Keresés

Részletes keresés

Agnesek Creative Commons License 2006.04.07 0 0 79
Szia! Kérdésre kérdéssel válaszolok. Ha meg tudsz olyan klubokat akik komolyabban szerveznek, kérlek szólj nekem is. Én kint élek görögben, Thasszos szigetén. Nagyon sokan jönnek a szigetre, de inkább a tenger miatt. Azt is imádom, de Krétán a Szamáriai szurdok volt a kedvencem. itt is léteznek hasonló túrák, de egyedül egy kicsit unalmas. Üdv. Ági
Előzmény: Fieri (74)
bandikaa Creative Commons License 2006.03.26 0 0 78
Jéééé, ez a topik még "létezik"? :)
rézike Creative Commons License 2006.03.20 0 0 77
Sziasztok! Járt valaki mostanában a Szentendre-Kőhegyi th.-Vasas szakadék-Lajos-forrás-Holdvilág-árok vonalon? Járható? Vasárnapra tervezzük.
Fieri Creative Commons License 2006.03.16 0 0 76
Köszönöm. Sokminden eszembe jutott, de ez nem...
Joeyline Creative Commons License 2006.03.15 0 0 75
http://tura.lap.hu/
Előzmény: Fieri (74)
Fieri Creative Commons License 2006.03.15 0 0 74
Sziasztok!
Elég kezdő túrázó vagyok. Eleddig csupán néhányszor sikerült a Zempléni hegységben egy pár hetet sétálgatnom. Főleg Sárospatak és Füzér között. Ezért kérdem tőletek, tudtok-e egy olyan lapot, webet amin jobban utána lehetne nézni a hivatalos túraútvonalaknak, a pecsételések mibenlétének stb., vagy akár tudtok-e Ti segíteni ebben és egy jó, de nem túl drága felszerelés összeszedésében?
Minden segítséget előre is nagyon köszönök.
atompyka Creative Commons License 2006.03.13 0 0 73

Az olyan helyekre, amit lennebb írtál ("legtöbben pl simán átmennek olyan szakaszon, ahol nekem már szó szerint lebénul a lábam is") szerintem elég ez is.

Hágóvas a lefagyott Rámba való (még a láncos időkben egyszer Leto barátom húzott fel a jégen hason csúszva, Neki volt hágóvasa és kötele, nekem meg volt hasam. :-) ).

Előzmény: tzh (70)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 72

Ilyen időben mindenhol van jég, csak nem minden túrán van ilyen rész, ahol nem csupán az az egyetlen baja a jégnek, hogy szimplán elcsúszol rajta, hanem hogy ennek plusz következménye lehet némi zuhanás...stb. Olyan ösvények, amik mentén a bozótosban is van mód menni, megoldom, mert ott nincs letaposva a hó és meg tudfom vetni a lábamat (tegnap is kb minden jeges emelkedőnm és lejtőn csak így tudtam haladni, de ezekkel így nem is volt probléma), hanem ezt a rizikós részt még így sem lehetett megoldani, hanem seggencsúszva, mindenhogy kapaszkodva stb.

Előzmény: Tenser (71)
Tenser Creative Commons License 2006.03.13 0 0 71

"De az semmiség volt ahhoz a szakadékos, oldalra is lejtő ösvényhez képest"

 

Tudom, melyik részre gondolsz, annál a szakasznál tényleg elgondolkodik az ember, hogy nagyon nem kéne rossz helyen megcsúszni.

 

Ilyen időben van egyáltalán olyan túra, ahol nincs jég?

Előzmény: tzh (68)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 70
Nekem igazi hágóvas lenne elég max.
Előzmény: atompyka (69)
atompyka Creative Commons License 2006.03.13 0 0 69

Soha nem botoztam még, tegnap a túravezető leányzó (merthogy setafika.hu-s túra volt, kicsit kiegészítve :-) ) két bottal jött végig a 22 km-en.

Úgy döntöttem, továbbra sem lesz botom. Nem érzem úgy, hogy mikor igazán kéne, hogy megtartson, kibírja a teljesen ránehezedő/-feszülő mázsámat.

Akkor már inkább 20 méter kötél, hogy ha nagyon csúszós lejtőre kerülök, fától fáig le tudjak ereszkedni.

"Szimpla" jégre meg rendelek egy ilyet...

tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 68

Félig jogos, mert valóban nem kértem infót, ugyanis a kelleténél jóhiszeműbb voltam.

