Keresés

Részletes keresés

Cilikécske Creative Commons License 2018.07.03 0 0 23152

Szia. Én a gyerekekkel Saturniát javaslom, egy igazi különlegesség. Látni kell.

Előzmény: bornew (23149)
Alexfux Creative Commons License 2018.07.03 0 0 23151

Köszi, akkor majd csak lelünk valamit.

Szép dolog errefelé bringázni, durva emelkedők vannak. Ráadásul az utak sem valami jók. Úgyhogy gratula! Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy bringát hozzak.

De elég sokan probálkoznak. Sok outis van, de montist is láttam. És sokan pedeleccel nyomják.

Előzmény: zsuri (23145)
bonnita Creative Commons License 2018.07.02 0 0 23150

Annyi minden van a környéken, hogy nem fogtok unatkozni. A tenger sajnos elég messze van, az Adria kb három óra,

nyugatra a toszkán part legalább két és fél. Sok fürdési lehetőség van Terme di Saturnia , Bagni San Filippo, Bagno Vignoli, a Trasimenotó partján is sok helyen lehet strandolni fürdeni. Rengeteg kisváros van a környéken, San Quirico d'Orcia, Pienza,

Montepulciano, ott a híres kanyargós ciprussor Monticchiello-nál, a Capella della Madonna di Vitaleta...

Aztán délre, Bagnoregio, Orvieto.

Olvass vissza, mert a fürdőkről sokat beszélgettünk.

Két éve jártam a környéken, ha érdekel itt olvashatsz róla.

Előzmény: bornew (23149)
bornew Creative Commons License 2018.07.02 0 0 23149

Kedves Toszkána-rajongók, Toszkánát ismerők! Egy klasszikus 4 tagú család vagyunk: apa, anya, egy 7 és egy 9 éves kisfiú. Július közepén 7 napot töltünk Toszkánában. A szállásunk Torrita di Sienában lesz, innen tervezzük bejárni a környéket autóval. Olvasgatom a fórumot, bőségesen van információ, mégis hálás lennék, ha segítenétek a programszervezésben. Tudom, hogy mik a nagy attrakciók, de ha lehet, szívesen elkerülnénk a nagy tömeget és jobban érdekelnek a vidék rejtett szépségei. (Gondolom, mindenki ezeket keresi, így valószínűleg mindenhol tömeg van, de hátha...). Idén kicsit össze kell húzni a gatyamadzagot (tudom, akkor maradjunk otthon, de azért annyira nem vészes a helyzet...), úgyhogy minden takarékos tipp érdekel. A gyerekeink nincsenek a nagy forgataggal járó szórakoztatáshoz szoktatva, szeretjük a természetet, a hangulatos városi sétákat, a nyugalmat. Amit viszont nagyon szeretnek, az a pancsi, úgyhogy-ha egy mód van rá, akkor ajánljatok olyan fürdési lehetőséget a környéken, ahová még odafér a törülközőnk. Érdekel, milyenek a fürdési lehetőségek a Trasimeno-tónál, melyik hőforrást ajánljátok, ahol nincs tömeg, esetleg van olyan tiszta vízű patak, amiben fürdeni lehet? A tengerhez is le szeretnénk ruccanni egy kirándulás keretében: szerintetek merre vegyük az irányt? Előre is köszönöm a segítséget! 

zsuri Creative Commons License 2018.07.02 0 0 23148

Mi is ugyanabban a sávban jöttünk le az autópályáról, csak jó pár percet elvacakoltam, mert nem értettem hová kell dugni a jegyet. Aztán kiderült, hogy ugyanoda ahová a kártyát :-)

Előzmény: Alexfux (23144)
zsuri Creative Commons License 2018.07.02 0 0 23147

Egy hetet este még San Vivaldo-ban bicajoztam :-) Mi is ott laktunk a közelben.

Előzmény: Alexfux (23144)
zsuri Creative Commons License 2018.07.02 0 0 23146

A katedrális bejáratánál volt a - saccra - 1-2 órás sor. Érdekes módon a kupolánál (oldalt) kevesebben voltak, oda biztosan eleve csak olyanok álltak be, akiknek időpontjuk volt.

Előzmény: vélemény (23137)
zsuri Creative Commons License 2018.07.02 0 0 23145

Bocsi, hogy csak most válaszolok, nem vettem észre hogy kérdeztél. Nem kellett sokat variálni, a hosszú bevezető út végén van nagyon sok (fizetős) parkoló a part/strandok mentén (tippre kb. 1 km hosszan), ott parkoltunk. Péntek délután kongott az ürességtől. Az első és utolsó strand fizetős, középen van a szabad részleg. A parkolók és a strandok között van egy 50-100m-es bokros/cserjés szakasz.

Előzmény: Alexfux (23136)
Alexfux Creative Commons License 2018.07.01 0 0 23144

Üdv Mindenkinek a festői Toszkánából, azon belül is a még festőibb San Vivaldo-ból.

