Keresés

Részletes keresés

Csuhás Creative Commons License 8 órája 0 0 43342

Az a baj hogy a sima harmonika nem bírja az izzó forgácsot. A fém pedig mindig útban lesz. Nem beszélve arról hogy mekkorát akarsz? Ami takarja az ágyat amikor patronba fogott mütyürt faragsz és akkor is ha az ágy másik végén esztergálsz, mert a kettő együtt nem igazán megy. A forgács egyébként jórészt lehullik, de ezentúl a harmonika redőiben rakódik le és szedi szét a harmonikát. Egyébként is hiába vagy gondos előbb utóbb megnyomod mondjuk egy tokmány cserénél. Nekem viszont bevált egy gumi lap ami két csappal egy mozdulattal felrakható a mozgóbáb menetébe dugva. Ez viszonylag jól véd és kevéssé zavar.

Előzmény: occseb (43340)
jalpar Creative Commons License 13 órája -1 0 43341

Harmónikát anyagból tudsz magadnak csinálni. Nekem van ilyen, egyik képem alapján volt róla pár szó itt a fórumon.

Az ezekkel a baj - főleg a fémmel - hogy sokszor útban van, és akkor le-fel kell szerelgetni.

Ha hozzászoksz, hogy mindig tisztán tartod a szánt, ki fog így is szolgálni életed végéig.

Előzmény: occseb (43340)
occseb Creative Commons License 13 órája 0 0 43340

Elkezdtem ötletelni hogyan lehetne megoldani az "új" eszterga szánjait a forgácsoktól.

Ilyen pályavédő közelében volt már valaki?

https://www.hennlich.hu/termekek/por-es-palyavedo-burkolatok-fem-palyavedo-burkolatok-218.html

A szövetes verzió sem volna rossz, mert azt biztosan kisebb helyre összenyomható.

https://www.hennlich.hu/termekek/por-es-palyavedo-burkolatok-szoevetes-es-lamellas-palyavedo-burkolatok-219.html

Valahogy nem találom szimpinek egyik olyan megoldást sem ami a szánról letolja a forgácsot, inkább a gyökerénél fognám meg hogy a pályára ne is kerülhessen forgács.

Mik a tapasztalataitok ilyen irányban?

Jani301 Creative Commons License 13 órája -1 0 43339

Két dolgot tudok elképzelni .

Vagy van egy távtartó cső a két csapágy közt ,illesztett átmérővel .

Vagy a menetes rész van egy másik menettel a tengelyben .

Ennyi tellett tőlem :)

Előzmény: ruzsa janos (43338)
ruzsa janos Creative Commons License 15 órája 0 0 43338

Uraim, ez a szelepszárköszörűm főorsója. a hátsó csapágyat egy Seeger tartotta. az előre van ötlete valakinek, hogyan jöhet le? a fotón látszik, hogy a tengely a tárcsa mögött vékonyabb, mint a menet kívül....

a nagy átmérőjű valami egy por ellen védő "pohár", alatta van a csapágy

occseb Creative Commons License 16 órája 0 0 43337

Köszi a válaszokat az alátétlemezzel kapcsolatban. 

A "régi" kis esztergán egy "olasz" késtartó van, annál nem kellett játszani lemezekkel a magasságbeállításhoz. Rá is raknám erre de kisebb a betéttartó mint ami az E2N-re való (85x85-ös a kisgépen lévő és 95x95 való az E2N-re.)

Én is azt céloznám be elsőkörben hogy ne szendvics legyen a kés alatt, hanem egy, max. két alátétlemezből kihozni. Ha kell marok hozzá majd kis lemezeket amikor összeállításra kerül a marógép.

occseb Creative Commons License 16 órája 0 0 43336

Az eszterga volt a macerásabb (már megint) mint a marógép. 