Félig nem jogos, mert: eddig bármikor kértem infót a jegességről, sosem kaptam megközelítőleg sem objektív visszajelzéseket, mert sokaknak nem számít veszélyesnek, ami nekem igen (legtöbben pl simán átmennek olyan szakaszon, ahol nekem már szó szerint lebénul a lábam is). A kápolna utáni részre utaló figyelmeztetést viszont nem is láttam. De az semmiség volt ahhoz a szakadékos, oldalra is lejtő ösvényhez képest, bár ott is inkább tettem kicsi pluszt a távba meg bozótharcot, csak jégre ne kelljen lépnem.

Előzmény: efemm (67)
efemm Creative Commons License 2006.03.13 0 0 67
A Kápolna után is volt figyelmeztetés. Nekem idén az volt a legrosszabb szakasz. Én számítottam a jégre, és -bár mostanában mindig futócipőben túrázom-, ez jó választás is volt. Jégen jobban tapad a terepfutók talpa, mint a bakancs. Madár-szirt után én is szóltam pár túrázónak, hogy jöjjenek fel a kerítés mellé, ahelyett, hogy téblábolnak lenn az ösvényen a perem mellett.
Azt, hogy mire számíthatsz, legegyszerűbben úgy tudod meg, ha kérdezel a túra előtt valamelyik topikon...
Előzmény: tzh (63)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 66
Meg még kinek mit. Barátnőm botok nélkül feladta volna félúton a térde miatt.
Előzmény: Tenser (65)
Tenser Creative Commons License 2006.03.13 0 0 65
Á értem, szóval a térdet segíti ki.
Előzmény: tzh (64)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 64
Nehéz vele mozogni az akadós aljnövényzet miatt, viszont én pl nélküle aligha távoztam volna minimum zúzódások nélkül. És nekem speciel igénylik a térdeim a botok nyujtotta plusz támasztékokat.
Előzmény: Tenser (62)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 63

Jégre lehetett számítani...

 

Én, mint aki életemben először járok arra, ebből kifolyólag fogalmam sem volt róla, hogy milyen részek vannak arrafelé. Tudnillik nem feltétlenül kerül bele a beszámolókba sem minden egyes 50-100 m szakasz, így még azok után sem lehet eléggé jól következtetni.

Mindegy, én nagyon fóbiás vagyok jégen, ez az én szoproblémám. Arra a bizonyos szakadékos részre szerintem illett volna utalást tenni azzal az erővel, mint a Nyakas kőre vezető sokkal biztonságosabb útra is tettek, mert nem mindenki ismerős arrafelé, mint pl mi se.

Előzmény: efemm (60)
Tenser Creative Commons License 2006.03.13 0 0 62
Én is voltam BIA 25-ön, és egy csomó embernél láttam botot. Arra gondolok, ami pont úgy néz ki, mint a síbot (talán az is). Ez jó valamire? Akiknél én láttam, azok mind nagyon esetlenül mozogtak vele, különösen a nehezebb részeken, szerintem többet ártott, mint használt.
Előzmény: tzh (59)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 61

Sajnos nem ismertem a környéket, és ezért útvonalkövetés lett belőle.

Nem a túra valóban nem extrém, de nekem elég 5 m számomra veszélyes szakasz is, hogy oda többet ne menjek vissza.

Jó tudni viszont, hogy ne akarjak menni szerdán a gyermekvasútra. Így is már azon törtem a fejem, hogy jelen köróülmények között én nem megyek. Sár jöhetne dögivel ,de most aligha az lesz tulsúlyban :(

Előzmény: efemm (60)
efemm Creative Commons License 2006.03.13 0 0 60
Kő-orr után szerintem le lehetett jönni, nem volt veszélyesen jeges a lejtő. A Nyakas-kő után, a Madár-szirtnél pedig simán feljebb mentem a hétvégi házak kerítéséhez a jeges és szakadékos ösvény helyett a kérdéses 100m-en. A jégre lehetett számítani, mivel majdnem mindegyik tavaszi Bián hó vagy jég van... A rendezők nem nagyon tehetnek a konkrét időjárásről. Ezért ez nem egy extrém túra. (Bár az tény, hogy minden évben sokatt kivett belőlem, most leginkább a hideg.) A szerdai Gyermekvasút -ilyen jeges terepen- sokkal veszélyesebb.
Előzmény: tzh (59)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 59