 

Izgalommentes autóút után érkeztünk meg. Padova-nál a bolognai letérő előtt volt egy kisebb tumultus, de ennyi volt. A TELEPASS sávot nem sikerült elrontanom, de hogy izgalmas legyen, olyan sávot választottam Firenzénél, ahol TELEPASS és kártyafizetés is volt. :-)

onlyread Creative Commons License 2018.06.29 -1 0 23143

Átállítottam.

Előzmény: novara85 (23142)
novara85 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 23142

Köszi, de nálam nem publikus az email címed.

Előzmény: onlyread (23141)
onlyread Creative Commons License 2018.06.29 -1 0 23141

Írj privátban, megpróbálok segíteni.

Előzmény: novara85 (23140)
novara85 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 23140

Sziasztok!

 

Szeptember végén Olaszországban szeretnénk eltölteni a nászutunkat, összesen 10nap/9 éjszakát, kettőt ebből Velencében. A fő csapásirány Firenze lesz. Autóval megyünk. Firenzében sajnos lehetetlen találni parkolóval rendelkező szállást megfizethető áron, így egyre inkább gondolkodunk egy környékbeli kis faluban/városkában, ahonnan könnyen bejutunk busszal vagy vonattal Firenzébe. Tudnátok ajánlani ikyen he,yet az eddigi személyes tapasztalaitok alapján? Előre is köszönöm.

 

Alexfux Creative Commons License 2018.06.29 0 0 23139

Köszi, hasznos info!

 

Mondjuk engem külföldön már a sebességkorlátozó tábla látványa elég, hogy lassításra késztessen, mert a pénzemet inkább kajára, piára és egyéb értelmesebb dolgokra szeretem költeni, és nem büntetésre. Meg kinek van kedve külföldi rendőrökkel vitatkozni külföldi nyelven, nem? :-)

Előzmény: csapa (23138)
csapa Creative Commons License 2018.06.29 -1 0 23138

Útitanács Ausztriában (lehet hogy sokan ismerik is): erre érdemes odafigyelni . Mi az az IG-L sebességkorlátozás?

Előzmény: Alexfux (23134)
vélemény Creative Commons License 2018.06.28 0 0 23137

A sor a katedrális bejáratánál vagy a kupolához állt??

Előzmény: zsuri (23133)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.28 0 0 23136

Szia zsuri!

 

Hol parkoltatok a Marina di Vecchiano-nál?

 

Köszi!

 

AF

Előzmény: zsuri (23132)
zsuri Creative Commons License 2018.06.28 0 0 23135

Helyesbítés: a tengerparti strand neve Pisa közelében Marina di Vecchiano. Amúgy péntek délután voltunk és alig voltak, közvetlen a víz mellett kb. 15-20 család egy 200m-es partszakaszon.

Előzmény: zsuri (23132)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.28 0 0 23134

Igen. Sárvárról indulva az tűnik jobb útvonalnak.

 

A hazafelé már kérdéses, mert akkor Budapestre jövünk vissza, de az is inkább Ausztria lesz.

Előzmény: csapa (23131)
zsuri Creative Commons License 2018.06.28 0 0 23133

Ja, még egy dolog kimaradt a tapasztalatok közül:

 

- a katedrálisba ingyenes a belépés - ez tök jó, viszont már most júniusban is kb. 1-2 órás sor volt a bejáratnál napközben (nem is vártuk ki). Időpontfoglalás tudtommal csak belépővel (kupola, múzeum stb.) lehetséges. Viszont egy jó alternatíva a Palazzo Vecchio tornya, ami csak pár méterrel alacsonyabb a kupolánál és szintén nagyon szép a kilátás belőle - semmi sor nem volt. A Palazzo-t érdemes egyébként is megnézni, szép.

zsuri Creative Commons License 2018.06.27 0 0 23132

Sziasztok!

 

Tegnap értünk haza Toszkánából, nagy élmény volt. A középső dombvidéken laktunk egy zsákutca faluban - tökéletes toszkán táj, nyugalom. A napi fáradalmakat persze a medencében pihentük ki :-) Sok helyen jártunk: San Gimignano, Vinci, Siena, Lucca, Certaldo, Pisa, Firenze, Volterra. Sienába  direkt  hosszabb úton, a Chianti borvidéken át mentünk, nem autópályán. Nagyon szép és változatos tartomány. Elég húzós volt, de a 10 napba azért sikerült beiktatni egy pihenőnapot és fél nap tengerpartot is. Sajnos ennyi idő alatt semmit nem tudtunk igazán alaposan megnézni, sokminden kimaradt, de azért valami benyomásunk lett róla :-) Nekem Lucca picit csalódás volt (szép város, de nem olyan különleges - persze itthon két kezünket összetennénk egy ilyen városért), Volterra viszont az egyik kedvencem lett: hasonló San Gimignano-hoz viszont fele-harmada a túristák száma.

