Keresés

Részletes keresés

occseb Creative Commons License 30 perce 0 0 42653

Holnap talán elkészül a beígért trapézmenet esztergálás bejegyzés.

De most két kérdés:

Szánok felületét mivel érdemes( ha érdemes) kicsit felfényesíteni, hogy simább/fényesebb/csúszósabb legyen? Scotch-brite-tal kicsit megdörzsiztem, esetleg valakinek más ötlete? 

Vannak olyan szárak amikre félfordítós csiszoló fejeket lehet felrakni, így lényegében gyorscserélős, mert a hengeres szár bent van a fúrógépben, és amikor elkopik a csiszoló rész akkor vissazfelé tekerve egy félfordulattal lejön a szárról a csiszolótárcsa. Van ennek valami speckó neve? Mert nem sikerült sehogy megtalálnom. Biztos van több gyártótótl is de egynél sem találtam meg.

Virbo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 42652

Igen tudom hogy jól használható, rengeteget használtam, csak kinőttem...  :)

Előzmény: mlas45 (42651)
mlas45 Creative Commons License 2 órája 0 0 42651

Nekem egy ennél valamivel komolyabb Bernardo van, de az se vág tökéletes derékszögben, magas anyagnál. Sztem ez az elvéből fakad, ne aggódj miatta. Ettől még nagyon jól használható.

Előzmény: Virbo (42649)
crosspisti Creative Commons License 3 órája -1 0 42650

Végignézve a videóit nekem más a véleményem,hogy tragédia.A legutolsó amit talán ma tett fel a fúrófejről,minden mozzanata megkérdőjelezhető.

Előzmény: jalpar (42634)
Virbo Creative Commons License 4 órája 0 0 42649

Kis Expert szalagfűrész érdekel valakit?

Nem mai csirke, de szépen dolgozik ahhoz képest hogy kínai...

Bimetál lapokkal, egy rajta, egy vadi új.

Én max 55-ös ruddanyagot vágtam vele, néha kenegetve elduruzsolt vele. Szerintem a vágott felület ferdesége simán elfogadható tőle.

A ventillátort én pótoltam rá, a satu kézitekerője repedt (igen tudom megcsinálhattam volna, de én íg yis elvoltam vele).

65.000-et szeretnék érte kapni, Pesti lakos.

Itt 40-es anyagot vágtam, a végén próbáltam nem a sorjára rakni a derékszöget több-kevesebb sikerrel...

https://youtu.be/r3cgrkEJ-VY

toothgaabor Creative Commons License 4 órája 0 0 42648

Akkor ugyanarra gondolunk. :)

Előzmény: ruzsa janos (42647)
ruzsa janos Creative Commons License 5 órája 0 0 42647

egyáltalán nem komolyan gondoltam.

ha elegendő a pontozás nyújtotta pontosság, akkor szerintem (szemüveggel :) ) rendben lesz kézből.

Ha nem elég, akkor meg marógépre kell tenni, és akkor nem pontozóval jelölöm a furat közepét, hanem az asztallal mérem ki, és egy központosító fúróval előfúrom.

Ha meg szemre kell, akkor előbb egy kúposra köszörült néhai fúrószárat fogok be előbb, azzak megkeresem a közepét, utána központosító fúró stb.

Előzmény: toothgaabor (42646)
toothgaabor Creative Commons License 6 órája 0 0 42646

Miért kell egy századra pontozni? Milyen gyakorlati jelentősége van (többnyire) barkácsolásnál ennyire pontos pontozásnak? Elmondom. Semmi. Egy félreköszörült fúró úgyis elviszi az egészet. Ha kézi fúrógépet használunk, még inkább. Ez kb olyan, mint van egy lengyel jutub alkotó, hidraulikus prést épít. Flexxel darabol, vastag jelölőfilccel rajzol mindent elő, kézzel pontoz, fúr stb. Mégis működik a tákolmánya. Minden csak megfelelő trehányság kérdése, és ha amúgy is AS szabvány szerint dolgozunk, az ebben előírt illesztésekkel sikerülni fog minden munkadarab.

Előzmény: ruzsa janos (42645)
ruzsa janos Creative Commons License 7 órája 0 0 42645

Nem jobb az a a fajta ahol egy fészekbe előbb nagyítós szálkeresztet majd nagyító helyére pontozót dugsz?

Akkor már inkább egy mikrokeménységmérő, mert ott meg a mikrowszkóp objektívének homlokfelületében van a gyémánt, ki sem kell cserélni. Na azzal szerintem 0,01 mm pontossággal lehet pontozni...

Előzmény: Csuhás (42622)
ruzsa janos Creative Commons License 7 órája 0 0 42644

Feri, inkább vegyél egy olvasószemüveget. 

Mindenki megérti majd.

De felszerelheted a pontozót egy szetereomikroszkópra is :) 

Előzmény: rferi (42621)
crosspisti Creative Commons License 7 órája -1 0 42643

Sokszor használok különböző méretű vezetőpatronokat ,keményfém betéttel.A megesztergált rugóacél vázba van ezüst keményforrasztással beforrasztva a keményfém .A keményfém rúdból lesz levágva a megfelelő méretre, nem tömör a keményfém ,van a közepén egy kis fúrat.A huzalos szikraforgácsolóval könnyedén vágható,fúrható a keményfém,tehát ilyent kell keresni,lehetőleg nem üzleti tarifával.

