Keresés

Részletes keresés

tt978 Creative Commons License 2021.11.04 0 1 418

Én a mozifilmet láttam. Szerintem nem túl vészes, de némileg be kell mutatni a háború realitásait. Érdemes végignézni!

Van hozzá egy nagyon jó filmzene a YT-on: Polina Gagarina - Kukuska

Előzmény: Eolomea21 (417)
Eolomea21 Creative Commons License 2021.10.27 0 0 417

Szivesen megneznem a filmet (ez elso fertaly orat lattam eddig, es nagyon tetszett), csak viszolygok a tul veres jelenetektol - ami, amennyire tudom, elofordul a filmben. Pontosan milyen gyakorisaggal lathatok ilyen reszek? ha csak itt-ott - es tudnam, hogy hol -, akkor talan kivagnam azokat a jeleneteket.

 

Amugy melyik valtozatot nezed: az eredeti 4-reszes TV sorozatot, vagy a megvagott mozifilmet?

Előzmény: tt978 (416)
tt978 Creative Commons License 2021.10.08 0 1 416

Üdv! Egyik kedvenc filmem a Csata Szevasztopolért. A főszereplő, Julia Peresild filmforgatáson az ŰRBEN tartózkodik!

Wetlook-imádó Creative Commons License 2021.07.03 0 1 415

Azért köszönöm a tanácsot a filmkereső topic-kal, ott valaki rátalált arra az alkotásra amit kerestem.

Előzmény: pobeda (413)
Wetlook-imádó Creative Commons License 2021.06.10 0 0 414

Ha pont a címét nem tudom, akkor nem sok segítség...

Előzmény: pobeda (412)
pobeda Creative Commons License 2021.06.10 0 0 413

Filmkereső

Előzmény: pobeda (412)
pobeda Creative Commons License 2021.06.10 0 0 412

A Filkereső topikban is kérdezz rá,

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9002173

Előzmény: Wetlook-imádó (411)
Wetlook-imádó Creative Commons License 2021.06.09 0 0 411

Sajnos úgy tűnik, hogy nincsen fent a neten, amit keresek :( .

Előzmény: pobeda (410)
pobeda Creative Commons License 2021.06.09 0 0 410
Előzmény: pobeda (409)
pobeda Creative Commons License 2021.06.09 0 0 409

Playlist alapján keresd, ott szűkítheted a találatokat.

Előzmény: Wetlook-imádó (408)
Wetlook-imádó Creative Commons License 2021.06.09 0 0 408

Köszi a tippet, ránéztem a csatornára, már látom, hogy nagy meló lesz.

Előzmény: pobeda (407)
pobeda Creative Commons License 2021.06.09 0 0 407

A YT-on a Moszfilm rakosgat fel filmeket, talán a bélyegképekről beugrik, ha felrakták.

Előzmény: Wetlook-imádó (406)
Wetlook-imádó Creative Commons License 2021.06.08 0 0 406

Én meg egy orosz vagy szovjet sorozatot keresek, amiben egy apa és fia testet cserél egy kívánság teljesítő gép segítségével, az a gép a fiú egyik barátjának az apjáé aki meg a történet szerint bűvész.

 Csak a címe nem jut eszembe, és a főszereplő fiú papájának a foglalkozása állatorvos volt.A főcímben meg a fiú iskolai egyenruhástul csúszdázik bele egy vízzel teli medencébe.Ami úttörő egyenruha volt. Ez a főszereplő fiú a testcsere előtt nagyon rossz gyerek volt.


Ha jól rémlik ez úgy kb 1988-ban vagy előtte ment a tv1-en,és vagy szovjet vagy orosz ifjúsági sorozat/film-hogy melyik a kettő közül, arra már nem emlékszem- volt.

