Keresés

Részletes keresés

Gaborkik Creative Commons License 20 perce 0 0 51183

Kedves kollégák,

Hosszúkúpos E400 gépemre szeretnék egy 4 pofás TOS tokmányt felszerelni.
Sajnos amiket szereztem hosszú kúpos hátlapokat mind kisebbek, ezért közdarab készítésére gondoltam.

A hátlapon 6db M10 BK csavarnak van hely, a tokmányon 3db M10 furat. Elég ide a 8.8 vagy 10.9 kellene ?

A közdarabot pedig S355-ből vágatnám 18mm vagy 20mm vastagságban amit majd illesztő peremekhez lemunkálok a gépen. 

Jól gondolkodom vagy más a bevett gyakorlat ?

Köszönöm szépen!

MUM.21 Creative Commons License 6 órája 0 0 51182

Szia !

 

Köszönöm ! 

Tetszik ....

 

Üdvözlettel  MÜM.21

Előzmény: Pijepapa (51179)
Jani301 Creative Commons License 11 órája 0 0 51181

A szívem nem fáj :)

De köszönöm érdekes tokmány ilyet se láttam még .

Előzmény: Pijepapa (51179)
szakmókus Creative Commons License 13 órája 0 0 51180

A kijelző panelről van szó. Azon semmi keresni valója az említett feszültségnek.

Előzmény: ruzsa janos (51178)
Pijepapa Creative Commons License 13 órája 0 0 51179

Egyszer már fölraktam! Hogy fájdìtsam szívedet újra felteszem! 

Most jobban megnézve nem a menetfúrók mérete van bele gravírozva hanem azok hengeres részének átmérői! 

0,5-6 mm-ig. De külön meneszti azok lapolásait is.

Az előbbiböl követkövetkezik, hogy a megadott tartományban fúrók is befoghatók.

Röhm gyártmányú és két pofás.

A metsző befogó is kuriózum!

 

https://photos.app.goo.gl/Qq1RyoytZ1coH7tm7

 

Ajánlom Müm.21-nek és jalparnak is!

Előzmény: Jani301 (51160)
ruzsa janos Creative Commons License 13 órája 0 0 51178

Igenám, csak ugye ez egy frekiváltó. És én nem fosok ugyan a 300 volttól, de elég egy kis figyelmetlenség, és a kezemmel sütök ki egy 400 mikrós kondit :) 

Előzmény: szakmókus (51177)
szakmókus Creative Commons License 14 órája 0 0 51177

"Viszont ekkor már nem alszik ki"

 

Ekkor kellene megkeresni, megmérni a NYÁK-on a tápfeszt. Ezután ki és bekapcsolni,és ha elsötétül megmarad-e a tápfesz vagy sem. Már ha ezen nem volnál már túl...

 

"Tudom, hogy nagyon egyszerű megközelítés, de erre jó lenne egy donor, behatárolni a hibát."

 

Nagy segítség lenne ha volna....

Előzmény: ruzsa janos (51176)
ruzsa janos Creative Commons License 20 órája 0 0 51176

Bekapcsoláskor a kondit szabályosan feltölti, majd meghúz az inrush ellenállas áthidalása. A kijelzőn először világítanak a szegmensek, majd elsötétedik. Amíg működik, parancsot nem fogad.

Ha ekkor lehúzom a kijelző panel csatlakozóját, majd visszadugom, a kijelző bekapcsol, elvégez valami tesztciklust (pörögnek a szegmensek), majd kiírja a 020 as hibakódot. Viszont ekkor már nem alszik ki (?!)

Tudom, hogy nagyon egyszerű megközelítés, de erre jó lenne egy donor, behatárolni a hibát.

Játéknak már épp elég volt az egyik teljesítménypanalt leválasztani a másikról, 12 lábon forrasztva, majd bekábelezni, hogy minden mérhető legyen, mindkét oldalán.

Előzmény: szakmókus (51172)
Csuhás Creative Commons License 21 órája 0 1 51175

Az egy eszterga szegnyeregbe való befogó. Szabadon elcsúszik, elforog, a recézett részt fogva a kezed adja nyomatékhatárolást. Kezdetben azon volt a menetfúró tokmány.

Előzmény: jalpar (51174)
jalpar Creative Commons License 21 órája 0 0 51174

Ezen a képen van plusz egy ricnis valami, ami a kész eszközön már nincs ott.

Az micsoda?

Előzmény: Csuhás (51162)
szakmókus Creative Commons License 1 napja 0 0 51173

Ez talán túl precíz számomra, az állványos fúrógépet használom hasonlóképp. Elég néhány bekezdett menet, és a nagyja munkát úgyis hajtóvassal készítem el.

Az esztergába fogott munkadarabban sem gyötröm végig a menetfúrót,elég ha csak belekap. Munkadarab ki és hajtóvassal készre vágva.

 

Esztergában ha a menetfúró szára nem is forogna el,(tokmányba fogva biztosan)  akkor a morsekúp fog engedni.

Előzmény: Csuhás (51155)
szakmókus Creative Commons License 2 napja 0 0 51172

"...de bekapcsolás után pár másodpercre kikapcsol..."

 

Hibaüzenettel?

 

"...így meg nem tudom, melyik tápfesznek mennyinek kell lennie."

 

Ha a kijelző nem sötétül el akkor annak feszültsége rendben. A vezérlőkapcson általában 24V kell legyen.

Más mérés ha eredményt adna,az általában hibaüzenetként is jelentkezik.

 

 

 

Előzmény: ruzsa janos (51169)
Csuhás Creative Commons License 2 napja 0 0 51171

Pár másodperccel a bekapcsolás után kapcsol a lágyindítás reléje, a hiba nem azon a környéken van?