Előzmény: Csuhás (42640)
rferi Creative Commons License 8 órája 0 0 42642

A plexi rész tekintetében kétségeim vannak a saját gyártásról.

De szétnézek a pocokban, hátha van valami plexirudam valahol.

Előzmény: Csuhás (42641)
Csuhás Creative Commons License 8 órája 0 0 42641

Dehogy, készíteni kell egy fél tucatot, majd egy kivételével mehet karácsonyi ajándéknak. Nem egy bonyolult dolog elkészíteni, gondoltam rá magam is, de nekem még elég egy szemüveg így elmaradt. Egyébként ha pontos furat kell akkor marógépen koordinátára állva jelölöm ki helyeket.

Előzmény: rferi (42639)
Csuhás Creative Commons License 8 órája 0 0 42640

Feltehetőleg az volna jó, de amit eddig találtam az mind egy fém lemez korong volt a szélén gyémánt bevonattal. Csikorog, melegít de alig vág. Valami olyan kellene aminél az első vágás után nem a fém hordozó hanem a gyémánt szemcsék érnének a vágás felületéhez.

Előzmény: rferi (42638)
rferi Creative Commons License 9 órája 0 0 42639

Na, most már tudok válaszolni: de jobb, viszont legkevesebb 25 000 forint. Olyat ajándékba kell kapni! :)))

rferi Creative Commons License 9 órája 0 0 42638

Gyémánt?

Előzmény: Csuhás (42635)
Csuhás Creative Commons License 9 órája 0 0 42637

Köszi!

Előzmény: vaskukac (42636)
vaskukac Creative Commons License 9 órája 0 0 42636

A palástköszörűkön ilyen a nyitott báb.

Csak ha lehet, nem oda kell tenni, ahonnan köszörülünk...

Ha rugós lenne, akkor állítás nélkül is működhetne, de az meg az ellenkező irányban görbítené el az anyagot. (Látható amikor fogás közben állítja.)

Előzmény: Csuhás (42619)
Csuhás Creative Commons License 9 órája 0 0 42635

Azt hiszem már kérdeztem itt is de régi problémámról van szó: Milyen vágókoronggal lehet vidiát darabolni? Megmentenék egy tucat vidia ujjmarót de ehhez le kéne vágni a kipattant darabot.

jalpar Creative Commons License 10 órája -1 0 42634

Ismeritek ezt a csatornát?:

https://www.youtube.com/channel/UChithRLsXxglkTTQlptUwHQ/videos

Nem tudom pontosan, ki ez a jóember hol tanít és kiket,

de belenéztem pár videójába, és nekem tetszik.

Szakmailag szerintem messze felette áll a pl. bánkisok eszetlenkedéseinek (Gépműhely gyakorlat).

A műhelyben rend és tisztaság van; a gépek, szerszámok szép állapotban stb.

Nekem a stílusa is bejön.

jalpar Creative Commons License 10 órája -1 0 42633

Ő inkább művész. De ahhoz képest pedig különösen jó dolgokat forgácsol.

Pl. ez az indikátor óra: https://www.youtube.com/watch?v=7DZc94SBF0g

Én az arányérzékét irigylem leginkább.

Pl. amikor ezt a szerszámnyelet rögtönözi: https://www.youtube.com/watch?v=cN8l1cPJy98&t=695s

Előzmény: occseb (42632)
occseb Creative Commons License 10 órája 0 0 42632

Ez a csávó egy 150évvel a kora után él. 

De marhajók a cuccai, kicsit steam-punk.

Előzmény: jalpar (42629)
Jani301 Creative Commons License 21 órája -1 0 42631

Látom nagyon tetszik nektek ez a kis szerkezet !

Annyit azért még kukacoskodnák ,hogy ez valószínűleg pontosabb mint amit a képeken látható jelölési módszerrel el lehet érni .

De legyen sok örömötök benne , én is szívesen játszadozom , ha megtetszik valami kis szerkezet .

Előzmény: Csuhás (42630)
Csuhás Creative Commons License 22 órája 0 0 42630

Ejha, tetszik amit csinál. Mondjuk én még készítettem volna egy beszúrást O gyűrűnek a talpába, és akkor nem mozdulna el olyan könnyen mint most.

Előzmény: jalpar (42629)
jalpar Creative Commons License 23 órája 0 0 42629

Vagy itt:

https://www.youtube.com/watch?v=JtLvEjR0M1w

kedvelem ezt az őrültet.

Előzmény: Csuhás (42628)
Csuhás Creative Commons License 23 órája 0 0 42628

Pl itt megnézheted: https://www.youtube.com/watch?v=nTLA_nnCxEo

( google: Optical Centre Punch Set )

Előzmény: rferi (42627)
rferi Creative Commons License 23 órája 0 0 42627

Ja, és azt amit mondasz nem ismerem

rferi Creative Commons License 23 órája 0 0 42626

Az. Olyan vaksi vagyok, már legutóbb két szemüveget tettem fel pontozáshoz! :DDDDDDDDDD

Jani301 Creative Commons License 23 órája 0 0 42625

Ok , de ha már úgyis kell szemüveg akkor ez minek ?   :)

Előzmény: jalpar (42624)
jalpar Creative Commons License 24 órája -1 0 42624

"Szereznem kell egy ilyet:"

Csinálni?

Előzmény: rferi (42621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!