Keresés

Részletes keresés

Gamos86 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 5352

Helló

 

A könyv van meg.

Kb 430 oldalas.

Előzmény: Gyula65 (5351)
Gyula65 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 5351

Szia!

 

Ha ez a 42 oldalas füzeted van meg, kérdezem, nem lehetne a teljes füzetet közkincsé tenni?

Biztos sokakat érdekelne!

 

Üdv!

Előzmény: Gamos86 (5348)
Gyula65 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 5350

Szia!

 

Úgy néz ki körvonalazodik a megoldás, csak optimistának kell lenni.

Egyébként KGST-n belül gyártották ugyanazokat a gépeket, tartozékokat, apró különbségekkel.

 

Üdv!

Előzmény: rferi (5347)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.19 0 0 5349

en meg megtudtam mi a feszkes fene volt az a csomo kaptar alaku doboz, amit egy ismerosom altal vett regen lakatlan hazban talaltunk.

 

vajk

Előzmény: rferi (5343)
Gamos86 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 5348

Helló

Nekem van ilyen könyvem, ha érdekel be tudom szkennelni belőle oldalakat.

Felteszem a tartalom jegyzéket, és válogass belőle.

Ha neked így jó válaszolj.

Üdv.

 

Előzmény: rferi (5345)
rferi Creative Commons License 2011.03.19 0 0 5347

Átolvastam még egyszer, amit írtam, és -bár nem akartalak megbántani- de elnézést kérek, mert lehet, hogy ez a szövegem mégis bántóan értelmezhető.

Nagyon köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal.

Fura, hogy most nincs itt egy marós sem, máskor olyan sokan szoktak lenni...

Egy marósnak csak alap dolog ez, nem?

 

Amúgy már mindent végignéztem, ami eszembe jutott, de eredmény nélkül.

Az ME 1000 gépkönyve is egyébként TOF 100 osztófejet ír különtartozéknak.

Eszméletlen dolog - tegyük hozzá, mivel ahány verzióban ezt láttam, az csúcs, és mégis mindnek ugyanazt a tipusjelet adták harminc éven át, ráadásul több ország több gyárában is.

Komolyan: mibe került volna a különböző verziókat másképp hívni?

Most ebből adódóan az, hogy TOF 100 a tipusa, nem jelent semmit, mert nyomokban sem hasonlít a másik, gyakoribban előforduló gyártmányra, sem a magyarra (danuvia), sem a csehre (TOS).

Egyetlen eladó marógép képén láttam egy raklapon egy ugyanilyen darabot mint ez, de persze abból a fotóból semit nem lehet kivenni, illetve azt mégis, hogy a diff. osztáshoz nincsenek rajta a szerelvények, tehát nem tudok belőle okosodni.

Előzmény: Gyula65 (5346)
Gyula65 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 5346

Szia!

 

Nem haragszom.

Viszont mostmár tudjuk, hogy létezik ilyen könyv, amit kerestél.

Az élet tele van meglepetésekkel, nem feltétlenül itt kell keresni, pl.:Tangó, Vatera, cserebere.hu, zsibvásár.hu stb. annyi lehetőség van még.

Mikorra lesz belőle valami?

Lehet, hogy holnap, lehet, hogy soha. Ezekre nincs garancia.

Nem kell feladni!

 

Üdv!

Előzmény: rferi (5345)
rferi Creative Commons License 2011.03.19 0 0 5345

Ne haragudj, de most ezzel tényleg mit kezdjek?

Nincs belőle megvásárolható példány.

Előjegyezhető.

Szerinted hány év múlva lesz megint valaki, aki gépkönyvet visz be az antikvárium.hu-ba, hogy előjegyezzem?

Eddig ezeknél egyszer jegyeztem elő könyvet, másfél év múlva lett belőle valami, pedig nem ennyire specifikus könyv volt.

Előzmény: Gyula65 (5344)
Gyula65 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 5344

Szia!