Az eszterga nagyon elhagyta magát a raklapon. Mivel a padlóra nagyon vigyáztunk, ahhoz képet nem akartam pájszerezni, a raklaphoz képest meg inkább a raklap akart szétjönni mint az eszterga megmozdulni.

Végül azt lett hogy felemeltük oldalról raklapostól addig amíg a két széle alá, ami kilógott a raklapról, két sor 10cm-es hullámtérkővet raktunk. Aztán arra lett ráengedve, raklap ki, géptalpak be, békával megemel, térkövek kivesz, géptalpra ráhelyez.

A marógépet meg tudtuk mozdítani a raklapról, kvázi a raklap mellé álltunk a békával és áthúztuk a békára. Aztán megemel, géplábak be, géplábakra leereszt.

Előzmény: mlas45 (43326)
crosspisti Creative Commons License 17 órája 0 1 43335

A vékony betétkés alátétként használva könnyen eltörhet.A puhább lemez alátét használata azt a lehetőséget is adja ,hogy a késtartó csavarok változó nyomatékú meghúzásával kissé lehet korrigálni a kés magasságot.

Előzmény: ruzsa janos (43334)
ruzsa janos Creative Commons License 18 órája 0 0 43334

A lemezalátétekkel az egyik probléma az alakhűség. Erre pl nekem az a megoldásom, hogy ha már 3, esetleg 5 mm kellene, akkor leszúró betétkést teszek be alátétnek, mert az kemény is, meg tényleg síkpárhuzamos. (pl kis méretű belső késnél, ami nem is erre a gépre való, hanem a kisebbikre.)

Előzmény: szakmókus (43333)
szakmókus Creative Commons License 23 órája 0 1 43333

Bármilyen vastagságú lemezek jók, inkább az a cél hogy minél kevesebb alátét legyen a kés alatt.

Egy 10 rétegű "zserbó" a kés alatt, már a rugalmassága miatt igencsak problémás lehet. És ugyebár a kés felett is illik lemezt rakni...   Van hogy bármekkora alátét alkalmazása esetén is a tengely vonal alatt van a kés éle.Ekkor szükség esetén a késtartó alá is lehet rakni hosszabb alátéteket persze duplán a felfekvés miatt.

A karosszéria elemből vágott csík elég vékony és acélos.

Előzmény: occseb (43325)
ksanyi52 Creative Commons License 1 napja 0 0 43332

Én úgy láttam az esztergályosoktól, hogy tudták fejből hogy milyen vastag kell, és csak kés+ lemez, tolómérő és kész. Én is trafólemezekkel, vagy sima laposvasakkal korrigálok.

Előzmény: Sunny65 (43328)
ruzsa janos Creative Commons License 1 napja 0 0 43331

Én pl pántoló szalagból darabolom .

rferi Creative Commons License 1 napja -1 0 43330

Az én környezetemben annó a trafólemezek játszottak. kb 0,3mm vastagok, elég jól be lehet velük játszani.

Előzmény: Sunny65 (43328)
default6 Creative Commons License 1 napja 0 0 43329

Nem tudom már hany ilyen esztergályos  csoportban lattam, hogy rosszabbak mint a ribancok. Fúrkalnak (egymást), az admin uralkodni próbál, információ nulla.

Előzmény: mlas45 (43323)
Sunny65 Creative Commons License 1 napja 0 0 43328

Ha majd veszel spéci késtartót akkor egyszerűbb lesz.

De simán el lehet lenni a gyári késtartóval is. Különféle vastag lemezek stb, késmagasság valahová feljelölve, vagy vannak egyéb praktikák, Csuhástól is láthatsz ilyet.

Én pl. simán elvagyok a gyári késtartóval, a késeket a lemezével együtt veszem ki és ennyi, Persze ha módosítani szükséges, kell egy doboz különféle alátétlemez és seperc kész. Nem feltétlenül kell túlgondolni.:-)

Jani301 Creative Commons License 1 napja -1 0 43327

Pájszer , vascső , keményfa alátétek .

