Keresés

Részletes keresés

tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 66
Meg még kinek mit. Barátnőm botok nélkül feladta volna félúton a térde miatt.
Előzmény: Tenser (65)
Tenser Creative Commons License 2006.03.13 0 0 65
Á értem, szóval a térdet segíti ki.
Előzmény: tzh (64)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 64
Nehéz vele mozogni az akadós aljnövényzet miatt, viszont én pl nélküle aligha távoztam volna minimum zúzódások nélkül. És nekem speciel igénylik a térdeim a botok nyujtotta plusz támasztékokat.
Előzmény: Tenser (62)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 63

Jégre lehetett számítani...

 

Én, mint aki életemben először járok arra, ebből kifolyólag fogalmam sem volt róla, hogy milyen részek vannak arrafelé. Tudnillik nem feltétlenül kerül bele a beszámolókba sem minden egyes 50-100 m szakasz, így még azok után sem lehet eléggé jól következtetni.

Mindegy, én nagyon fóbiás vagyok jégen, ez az én szoproblémám. Arra a bizonyos szakadékos részre szerintem illett volna utalást tenni azzal az erővel, mint a Nyakas kőre vezető sokkal biztonságosabb útra is tettek, mert nem mindenki ismerős arrafelé, mint pl mi se.

Előzmény: efemm (60)
Tenser Creative Commons License 2006.03.13 0 0 62
Én is voltam BIA 25-ön, és egy csomó embernél láttam botot. Arra gondolok, ami pont úgy néz ki, mint a síbot (talán az is). Ez jó valamire? Akiknél én láttam, azok mind nagyon esetlenül mozogtak vele, különösen a nehezebb részeken, szerintem többet ártott, mint használt.
Előzmény: tzh (59)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 61

Sajnos nem ismertem a környéket, és ezért útvonalkövetés lett belőle.

Nem a túra valóban nem extrém, de nekem elég 5 m számomra veszélyes szakasz is, hogy oda többet ne menjek vissza.

Jó tudni viszont, hogy ne akarjak menni szerdán a gyermekvasútra. Így is már azon törtem a fejem, hogy jelen köróülmények között én nem megyek. Sár jöhetne dögivel ,de most aligha az lesz tulsúlyban :(

Előzmény: efemm (60)
efemm Creative Commons License 2006.03.13 0 0 60
Kő-orr után szerintem le lehetett jönni, nem volt veszélyesen jeges a lejtő. A Nyakas-kő után, a Madár-szirtnél pedig simán feljebb mentem a hétvégi házak kerítéséhez a jeges és szakadékos ösvény helyett a kérdéses 100m-en. A jégre lehetett számítani, mivel majdnem mindegyik tavaszi Bián hó vagy jég van... A rendezők nem nagyon tehetnek a konkrét időjárásről. Ezért ez nem egy extrém túra. (Bár az tény, hogy minden évben sokatt kivett belőlem, most leginkább a hideg.) A szerdai Gyermekvasút -ilyen jeges terepen- sokkal veszélyesebb.
Előzmény: tzh (59)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 59

Nekem tegnap a BIA 25-ön volt alakult ki olyan elképzelés, hogy oda se megyek vissza többet - ilyenkor. Nem élveztem a túrát amiatt, hogy sokszor teljesen féltem a jegesedett ösvényen, látva a kb 100-150 méter mélységet oldalt. Túrázni mentem oda, nem veszélyeztetni testi épséget. (az már a ttúra topokba tartozik, hogy a túrakiírásnál előzetesen sem ártana felhívni ilyesmikre a figyelmet, mert ugye szeretik azt mondani utálag, hogy minek megyek ilyen túrára. Na kösz, ha tudom, hogy mi vár ott, akkor tényleg nem megyek, de így persze mentem- mert nem volt tájékoztatás)

A Nyakas Kőre fölfelé útra írták ki, hogy veszélyes és nehéz. Ezzel szemben teljesen jégmentes volt, és így -számomra legalábbis- az egész túra egyik legkönnyebb és legbiztonságosabb része volt.

Előzmény: atompyka (58)
atompyka Creative Commons License 2006.03.13 0 0 58

Igen, tegnap a Dera-szurdok is igen necces volt a jég miatt.

Ha a környéken hagytam volna az autót, a patakban mentem volna inkább, de a KöKi-ig nem akartam vizesen utazni.

Előzmény: tzh (57)
tzh Creative Commons License 2006.03.13 0 0 57
Embere válogatja, mert számomra az extrém sportot a még el nem olvadt lejegesedés jelenti a hegyi ösvényeken, ez számomra nagyon balaesetveszélyes. A sárban csak nehéz haladni és persze nem lesz utána bizalomgerjesztő látvány az ember, de nagyságrendekkel biztonságosabbak az ösvények- szerintem.
Előzmény: Horatius00 (56)
Horatius00 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 56
Jó lenne már ha tényleg itt lenne! Sajna én az időjárásjelentésben még elkeseritő híreket hallottam: még egy hétig tél lesz utána meg mindenfele sár! A hegyekben meg főleg! A hó nem érdekel abban lehet gázolni, de nyakig sárban kirándulni az már extrém sport! 
gyaloglo2 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 55

