Keresés

Részletes keresés

onlyread Creative Commons License 2021.10.16 -1 0 23456

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, de jó! Lesz Firenze? Mikor, mennyi, mit néznél? Lennének ötleteim :)

Előzmény: vélemény (23453)
vélemény Creative Commons License 2021.10.15 -1 1 23455

Köszönöm! Angyal vagy, mint mindig!!!

Előzmény: bonnita (23454)
bonnita Creative Commons License 2021.10.15 -1 0 23454
Előzmény: vélemény (23453)
vélemény Creative Commons License 2021.10.15 0 0 23453

Hát itt tényleg jó régen nem járt senki!!!

 

Kérdésem azokhoz, aki voltak Firenzében az ingyenes első vasárnapon vagy az ingyenes márciusi héten.

Mi ingyenes?

74József Creative Commons License 2020.02.17 0 0 23451

és neked is köszönöm!:)

Előzmény: onlyread (23449)
74József Creative Commons License 2020.02.17 0 0 23450

Nagyon szépen köszönöm!:)

Előzmény: pandabarát (23448)
onlyread Creative Commons License 2020.02.17 -1 1 23449

Ha esetleg mégis Firenze lenne a központ, akkor ott is van néhány negyed, ahol találsz ingyenes parkolási lehetőséget a szállásokon. Novoli-San Donato illetve a a Piazza Taddeo Gaddi környéke. Ott van villamosjárat is...

Előzmény: 74József (23447)
pandabarát Creative Commons License 2020.02.17 -1 0 23448

Hotel Villa Rita /Montecatini Terme. Kétszer voltunk, nagyon jó választás volt. Saját ingyenes parkolója van. Pisa és Firenze közt található, nem teljesen félúton. Firenze 50perc, Pisa 1óra 20 perc vonattal. Lucca is a Pisa vonalon érhető el, nekünk nagyon tetszett. Helyben is el lehet tölteni néhány napot, de kocsival is sok látnivaló elérhető 1 napos kirándulásokkal.

6nap/5éjszakás csomagot vettünk, de más megoldás is lehet. Csak ajánlani tudom.

Előzmény: 74József (23447)
74József Creative Commons License 2020.02.16 0 0 23447

Kedves Fórumtársak!

 

AZ elmúlt évben Nápolyban voltunk autóval, és Piano di Sorrentoban szálltunk meg, és a tömegközlekedést használtuk mindenhova, az autónk mindvégig a szálláson maradt.

 

Ez a tervünk idénre is, Firenze vonatkozásában is, szeretnénk egy szállást, kiindulópontot, ahonnan (becircumozhatnánk :)) Firenzébe, ill. Pisába, erre a két helyre szeretnénk menni, illetve Vincibe, de azt bevállalnánk autóval is.

 

Nem szeretnénk autóval keveregni, illetve órákon át parkolót keresni, meg dugókban állni....

 

Két helyiséget néztünk, Empoli, ill. Prato,  a térképet nézegetve, ott van REG vonat összeköttetés.

Tudna valaki segíteni?

előre is köszönettel!

laca696 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 23446

Sziasztok!

 

Szeptember elején , 1 hét időtartamban szeretnénk  Toscana mesevidéket bejárni és szívünkbe zárni.

Ehhez keresek  apartmant  2+2 fő részére. Nyugdíjasok vagyunk, autóval tervezzük a kirándulást.

Firenze környékét   gondoltuk   bázisnak és onnan terveznénk a látnivalók megtekintését. 

Apartmannal szembeni elvárás: 2 hálószoba+nappali , felszerelt konyha, terasz, parkolási lehetőség. Semmi extra, csupán tiszta legyen.  

Minden segítséget, ajánlatot köszönök!

widus Creative Commons License 2019.10.23 0 1 23445

Kedves Olvasók! Kis élménybeszámoló.:)

 

Firenze 2 és fél nap. Egyetlen múzeumban és fizetős templomban sem voltunk és nem az érdektelenség, hanem az időhiány miatt. :) Ez az idő pont arra volt elég, hogy a város hangulatát átérezzük, km-eket sétáljunk és jókat együnk, fagyizzunk. A város varázslatosan szép!

 

Ami legjobban tetszett: a terek és a templomok. Igaz a sokadik után már egyformának tűnnek, de akkor is tetszettek! Illetve az Arno bal partján a dombok tetejéről a kilátás! Busszal mentünk fel és gyalog le, javaslom mindenkinek.

