2006. május 16-án jár le Polt Péter legfőbb ügyész megbízatása. Ez várhatóan pont a két választási forduló KÖZÉ esik (május 7. - 21.), tehát még a jelenlegi parlament választhatja meg az új legfőbb ügyészt. Mivel jár mindez?
Szerintem a koalíció brutális győzelmével ez a probléma enyhül: Gyurcsány abban a helyzetben lesz, hogy ha akarja, sorozatosan dobhajta vissza a nem megfelelő neveket, és ha Sólyom nem egyeztet vele, akkor idővel paprikajancsi lesz...
Nem sürgeti. Már megmondta egyszer, hogy véleménye szerint a legfőbb ügyész helyettesítése a jelenlegi szabályok alapján megoldott így nem szükségszerű, hogy már méjus 16-án legyen utódja. (Mondjuk ez akkor is érdekes felfogás az alkotmányosság felkent őrétől, ha amúgy helytálló.) 16-ig meg össze sem tudnák hívni az országgyűlést, mert nem sokkal korábban lesz jogerős eredmény. Viszont akkor már nem lesz régi Ogy sem.
Miért pont májusban lenne a választás?? Ha jól emléxek négy éve áprilisban lezavartuk mindkét fordulót. Persze a május a maszopnak jobb lenne a május elsejei szakszervezeti haknik miatt.
Megjegyzem, legfőbb ideje lenne gyökeresen szakítani azzal a Fidesz által bevezetett szemlélettel, hogy az LÜ politikai megbízatás, és az a jó főügyész, aki elkapja más pártok csirkefogóit, de futni hagyja a mieinket.
Ez borzasztó eredményeket hozott a magyar közéletben!
A LÜ a törvényesség őre, elsődleges feladata a bűnüldözés, politikai szempontoktól függetlenül. Egyetlen politikai szempont merülhet fel vele szemben: ha engedi a bűnözést elszaporodni, akkor annak politikai következményei vannak (mert rossz lett itt élni), de más politikai feltételt tilos vele szemben felállítani.
Ha nem ebben az irányban gondolkodunk, akkor százszor rossz lesz az országnak!
Megbocsáss, de ez a ha győz, akkor... okfejtés kissé zavaros nekem... amikor új főügyészt választanak, nem lehet majd még tudni, hogy ki győz, mert a két forduló közé esik...
Egyébként Gönczöl Katalin jó lenne, de tudtommal nem vállalja.
Nem függetlent fognak keresni, hanem olyat aki le fogja nyomni Gyurcsányt.
Ha győz, akkor a párton belüli ellenlábasai azért segítik mandátumok utolsó pillanatában a jobboldalt, hogy zsaroló potenciál álljon hatalmával szemben, ha pedig veszít akkor igyekeznek a szocik táboron belül óhatatlanul meginduló hatalmi harcban hendikeppeltetni.
Pont olyan a dolog mint a köztársasági elnök választás csak más erővonalak mentén.