Keresés

Részletes keresés

Red Man Creative Commons License 4 órája 0 0 33226

Sokáig én is úgy tudtam, hogy jó bele a 10-es, amíg ki nem próbáltam. A 8-as viszont tökéletes. Sokáig csak gyorsacéljaim voltak.

Előzmény: ksanyi52 (33222)
Red Man Creative Commons License 4 órája 0 0 33225

Gondolom típusa válogatja, de pl. az enyémből lé lehetne. A késtartó alatt van egy pozícionáló pöcök ennek a helyét be kell mélyíteni.

Előzmény: Poc2 (33190)
mérnökferi Creative Commons License 6 órája 0 0 33224

Szia!

Nekem ilyen gépem van! Masszív "jószág", én megvagyok vele elégedve, de én nem vagyok esztergályos csak "vasfaragó". Ami zavar benn, hogy a főorsó távol van tőlem! A sebesség előválasztó az én gépemen nincs, mondjuk nekem nem is hiányzik! Én már átalakítva vásároltam! Ha esetleg külön is adnál el a tartozékokból, akkor engem a tokmányok érdekelnének!

Előzmény: Arnold1982 (33219)
mérnökferi Creative Commons License 7 órája 0 0 33223

Az előző válaszom megfogalmazásakor is bizonytalan voltam a kérdésedet illetően! Sikeresen félre is értettem :-)

Az ismerős vállalkozónak van vésőfej a gépéhez, de azért majd megkérdezem őket. Nagyon nem biztatlak, mert sok gépük van és nem marógéppel vésnek. Csak sikerült megvenniük ezt a Kumanarast, alig használt állapotban, teljes felszereléssel, egy helyi, felszámolt cégtől.

Üdv: Feri

Előzmény: MUM.21 (33221)
ksanyi52 Creative Commons License 8 órája 0 0 33222

Nemrég rendeltem magamnak én is egy forrasztott lapkás 10 x 10 -es készletet, a korábban olvasottakra való tekintettel ma beraktam egyet,a kis Erbámba, s valóban 1-1.5 mm magasabban van a középponttól. Úgy hogy elő a 4 pofást és megpróbálok leszedni belőle. A gyorsacélokkal nincs probléma, mert ahogy kopik mindig aláköszörüljük.

Előzmény: Poc2 (33190)
MUM.21 Creative Commons License 8 órája 0 0 33221

Szia Feri !

Az ismerős vállalkozásnak van a géphez vésőfej ? Van egy vésőfejem eladó ... Én sosem fogom használni .

Üdvözlettel  Sanyi

Előzmény: mérnökferi (33218)
occseb Creative Commons License 10 órája 0 0 33220

Biztos hgoy volna rá érdeklődő de ez az infó így önmagában kevés. Ár és egy pár kép kéne hozzá.

Előzmény: Arnold1982 (33219)
Arnold1982 Creative Commons License 15 órája 0 0 33219

Jó napot kívánok sziasztok,üdvözlök minden hozzászólót a fórumban!

A segítségeteket szeretném kérni információban.Van a tulajdonomban egy EU215/1500-as esztergapad a tulajdonomban.Érdeklődni szeretnék,hogy mi a véleményetek erről a típusról,dolgozott-e már valaki közületek ilyen géptipussal?Esetlegesen érdekelne-e valakit ilyen típusú esztergapad a hozzá tartozó összes eszközével eladó üzemképes állapotban?Állóbáb,futóbáb,síktárcsa,esztergakések,tokmányok és tokmánypofák,emulzió szivattyú.

mérnökferi Creative Commons License 17 órája 0 0 33218

Szia!

Nem tudom, én nem hívtam fel az egri hirdetőt!

Előzmény: MUM.21 (33216)
Sunny65 Creative Commons License 1 napja 0 0 33217

Sajnos nem tudok.

Előzmény: mérnökferi (33214)
MUM.21 Creative Commons License 1 napja 0 0 33216

Szia Feri !

Vésőfejük van az orosz marógéphez ? 

Üdvözlettel   MÜM.21

Előzmény: mérnökferi (33210)
MUM.21 Creative Commons License 1 napja 0 0 33215

Szia !

Ilyen marógépet csak akkor vegyél , ha tökéletes az ágya ... Én 1988-ban vettem egyet , elkezdtem rendbe hozni . A bemérése , hántolása , összeillesztése  5x annyi ideig tartott mint egy hasonló méretű Strigon gépé . A hosszán prizmája nem egyszerű kialakítású . Rengeteg munka volt a három orsó anyáinak helyzetének a beállítása + az ólajzó rendszer csövezése sem egyszerű . Alkatrészt sehol sem találtam hozzá , mindent gyártanom kellett . De viszont 31 év használat alatt nem volt vele gond . Nekem az összes tartozéka megvan .