 

Ajánlom figyelmedbe:

 

http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=gepkonyv-tof-tip&ID=301475&gb_w=e

 

 

ebben elvileg minden le van írva.

 

Üdv!

Előzmény: rferi (5343)
rferi Creative Commons License 2011.03.19 0 0 5343

További infók:

Előástam a sutból azt a csonka készletet, amit vagy tíz éve egy ócskavastelepen vettem. Ez akkor 2000 pénz volt, és a sok fogaskerék miatt vettem meg, nem tudtam még akkor, hogy osztófejtartozékok.

Nos ebben ugyanaz a két olló van, mint a másiknál, de ebben volt egy harmadik ollószerű izé is, aminek a felerősítő furata jóval nagyobb, mint a többié. Átm 20mm.

Most értem már a cimkét, ez egy cseh TOS gyártmány, az említett TOF 125.

Gyanus a dolog, hogy ez a nagyobb furatú izé kéne tartsa az ollókat azon a vastag nyakon. Igaz ugyan, hogy az én osztómon ez a nyak 22mm átm, de lehet, hogy itt van az egyik különbség a tos gyártmány és az esztergomi között.

Valahogy így össze lehet állítani a két ollót, és az összefekvő furatokon át rögzíthető a fogaskerékolló.

Amúgy a cseh és a magyar dobozai méretre sem egyformák:

A kisebbik a cseh, a másik a magyar. Bár a magyar az 1958-as gyártmány, a cseh meg nem tom mikori.

És a magyar doboz belseje így néz ki. Kevesebb fogaskeréknek van hely, de több cucc pakolható bele.

 

A két készletből sikerült egy elég jót összehozni, csak a 72 fogú kerék hiányzik, de pár kerékből több is van, van amiből négy is.

 

 

A legszebb az lenne, ha valakinek meglenne a használati utasítása, illetve ha meg tudná valaki mondani, hogy mi a magyar tipusjele.

Előzmény: rferi (5335)
rferi Creative Commons License 2011.03.19 0 0 5342

A felépítés azonos, de a formája más, és ezért az olló felhelyezésének módja is más lehet.

De ezen pár oldalon amúgy sem beszél az ollókról.

A címet köszi, kiveszem könyvtárból.

 

Előzmény: Gyula65 (5341)
Gyula65 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5341

Egy kutya kólyke mind. Azaz, azonos felépítésűek.

 

A könyv:

 

Kalotai-Kucher-Szele-Tihanyi: Szerszámgép tartozékok és -készülékek.

 

 

Kiadva: Műszaki könyvkiadó 1969.

ETO: 621.9-229

Előzmény: rferi (5340)
rferi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5340

Viszont ahogy olvasom  a szöveget, az gyakorlatilag megfelel használat tekintetében az én gépemének is.

Ezért kérdezném: mi ez a könyv, esetleg hol érhető el, olvasnám tovább is! :))

Előzmény: Gyula65 (5337)
rferi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5339

Sajnos nem ez. Erről már olvastam több könyvben is, de egyrészt nem így néz ki, másrészt az osztótárcsák osztásai is teljesen mások.

Nálam a legkevesebb 41 lukas, a legtöbb 99 lukas osztótárcsa van, két tércsa összesen négy oldalán.

Ennek az általad mutatott tipusnak minden forrás ezeket az egészen alacsony lukszámú tárcsákat említi, 15 és 43 között

De mondom, nem így néz ki a cucc.

A differenciálosztást egyes források törtosztásnak hívják, de erre gondoltam én is.

Előzmény: Gyula65 (5337)
rferi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5338

ööö....

Nem hiányzik.

Egyrészt ez a másik oldala az osztófejnek, tehát a tengely másik, nem látható végéről hiányozhat az a tokmány, másrészt meg azért nem hiányzik, mert levettem .  :))))

Szóval ez a tengely a túlfelén egy csúcsban végződik, és lehet használni két csúcs közötti osztással is. Ezt a tengelyt ki is lehet venni, morse kettes vagy hármas kúppal rögzül az orsóban.