Előzmény: ruzsa janos (51169)
jalpar Creative Commons License 2 napja 0 0 51170

Köszi, ez a TC20 nagy segítség volt!

Sőt, ahogy látom van egy kisebben is (TC16, TC13).

Előzmény: Csuhás (51164)
ruzsa janos Creative Commons License 2 napja 0 0 51169

Egészen véletlenül nincs valakinek egy félhalott vagy jó Yaskawa 1PH/3PH frekiváltója, amit megkaphatnék kölcsön vagy donornak? Hozzám került egy J1000-es, látszólag hibátlan, de bekapcsolás után pár másodpercre kikapcsol. Elég sokat elpiszmogtam már vele, valahogy a végére szeretnék jutni. Kapcsolási rajz nincs , így meg nem tudom, melyik tápfesznek mennyinek kell lennie.

MUM.21 Creative Commons License 2 napja 0 0 51168

Szia Csuhás !

 

Köszönöm szépen !

Üdvözlettel  MÜM.21

Előzmény: Csuhás (51162)
Jani301 Creative Commons License 2 napja 0 0 51167

Nem is menetfúró megfogásra gondoltam .

Nagyszüleim haláláig megvolt az anyai dédapám gépe ilyen tokmánnyal .

Már kölökként is nézegettem .

Nagynénémék eladhatták . Megkaphattam volna éppen ,nem hiszem hogy túl sokra tartották volna .

Már sajnálom hogy nem erőltettem .

Az öreg nem semmi lehetett ,  egy kis baranyai faluban akkoriban . Még találkoztunk ,habár még igen kicsi gyerek voltam .

Tisztán emlékszem ahogy egyik kezére bénán fűrészbakon tűzifát fűrészel .

Az egészen biztos hogy az emlékének a hatása is közrejátszott abban ,hogy van némi közöm a szerszámgépekhez .

Előzmény: Vetesi75 (51166)
Vetesi75 Creative Commons License 2 napja 0 0 51166

Nekem van, de menetfúrót csak a négyszögön megfogni vele gyenge. Ez is akkor szorít jól, ha a teljes pofahosszban fog.

Előzmény: Jani301 (51160)
Csuhás Creative Commons License 2 napja 0 0 51165

Talán ez viszonylag olcsó, de ez mintha fix kúppal volna: https://www.amazon.com/TC20-MT2-Annular-Drilling-Attachment-Punching/dp/B0CGZSC5FD     Kell egy kicsit keresgélni, annak idején én is sokára találtam.

Előzmény: Csuhás (51164)
Csuhás Creative Commons License 2 napja 0 0 51164

Google: Tapping Chuck tc20 kereső szó, de olcsó forrást hirtelenjében nem találtam.  

Előzmény: jalpar (51163)
jalpar Creative Commons License 2 napja 0 0 51163

Én sehogy se találok ilyet.

Tudsz egy linket küldeni?

 

Előzmény: Csuhás (51161)
Csuhás Creative Commons License 3 napja 0 2 51162

Ilyen belülről:

Előzmény: Csuhás (51161)
Csuhás Creative Commons License 3 napja 0 1 51161

Igen menetfúró tokmány van rajta, elöl három pofával vezet, középen pedig jobbos/balos menettel összehúzott két henger fogja és meneszti a fúrót. Huszon pár ezerért rendeltem kínából.

Előzmény: MUM.21 (51157)
Jani301 Creative Commons License 3 napja 0 0 51160

https://www.otelo.fr/catalogue/mandrin-mortaisage-machines-combinees-mortaiseuses/holtzling-0023040420-skg.html

 

De legalább még gyártják  ...  ha  nem is olcsó .

Nekem is tetszik ,és erről elmondható  hogy ilyenem bizony nincsen :(

Előzmény: MUM.21 (51157)
Jani301 Creative Commons License 3 napja 0 0 51159
Előzmény: MUM.21 (51157)
Jani301 Creative Commons License 3 napja 0 0 51158

Én is azt hittem először  ....

Már a dédöregapám kézi hajtású fúrógépén is kétpofás tokmány volt .

De ez szerintem , két helyen szorítható menetfúró tokmány .ami valami patron szerűséggel központoz először .

Előzmény: MUM.21 (51157)
MUM.21 Creative Commons License 3 napja 0 0 51157

Szia Csuhás !

 

Milyen tokmány van rajta ? 2 pofás ? Ha igen akkor hol vettél újat ?

 

Köszönettel  MÜM.21

Előzmény: Csuhás (51155)
Vetesi75 Creative Commons License 3 napja 0 0 51156

Teccik...   D:

Előzmény: Csuhás (51155)
Csuhás Creative Commons License 3 napja 0 3 51155

Ha már menetfúró megvezetés a téma: nemrég ezt készítettem:

Előzmény: szakmókus (51153)
Vetesi75 Creative Commons License 3 napja 0 0 51154

Legegyszerűbb esetben egy merőlegesre oldalazott nagyobb átmérőjű köracél darab, a menetfúró szárának megfelelő furattal és egy a munkadarab felöli süllyesztéssel. Utóbbiban el kell férjen a menetfúró dolgozó része és a forgács (egy része). Ezzel mindenféle próbálgatás nélkül meg lehet indítani a menetfúrást a darabra merőlegesen (ha elfér a forgács, készre is fúrható a levétele nélkül, terelőélessel meg ott nem lesz forgács).

Lehet bonyolítani is: pl. satupadra szerelt karos, beálló vezetőhüvely, amibe T alakú "menetfúró hajtóvas" passzol - ekkor mdb. megfogás vállas/prízmás satupofával vagy csak simán az asztallapra leszorítva (asztali karos menetfúrógép mintájára).

Előzmény: szakmókus (51153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!