Üdvözlettel   MÜM.21

Előzmény: default6 (33199)
mérnökferi Creative Commons License 1 napja 0 0 33214

Ilyent nem tudsz nekem az F1-250-ről? Ezt a Google le is fordítja!

Előzmény: Sunny65 (33212)
mérnökferi Creative Commons License 1 napja 0 0 33213

Köszönöm! Itt valami nincs rendben! Ennyi pénzért jó marógépet nem lehet venni! Komunarast meg főleg nem! Nekem a legkedvezőbb ajánlatom is 1,2MFt felett volt, ezért is mondtam le róla  :-(

Előzmény: Sunny65 (33211)
Sunny65 Creative Commons License 1 napja 0 0 33212
Előzmény: Sunny65 (33211)
Sunny65 Creative Commons License 1 napja 0 0 33211
Előzmény: mérnökferi (33210)
mérnökferi Creative Commons License 1 napja 0 0 33210

Mennyiért árulják, én nem látom? Én nagyon ilyent akartam venni, elsősorban a viszonylagosan kis mérete miatt! Ismerős vállalkozásnál van ilyen, minden tartozékával, nagyon szeretik/dicsérik, el nem adnák! 

Én végül egy koreait vettem, de nem bántam meg! Az Eger nekem is gyanús, mert egy olyan hirdetés kapcsán nem voltak túl kedvesek hozzám  :-)

Sunny65 Creative Commons License 1 napja 0 0 33209

Az én véleményem, hogy a jó talp az valóban drága, ha csak véletlenül ki nem fogod valahol.

Én a betonalap és csavarozást szeretem. Nem nagy a géped és ha netán a munkadarab már kicsit nagyobb és netán még jobban is forgatod a kelleténél, egy kevésbé jó géptalpon már nem stabil.

Persze ha mindent betartok előírás szerűen, akkor talán nincs ilyen. Nálam a hasonló méretű gép előbb utóbb kicsinek bizonyult, így aztán előfordult néha, hogy nem volt jó, "rezgett" stb...

Előzmény: Archer957 (33206)
szakmókus Creative Commons License 1 napja 0 0 33208

Úgy gondolom hogy egy vezérlésnek biztosan nem kell N potenciál.
A szabvány előírja,hogy vezérléssel ellátott berendezés vezérlésének áramforrása transzformátor kell hogy legyen.
Nem elsősorban érintésvédelmileg, hanem az esetleges vezérlőköri zárlati áramok korlátozására hivatott.(tapasztalhatta már mindenki,ha egy 60W-os izzó elpukkant,hiába kapcsoltuk vissza
 a 10A-es kismegszakítót,az óra melletti 25A-est is levágta.) Ha a vezérlésnél nem lenne trafó
,ugyan ez a jelenség részben tűzveszélyes lehet,vagy a végállás,retesz,vészgomb,érintkezői összehegedhetnek a zárlat hatására.

E végett a transzformátor sem lehet 2.5KVA-nél nagyobb teljesítményű.

A trafo tápja két fázist igényel,az az 400V-ot. Ha a főáramkörben hiba miatt az egyik olvadóbetét kiolvad,a maradék kettőn túláram felvétel jelentkezik.Ezáltal a két betét közül legalább egy kiolvad.

Ezáltal a vezérlő transzformátor sem üzemel,hiszen csak egy fázisa maradt vagy egy sem.És ez így marad a hiba fennállásáig. Magyarán a főáramköri hiba közvetve a vezérlést is leállítja.

A trafo szekunder oldala 24-48-36-230-400-stb feszültségű lehet.Az egyik sarkát le lehet kötni földpotenciálra.

A szabvány megengedi ha egy, az az 1db mágneskapcsoló esetén elhagyható a transzformáror.Pl:köszörű ,asztali fúrógép stb...

De a mágneskapcsoló tekercse akkor sem lehet a védővezetővel (géptestel) összekötve.

Hálózati N potenciál akkor kell,ha kicsi a transzformátor teljesítménye, vagy a főáramkörben van szükség rá.
A gép szekrényében szétválasztani a N-PE-t,csakis kellő feltételekkel lehet. Villás csatlakozás pedig
eleve kizárja eme lehetőséget.