 

Ami kevésbé tetszett: a rengeteg autó és motor. Azt olvastuk a belvárosba nem mehetnek be, de mégis.

 

Tipp:

1. Bolognába repültünk, mert nagyon-nagyon olcsó repjegyet találtunk. Onnan vonattal másfél óra volt Firenze. A vonatok nagyon különbözőek árban! Érdemes utánaolvasni. Van gyorsvonat is, de az jóval drágább.

2. Hazafelé egy éjt Bolognában szálltunk meg, így volt egy szűk napunk felfedezni a várost. Ennyi szerintem elég is. Hangulatos az óváros!

3. Semmit, de semmit nem szabad venni az Öreg-hídon! Arcpirítóan drága minden! Volt merszük egy kis arany fülbevalóért 1400 eurót kérni...

3. A Dóm a Piazza Michelangelo térről a legszebb. Ide érdemes felmenni (busszal is lehet!).

4. A fagyik mindenhol nagyon finomak és nagyjából egyforma árban is vannak.

5. A paninik kihagyhatatlanok. Ott érdemes venni, ahol a szemünk előtt szeletelik bele a szalámit, sonkát és mi magunk mondhatjuk meg, milyen sajt és szósz kerüljön bele. Felér egy ebéddel! 

 

Mindenkinek szép utat kívánok!

Sidalina Creative Commons License 2019.09.29 0 0 23444

Sziasztok! A firenzei dómba megvenném előre a kombinált jegyet. Az értem, hogy az első belépéstől számított 72 órán át érvényes. Az nem világos, hogy megvehetem-e a jegyet például október 19.-re úgy, hogy esetleg csak 20.-án kezdjük meg a nézelődést. Ezt írják: Ticket is valid for 30 days from the date selected for the visit on the calendar at the moment of the purchase
Szóval úgy gondolom, hogy működik az, amit írtam, de jó lenne, ha valaki megerősítene ebben :) Köszi!

petjóka74 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 23443

Mi a Goldcarnal foglaltunk, hitelkártya kell mindenképp, ha nem akartok méregdrágán bérelni. (Ha csak sima dombornyomott, debit kártyátok van, azt is elfogadják, csak akkor magas biztosítási díjat kell fizetnetek.)

Nem volt velük semmi gond. Felvétel is hamar ment, leadás még hamarabb.

 

Viszont a tömegközlekedésben nem vagyunk jártasak, ha Pisa-n kívül mást is szeretnétek, akkor szerintem jobb az autó, az idő szűke miatt.... 

Pisa vonzáskörzetében én Lucca-t, Firenzét ajánlanám, és persze San Gimignano-t, az egy teljes napot így elvinne.

 

Pisa és Lucca egy nap, Firenze szintén egy nap, és 3. napnak akkor én max San Gimignanot iktatnám be, vagy Volterrát.

Ha a 3,5 nap -ban benne van a repülés is, akkor picit nehéz, az érkezés napján (ha korán érkeztek) el lehetne menni Firenzébe,

2. teljes nap San Gimignano-ba (vagy Volterra), és a 3. nap, Pisa, mert akkor úgy is helyben vagytok, s onnan a reptér, de nem tudom, mennyi időtök lesz igazán. 

 

De vannak itt nagyobb tapasztalattal, hátha van jó tanács.

 

Jó utat!!!

 

Előzmény: Györgyi323 (23436)
bonnita Creative Commons License 2019.09.22 -1 1 23442
Előzmény: raguka (23440)
bonnita Creative Commons License 2019.09.22 -1 1 23441
Előzmény: raguka (23440)
raguka Creative Commons License 2019.09.22 0 1 23440

Umbria-i tapasztalatok valakinek? Toszkánától délre, Rómától északra.

widus Creative Commons License 2019.09.21 0 0 23439

Köszönöm a beszámolót! 3 hét múlva indulunk mi is. Mi Bolognába repülünk, onnan vonattal Firenzébe. Hasonlóan gondolkodunk: városi sétálás, fagyi, helyi kaják, magunkba szívni a hangulatot. Van jó tipped Firenzében cukrászdára, pizzériára? Hová, melyik toronyba másszunk fel, ha a Dómot jól szeretnénk látni / fényképezni?