Sajnos ennél több már nem maradt meg bennem.

tybycsoky1 Creative Commons License 2018.02.22 -2 1 405

 Tisztelt engedelmeddel... Kezemben tartom értékes soraid. Rögtön az elején az "érfelvágás" motívumáról: Ez a szóhasználat általában azoknak a (nőknek) közhelye, akiket kibillent az adott mű a megszokott bennső konfortjukból, ráadásul kellemetlenül, ami azért van, mert állandóan szervózott létben lebegtetik magukat az optimizmus és a boldogság hite által kapva a felhajtó erőt, ami miatt már, a viszonylag semleges (tehát nem pesszimista, világvége, világégés) létállapotot mutató, sőt pusztán egyfajta nihillel átitatott film elég ahhoz, hogy kellemetlenül érezze magát. Ebből látszik, hogy az optimizmus mennyire hazug módon szivárog be mindenhová és tönkreteszi az igazat. Mert e film töményen igazi és egyben tömény is minden hosszadalmassága ellenére. 3 Óra csoda és a filmművészet egyik csúcsa. Én már odajutottam, hogy, amit e filmben modellként kínálnak, mint létformát, hát hajlok rá, hogy elfogadjam - egy háborítatlan zónában élni, távol mindentől és mindenkitől de sajnos nincs ilyen. Csak olyanok vannak, akiknek a dolgok és az idő természetes folyása egy alkotásban zavaró, mert közben a saját lelkükből nem merül fel tartalom, ami megtöltse az időt és nincs az ideákhoz viszonyuk. A Stalker a tömény idea. Én mindennek ellenére a Stalker és zóna létbe vágyom és nem érdekel a buta civilizáció, sem a buta emberiség...

Előzmény: Camo_BDU (404)
Camo_BDU Creative Commons License 2017.08.13 -2 1 404

Pár éve megnéztem a Sztalker-t. Majdnem 3 órás film. A második óra után már azt fontolgattam hogy felvágom az ereimet és a Teremtőre bízom magam.

 

Nem értem miért a sok csiga lassú, elnyújtott jelenet, ráadásul sok belőle felesleges is.

 

Agyondicsérték, IMDB-n 8,1 ponton áll, de szerintem 8,1 akkor lehetne ha szépen újravágnák 90 percesre. 

tybycsoky1 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 403

Kérlek, ha találsz hozzájuk Magyar felíratot, akkor jelezd nekem is! Köszönöm!

Előzmény: NLyozsi (402)
NLyozsi Creative Commons License 2016.06.06 0 0 402

Valamennyire talán, de annyira nem vágom az angolt, egyébként meg idős rokonnak kellene, ezért angol nem játszik, főleg, ha volt már magyar is belőle.

Előzmény: H_G (401)
H_G Creative Commons License 2016.06.06 0 0 401

Angollal nem tudod megnézni?

 

Előzmény: NLyozsi (400)
NLyozsi Creative Commons License 2016.06.06 0 0 400

Sziasztok!

 

A negyvenegyedik Сорок первый c. filmhez keresek magyar feliratot. Létezett hozzá, de nem találom sehol.

Esetleg még az Az acélt megedzik Как закалялась сталь filmhez, ha van, bár erről nem találtam adatot.

pobeda Creative Commons License 2016.02.25 0 0 399

Néztem a régi linkjeimet és ezt találtam: http://www.ivi.ru/

Filmekkk Creative Commons License 2016.01.16 0 0 398

Lessetek körül itt

 

http://film-kavezo.com/uj-filmek

H_G Creative Commons License 2016.01.10 0 0 397

" Klimov előtte is, meg utána is jó filmeket rendezett"

 

Mondjuk, ez hülyeség volt (előbb kellett volna utánanéznem, nem utólag), mert ez az utolsó filmje. Én magyar moziban előbb láttam a "Jöjj és lásd"-ot és utána az "Agónia" filmjét, így valahogy azt hittem, hogy ez a készülésük sorrendje is.