Megvan hozzá a munkadarab túlvégére való támasztócsúcs is, olyan szegnyereg szerű ficere.

A tokmányt egyébként egy menetes tokmánytárcsával kell felszerelni az orsóra, és ugyan nem próbáltam, de szerintem egyszerre fenn lehet a tokmány is, meg ez a tengely is a csúccsal, pusztán azért, mert a törtosztáshoz ugye kell a fogaskerekes visszahatás az osztótárcsára, és az orsóról másképp nem lehet a forgást levenni, csak ezzel a tengellyel,

Előzmény: mert mindig a hoki (5336)
Gyula65 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5337

Szia!

 

Ez valószínüleg TOF100,vagy TOF125 osztófej,ha SZIM gyártmány. A számok a csúcsmagasságot jelölik.

A hátsó fogaskerekek differenciálosztáshoz kellenek!

Segítségül néhány kép + szöveg, ami segíthet.

 

Üdv!

 

 

Előzmény: rferi (5335)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5336

A hosszú tüskéről nekem ránézésre egy tokmány hiányzik.

Előzmény: rferi (5335)
rferi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5335

Segítsetek légyszi!

Szereztem egy egyetemes osztófejet, és nem tudom összerakni! :)))

Lehet, hogy hiányzik hozzá valami?

Az olló helyét talán már kitaláltam, de a rögzítésénél problémám van.

Valahogy errefelé kéne állnia, de nem tudom rögzíteni semmihez

Itt látszik, hogy a kis fogaskerék és olló tengelyén a ház felé még van egy szépen megmunkált felület, amin talán kéne lennie valaminek, illetve az még számomra hiányos, hogy a "főorsóból" kiálló tengely (amin a nagy fogaskerék van), szerintem még hiányos, oda csak  kéne még egy rögzítő alkatrész, ugye? egy csődarab, ami megtámaszkodik a főorsón (jobboldalán a kép szerint), és a fogaskerék magján (bal oldalán a kép szerint). Ezt azért gondolom, mert így semmi sem tartja a helyén azt a tengelyt, csak a túloldalán a morse kúp szorítása (na jó, meg a munkadarabé, de valahogy ezt furának érzem).

Visszatérve arra a megmunkált kopasz tengelyrészre, arra gondoltam, hogy talán oda kell feltenni valamit, ami tartja az ollót?

 

Illetve: esetleg megvan valakinek a gépkönyve?

Esztergomi gépgyár gyártmánya

Teaway Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5334

Esztergában FET? ...hát merre halad a világ? :D

rferi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5333

Örülök, hogy segíthettem!

 

Előzmény: xplod (5332)
xplod Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5332

Szia.

Nagyon köszönöm a segítséget  ,kicseréltem a kis esztergában a 2 db FET et ,tökéletesen működik .

Köszönöm.

Előzmény: rferi (5320)
Laslie1 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5331

Akkor neked is linkelem a retesz pálya véséssel kapcsolatban, bár pár napja már terítéken volt a téma.

 

http://www.cnctar.hunbay.com/LASLIE%20%28%20Eszterg%e1l%e1s%20%29/Szersz%e1mok/004_V%e9s%f5_k%e9s/

Előzmény: reinold2 (5329)
Gyula65 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 5330

Szia!

 

Gépfelújítást annak idején itt végeztek részemre, ha még létezik a csapat.

Egy telefont megér: Márton János, Gödöllő, Veres P. u.15 06-28/430-853

Komplett gépfelújítást is vállaltak.

 

Üdv!

Előzmény: reinold2 (5329)
reinold2 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 5329

Köszönöm a segítséget!Jól értem, hogy a hossz szánt tekerve /mely a tokmány felé mozog/  lehet ékpályát csinálni???

