mire vittek volna, eltörölték.

Ja, adót is fizetek az első munkaviszonyban töltött napom óta, úgyhogy nagyon gyúrok rá, hogy majd ha odaérek, legalább 30 évig fejhessem az államot nyudíjjal :D

Előzmény: HorváTH 69 István (84540)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.08.06 -2 3 84540

Én is ismerek több olyan embert , akiknek nem marad pénzük spórolni , de mégsem mondanának le olyan dolgokról , amikről én , vagy önként , vagy kényszerből... Tény hogy nem vagyok a legalulfizetettebb munkások rétegében , de közel sem vagyok a legjobban fizetettek között sem . Ettől függetlenül , egy kétkezi szakmunkás vagyok , akitől az utolsó fillérig elveszik az összes adót amit csak lehet ! Ezért kicsit érzékeny vagyok bármilyen célzásra , hogy szégyellnem kéne magam , azért amim van !  Van aki a sokból sem tud spórolni , én meg a katonai zsoldból is vettem motort . Gondolom voltál sorkatona , tudod mekkora összegekről van szó...

Előzmény: zöld_I (84538)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.08.06 0 0 84539

Ez az infó jól jött! Köszönöm. Áttervezek.

Előzmény: pocak75 (84533)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.06 -1 1 84538

Félre ne érts, nekem mindegy, kinek mi van a zsebében,  ami a máséban van, abból én úgysem tudok semmit semmit venni.

Ismerek kellő mennyiségű alulfizetett fizikai munkát végző embert, meg csóró gyári melóst. Nekik jellemzően napi megélhtési problémáik vannak, 

munka nélkül pedig kb 2 hónap alatt éhenhalnának, 30 év munkaviszony után.

Előzmény: HorváTH 69 István (84535)
tux Creative Commons License 2022.08.06 0 0 84537

Igen, ezt egy hónap múlva vehetem át, addig van időm eladni az 1200-ast.

Előzmény: dvorcsakl (84528)
tux Creative Commons License 2022.08.06 0 0 84536

Jaja, az eladónak az a hobbija, GS-ek jönnek mennek, a kék marad. De nagyobb túrára persze nem azzal indul. :)

Előzmény: R100 (84527)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.08.06 -1 2 84535

Gondolom egész életed munkájából , neked is lehetne pár , azt mégis másra költötted a pénzed ! Ne nézegessük a másik zsebét , mert nem biztos hogy azt találjuk benne , amit gondolunk ...

Előzmény: zöld_I (84530)
tux Creative Commons License 2022.08.06 0 0 84534

Én is nagyon remélem. Eddig két 1200-essel mentem hosszabban, egyik sem tetszett, három 1250-essel, mindegyik tetszett, statisztikai alapon ez is tetszeni fog. :)

Direkt nem szerettem volna drótküllőst, mert nem tetszik.

Előzmény: zöld_I (84526)
pocak75 Creative Commons License 2022.08.06 0 0 84533
Előzmény: dvorcsakl (84499)
hamvasat Creative Commons License 2022.08.06 0 0 84532

Hali!

 

Üdv Hochkar-ból, nem messze Mariazelltől. A mai napra nem jött be a dupla vagy semmi :-)

 

Reggel hétkor indultunk Balatongyörökről. Úgy kezdődött, hogy Kőszegig olyan széllökések voltak, hogy alig bírtam az úton maradni. Átértünk Kőszeg után a határon, a hegyek között már fogták az erdők a szelet, finom 24 fok volt, szép táj. Gloggnitzig minden frankó volt.

 

Gloggnitz központja fel van túrva, a terelő táblák hiányosak, mentünk két plusz kört a városban, de "végtelen ciklusba" keveredtünk. Útközben feltűnt egy peckes, nagyon csicsa bőrkabátos 50-55-ös fickó, aki egy 250-es Majestyvel kevert, mint a fagyigép. Meg is jegyeztem páromnak, hogy de vagány az öreg szerkója.

Aztán megálltam, hogy megnézzem a térképen, hogy hogy jutok ki a városból. Ahogy nézem a telefont, egyszercsak megáll mellettünk a Majestys csóka. Jópofa volt, kérdezte merre akarunk menni, a Kalte Kuchl jutott eszembe, mondtam. Erre mondja, hogy hazaszalad a telefonjáért, meg szól az asszonynak, hogy változott a program :-) ott lakott száz méterre, pár perc múlva már vissza is ért és felvezetett minket. Bőszen mutogatta a trafikat, meg karral hadonászott, hogy merre kell menni. Képes volt 40 km-t elkísérni minket, közben elkezdett az eső is esni. Kalte Kuchl-ben meghívtam egy sörre, mi meg ettünk egy Apfel strudelt. Elmesélte, hogy ő horvát és 30 éve él itt és hogy évente 15-17e km-t motorozik a kis Majestyvel, ami hát...elég lepukkant volt :-) De boldog vele :-)

 

Némi beszélgetés után jöttünk tovább, de az eső miatt kicsit faragtunk az útvonalon, a 31-es utat kihagytuk.

 

Egy helyen megàlltunk egy fahídnál az Ybbs folyónál. Ahogy álltunk a hídon, látom, hogy kisebb és nagyobb, úgy fél méteres pisztángok kezdenek jönni mindenhonnan és alattunk helyben úsznak, mintha várnának valamit. Vártak is...kaját. morzsolt műzliszeletet, zsemlét dobáltunk nekik, úgy nekiestek, mintha piranhák volnának. A nagyobbak simán egyben lenyeltek egy negyed műzliszeletet. 

 

Végül Hochkar magasabban volt, mint gondoltuk, 9 km meredek út vezet fel. Tejföl köd, az orromig sem láttam. Fent 13 fok, 1500 méteren. Lepihentünk érkezés után, el is aludtunk, rég nem esett ilyen jól egy kis délutáni szundi :-)

 

Reméljük holnap jobb idő lesz, mert a pingpongasztal simaságú utak kanyarjaiból semmit sem élvezhettünk eddig.

 

Ja, egy helyen megindult a "hegy", kövek estek elénk az útra. Nem nagyok, focilabda méretnél kisebbek voltak, de megleptek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!