Nekem tegnap a BIA 25-ön volt alakult ki olyan elképzelés, hogy oda se megyek vissza többet - ilyenkor. Nem élveztem a túrát amiatt, hogy sokszor teljesen féltem a jegesedett ösvényen, látva a kb 100-150 méter mélységet oldalt. Túrázni mentem oda, nem veszélyeztetni testi épséget. (az már a ttúra topokba tartozik, hogy a túrakiírásnál előzetesen sem ártana felhívni ilyesmikre a figyelmet, mert ugye szeretik azt mondani utálag, hogy minek megyek ilyen túrára. Na kösz, ha tudom, hogy mi vár ott, akkor tényleg nem megyek, de így persze mentem- mert nem volt tájékoztatás)

A Nyakas Kőre fölfelé útra írták ki, hogy veszélyes és nehéz. Ezzel szemben teljesen jégmentes volt, és így -számomra legalábbis- az egész túra egyik legkönnyebb és legbiztonságosabb része volt.

Előzmény: atompyka (58)
atompyka Creative Commons License 2006.03.13 0 0 58

Igen, tegnap a Dera-szurdok is igen necces volt a jég miatt.

Ha a környéken hagytam volna az autót, a patakban mentem volna inkább, de a KöKi-ig nem akartam vizesen utazni.

Előzmény: tzh (57)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 57
Embere válogatja, mert számomra az extrém sportot a még el nem olvadt lejegesedés jelenti a hegyi ösvényeken, ez számomra nagyon balaesetveszélyes. A sárban csak nehéz haladni és persze nem lesz utána bizalomgerjesztő látvány az ember, de nagyságrendekkel biztonságosabbak az ösvények- szerintem.
Előzmény: Horatius00 (56)
Horatius00 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 56
Jó lenne már ha tényleg itt lenne! Sajna én az időjárásjelentésben még elkeseritő híreket hallottam: még egy hétig tél lesz utána meg mindenfele sár! A hegyekben meg főleg! A hó nem érdekel abban lehet gázolni, de nyakig sárban kirándulni az már extrém sport! 
gyaloglo2 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 55

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/utleiras/kcs02.htm

 

Jó kirándulást, állítólag itt a tavasz

Előzmény: gyongyhaju lany (54)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2006.02.27 0 0 54
Ki fogom próbálni, legalábbis a 2. részét, a hűvösvölgy-jános hegy útvonalat már jól ismerem, igaz, ellenkező irányból :)
Előzmény: gyaloglo2 (53)
gyaloglo2 Creative Commons License 2006.02.22 0 0 53
Én is arra jártam akkor , próbáld ki ezt is: Hűvösvölgy Nagy-Hárs-h. János-h. Csacsi-rét Piktortégla-üregek Sorrento Meteor-szurdok Mammut-fenyők. A feleségem imádja:-)
Előzmény: gyongyhaju lany (52)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2006.02.12 0 0 52

Ma egy nagyon jó "egyszerű" túrát tettünk a Budai Hegyekben. Budaörsről indultunk, felmentünk a Remete barlanghoz és a mellé emelt templomhoz a Kő hegyre, majd visszaereszkedtünk a falu határáig, és tovább a kálváriához, onnan a piros csíkon Makkosmáriáig, majd egy darabig a sárga csíkon, végül a zöld kereszten fel a Normafához. Az út nagyon szép volt, különösen az elején, mikor még sütött a nap, jól ki is melegedtünk a hegymenetben. Az utat végig hó borította, találkoztunk szánkózókkal, síelőkkel, a Normafánál csúcsforgalom volt :).

Kb. 10 óra tájt indultunk Budaörsről és f2-re értünk a Normafához.

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.12 0 0 51

Többről? Az már durva lenne ha a hegy elhordásánál nagyobb dolgot tudnál mondani.

 

Különben meg történt már olyan a világban, hogy elbányásztak egy egész hegyet.

A jelzésváltozások meg egy olyan dolog, hogy ha egy kicsit odafigyel az ember akkor tudhatja, hogy melyik helyett melyik jelzés van a terepen.

Előzmény: Joeyline (47)
atompyka Creative Commons License 2006.02.10 0 0 50

Jobbulást!

Én mindenesetre valszeg megyek sógorommal.

Jövő hét? Az még nagyon messze van. :-)

Előzmény: Tenser (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!