 

Jöhetne pár fotó! :)

Előzmény: petjóka74 (23436)
Györgyi323 Creative Commons License 2019.09.20 -5 0 23436

petjóka74.

Ka beszámolót.

Mi jóvő héten utazunk csak 3,5 napra.

Pisában szállunk le.

Segítenél nekünk abban,hogy autót béreljünk,vagy tudunk tömegközlekedni?

Mi az amit feltétlen nézzünk meg?

Szállást hol javaslod?

Nagyon Köszönöm

 

Előzmény: petjóka74 (23436)
onlyread Creative Commons License 2019.09.16 0 2 23437

Régen olvastam már ilyen jó kis beszámolót. Köszönet érte. 

Előzmény: petjóka74 (23436)
petjóka74 Creative Commons License 2019.09.16 0 7 23436

Sziasztok, mi is megérkeztünk, csak most volt időm megírni a tapasztalatainkat.

 

1 nap érkezés késői órákban (Ryanair)

2 nap San Gimignano (város felfedezése, könnyű séta, lépcsőkön ücsörgés -  nézelődés, fagyizás, evés-ivás)

3 nap Pienza és Montalcino, valamint a Capella di Vitaleta

4 nap Pisa és Lucca

5 nap Firenze (Dóm és a Galleria dell’Accademia)

6 nap Volterra és Lajatico

7 nap San Galgano Apátság és Siena

8 nap Cecina tengerpart (kényelmes fürdőzés egy privát strandon) , valamint esti séta Livornóban

9 nap San Gimignano  felfedezése múzeumokon keresztül: a legszebb nekünk a Torre Grossa, valamit a Museo d'Arte Sacra volt.

10 nap kényelmes reggelizés, majd irány a reptér.

 

Nekünk a 8 napba ez fért bele. Lehetett volna többet is, lehetett volna kevesebbet is - nekünk így kényelmes volt, s ez is számított, hogy ne rohanjuk végig. Mindenhol volt időnk nézelődni, kávézni, enni, kicsit ücsörögni.

 

Egy kis Fiat 500-asat béreltünk még itthonról, szerettük volna kipróbálni. 😊 Jól bírta a hegymeneteket. 

 

Szállásunk San Gimignanoban volt, (Locanda Viani) ezt csak ajánlani tudom!!! Innen kényelmesen be tudtuk autózni a környéket. Nagyon kedvesek a házigazdák. Pár perc sétára a belváros felé van egy Coop is, a parkolójában 1 óra ingyenes.

A belvárostól nincs 10 perc séta, a szállásnak saját parkolója van, így nem gond a parkolás, de mégis ott voltunk szinte a központban. 1100-as években épült műemlék épület, 4 szobája van, minden szoba saját terasszal, rálátással SG. tornyaira. A Torre Grossa tornyából szintén rálátni a házra.

A háznak saját elülső terasza is van, mely reggel még árnyas, így nagyon jó ott elfogyasztani a kávét, ezzel a panorámával.

Mi a „sárga” szobát kértük, hatalmas terasszal, a szoba is szép, kényelmes, klímás (amit mindig bekapcsoltak takarításkor, s így mindig jó hűvösbe értünk haza). Minden nap takarítanak, többször ágyneműt cserélnek, gyönyörű tiszta ház, szoba, terasz.

Mivel egy rövid zsákutcában van, nagyon csendes, az ablakok jól szigetelnek, így semmi nem hallatszik be, este a teraszon ülve is csak tompán hallani a „zaját”. A reggeli finom, olasz jellegű. Lehet kérni vacsorát is.

 

A szabadságunkat csak augusztus 2. felében tudtuk kivenni, így az ajánlásokkal ellentétben melegben utaztunk. De szerencsénk volt az idővel, kellemes, nem forró, napos, néha esős időnk volt.