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/utleiras/kcs02.htm

 

Jó kirándulást, állítólag itt a tavasz

Előzmény: gyongyhaju lany (54)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2006.02.27 0 0 54
Ki fogom próbálni, legalábbis a 2. részét, a hűvösvölgy-jános hegy útvonalat már jól ismerem, igaz, ellenkező irányból :)
Előzmény: gyaloglo2 (53)
gyaloglo2 Creative Commons License 2006.02.22 0 0 53
Én is arra jártam akkor , próbáld ki ezt is: Hűvösvölgy Nagy-Hárs-h. János-h. Csacsi-rét Piktortégla-üregek Sorrento Meteor-szurdok Mammut-fenyők. A feleségem imádja:-)
Előzmény: gyongyhaju lany (52)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2006.02.12 0 0 52

Ma egy nagyon jó "egyszerű" túrát tettünk a Budai Hegyekben. Budaörsről indultunk, felmentünk a Remete barlanghoz és a mellé emelt templomhoz a Kő hegyre, majd visszaereszkedtünk a falu határáig, és tovább a kálváriához, onnan a piros csíkon Makkosmáriáig, majd egy darabig a sárga csíkon, végül a zöld kereszten fel a Normafához. Az út nagyon szép volt, különösen az elején, mikor még sütött a nap, jól ki is melegedtünk a hegymenetben. Az utat végig hó borította, találkoztunk szánkózókkal, síelőkkel, a Normafánál csúcsforgalom volt :).

Kb. 10 óra tájt indultunk Budaörsről és f2-re értünk a Normafához.

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.12 0 0 51

Többről? Az már durva lenne ha a hegy elhordásánál nagyobb dolgot tudnál mondani.

 

Különben meg történt már olyan a világban, hogy elbányásztak egy egész hegyet.

A jelzésváltozások meg egy olyan dolog, hogy ha egy kicsit odafigyel az ember akkor tudhatja, hogy melyik helyett melyik jelzés van a terepen.

Előzmény: Joeyline (47)
atompyka Creative Commons License 2006.02.10 0 0 50

Jobbulást!

Én mindenesetre valszeg megyek sógorommal.

Jövő hét? Az még nagyon messze van. :-)

Előzmény: Tenser (49)
Tenser Creative Commons License 2006.02.10 0 0 49
Sajna lesérültem közben :(, halasszuk el egy héttel
Előzmény: atompyka (48)
atompyka Creative Commons License 2006.02.10 0 0 48
Van, de csak vasárnap.
Előzmény: Tenser (46)
Joeyline Creative Commons License 2006.02.08 0 0 47
Vicces akarsz lenni...

Ennél többről van szó.
Előzmény: hoppaaa (45)
Tenser Creative Commons License 2006.02.07 0 0 46
Valamelyik Egyszerű Természetjárónak lenne kedve hétvégén a Budai hegyekben bóklászni?
hoppaaa Creative Commons License 2006.02.02 0 0 45
Elhordják a hegyet??? :-o
Előzmény: Joeyline (40)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 44
Én jól eltúrázgatnék most is a nyolc éves Mecsek térképpel ha nem került volna olyan állapotba hogy kártyázni lehet vele. Meg amikor még nem ismertem ennyire a Mecseket akkor is teljesen jól tudtam használni az átfestések idején. Annyi, hogy egy kicsit tudni kell hozzá tájékozódni is.
Előzmény: Joeyline (40)
tzh Creative Commons License 2006.02.02 0 0 43
hümm, hümm, hümm
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 42
hümm, hümm
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 41
hümm
Joeyline Creative Commons License 2006.01.24 0 0 40
Legalább 4-5 évente mindenképp érdemes frissíteni az ember turistatérkép-tárát, ennyi idő alatt már elég számottevő terepi változások szoktak beállni a tapasztalatok szerint.
Előzmény: kovarek (39)
kovarek Creative Commons License 2006.01.21 0 0 39

Sziasztok!

 

Szeretek csak úgy, hirtelen ötlettől vezérelve elmenni túrázni, minden előzetes terv nélkül és mivel szerencsére a Pilisben lakom és az utcavégében kezdődik az erdő ezt bármikor meg is tehetem. Volt úgy, hogy éjjel 1-kor jött rám a mehetnék.

Hanem ami nagyon nem tetszik, hogy a környékünkön az utóbbi 10 évben úgy elszaporodtak a kerítéssel vagy villanypásztorral elkerített területek, hogy egy 7-8 éves térkép már használhatatlan, s az is világos, hogy ezeken a területeken ipari léptékű vadászat folyik, még tilalom idején is! Ezek az erdők magán kézben vannak, de számomra furcsa, hogy ha veszek x hektár erdőt akkor csak úgy bekeríthetem? Így is épp eléggé fel vannak darabolva az erdősült területek Magyarországon. Máshol is megfigyelhető ez a jelenség?

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.20 0 0 38
hümm
vajonmerre Creative Commons License 2006.01.03 0 0 37

Pontosan  erre gondoltam :)))

 

Előzmény: Törölt nick (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!