Előzmény: szakmókus (33207)
szakmókus Creative Commons License 1 napja 0 0 33207

"Annyira én sem vagyok laikus hogy az aljzatban illetve a dugvillában összekeverjem ezt, tisztában vagyok a szabványos jeleikkel, illetve a vezetékek mai és a régi színjelölésével. "

Bocsánat,hogy az ellenkezőjét feltételeztem.

Erről a gépről van szó? Ha nem lapoztam túl a leírása szerint R;S;T fázis,és védőföld bekötésére van előkészítve a kapcsoló szekrény sorkapcsai. Szó sincs N vezeték bekötési lehetőségről.Vezérlőtranszformátort tartalmaz ami csak is 400V-os lehet. (sajnos kapcsolási rajzom nincsen)

Tehát ha a gép csak úgy hajlandó elindulni hogy egy vezetéket a föld potenciálra kötsz az nem szabványos.

Előzmény: pálinkás-doszi (33197)
Archer957 Creative Commons License 1 napja 0 0 33206

Géptalpba mennyit érdemes invesztálni szerintetek? Érdemes valami komolyabb rugalmas talpat tenni az E3N alá (gondolom azért megérdemelné) vagy sima egyszerű fém talpakat kaptam hozzá, az is jó? Metrum talpakat néztem használtan (újonnan biztos nem adok kb. 80 ezret 4 papucsért), arról jókat írnak. Csak nem tudom ezek mennyire tudnak "elhasználódni".

http://metrumkft.hu/eu/index.php/termekek/rezgescsillapitok

default6 Creative Commons License 1 napja 0 0 33205
Eger, az gyanús, a bükkszentmártoni arc hirdet így
Előzmény: Csuhás (33200)
Jani301 Creative Commons License 1 napja 0 0 33204

Egyébként ez a "pici" szerszámmaró 1200 kiló körül lehet ahogy a képen van .

Jani301 Creative Commons License 1 napja 0 0 33203

Szívesen csinálnék képet egy ilyen hiányos gépről , de nem merem már .

Vertikálfejet elkezdtem , acélból hegesztve , szerintem sosem lesz belőle semmi .

Nagy asztalos legalább :)

Nagy bajban lennék ha itt lenne a linkelt gép a közelben :) 

Előzmény: Csuhás (33200)
Jani301 Creative Commons License 1 napja 0 0 33202

Üdv !
Köszönöm hogy leírtad !

A nulla és a védőföld összekötését meg kell szüntetni a gépen !

Az hogy a nulla bekötési pontja úgy sehova nem fog menni ne zavarjon ,ennek a gépnek nincsen rá szüksége ,ezt azért fenntartom továbbra is  .

A többit leírták ebbe a továbbiakban nem szeretnék beleszólni .

Örülök hogy elindult a géped !

Előzmény: pálinkás-doszi (33189)
Jani301 Creative Commons License 1 napja 0 0 33201

A mai árakhoz viszonyítva szerintem szinte ajándék .

Csuhás Creative Commons License 1 napja 0 0 33200

Szívesen vennék ilyen gépet, de egyrészt messze van, másrészt jobb volna egy rendes maróasztallal megvenni.

default6 Creative Commons License 1 napja 0 0 33199

Egy ideje rettegek attól, hogy egyszercsak veszek egy marógépet. Egyelőre elméleti szinten vizsgálom a dolgot. Szerintetek az ilyet meg szabad venni?

https://www.facebook.com/marketplace/item/524455434977236/

pálinkás-doszi Creative Commons License 1 napja 0 0 33198

Olvasd vissza az egész beszélgetést, és akkor meglátod, hogy szó se volt dugvillában illetve aljzatban való kábel cserékről. Végig az eszterga kábelezéséről van szó.

Előzmény: pálinkás-doszi (33197)
pálinkás-doszi Creative Commons License 1 napja 0 0 33197

Azert írtam, hogy a védőföld helyére bekötöm a nullát, mivel arra a pontra mindkét vezeték oda volt kötve egybe(nulla,föld), és semmilyen jelölés nem utalt arra hogy oda most nulla vagy föld megy. És lényeges, hogy nem az aljzatban vagy a dugvillában cseréltem ezt fel, hanem magában a gép kapcsolószekrényében. Annyira én sem vagyok laikus hogy az aljzatban illetve a dugvillában összekeverjem ezt, tisztában vagyok a szabványos jeleikkel, illetve a vezetékek mai és a régi színjelölésével. 

Előzmény: szakmókus (33195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!