Összességében nagyon tetszett Toscana (de nem jobban, mint Szicília), s nekem a kedvenc városom San Gimignano  volt. A Piazza del Duomo számomra nagyon szép volt, szerettünk ott ücsörögni a templom széles lépcsőjén, s nézelődni. Kicsit olyan érzés volt, mint a Spanyol lépcsőn Rómában, csak itt még pizza szeletekkel, szendvicsekkel, a Dondolinál vásárolt – valóban nagyon finom – fagyikkal ücsöröghettek a megfáradt turisták. A téren, az árkádok alatt sok helyi is kint üldögélt, s beszélgettek a napi dolgokról, aranyosak voltak. A carabinerik is estefelé leparkoltak a templom melletti kis felhajtó után szép sorban az autóikkal, s bandukoltak vacsorázni a megszokott kis helyi éttermükbe, üdvözölve a lakosokkal, boltosokkal egymást. Kicsit filmbéli jelenetekben éreztük ott magunkat, főleg esténkén, amikor már nem volt sok a turista, inkább a helyiek és az itt megszálló vendégek sétálgattak kényelmesen. A Museo d'Arte Sacra terét csak a 2. alkalommal fedeztük fel, mikor felmentünk a toronyba, mert eléggé el van dugva, de az az egyik legszebb része San Gimignanonak.

S.G nekünk nem tűnt zsúfoltnak, Volterra szerintünk zsúfoltabb volt, de biztos szerencse kérdése is, ki mikor érkezik.

 

Nagyon tetszett Pienza, mégjobban Montalcino: itt főként a Palazzo Pieri , s az ott található bár, ami szintén filmbe illő, s amit szintén fel kell fedezni, egy kapu alatt lehet bemenni a térre, s gyönyörű udvaron, hűsölve fogyaszthatunk a helyiekkel együtt egy finom kávét, vagy a helyi vörös bort.

A Capella di Vitaleta pedig megért egy rövid sétát a tűző napon, ezt nem lehet autóval megközelíteni teljesen.

 

San Galgano Apátság varázslatos, csodálatos környezetben. Sikerült „turistamentes” képeket is készíteni. A kápolnához parkolóból érdemes felmenni, ott jobb az út, az apátság felől viszont egy nehezen járható, köves úton kell felmenni, de kényelmes cipőben ez nem okoz problémát. A a kard a kápolnában található, kár, hogy nem üveggel borították, hanem műanyaggal. 

Siena bennünket nem fogott meg annyira. 

 

Pisa-ban csak a keresztelő kápolnába mentünk be, annak a kupolájából nagyon szép a rálátás a Dómra és a toronyra. A város maga nagyon csúnya, lehangoló a sok árus, egy percet sem időztünk tovább, mint amit a Dóm téren eltöltöttünk.

Lucca nagyon hangulatos város, tetszett a Piazza dell’Anfiteatro nagyon kellemes hangulatú, de a városfalon sétálni is érdekes, az egész hely nyugalmat áraszt. 

 

Firenze nagyon tetszett, érkezésünkkor a Piazzale Michelangelo-ra, még szép napsütés fogadott (ez volt az egyik esős napunk), csodás innen lenézni a városra. A Galleria dell’Accademiaba volt foglalásunk csupán, úgy döntöttünk, inkább felfedezzük inkább kicsit a várost, nem rohanunk végig a múzeumokon, hogy aztán azt sem tudjuk, milyen maga Firenze.  A Ponte Vecchio számunkra hangulatos volt, nagyon tetszett, felnézni a tetőkre, milyen régi épületek… Persze sokan voltak a hídon, de még így is élvezhető volt a hangulata. 

Firenzében szerintem több napot is el tudnánk tölteni...

 

Volterra szintén nagyon szép fekvésű, nagyon hasonlít San Gimignanohoz, de a plusz, ami megvan S.G.-ben , az nekem ott hiányzott, itt jobban éreztem a középkori hangulatot, de hiányzott a kellemes, tágas tér, ahol megpihenve lehet nézelődni. Itt pedig ha filmhez kellene hasonlítanom, mint ahogy S.G esetében tettem, akkor itt egy középkori lovagi filmben érezném magam, míg San Gimignanoban pedig egy igazi olasz filmben,  eltekintve attól, hogy szintén középkori város.

S mintha még több étkezde lenne, mint a többi városban, itt például mindenhol az tűnt fel,   hogy esznek az emberek. Zsúfolt, kis helyek vannak az étkezdéknek.

Az amfiteátrum különösebben nem érdekes, nem túl nagy, de egy rövid sétát megér, érdemes kitérőt tenni érte, mi nem a városfalról, hanem a parkolók felől közelítettük meg.