Bár a leírtakat csak később fogom tudni kipróbálni ill. hasznosítani.Ma elszántam magamat, és elvittem a főorsót,szegnyerget,és a Norton szekrényt felújítattni!Két szaki kb. 40 percig hümögte a dolgokat,mert annyira múzeális darabra tettem szert.Rendesek voltak,mert próbáltak lebeszélni a felújításról.Mondván:-"Amennyiért mi megcsináljuk, már kapsz egy sokkal jobbat!" Mivel múzeális darab, így nem tágítottam, és a felújítás mellett döntöttem.Igaz, annyi munkájuk van, hogy időpontot nem tudtak mondani,hogy mikorra lesz kész.Addig viszont nekem is gyűjtenem kell még,mert az állam majdnem le esett az összeg hallatán, de ez is baráti volt.

Ezeket a sorokat azért osztottam meg, mert egy beállított vasdarabból végre lehet eszterga gép lesz.Ez némi pezsgést hozott szürke életembe!!!/Igaz, ehez a párom zsörtölődését kell hallgatnom!:) /

Reimold

ui:Köszönöm a linket is!

Előzmény: Gyula65 (5328)
Gyula65 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 5328

Szia!

 

Egy apró szakmai megjegyzés: az ékhorony 1%-os lejtővel készül, mert ékelődik, ezért erőzáró kötés (a homlokfelülete a munkafelület).

A reteszhorony párhuzamos, és alakzáró kötés (az oldalfelülete a munkafelület).

Ez a készülék reteszhorony, és ékhorony gyártására alkalmas, attól függöen, hogy retesz, vagy ék lesz belehelyezve.

 

Ékhornyot ritkábban használjuk. A szakmai zsargon is sokszor, helytelenül használja!

Sokan, nem hozzáértők is látogatják a Fórumot, a tisztánlátás végett szóltam hozzá.

 

Amúgy esztergán , külön készülék nélkül is lehet, reteszhornyot készíteni, csak a fejet rögzíteni kell és a kést elfordítva befogni a késtartóba.

Ügyelve a magassági beállításra.

Fogást a keresztszánnal lehet venni, előtolást pedig a hosszánnal, kézzel kell előállítani.

Egyedi gyártással, 8-10 mm horonyszélességig gyártható, kevés fáradsággal (előnagyolva).

 

Persze a célszerszámok fontosak, nagy darabszám esetén, vagy ha sűrűn kell reteszhornyokat vésni.

 

Elnézést, a közbeszólásért!

Üdv!

 

Előzmény: Csuhás (5327)
Csuhás Creative Commons License 2011.03.17 0 0 5327

Jó régi kérdés volt, de most megtaláltam a választ:  Így is lehet ékhornyot készíteni:

 

http://homepage3.nifty.com/amigos/slotter/slotting_tool-e.htm

 

( A főoldalra visszalépve további jó ötleteket lehet találni )

Előzmény: reinold2 (5265)
vascóó Creative Commons License 2011.03.17 0 0 5326

Hát igen,ez egy szerszámmaró,nem tudom hogy jó lessz-e,nekem egyedi alkatrészek marására kellene.De ahogy nézem elég sokoldalú gép.Én nem kubikolni szeretnék vele,hanem sokszor elég rafinált alkatrészeket kell gyártanom.Meg az ára se rossz.A két gép eggyütt lenne 1500euró.

Előzmény: Laslie1 (5324)
Laslie1 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 5325

Itt nézz körül.

Görgesd lejjebb az oldalt és a "Lathes"-ek közt keresgélj.

 

http://www.lathes.co.uk/

Előzmény: Csiriba66 (5322)
Laslie1 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 5324

Nem sokat tudok róla, az egyik barátomnak van egy ugyanilyen.

Amennyit láttam belőle az alapján egy kis nyekenyóka gép.

Nem túl termelékeny , finomabb munkákra megfelel, ha arra gondoltad használni.

 

Előzmény: vascóó (5321)
Csiriba66 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 5323

Bocs, csak a kép maradt le...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!