 

Pár hasznos tapasztalat:

 

- az autópályán a fizetőkapunál a jegyet és kártyát ugyanabba a nyílásba kell bedugni (itthon ez elég szokatlan). Ha a Telepass alatt szerepelnek a bankkártya szimbólumok is, akkor lehet azon a kapun is menni.

 

- automata benzinkútnál kártyás fizetésnél először zárol 100EUR-t, aztán amint befejeződött a tankolás feloldja ezt és levonja a megfelelő összeget

 

- az Uffizi nagy élmény sok antik szoboral és világhírű festménnyel, viszont - hacsak nem valaki szentkép rajongó vagy 4-5 órája van a múzeumra - érdemesebb a kiállítás elején picit gyorsabban haladni és több időt hagyni a végére. Nagyon rossz érzés volt, hogy Tiziano, Caravaggio, Rembrandt, Rubens és Van Dyck (az én szememnek érdekesebb) képei mellett el kellett száguldani (időpontunk volt a Boboli kertbe) míg az elején elég lassan haladtunk ...

 

- valószínű nem gyakori, hogy lezárják a Piazzale Michelangelo-t, de nekünk pont sikerült kifogni. Még jó, hogy a fáradtság miatt már autóval mentünk oda ...

 

- kerékpározás: csak az én bicajomat vittük, de nem hiányzott a többi. Családi bicajozásra Lucca-ban került sor. Én kétszer jutottam el egy-egy 50-60km-es körre és azt kell mondjam hogy ha valaki sportszerűen kerékpározik még akkor sem egyszerű, de könnyed családi bicajozásra alkalmatlan a középső dombvidék (10-20%-os emelkedők és lejtők). Én nagyon élveztem bicajjal, bár a végére mindig elfáradtam. A menetidőt pedig úgy kell számolni, hogy amennyi idő alatt itthon menne ahhoz még 50%-ot hozzá kell adni: egyrészt a domborzat, másrészt az útkeresés (nagyon sok kis utacska van), harmadrészt az állandó fényképeznivalók miatt :-) Én országútival mentem kisebb forgalmú utakon és semmi gond nem volt: jók az utak és normálisak az autósok.

 

- a tengerpartra a pisai nap délutánján jutottunk ki. A közelben kerestünk valami strandot és a ToszkánaMánia oldalról loptam a Marina di Vecchio ötletét: természetvédelmi területen át megközelíthető nagyon szép széles homokos strand szabad- és fizetős résszel. Mi a szabadra mentünk és semmi probléma nem volt vele. Átgyalogoltam a fizetős részre is, talán egy árnyalattal kevesebb fadarabka volt a homokban, de semmi lényeges különbség. A szabad részt is "rattrakolják" :-)

csapa Creative Commons License 2018.06.27 0 0 23131

Ausztrián át mentek?

 

Előzmény: Alexfux (23122)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.27 0 0 23130

Jól hangzik, köszi. A TELEPASSra meg ügyelek majd.

Előzmény: _chillout_ (23125)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.27 0 0 23129

Szuper, ínycsiklandó olvasmány. :-)

Előzmény: onlyread (23124)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.27 0 0 23128

Akkor ezt eltaláltam. Köszi! 

Előzmény: vélemény (23123)
_chillout_ Creative Commons License 2018.06.26 0 0 23127

Bocsánat, olasz, nem Olasz :-)

 

Igen, a telepass sávba nem szabad beállni, mert meglincselnek :-))

Előzmény: _chillout_ (23125)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.26 0 0 23126

2 dolog ami nagyon fontos.

Ne álljunk be a sárga sávba ami a telepassosoké, ez valami helyi előrefizetett kütyüs dolog.

A másik, hogy van ahol kártyás és pénzes sor nincs együtt, tehát vagy kártya vagy kápé. Ha van nálunk mindkettő akkor nem lesz kellemetlen tolatgatás már jegy nélkül (ezt benyeli a gép) és kezelőkeresgélés.

Előzmény: _chillout_ (23125)
_chillout_ Creative Commons License 2018.06.26 0 0 23125

Most voltam Olasz autópályán 3 hete, a kapuk teljesen automaták, felhajtásnál nincs teendő, csak elvenni a kilógó jegyet, lehajtásnál először bedugod a jegyet, aztán a kártyát ugyanabba az olvasóba. Ezután kátya ki, sorompó fel, és kész is, egy perc sincs az egész.

Előzmény: Alexfux (23122)
onlyread Creative Commons License 2018.06.26 -1 0 23124
Előzmény: Alexfux (23122)
vélemény Creative Commons License 2018.06.26 0 0 23123

Lucca kiejtése Lukka.  Ha a c után mély magánhangzó áll, akkor a kiejtése k.

Előzmény: Alexfux (23122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!