Lajatico pedig nagyon szép, mint egy kis ékszerdoboz, más, mint a többi város, itt nincs nagy idegenforgalom, a déli sziesztát az a kevés vendéglátó egység is tartja, csupán egy kávézót találtunk nyitva a főtéren.

 

Tengerpartnak pedig olyat kerestünk, amit nem lepnek el az emberek, nem a szokásos lido jellegű strandot, így kötöttünk ki több strand felkeresése után Calafuria-nál, egy kellemes hangulatú, sziklás magán strandnál, ahol látszólag majdnem mindenki ismerte egymást… Kis büfé van, kimondottan olcsó árakkal, napernyő, napágy, parkoló potom árért. De nem kisgyerekkel való….

Livorno parti sétánya pedig megért egy kis kitérőt estefelé, kb 10 perc autóútra volt, de külön utat nem tennék érte.

 

Szúnyogriasztó viszont kellett… A helyi Coop is tele volt vele. 

 

janiko Creative Commons License 2019.07.10 0 0 23435

ez így már nekem elég! :) nagyon köszönöm a választ!

Előzmény: onlyread (23432)
bonnita Creative Commons License 2019.07.09 -1 0 23434

Kb 4500 agriturismo van Toscanában, kis esély van rá, hogy maroknyi itt fórumozó olvtárs közül járt volna ott valaki, de megnéztem a helyet, gyönyörű szép, a ház is és a fekvése is, biztos imádni fogjátok.

 

Előzmény: rage. (23433)
rage. Creative Commons License 2019.07.09 0 0 23433

Úgy alakult,hogy a nyáron toszkánába megyünk és félreértés miatt nem igazán a tenger mellé.

Volt már valaki ezen a részen? ArezzoToscanaAz il ranchetto villába megyünk konkrétan.

 

onlyread Creative Commons License 2019.07.04 0 0 23432

Szia! Firenze belvárosa igen kicsi. Bárhol lakhatsz. Ha nem a belvárosban akarsz foglalni, akkor busz- vagy villamosmegálló legyen a közelben.

 

Általában kérdezed az airbnb-t vagy Firenzében? Én már használtam, speciel Firenzében még nem. Mi a kérdés?

Előzmény: janiko (23431)
janiko Creative Commons License 2019.07.04 0 0 23431

sziasztok,

 

segítséget szeretnék kérni; Firenzébe utazunk rövidesen a férjemmel. A városon belül van olyan terület/kerület, ahol javasoljátok a szállást, vagy csak vessük bele magunkat az ismeretlenbe?

Illetve van itt olyan valaki, aki Airb'nb-zett? Még hezitálunk, hogy keressünk apartmant/szállodát, vagy Airb'nb legyen.

Most utazunk július 19-én.

 

köszönöm előre is a válaszokat!

Anikó

[fidelio] juji Creative Commons License 2019.06.06 0 0 23430

Szia! 

1 hete voltunk fent a toronyban. A közbenső emeletekre nem lehetett kimenni. Nem küldtek minket le, igaz, mi kb. negyed óra után magunktól elindultunk lefelé. Szerintem annyi idő elég is szétnézni. Nekem élmény volt. Arra figyelj, hogy előtte le kell táskát, kabátokat pakolni, a toronyba csak telefont/fényképezőgépet, és vizet vihetsz fel. Tehát ha időpontra mentek, nem ott veszitek a jegyet, akkor a lepakolást a mellette lévő épület cloakroom-jában kalkuláljátok bele. 

Előzmény: silencetom (23426)
bonnita Creative Commons License 2019.05.29 0 0 23429
[fidelio] juji Creative Commons License 2019.05.23 0 0 23428

Szia! Ezen az oldalon találsz szállásokat: https://www.toszkanamania.hu/

Előzmény: travelservice (23427)
travelservice Creative Commons License 2019.05.20 0 0 23427

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a toszkán részen tudtok- e valami jó szállást ajánlani, ha lehet  , akkor tengerparti önellátásba.

Nyáron lenne aktuális. Köszönöm szépen.

 

silencetom Creative Commons License 2019.05.03 0 0 23426

Sziasztok, azt szeretném megtudni, hogy érdemes-e felmenni a Ferde Toronyba, vagy nagyon pörgetik az embereket? Azt olvastam, hogy negyed órát lehet fent tölteni. Ki lehet menni a közbenső emeletekre is? Megéri a 18 eurót?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!