 

Előzmény: H_G (396)
H_G Creative Commons License 2016.01.06 0 0 396

Haha. Igazából magad is sejtheted, mennyire valószínű, hogy Elen Klimov előtte is, meg utána is jó filmeket rendezett, és pont ez az egy, amin a legtöbbet dolgozott, lett hirtelen tehetséghiányos. Meg hogy ilyen vacaknak van 8,3 pontja az IMDB-n (ahol messze nincs orosz túlsúly), ami kicsivel még több is, mint az Iván gyerekkorának!

  

Szóval több szerénységet és mondd inkább, hogy neked nem sikerült megértened, mi a jó benne. Akár akarhatja azt is mondani, hogy a háborúban nincs "semmi metafizika, sem katarzis", hanem csak feneketlen szar az egész. Attól, hogy neked nem tetszik, ez még lehet egy érvényes művészi álláspont.

 

Előzmény: tybycsoky1 (392)
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.01.06 0 1 395

Régen felvettem kábel TV-ről winyóra ezt a gyöngyszemet:

 

1980 — Спасатель (реж. С. А. Соловьев) — Николай Вараксин, режиссёр-документалист

 

Főleg, mert Кайдановский, Александр Леонидович, azaz Alekszandr Leonyidovics Kajdanovszkij játszik benne, azaz a Stalker maga. A film eleje, sajnos hiányzik. Nincs meg valakinek? Az a Magyar címe, hogy a Megmentő.

tybycsoky1 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 394

Az "El nem küldött levél" megvan, ha még nem szerezted meg. Írj privátba!

Előzmény: roszner (220)
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 393

Ezt írja a blogod nekem:

 

Ezt a blogot csak meghívott felhasználók olvashatják.  Úgy tűnik, hogy neked nincs olvasói meghívód ehhez a bloghoz. Ha úgy gondolod, hogy hiba történt, lépj kapcsolatba a blog szerzőjével, és kérj tőle egy meghívót.....

Előzmény: Bala2.0 (153)
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 392

 Szerintem a Jöjj és lásd egy teljesen művészietlen, hatásvadász, dokumentarista film, olyan értelemben, hogy a képzeletre nem sokat hagy, hanem a valóságszerű elemek reprodukálásában merül ki az egész és semmi metafizika nincs benne, sem léleképítő. A konklúzió is csupán a már jól lerágott düh de nincs sem átalakulás, sem katarzis. A hatását nem vonom kétségbe de akkor már az is lehetne, hogy még jobban belemegyünk a sárdagasztó valóságba, még részletesebben, még zsigeribben és akkor egyesek szerint még jobb film lenne mert milyen naturális. Az. De semmi több. A dramaturgia egy primitív ötlet, azáltal, hogy tipikus módszerrel fokozza az érzelmet, mint "film" viszont teljesen ad-hoc és szinte véletlenszerű. Mindenféle esemény és jelenség egymással felcserélhető benne. A zsenialitás ellentétét hordozza. Teljesen immanens és tárgyias. Azon felül teljesen üres.

Előzmény: Zicherman Istvan (85)
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 391

Nem elérhető az email címe!  Az Áldozatkaszkadőrnek, ha azóta talált Magyar felíratot, akkor érdekelne engem is!  roncstelep@freemail.hu

Előzmény: összevissza (68)
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 390

 A Mesék meséje, minden idők legjobb animációs filmjének lett választva, nem ok nélkül. Jurij Nordstein-t a kritika az animáció Tarkovszkij-ának nevezi, ami ritka telitalálat. Érdemes megnézni az egyébként szerény életművét, mégpedig feltétlenül időrendi sorrendben. A neten orrba-szája fellelhető és ki is adták. Ha valakinek kell, szóljon! Hasonlót keresek!

Előzmény: rembetes (376)
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 389

 Azt hiszem nekem megvan. Felvettem kábel-TV-ről winchesteres rögzítéssel de, sajnos nem tudom, hogyan kell kinyerni a filmeket. a UPC media box-ból???? Rajta hagytam direkt több Orosz filmfelvételem de nem tudom, hogy mivel tudom leszedni őket? USB van rajta de még nem próbáltam PC-hez kötni. Üdv.

Előzmény: eulen (380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!