Át kell tenni vascsőre , és oldalanként kivenni a csöveket ,ez semmi súly !

De ha van zsiráf annak sem súly igazán .

De beugrott ott azért vigyázni kell a padlóra is .

Akkor flasencug állvány vagy zsiráf ,ezekre úgyis szükség lesz előbb utóbb .

Előzmény: mlas45 (43326)
mlas45 Creative Commons License 1 napja 0 0 43326

Hogy vetted ki alóluk a raklapot? Lehet, ez itt sokaknak egyértelmű, de nekem pl. gőzöm sincs, hogy fognék hozzá beltérben egy 5-600 kilós gép megemelésének...

occseb Creative Commons License 1 napja 0 0 43325

Megvolt az első esztergálás az E2N-el. A marógép lábait készítettem el. Mivel a kalsszik 4 késes késtartó van rajta (még) ezért játszani kell a késmagassággal. Egy 3mm-es laposvasból vágtam a kés alá lemezt. Amúgy ezt miből illik készíteni?

crosspisti Creative Commons License 1 napja -2 0 43324

Nem erre gondoltam,a másikra amit írtam,amelynek tagja az itt is ismert Leisli (Schellenberger László is).

Előzmény: Gaborkik (43322)
mlas45 Creative Commons License 1 napja 0 0 43323

Igen, törölték, közben kinyomoztam, be is jelentkeztem az újba. 

Gaborkik Creative Commons License 1 napja 0 0 43322

Összevesztek és törölték. Ez lett a folytatása, de átnevezték, mert a gyerekes vitát itt is újra kezdték a "mindentudó szakik":https://www.facebook.com/groups/728983004685003

Előzmény: mlas45 (43317)
crosspisti Creative Commons License 2 napja -1 0 43321

Én is tagja voltam annak a csoportnak,de megszűnt,valamilyen nézeteltérés alakult ki a tagok közt,és ez végett a gazda megszüntette.Gyorsan alakult egy másik új csoport,trükkös forgácsolók csoportja,a magja már itt van,be lehet lépni.

Feri948 Creative Commons License 2 napja 0 0 43320

Pár napja még láttam azt a csoportot.

CNC guru Creative Commons License 2 napja 0 0 43319

Tudom miről beszélsz, szerintem törölték.

rferi Creative Commons License 2 napja -1 0 43318

Olyan csoport nincs, amit írsz.

Olyan esetleg?

Amatőr és profi esztergályosok csoportja

Mostanában a FB a csoportokkal elkezdett hivatalból szórakozni. Nem lehet, hogy a tiedé is áldozatul esett?

mlas45 Creative Commons License 2 napja 0 0 43317

Ha valaki ismeri... 

Van (volt?) a féccbukon egy csoport, valami "trükkös esztergályosok" vagy valami ilyesmi címe... én abban tag voltam, gyakran olvasgattam, hogy miket csinálnak a szakik - de most eltűnt az egész csoport a listámból...

Mi történhetett? Nem hinném, hogy kitiltottak, hisz hozzá sem szóltam semmihez - vagy épp az a baj?

Jani301 Creative Commons License 2 napja 0 0 43316

Ennyi infó után gondolom mindenki fúrót köszörül !

Azért ez a nagy csend :)

Előzmény: jalpar (43315)
jalpar Creative Commons License 4 napja -3 0 43315

Még egy fontos dolog kimaradt:

,,Egyebet nem tudok elmondani... :)''

...kérem kapcsolja ki!

:)

Előzmény: vaskukac (43313)
vaskukac Creative Commons License 4 napja 0 0 43314

Pontosabban a 43295-ben.

Előzmény: vaskukac (43313)
vaskukac Creative Commons License 4 napja 0 0 43313

Ja, és a keresztélezés kimaradt. A legutolsó képen síklappal történt keresztélezés látható.

Előzmény: vaskukac (43312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!